|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   orhideje
5.7.2008 13:39:55   
gloria
.....sploh mi letos ne zacvetijouser posted image user posted image user posted image pa sem zamenjala prostor(po navodilu v knjigi)dala gnojilo one pa sploh ne cvetijo,sam čudovite liste imajo....zalivam ih enkrat na teden ali celo na dva....
....kaj naj še nardim....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: orhideje
5.7.2008 15:11:46   
Anja25
Daj jih nekam na eno okno in se čim manj obremenjuj z njimi, oz. kar malo pozabi nanje, Vsake toliko jih malo zalij in to je to. Tudi jaz sem čakala in čakala pa nič kaj dočakala. Potem pa sem jo nesla v kabinet na okno in kar malo pozabila nanjo. Po enem mesecu mi je naredila 3 stebla na njih pa cvet pri cvetu - čudovito!!! user posted image user posted image

No zdaj pa sem jo spet prinesla v jedilnico, kjer jo vsak ki pride dobesedno občuduje.  user posted image

Pa veliko uspeha ti želim. LP


(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: orhideje
5.7.2008 15:14:02   
Anja25
Aja pa še to orhideje so tam kjer so doma plevel oz. prave zajedalke in zato jih nihče kaj posebno ne neguje, zato probaj tudi ti ravnati z njimi tako.

LP

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: orhideje
5.7.2008 15:32:21   
*žaži*
Jaz svojih orhidej ne zalivam. Dam jih vn iz okrasnih lončkov, nalijem v okrasni lonček vodo (deževnico iz vrta) z gnojilom in dam rožce nazaj not, pustim do naslednjega dne da se namakajo...in nato vodo zlijem. Tako jih vsake 14 dni (približno) "hranim". Občasno stuširam. Imam pa jih na okenjski polici, kjer je svetlo (vzhod) a ni direktnega sonca. Sm pa čakala kr nekaj časa predno so začele cveteti. Očitno se morajo najprej navaditi, potem pa začnejo delati. Moje končno po dolgem času sedaj vse naenkrat poganjajo liste in stebla za cvetove. Ena že cveti user posted image
Tako jih vzdržujem jaz.

(odgovor članu Anja25)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: orhideje
6.7.2008 14:46:04   
gloria
hvala za nasvete

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: orhideje
15.7.2008 21:52:51   
zaljubljena23
Se pridružujem mnenju predhodnic, jaz jih zalivam tam nekje na 14 dni do 3 tedne in mi delajo zelo lepo, moje lepotice si lahko ogledate tukaj http://community.webshots.com/user/orhideje ( še malo pa jih bom imela 70user posted image )



_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: orhideje
17.7.2008 22:52:06   
*žaži*
IZVIRNO SPOROČILO: zaljubljena23

Se pridružujem mnenju predhodnic, jaz jih zalivam tam nekje na 14 dni do 3 tedne in mi delajo zelo lepo, moje lepotice si lahko ogledate tukaj http://community.webshots.com/user/orhideje ( še malo pa jih bom imela 70user posted image )




..Tole so tvoje rožce? Noooorooo user posted image ...ful so lepe...kam jih pa spraviš...a maš tolk placa?..za kar 70 rožc?..oojoooj...a orhideje zbiraš?

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: orhideje
18.7.2008 11:24:59   
*žaži*
ooojooj kaj se mi je zdele nardil...tolk sm žalostna user posted image user posted image user posted image user posted image ..sm mela uzun rožce, na dežju, da jih mal osveži...pa jih nesem not..in sm hotla mal orhidejo poravnat (steblo) in sm ga prelomla user posted image  user posted image  user posted image ...tak dolg sm čakala, da mi začne poganjat cvetove zdej pa k je nastavla popke jo pa prelomim...KAJ NAJ STORIM???? To se mi je že zadnč zgodilo...pr eni..zdej mam pa dva stebla v vodi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Zaljubljena...ti veš mogoče? Kak pa teb ostanejo ravne?

