|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:25:42   
softic
Še vedno ne razumem kaj imajo v mislih glede prihrankov na TRR?
Primer: na računu imam 10.000,00 ker sem pač vseskozi šparala,  odpovedovala sem si dragih dopustov in avtov.
Sedaj me bega misel, da bo šlo vse to v njihov  mlin in mi še na koncu vzeli  tisto malo,  ki bi mi lahko pripadalo.
Imam dva avta (oba cca 11.000,00)  ki sta pisana na mene uporablja pa ga hči.

Ko sem klicala na Ssd mi pa tudi niso znali povedat.

na j..... smo gauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:31:05   
ROŽICI
mene pa zanima če bodo gledali tudi prihranke od otrok?

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:31:49   
softic
Na to sem pozabilauser posted image

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:37:56   
ROŽICI
sploh ne vem kaj pričakovat...me je kr strehuser posted image

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:43:26   
poli*
Softic- glede na vse napisano na strani ministrstva jaz sklepam, da bodo upoštevali vse prihranke ( denar na TRR, vezave, otroške prihranke).
Ja, žalostno, v bistvu si ne smeš nič prišparat, sicer bo to še enkrat všteto v dohodek (ta denar je bil seveda zaslužen in že enkrat upoštevan kot dohodek).
Torej, kako si potem človek kupi nov avto ali pa mogoče kakšno nepremičnino? Nemogoče!
Jaz sem vse prihranke napisala na mamo (ker ji 100% zaupam) in zato me pač ne bodo mogli za.je.bavat. Noben me ne praša, kako si plačam 3400€ letne šolnine (hb, da sem šparala).

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:51:06   
Brbs
pa kam to vpisujete? Jaz ne vidim nobenih takih zahtev na vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev....user posted image  

lp

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 11:57:53   
softic
No pa sem le dobila nekoga na csd.

Pravijo takole:
če se vlaga za otroški dodatek oziroma štipendija se upoštevajo samo obresti na prihranke.
če pa se vlaga za socilano pomoč,  se pa upoštevajo vsi prihranki na trr, tudi od otrok.
Kar pomeni, če imaš prihranke na rabiš pomoči države.
samo toliko v vednost.

se že mal boljše voljeuser posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otroški dodatek in prihranki
5.12.2011 12:48:41   
josephine27
Pravijo takole:
če se vlaga za otroški dodatek oziroma štipendija se upoštevajo samo obresti na prihranke.
IZVIRNO SPOROČILO: softic

to se mi zdi nekako logično. drugače pa bomo imeli denar nazaj v nogavicah oz. pod pouštrom kot pravi moja stara mama.


_____________________________



(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otroški dodatek in prihranki
7.12.2011 14:51:18   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: softic

No pa sem le dobila nekoga na csd.

Pravijo takole:
če se vlaga za otroški dodatek oziroma štipendija se upoštevajo samo obresti na prihranke.
če pa se vlaga za socilano pomoč,  se pa upoštevajo vsi prihranki na trr, tudi od otrok.
Kar pomeni, če imaš prihranke na rabiš pomoči države.
samo toliko v vednost.

se že mal boljše voljeuser posted image


kaj pa pri znižanem plačilu vrtca - se upoštevajo prihranki?

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 7.12.2011 15:02:06 >

(odgovor članu softic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otroški dodatek in prihranki
7.12.2011 16:31:44   
alexjera
Po novem, če sem prav razumela, se bo upoštevalo vse premoženje, kamor sodijo avtomobili nad določeno vrednost, stanovanja nad določeno kvadraturo na osebo, vikendi, zazidljive parcele, obresti od prihrankov vseh družinskih članov in bog si ga vedi kaj vse še.
Kako dejansko bodo to izračunavali mi ni jasno, njihova razlaga je, da naj bi bilo bolj fer.

Sicer pa se je že sedaj pri izračunu otroškega dodatka opoštevale obresti od prihrankov, vendar CSD-ji tega niso dosledno upoštevali.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otroški dodatek in prihranki
7.12.2011 16:55:57   
Petka09
Upoštevajo se obresti prihrankov - v bistvu, koliko bi bilo obresti, če bi dal prihranke na vezavo za eno leto.. Pa še to je neka spodnja meja teh obresti oz. meja, od katere dalje se sploh upošteva kot dohodek.

Tako da, nič ni treba v štumfih imeti. Je pa res logično, da če bi imel nekdo, ne vem, 40.000 EUR prihrankov, potem seveda ne rabi pomoči države. Čista logika oz. tudi pravičnost. Naj živi pač od teh prihrankov. Ne moreš rečt, da si leta trgaš od ust, zato da greš lahko nekam potem na dopust, si kupiš željen avto, vikend, stanovanje... a obenem prosiš še državo za pomoč.

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otroški dodatek in prihranki
7.12.2011 17:00:07   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

pa kam to vpisujete? Jaz ne vidim nobenih takih zahtev na vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev....user posted image  

lp


Vse podatke pridobi CSD po uradni dolžnosti, prilagati ni treba ničesar.

Ustrezno prilogo se priloži samo v primeru, da veš za dejstva oz. imaš dokaze, ki v tem trenutku vplivajo na premoženjsko in finančno stanje v družini in želiš to podrobneje pojasniti oz. se bojiš, da oni iz uradnih evidenc ne bi dobili realnih podatkov. Ampak to so potem individualni primeri in je treba CSD na to posebej opozoriti oz. iti tja res osebno in reševati tak primer.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otroški dodatek in prihranki
7.12.2011 23:19:15   
nananaja
Pa dajte si izračunat, koliko pride teh obresti... od 10 000eur naračunu se bo vašemu dohodku prištelo letno okoli 200eurov letnega dohodka, to deli z 12 in število članov družine, potem pa poglej, koliko % bo to od povprečne neto plače. Če se vam zato zdi vredno imeti doma denar in ne dobivati obresti od banke, pa dajte.
Od vrednosti avtomobilov odštejete malo več kot 8tisoč evrov, potem pa od razlike izračunate letne obresti, pa boste dobile, koliko se bo dohodek v celem letu povečal pri izračunu otroškega dodatka.

Aja, pa 10000eur se bolj splača dajati na varčevalne račune ali vezane vloge kot pa imeti na TTR.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otroški dodatek in prihranki
8.12.2011 9:42:36   
softic
Nakup zlata v tej vrednosti je med najboljšimi naložbami. Sploh za daljši čas.
Sem se malo pozanimala

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?