|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ostala brez službe...
2.2.2010 22:54:49   
zala007
živjo, moja kolegica je dans zvedla da po koncu tega meseca ostane brez službe, sredino marca gre pa na porodniško. pikico bo vzgajala sama ker so pač tako nanesle okoliščine. mene pa< zanima koliko ji pripada porodniške glede na to da je delala več kot tri leta neprekinjeno službo pa izgubila tik pred začetkom porodniške?

najlepša hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ostala brez službe...
2.2.2010 23:01:56   
memole
Porodniška ji pripada normalno saj je delala neprekinjeno!
Koliko bo pa dobila pa more it na csd in ji bojo tam povedali saj more dat njene plačilne liste da ji lahko izračunajo!
A gre firma v stečaj koder je delala al kako to da bo zgubila službo?
Je bla za določen čas?



_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu zala007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ostala brez službe...
3.2.2010 6:40:51   
CatJa
Za izračun ni problem, saj papirje je že morala oddat na CSD oz. jih bo najbrž še ta mesec.

Ni mi pa jasno, če je imela za nedoločen čas, bi ja morala dobiti namero o odpovedi najmanj 30 dni pred samo prekinitvijo?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu zala007)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ostala brez službe...
3.2.2010 6:50:18   
CatJa
Poleg tega po 1. točki 115. člena ZDR delodajalec ne sme odpustit nosečnice, razen, če je bila zaposlena za določen čas in se ji je pogodba pač iztekla s koncem februarja.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ostala brez službe...
3.2.2010 9:52:41   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Ni mi pa jasno, če je imela za nedoločen čas, bi ja morala dobiti namero o odpovedi najmanj 30 dni pred samo prekinitvijo?


Ni napiala, da je za nedoločen čas, ampak neprekinjeno, kar pomeni, da so ji lahko vmes podaljšali pogodbo za določen čas, ki pa se zdaj izteče.

lp

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ostala brez službe...
3.2.2010 10:07:47   
zmajaz
Pazi naj samo, da se bo OBVEZNO, ko izgubi službo, TAKOJ prijavi na zavod za zaposlovanje, da bo za tistih 14 dni dobila nadomestilo za brezposelnost - v tem primeru bo lahko dobila normalno porodniško, samo res ji ne sme manjkati vmes noben dan. Če tega ne bo naredila, ji bojo dali porodniško v višini 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih treh letih, a skupno največ 110%.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ostala brez službe...
3.2.2010 11:31:22   
aluš
Pozanima naj se tudi o tem, če je bila za določen čas, kako je lahko tri leta zaposlenaza določen čas. Kolikor jaz vem, si lahko samo dve leti neprekinjeno zaposlen za določen čas, potem ti morajo dati za nedeločen. Če ti pa ne dajo, so pa v prekršku in se šteje, da si zaposeln za NDČ. Preveri naj na inšpektoratu za delo. Mogoče je sploh ne morejo kar tako na izi odpustiti. Ker če je bila za NDČ ji pripada odpravnina. Ni sicer veliko, ampak nekaj 100 eur pa že. Pa odpodedni rok 1 mesec od datuma obvestila, da je višek.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ostala brez službe...
3.2.2010 14:51:37   
kamelija
Prvič pišem na forumu, upam da bom vse prav naredila:) Sama sem v podobni situaciji. Pogodbo imam do konca junija, porodniško pa nastopim konec julija, ker imam 24.8. rok. Meni so na CSD povedali, da imam še eno možnost poleg prijave na ZRZS in sicer do 30 dni izven delovnega razmerja lako koristiš tudi bolniško, je bolje plačana, prijavit se pa moraš na ZZZS. Seveda so roki pomembni tudi tukaj je pa plačano 80%, medtem ko je nadomestilo plače 70%.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ostala brez službe...
4.2.2010 9:39:01   
phelps
IZVIRNO SPOROČILO: aluš

Pozanima naj se tudi o tem, če je bila za določen čas, kako je lahko tri leta zaposlenaza določen čas. Kolikor jaz vem, si lahko samo dve leti neprekinjeno zaposlen za določen čas, potem ti morajo dati za nedeločen. Če ti pa ne dajo, so pa v prekršku in se šteje, da si zaposeln za NDČ. Preveri naj na inšpektoratu za delo. Mogoče je sploh ne morejo kar tako na izi odpustiti. Ker če je bila za NDČ ji pripada odpravnina. Ni sicer veliko, ampak nekaj 100 eur pa že. Pa odpodedni rok 1 mesec od datuma obvestila, da je višek.


Seveda je možno. Vsako leto ti spremenijo naziv delovnega mesta in tako delaš naprej v nedogled za določen čas. To se dogaja celo v javni upravi (primer je moj, dela kot profesor, podaljšujejo mu že 5. leto).


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?