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: orhideje
18.7.2008 14:40:24   
zaljubljena23
Žaži, ja to so moje orhideje, hmm prostor, pri meni se za rože vedno najde prostoruser posted image user posted image

Ojoj, to se je tudi meni enkrat zgodilo, da sem del cvetnega stebla potrla, ampak na srečo mi je ponovno iz istega stebla pognala nova cvetna vejica, je pa res da moraš pri teh cvetnih steblih biti zelo nežen, saj so zelo krhka.

Kako mi uspeva, da so ravna, podprem jih z palčko in špangicami pripnem na palčko, ampak to delam zelo previdno


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: orhideje
19.7.2008 13:02:35   
Paštetka
Meni s eje zadnjič na poti iz trgovine eno čudovito steblo upognilo oz. prelomilo. Jaz sem ga samo pustila gor, zravnala in privezala zg. del na palčko, da ne trpi od upogibanja. Zdaj je že eni 4 tedne minilo in stebelce še vedno cveti oz. so popki začeli cveteti.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: orhideje
19.7.2008 19:20:26   
*žaži*
...ojoj...jst sm pa steblo kr odstranla pa v vodo dala..če bi vedla, da bo obstalo v takem stanju...bi ga pustila gor user posted image ..hvala vseeno

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: orhideje
19.7.2008 23:11:09   
alička
Meni obe orhideji, ki jih imam cvetita vsaj 2x na leto, pa ne delam z nimi prav nič posebnega. Zalivam poredko, gnojim še veliko, veliko redkeje. Me je sram priznat da sploh še nista bili presajeni user posted image . Bom ko odcvetita, ampak ju nekako ne ujamem brez cvetov.

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: orhideje
21.7.2008 20:49:50   
gloria
zaljubljena23 ful lepe orhideje imašuser posted image user posted image user posted image ...pa kr 70user posted image

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: orhideje
22.7.2008 5:36:20   
zaljubljena23
Gloria, hvala ;)

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: orhideje
22.7.2008 11:15:46   
ključek
Se pridružujem mnenju predhodnic, jaz jih zalivam tam nekje na 14 dni do 3 tedne in mi delajo zelo lepo, moje lepotice si lahko ogledate tukaj http://community.webshots.com/user/orhideje ( še malo pa jih bom imela 70 )


prekrasne orhideje.............user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: orhideje
22.7.2008 11:22:08   
zaljubljena23
Me to you, hvala ;)

Sem že malo odvisnica postala, ker si jo moram vedno kupiti, ko grem mimo kakšneuser posted image user posted image , sicer se zdaj že malo bolj brzdam in si še samo tam pa tam kupim kakšno ;)


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: orhideje
24.7.2008 15:40:27   
Mijavček
Ja, najbolj je mal pozabit na njih... naj bodo na zelo svetlem (na okenski polici), pa rade majo vlago, jaz okoli njih 1x na teden mal pošpricam, zalivam pa 1x na tri tedne. Gnojim zelooo redko. Pa ne marajo, če se jih skoz prestavlja.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: orhideje
25.7.2008 21:13:07   
atanja
Zaljubljenauser posted image user posted image user posted image user posted image
dAj mi sam razlož kaj pa une druge s temi ozkimi lsiti... A z njimi isto delaš...

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: orhideje
25.7.2008 22:16:29   
rainbow
zaljubljena, čudovite imašuser posted image user posted image user posted image

jaz imam samo tri orhideje (ni prostora) v spalnici na oknu in jih še niti enkrat nisem gnojila, zalivam, ko se spomnim in that's it. Cvetijo non stopuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: orhideje
20.8.2008 16:02:56   
*žaži*
Tak sm vesela user posted image
...no tisti dve stebli, ki sm ju po nesreči prelomla....sta resnično pognali nova stebla, tako kot je Zaljubljena rekla user posted image
Ko sm prišla domov po daljšem dopustu sm bila srečna, ko sm zagledala, da sta se orhideji "pocelili" in sedaj imata obe po več kot 10 cm dolgi stebli.


