|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ovulacijski termometer
26.1.2007 13:01:57   
pupa_b
Halo, punce moje!

Odpiram novo temo, ker imam čist konkretno vprašanje: A je katera iz mb in si je pred kratkim kupila ovulacijski termometer?user posted image

Jaz sem se le odločila, da ga kupim, da vidim, kaj tam spodaj pri meni dogaja, in včeraj preletala vse lekarne po Mb, pa ga nikjer nimajo. V Evroparku mi je rekla teta, da obstaja, da naj malo okoli pogledam (tudi v trgovinah z ortopedskimi in zdravstvenimi pripomočki), če pa ne bom dobila, naj pridem nazaj, da mi ga bo naročila. No, pa ga nikjer nimajo ...user posted image  . Sem šla vprašat tudi v Sanolabor, tudi tam ga niso imeli. Sem si pa zato tam kupila tisto Smrdljivčko ali kaj že je - tisti čaj, ki pomaga pri ne vem vsem vse. Danes zjutraj sem že spila eno skodelico, BT pa si še kar nisem mogla zmerit. user posted image  Pa tako dolgo sem rabila, da sem se zato odločila ...
Aja, a katera ve, kdaj se začne meriti BT? A moram počakati na user posted image  in potem začeti? Ali kako to gre?

Hvala vsem in vsem en lep pozdravček.user posted image
pupa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:04:29   
Anonimen
Mislim da se BT meri z navadnim termometromuser posted image

(odgovor članu pupa_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:06:56   
pupa_b
Ja, že, ampak je OT bolj natančen ... Bajeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:13:43   
stunfek
BT se meri s posebnim teromometrom za BT. Jaz sem ga danes iskala v Celju, pa ga nisem dobila. Ne v lekarni, ne v sanolaborju.

Dokler ne spoznaš svojega cikla v nulo, si BT meriš vsak dan ravno z razlogom, da ga spoznaš user posted image

< Sporočilo je popravil stunfek -- 26.1.2007 13:14:47 >

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:16:52   
pupa_b
Ah ja, stunfek ... user posted image  Potem pa ni samo Mb problem. Ko ga najdeš, sporoči. Mogoče ga pridem iskat v Celje - haha, to je vedno pri meni tako - ko si nekaj zaželim in si zapičim v glavo, da bi to imela, mora biti že isti trenutekuser posted image user posted image  ...

Sicer pa si res lahko z navadnim termometrom merile, ali ne?user posted image

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:21:27   
stunfek
Načeloma si lahko BT meriš s katerimkoli termometrom, ki je vsaj na dve decimalki natančen. To pa čisto običajni termometri niso. Jaz bom neumorno iskala prav BT termometer user posted image

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:38:38   
miška
še nikoli merila..

_____________________________

miška

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:38:46   
Hope2
en strokovni odgovor, s kakimi termometri se lahko meri BT in kako, najdete na tem linku  http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=61&t=34#reply_61

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:39:55   
stunfek
Sem preklicala tudi kar nekaj lekarn in mije ena gospa rekla, da a je ona želela imeti v prodaji, pa da se jih sedaj sploh ne dobi več ?!? Mi je rekla, da bo preverila, če jih lahko naroči in naj pokličem čez pol ure. Očitno ta zadeva ni tako hudo razširjena, kot bi si človek predstavljal. Sporočim, ko izvem kaj novega.

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:49:40   
*marjetica*
Jaz nisem še merila. Na user posted image  delava šele prvi mesec, tak da sem še frišna user posted image
Mislim pa, da meni ovulacija nastopi in znake pokaže takrat, ko mam povečano sluz - tak kot da bi mela kr močan beli tok user posted image

Upam, da mislim pravilno in da nama in vsem ostalim čimprej rata zagledati user posted image  ali user posted image

_____________________________

"Ne sanjaj življenja, temveč živi svoje sanje."

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 13:50:05   
pupa_b
No, še kar natančni oz. vsaj na dve decimalki so digitalni termometri, s katerim si meriš telesno temperaturo,  tudi ... Kaj vem, jaz bi nekako raje imela BT - se mi zdi, da bolj ziher.user posted image

Pa še vedno mi nobena ni odgovorila, kdaj se začne - ko nastopi M ali je v bistvu vseeno. Hvala :-)user posted image

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 14:31:25   
Bimba80
Punce, malo sem se igrala po internetu in sem termometer za merjenje BT samo na e-Bayu nasla. Na nasih straneh pa niti enega:(

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 14:31:26   
Bimba80
Punce, malo sem se igrala po internetu in sem termometer za merjenje BT samo na e-Bayu nasla. Na nasih straneh pa niti enega:(

