|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   orhideja
25.11.2007 13:33:50   
Nea_teja_
Pred približno dvema letoma sem dobila za darilo orhidejo sicer ni tista navadna izgleda nekako takole. Ima veliko dolgih ozkih listkov kot kaka trava spodaj pa zgleda kot čebulica.Ko sem jo dobila je imela take lepe cvetove kot kako trobente res lepa .
Ko pa je ona odcvvetela in se je njeno steblo posušilo sem ga odrezala kot so mi svetovali. Sedaj pa ta moja bogica že cca leto in pol ne cveti samo listi rastejo jo gnojim .Kaj bi lahko bilo ??????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: orhideja
25.11.2007 14:28:31   
gumbek
Pusti jo 14 dni da jo ne zaliješ in prenehaj z gnojenjem, ker če jo gnojiš ji rastejo samo listi ki so pa lepo zeleni sa ma sem to poskusila in ti povem vse mi delajo nastavke za cvetke. user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Firbec sem!

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: orhideja
25.11.2007 19:17:19   
muha1
Mislim, da je tvoja orhideja Oncidium.Meni vedno cveti pri mladih oz. novih bulbah To je tisto, kar ti praviš čebulica user posted image ). Če je nov poganjek zadosti velik lahko počasi pričakuješ cvetenje. Je pa res, kar je rekla gumbek: ne gnojiti!! Gnojiš jo tedaj, ko začne poganjati steblo za cvetove.

(odgovor članu gumbek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: orhideja
25.11.2007 19:21:32   
Anonimen
Mislim, da ene orhideje cvetijo na 2 leti.

(odgovor članu muha1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: orhideja
26.11.2007 13:12:35   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Mislim, da ene orhideje cvetijo na 2 leti.



user posted image user posted image user posted image user posted image  pomoje ja to moja no saj če ni cvetov so vsaj zeleni listi ,kar se pa gnojenja tiče pa res nisem gnojila že kr neki časa ker so mi tudi tako rekli ampak ona je trmasta in samo poganja listeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: orhideja
30.11.2007 7:48:47   
NATAŠI
jaz imam pa tisto orhidejo ki ima "obične" liste in le eno visoko vejico na kateri so bili mini cvetovi.... sedaj je že leto od tega ko je odcvetela pa še nič ne kaže da bi bilo kaj novega... naredila je pa full novih poganjkov oz. novih "običnih" listov.... nasvet mogoče? Hvala

in nea-tea oprosti ker sem se vrinila user posted image

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: orhideja
8.12.2007 20:50:59   
Paštetka
JAz ne vem, kaj vam naj enostavno svetujem. Če me teden dni ni,ratajo uboge,ko pa se vrnem se začnejo bohotit user posted image .

Drugače pa rabijo orhideje ful svetel prostor. Jaz jih imam nad radiatorjem (je precej toplo -vroče), polivam jih pa na cca. 4 dni, nič gnojim niti škropim. Imajo pa že 5 let cvet na cvetu. Ena ima kar sedem stebel iz listov. user posted image

Očitno jim paše moj duhuser posted image . Tak, da tiste, ki vam orhideje ne cvetijo, kar kmeni jih prinesite na rehabilitacijo. Garant, bodo kmalu začele cveteti.

Jaz nikoli ne porežem stebel, če katero stebelce odcveti (kar je sicer zelooooooo redko), odrežem samo tisti del stebelca,ki oleseni oz. postane rjav. Iz stebel velikokrat oz. vsaj meni so še vedno poganale druge vejice.

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: orhideja
12.12.2007 13:34:01   
Tanik
a orhideje zdaj treba namakat ali polivat, jaz sem najprej namakala na ene 10 dni po 10 minut, potem sem pa prebrala da jim samo malo vode naliješ? kaj je zdaj prav, k imam dve orhideji pa ne bi rada da kaj zamočim.user posted image

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: orhideja
12.12.2007 14:09:06   
tančica
Jaz moje orhideje zalivam tako, vzamem jih ven iz cvetličnih lončkov,jih dam v koritu in zalijem s postano vodo čez lubje. Potem še pustim, da se še same napijejo vode ene 10 min. Medtem vse liste obrišem z vlažno krpo ali poškropim. Potem jih odcedim in vrnem v cvetličen lonček. Zalivam jih enkrat na teden ker jih imam pri radiatotrju in je zrak zelo suh. So mi že skor šle u franže pa sem jih tako k sebi spravla. Je pa res da hitro pokažejo na listih kaj jim ne paše, sam je hudič k ne veš al preveč al premal zalivaš.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: orhideja
12.12.2007 20:48:55   
tititi
Sem ravno hotla odpret temo na temo orhidej pa bom kr tuki prasala:

pred 14 dnevi sem dobial novo orhidejo. Najprej sem jo zalila, ker se mi je zdela suha in cvetovi so se dnevno odpirali...vceri pa sem opazla, da sta dva popka odpadla?!!?? Kaj zdej. A sem jo takrat prevec zalila (kr bi blo malo cudno, saj bi se to vrjetno takoj poznalo ne sele danes) al jo morm se kej zalit. Meni je mami namrec rekla da jo je treba fulllll malo zalivat :( je pa res, da je tuki pr meni v stanovanju, kr toplo in suh zrak...

