|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   orhideja - vejica za cvetenje suha
6.7.2006 7:31:16   
Alina_alin
Od zime imam par orhidej, ki sem jih dobila. Doslej jih nisem imela, zato nimam izkušenj kako ravnati z njimi. So lep odcvetele in tiste vejice, kjer so bili cvetovi so se pri treh sedaj posušile. Čisto suhe so, da bi jih lahko odlomila. Sicer jih nisem po cvetenju rezala.  Listi so zdravi, tudi nove korinene zračne so pognale.
Ali je potrebno kaj storiti s to vejico po cvetenju? In pri naslednjem cvetenju poženejo zmeraj nove vejice s popki za cvete ali se novi popki pojavijo na stari vejici?
In kako pogosto cvetijo vam orhideje - ko ena runda odcveti, kdaj sledi naslednja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: orhideja - vejica za cvetenje suha
6.7.2006 8:05:38   
Janeja
Suho vejo spodaj odreži.

Če imaš možnost, daj orhidejo čez poletje - če še nima novih nastavkov za cvetenje - ven, na toplo. Jaz jih imam kar na terasi, v polsenci. Jeseni jo dam nazaj noter in pozimi mi začne poganjati novo vejico in ponovno cveti. Jo pa redno gnojim s posebnim gnojilom za orhideje.

Uživaj z najlepšimi (vsaj zame) rožicami.



(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: orhideja - vejica za cvetenje suha
6.7.2006 12:00:51   
zaljubljena23
Glede vejice bom tako rekla, nekateri pravijo odreži, drugi pravijo pusti jo na miru. Jaz sem jo pri eni iodrezala pa še mi noče cveteti, pri drugi pa sem jo pustila in ponovno cvet user posted image user posted image . Tako da od zdaj naprej jo pustim pri miru.
Orhideje zalivam z gnojilom, ki je samo za orhideje, res pa je tudi to, da nekatere sorte orhidej moraš čez poletje dati ven, če hočeš da ti zacvetijo ponovno



_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: orhideja - vejica za cvetenje suha
6.7.2006 13:24:01   
Alina_alin
Hvala obema.
Nekaj pa še me vseeno zanima:
- kakšno gnojilo uporabljata?
- ali se nastavki za cvetenje razvijejo na stari veji ali zmerom poženje novo vejo na kateri so nastavki za novo cvetenje in torej stara vedno propade?
Hvala.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: orhideja - vejica za cvetenje suha
6.7.2006 15:06:10   
Lusa
Doma imam kar oring orhidej in pri nekaterih orhidejah se steblo posuši.Tistega lahko kar odrežeš ,ker ti bo nov cvet oz steblo pognalo drugje ali pa čisto poleg tega ,kjer ti je odmrlo.

Pri tistih orhidejah ,kjer pa cveti odpadejo in se steblo ne posuši pa kar lepo pri miru pusti ,ker se dostikrat zgodi ,da ti začne kar naprej se razvijat v popke.

Jaz imam orhideje vso leto na istem mestu v kuhinji(moraš gledat ,da je zanje dovolj vlage) in nikoli do zdaj jih še nisem gnojila in imam nonstop nova stebla in cvete.

Gnojilo pa se kupi prav extra za orhideje-saj piše na gnojilu.Ne moreš zgrešit.

Sicer pa orhideje niso zahtevne ,le preveč jih ne zalivaj.

Naj ti najlepše rožice na svetu lepo rastejo in bujno cvetijo

lp


(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?