|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroški - izjava o vrednosti
13.5.2013 10:51:20   
nyna84
Imam eno vprašanje.

Oddali smo vlogo za otroški dodatek in sedaj dobili obvestilo, da je bila vloga nepopolna, ker nismo predložili podatkov o vrednosti 25 let starega traktorja (tega imamo pri hiši že 15 let). Oni od eurotaksa podatka o vrednosti niso mogli dobiti (ne vem zakaj).
Zahtevajo, da jim prinesemo izjavo o vrednosti tega traktorja.

Meni je malo mimo že to, da nam očitajo nepopolno vlogo, glede na to, da se na nove vloge podatkov o premoženju ne vpisuje. user posted image

Sedaj pa me zanima par stvari:
- zakaj lani niso spraševali po podatkih o traktorju? Zakonodaja je bila ista, naše premoženje tudi.
- kako naj jim ocenim koliko je traktor vreden? Nisem izvedenec za taka ocenjevanja
- zakaj tega podatka ne morejo dobiti sami?
- kaj nam lahko naredijo, če jim rečemo, da ni traktor nič vreden?



_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroški - izjava o vrednosti
13.5.2013 11:34:49   
petea
nyna84,

jao, očitno iščejo vedno bolj ''posebno lastnino ljudi'' user posted image

na žalost so si samo za osebna vozila napisali v pravilnik, da velja starostna meja 10 let - morda bi šlo skozi z izjavo, da traktor uporabljate zgolj in izključno kot osebno vozilo user posted image a dvomim

predlagam ti, da malo pobrskaš po malih oglasih, da vidiš, koliko so približne cene toliko starih takšnih traktorjev, kot ga imate doma, pa ocenite, koliko bi naj bil vredna vaša ''luksuzna dragocenost''

ne vem, kaj bi lahko naredili, če napišeš vrednost 0€, morda bi od vas zahtevali kakšna dodatna dokazila, uradne cenitve, morda bi jim ga morali pripeljati na ogled user posted image , morda pa bi čisto mirno šlo skozi, samo iščejo nek papir, da se zavarujejo, da so naredili vse v redu, če slučajno dobijo kakšen nadzor



podatka o takšnih vozilih ni v tabelah eurotaxa, gre za prosti trg, kjer cene določajo ponudba in povpraševanje



< Sporočilo je popravil petea -- 13.5.2013 11:43:36 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroški - izjava o vrednosti
13.5.2013 15:36:06   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ne vem, kaj bi lahko naredili, če napišeš vrednost 0€, morda bi od vas zahtevali kakšna dodatna dokazila, uradne cenitve, morda bi jim ga morali pripeljati na ogled user posted image , morda pa bi čisto mirno šlo skozi, samo iščejo nek papir, da se zavarujejo, da so naredili vse v redu, če slučajno dobijo kakšen nadzor

podatka o takšnih vozilih ni v tabelah eurotaxa, gre za prosti trg, kjer cene določajo ponudba in povpraševanje


A lani pa niso rabili podatka o vrednosti traktorja?
Če oni niso mogli pridobiti uradnih dokazil, je po mojem mnenju njihov problem, jaz jih namreč tudi nimam.
Napisali bomo, da ni traktor nič vreden, če pride cenilec in ga oceni par tisočakov, mu ga pa kar prodam (za postavljeno vrednost, namreč)

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroški - izjava o vrednosti
13.5.2013 18:08:58   
aknela123
ja, oldtajmerji so veliko vredni. user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroški - izjava o vrednosti
14.5.2013 10:43:36   
Paštetka
Jaz bi napisala, da traktorja ne uporabljate, da ni delujoč, da stoji na gruntu kot spomin na dedka, strica...in da tu in tam ga spolirate in zbrišete prah iz njega. user posted image

Tako ocenjuješ, da je njegova vrednost enaka nič.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroški - izjava o vrednosti
14.5.2013 10:59:17   
petea
Paštetka,
tudi traktorje je potrebno registirati in zavarovati. In ker je njihov traktor v bazi, so ga 'zdaj sploh našli'.

Zakaj bi si delali stroške z vozilom, ki ni namenjen uporabi?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroški - izjava o vrednosti
14.5.2013 11:06:09   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Paštetka,
tudi traktorje je potrebno registirati in zavarovati. In ker je njihov traktor v bazi, so ga ''zdaj sploh našli''.

Zakaj bi si delali stroške z vozilom, ki ni namenjen uporabi?


Da se z njim zapeljejo enkrat na leto v spomin starih časov...

Lahko pa napiše, da ga noče nihče kupiti, niti vzeti, ker so stalno okvare in je z njim več stroškov kot haska. Jaz bi napisala 20€. glej naj pokličejo cenilca. Pa saj nisi ti pristojen ocenjevati vrednost.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 14.5.2013 11:07:46 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroški - izjava o vrednosti
15.5.2013 7:57:41   
t5t6
Je vaš traktor registriran? Moji prijateljici se je letos zgodilo točno to, prvič so registrirali traktor 18 let star in so jim ga upoštevali v višini 14.000 Eur, ker je pač v bazi, kje dobijo te zneske ne vem. Traktor je dejansko v zelo slabe stanju in bi na trgu dosegel hvečemu nekaj par 1.000 Eur. Ona je imela srečo, ker je bila referentka zelo prijazna, in je na zavod nesla naslednje dokaze:
- fotografijo traktorja,
- kopijo registracije kjer je bila priložena ena izjava prič, koliko je traktor star (saj ni imel nobene šasije ali dokumenta, kjer bi bili ti podatki vpisani)
- tržne vresdnosti takih traktorjev.

Na podlagi vsega tega so ji ta traktor vrgli ven iz odločbe.

Po mojem sklicevanje na to, da traktor ne uporabljaš in ne deluje ni pametno, ker potem ga nebi niti registrirala in če bi bilo tako bi vsi, ki jim upoštevajo avtomobile govoruili, da saj jih imajo samo v garži. To je dejansko vaše "premoženje" za katero moraš dokazat, da je zelo malo vredno.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?