|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   olajšava - otrok
2.1.2013 14:55:08   
livia
Tiste, ki ste to malo bolj naštudirale me zanima kaj se nam splača:
Imava dva otroka, zaenkrat ima mož oba kot olajšavo že tekom leta.
Po novem bova imela podobni plači. A je enak znesek za oba otroka?
Kako naj zračunam kaj se nam najbolj splača?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: olajšava - otrok
2.1.2013 16:10:04   
Tasika
Na pamet govorit kaj se bolj splača je nemogoče. V primeru pribl. enakih plač je  načeloma najboljše da si otroke razdelita, vsak pol leta. Za drugega otroka je olajšava malenkost višja kot za prvega. Za točen izračun pa lahko uporabiš spodnjo povezavo:

https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/Documents/Edit.aspx?id=661fcb5b-fbb4-43d7-b8e5-3fad57fb4841&new=true&action=import

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: olajšava - otrok
4.1.2013 11:47:38   
nananaja
Zagotovo se bolj splača, da delita tako, da ima za določeno število mesecev oba otroka mož, za določeno pa oba ti. Za drugega otroka je namreč višja olajšava.

Kaj se splača med letom? Če ne marata stalno prijavljat in odjavljat olajšavo med letom pri svojih delodajalcih, jih ima lahko celo leto prijavljene mož, nato pa januarja preračunata, kako bi bilo najbolje (razdelitev po mesecih), ter to potem napišeta na vlogo za vzdrževane družinske člane. Na ta način bo sicer mož moral vračat dohodnino, ti pa boš dobila vrnjeno, a boš dobila verjetno več, kot bo plačal mož. Preračunaj, mogoče se vama že letos splača, da kak mesec uveljavljaš ti, razen če si imela samo minimalno plačo.

Pri nas ima mož nižjo plačo, a vseeno plača nekaj davka po drugi davčni stopnji. Jaz pa nimam tako visoke plače, da bi pri dveh olajšavah za otroke po plačevala še drugo stopnjo. Deliva si ponavadi 9 mesecev jaz, 3 mož, imam pa jaz sedaj celo leto uveljavljeno olajšavo med letom, zato bom potem vračala dohodnino, mož pa dobil nazaj.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: olajšava - otrok
4.1.2013 15:20:14   
enea
jaz pa sem eno leto dala čez leto k možu, samo se nam ne splača, sva rajši dala ju potem k dohodnini, dobiš večji znesek (enkratni) kot tistih par € pri plači manj,..
ima pa obe mož, ker ima višjo plačo, jaz itak delam po 4 ure in dobim vrnjeno vse, kar so mi med letom odvajali,....

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: olajšava - otrok
9.1.2013 0:46:21   
nananaja
Večna debata, ampak če čisto tako pomislim, da državi za približno leto dni posodim denar brez obresti.
Pri povprečni slovenski plači je olajšava za dva otroka mesečno 90€. Če pa nočeš, da ta znesek sproti zapraviš, pa narediš trajnik na varčevalni račun (ki ga malo pred računanjem otroškega dodatka sprazniš ;) ) pa imaš po enem letu, pravzaprav še celo pol leta prej kot če olajšavo uveljavljaš za nazaj.
Je pa res, da lažje pojamraš, kako nizko plačo imaš, če uveljavljaš za nazaj :)