(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: orhideje
6.9.2008 11:36:14   
zaljubljena23
IZVIRNO SPOROČILO: atanja

Zaljubljenauser posted image user posted image user posted image user posted image
dAj mi sam razlož kaj pa une druge s temi ozkimi lsiti... A z njimi isto delaš...


Katere to misliš, a dendrobiume?


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: orhideje
6.9.2008 11:36:44   
zaljubljena23
IZVIRNO SPOROČILO: *žaži*

Tak sm vesela user posted image
...no tisti dve stebli, ki sm ju po nesreči prelomla....sta resnično pognali nova stebla, tako kot je Zaljubljena rekla user posted image
Ko sm prišla domov po daljšem dopustu sm bila srečna, ko sm zagledala, da sta se orhideji "pocelili" in sedaj imata obe po več kot 10 cm dolgi stebli.




No super, sme vesela, zdaj pa komaj čakam na fotko


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: orhideje
6.9.2008 11:46:26   
CHICA 83
zaljubljena, uuuuau ti maš pa res čudovite orhideje, jaz jih imam tudi samo 3, upad, da svojo zbirko nadgradim, še z kakšno. Imam pa dva paleonopsisa pa en dendrobium, ki mi že 2 leti noče cvetetiuser posted image
Kakšna ideja mogoče, kako naj vzpodbudim cvetenje, na vsake par mesecev ji dam gnojilo, pa lepo jo zalijem, pa pogovarjam se z njo pa nič...

_____________________________

YOU WANT IT, YOU GOT IT

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: orhideje
7.9.2008 10:01:47   
*žaži*
IZVIRNO SPOROČILO: CHICA 83


Kakšna ideja mogoče, kako naj vzpodbudim cvetenje, na vsake par mesecev ji dam gnojilo, pa lepo jo zalijem, pa pogovarjam se z njo pa nič...

user posted image user posted image kok si smešna....hja...nč...ti jo kr lepo vzdržuj kot si napisala...pa bo že. Se mi zdi, da so orhideje ene lene rožce....je treba met veliko potrpljenja..in čakati...in čakati, da požene en ubogi listek...sploh pa steblo. Jst sm čakala...pri eni orhideji 1 leto in pol, da je sploh kaj pognala...in sm dočakala user posted image

Zaljubljena: Ja bom slikala rožce (sej si tko mislila ne?)...ko se bojo pr obeh popki odprli cvetovi...zdej majo popke...komaj čakam...sm že pozabila kako izgledajo...k tok dolg niso cvetele user posted image
Sm kolegici za rojstni dan kupila eno prečudovito orhidejo...nikjer nism take videla...o barvi govorim....takšne barve je kot žametna vrtnica...še malo na barvo višnje vleče...in cvetovi so resnično žametni...jooooj kok je lepa...če bi jo v cvetličarni še kdaj dobili bi si jo takoj kupla...prečudovita je user posted image


(odgovor članu CHICA 83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: orhideje
7.9.2008 13:54:38   
zaljubljena23
Se podpišem pod post od žaži ;)

Jaz imam doma smao par dendrobiumov (en mi vsako leto cveti, pa ne delam z njim nič posebnega), ostali so mi cveteli samo, ko sem jih kupila, tako da sem malo nad njimi razočarana. Govorim o dendrobiumih tipa phalaenopsis, vglavnem, letos sem probala novo varianto, da sem jih dala čez poletje ven, bomo videli, kako se bo naprej obneslo, en rezultat je že tukaj, en je pognal enega keiki-ja, ostali pa polno mladih rastlinc zraven. Tako, da sporočim, če je ta način pripomogel kaj z boljšim cvetenjem.

Dendrobium tipa nobile pa obožuje hladne zime, jaz jih imam v sobi kjer je samo 15 stopinj, in to jih spodbudi k cvetenju (s temi nisem imela zadnjo zimo problema, so mi akr lepo cveteli)


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?