Hvala za pomoc.

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: orhideja
12.12.2007 22:09:05   
Paštetka
tititi vsaka orhideja se mora navaditi na okolje. Mogoče jo je pa prepih dobil ko so ti jo nesli.

Punce, nič komplicirati glede polivanja. Kar polij jo.Lahko tudi v lonček.

Orhideja rabi, svetlobo, toploto, vlago in ljubezen.

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: orhideja
17.12.2007 0:18:05   
Magi*
samo voda ne sme stati v lončku, ker korenine takoj začnejo gniti. svetlo ja, ne pa direktno opoldansko sonce. naraje imajo jutranjega ali pozno popoldanskega.

meni lepo uspevajo. rehabilitacijo rabijo vsakič, ko se vrnemo z dopusta, ker vedno stojijo v vodi in začnejo gniti. user posted image

da bodo spet zacevetele: prenehati z gnojenjem, manj zalivati in kaka stopinja manj - da si odpočijejo. ko požene cvetno steblo pa spet malo več vlage in pognojiti.

pa cvetno steblo odrezat šele, ko se samo posuši.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: orhideja
9.1.2008 15:22:54   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

pa cvetno steblo odrezat šele, ko se samo posuši.


kako vem da se je posušilo? ena moja orhideja ima na steblu posušene cvete, ki še niso odpadli, steblo je pa neko rjavo, ni zeleno, kot da je posušeno. a to naj odrežem? ker druga orhideja pa ima še zmer cvet,delam enkao z obema.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: orhideja
15.1.2008 15:57:26   
natasarobi
Mene tudi zanima kako je s tem.

Ko sem jo dobila in prinesla domov je imela še skoraj mesec in pol cvetke, nato pa so počasi odpadli.

Eno steblo je še vedno zeleno, drugo se suši. A ga naj odrežem ali naj pustim? Eni so rekli, da naj kar pustim. Kako je z gnojenjem - eni pravijo da drugi ne.

Listi so še vedno zeleni. Je pa na svetlobi in tudi ima toplo. Na prepihu ni, ker je odmaknjen od oknov in vrat.




(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: orhideja
21.1.2008 13:06:40   
lindy
m

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: orhideja
22.1.2008 15:14:31   
Paštetka
Tisto steblo ki postane rjavo komot odreži. To bo ščasoma olesenelo, če ne boš odrezala. Včasih postane rjavo samo ena vejica na stebelcu. Potem odreži samo vejico oz. steblo do koder je rjavo. ČE pa na stebelcu odpadeju cvetovi in ni postalo rjavo, pa kar pusti steblo. Bo pognalo nove vejice.

Skoraj vsaka orhideja spusti liste, ko jo dobiš. Vsaj meni je. Potem, pa ko ponovno začno pri tebi cveteti, pa ne bo kraja cvetenja.

Jaz moje nič ne gnojim in koz cvetijo. Evo zdaj imajo malo pauzo, kar pomeni, da ima vsaka po par cvetov, ko bodo pa spet radiatorji nehali kuriti, pa bo spet vse se razbohotelo. Vedno, ko je kakšna sprememba orhideja reagira in rabi čas, da spet zacveti.

Ne jih fejst zalivati, vendar naj bo lonček skoz vlaženuser posted image

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: orhideja
22.1.2008 15:16:50   
Tanik
a odrežem ga na dnu oz. do tam kjer je rjavo?

in kaj je zdaj boljše, malo zalivat ali namakat?


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: orhideja
23.1.2008 15:52:17   
Anonimen
Ene orhideje je pametno poleti dati ven. Te ki jih imamo mi večinoma v stanovanjih te ne. Tiste, ki imajo pa dolge liste in majhne cvete pa mislim da lahko. Bom doma pogledala in sporočim. Imaš pa jih bolj v senci, jih redno zalivaš potem pa lepo cvetejo. Ena moja kolegica je poleti dala orhidejo ven in jo je pozabila. Pa se je spomnila pozno jesni da jo ima zunaj. Pa jo nese notr, lepo zalije, spuca list, in orhideja cvete z 1000 cveti.

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: orhideja
23.1.2008 20:24:57   
Paštetka
natka odreži tam, kjer je rjavo. lahko odrežeš še kakšna 1/2 cm zelenega stebla. Torej, če je steblo celo rjavo, ga odreži celega, če je samo pol pa samo tisti rjavi del.

jaz jih zalivam. namakat? preveč dela user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...





sindarin

Kolikšna je vsota, ki jo največkrat zapravite za eno igračo?

do 10 evrov (31%)

10- 20 evrov (46%)

20-30 evrov (15%)

30-40 evrov (3%)

40-50 evrov (3%)

nad 50 evrov (2%)


Število vseh glasov: 226

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!