Sicer pa kakor kdo hoče. So tudi taki, ki si olajšave delijo strogo na pol, ker je tako najbolj pravično do obeh, ne pa tudi najbolj ugodno, imajo seveda strogo ločene finance. Še celo tako, da imajo vsak enega celo leto... Vsak po svoje.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 8:02:59   
TinKiCa1
Živjo (:
Ne bi odpirala nove teme, ampak sedim za računalnikom in študiram in študiram (: ne gre mi najbolj od rok :(
Upam, da mi bo katera znala svetvat, kaj narediti.. probala bom vpisat dano situacijo..
Imam hčerko staro 5 let, živiva sami, oče ji plačuje preživnino na mesec 130,00€..za leo 2012 jih je plačal 11. Jaz prej nisem bila v rednem delovnem razmerju, tako da jo je do sedaj uveljavljal on. V letu 2012 pa sem bila preko javnih del zaposlena 6mesecev. Kako in kaj naj zdaj hčerko vpiševa v olajšavo? Brala sem, da naj bi on vpisal preživnino in jaz otroka!? bolj štos je v tem, da kdo ne bo plačeval slučajno, vsaj pri teh skromnih plačah :( pa recimo, da sm jaz v celem letu zaslužila max 5.000, on pa cca. 10.000€..

Kaj naj naredim?
Upam, da nisem tečna s tem, ampak ne razumem ravno naših zakonov..najbolj :S Sploh,ker je o vse skupaj prvič zame..fsm

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 9:40:13   
petea
Glede olajšav si nekaj informacij lahko prebereš tukaj:


tu si pa lahko izračunaš višine dohodnine za oba; poskusiš lahko različne verzije uveljavljanja, verjetno pa se bo še vedno bolj splačalo njemu, da jo uveljavlja on



ne vem pa, če so kakšne zakonske omejitve glede tega, ali jo on lahko uveljavlja, glede na to, da plačuje preživnino zanjo,

Ti boš glede na tvoje prihodke tako ali tako dobila nazaj (skoraj?) vso akontacijo dohodnine.

< Sporočilo je popravil petea -- 18.1.2013 9:41:13 >

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 9:50:37   
TinKiCa1
men pridejo to same nule :S pomoje tud izpolnit tega ne znam, tako ko bi morala :S
in kaj naprimer bi ti naredila na mojem mestu? (:

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 10:39:31   
Tasika
IZVIRNO SPOROČILO: TinKiCa1

bolj štos je v tem, da kdo ne bo plačeval slučajno, vsaj pri teh skromnih plačah :( pa recimo, da sm jaz v celem letu zaslužila max 5.000, on pa cca. 10.000€..


Pri vajinih dohodkih sploh ne rabita olajšav:)

Pa dajmo resno zastavit, a 5.000 in 10.000 so bruto zneski? Daj napiši bruto plače, pa ti zračunamo...

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 10:45:11   
Tasika
Glede olajšave in preživnine je pa tako:
olajšavo lahko uveljavljata eden ali drugi, ali pa si olajšavo delita po želji. Če pa pride do spora (med staršemea glede olajšave) pa staršu (očetu), ki plačuje preživnino, pripada olajšava najmanj v znesku plačane preživnine, vendar ne več kot pol.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 10:48:17   
TinKiCa1
majčken problem..jst ne vem točno kolk sm "zaslužla", ker do tukaj še pogodbe, ki so bile prej:S ampak kaj veliko več kot 5000 ni blo..najprej moram počakati vse papirje od firm, kjer sem delala, da se potem sploh da izračunat kaj pa kako? prej sem bila namreč študent in tega dela nisem mela, pa jo je on daju v olajšavo..
hvala za prijaznost (: (:

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 11:09:06   
Tasika
Poglej, če si zaslužila v l.2012 do pribl.8000 eur bruto, potem ne rabiš nič, ker če odšteješ prispevke in splošno olajšavo nimaš obdavčljivega prihodka. Torej boš eventuelno plačano dohodnino dobila vrnjeno. In v tem primeru lahko olajšavo za otroka mirno prepustiš bivšemu.
Za bolj točen izračun pa rabiš poročila izplačevalcev dohodkov, ki jih dobiš najkasneje do konca januarja, vlogo za VDČ pa je potrebno oddati do (mislim da ) 6.2.2013.
Torej bomo računali konec meseca user posted image user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: olajšava - otrok
18.1.2013 11:25:30   
TinKiCa1
aha odlično..mal več že vem..aja še nekaj..kaj pa socialna pomoč? (: kako se pa to notro šteje, če se? (:

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?