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 14:31:26   
Bimba80
Punce, malo sem se igrala po internetu in sem termometer za merjenje BT samo na e-Bayu nasla. Na nasih straneh pa niti enega:(

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 15:39:15   
stunfek
Bimba80 vsi tvoji posti so danes napisani po tri krat user posted image .
Punce pošiljka bazalnih termometrov pride čez cirka 10 dni do moje lekarne...so jih naročili in me bodo obvestili, ko pridejo me pokličejo. Menda, da je to ena firma prej uvažala, pa so uvoz teh zadev opustili in jih sedaj naročajo preko ene firme vele drogerije. Vas obvestim, ko pridejo in se lahko dogovorimo, da kupim kakšnega več.

(odgovor članu Bimba80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 16:10:36   
pupa_b
Stunfek, tudi jaz ga že imamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala za skrb, da si sporočila, da ga imajo.

Meni ga je moj dragi prinesel, imeli so ga v lekarni na Pratizanski v Mb. Pravo čudo je tole - je italijanski, so pa navodila vsaj v slovenščini. Grafi so v ital.

Je pa analogni, ne digitalni, kar me je presenetilo, ampak ima skalo od 36 do 37 st.C, vmes pa črtice, ki se ful dobro vidijo, da lahko res natančno odčitaš temperaturo.

Baje lahko meriš ali v luli ali riticiuser posted image

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 16:48:35   
upica
pupa b
Verjetno ima skalo od 36 do 38. Je pa na skalo zato, da ta vedno kaže enako natančno. Pri digitalnih pa lahko baterija (če je že malo slaba) vpliva na natančnost meritve (lahko pokaže tudi drugo vrednost kot v resnici je) in to ti lahko popači sliko, za katero si se trudila ves mesec.
Drugače pa si lahko BT merite tudi z navadnim termometrom (ta ima manj občutljivo skalo), razlika bo pri tem manj opazna ( porast temperature (učinek, ki ga opazujemo) je samo za 0,2 do 0,4°C). Temperatura se začne spremljati na začetku ciklusa ( za začetnice) oziroma, če poznate svoj ciklus, nekaj dni pred ovulacijo (za bolj izkušene) in se meri do konca ciklusa oz. dokler temperatura ne pade. Če temperatura ne pade po 20 dneh je veselje v hiši user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 17:15:26   
stunfek
Menda lahko meriš tudi pod jezikom?!? Kolk je pa stal? Hmmm...ne vem, če bi se kar v Mb peljala?

Pupa_b jaz sem sporočila, da ga nisem dobila user posted image , ker ga nimajo. Upam, da bodo čez 10 dni.

< Sporočilo je popravil stunfek -- 26.1.2007 17:17:20 >

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 18:38:14   
*marjetica*
A z navadnim digitalnim termometrom si torej tudi lahko meriš BT?

_____________________________

"Ne sanjaj življenja, temveč živi svoje sanje."

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Ovulacijski termometer
26.1.2007 18:51:58   
karatina
Stunfek, ni se ti potrebno vozit v MB.
Jaz (NE) pričakujem svoje user posted image  ta vikend, podobno kot ti in če se pojavi (načeloma ne zamuja), grem v začetku naslednjega tedna po termometer in ga lahko kupim še zate, če ga boš še potrebovala. Kaj veš, mogoče pa te le preseneti user posted image . Sporoči mi.

Lep pozdrav

(odgovor članu *marjetica*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ovulacijski termometer
26.1.2007 19:07:11   
pupa_b
Ojej, stunfek, sori ... sem bila malo šlampika, pa sem prehitro prebrala tvoj post.

Ja, imam ga doma, ravno moj dragi študira zadevico user posted image user posted image user posted image , stal pa je nekaj centov manj kot 6 evrov. Pojdi pogledat v Mb, mogoče ga dobiš tudi ti, ali pa počakaj, saj ga bodo dobili v Celju.

v navodilih piše, da si mariš v luli ali v riti, ampak nikoli spreminjat, piše tudi, da se posvetujte z zdravnikom, kje meriti BT.user posted image  No, tega jaz ravno ne bom, sem se odločila, da bom kar v luliuser posted image . Za pod jezikom pa nič ne piše, zato nimam pojma.

Upica, skalo ima res od 36 do 38 st. C, ga imam pred sabo, 37 je pa ravno na sredini. Ima priložene tudi grafe, da si lahko lepo vpisuješ gor :-)

Sicer pa raje kot to, bi imela user posted image user posted image  in bila že končno user posted image !!!
Pa saj bo, punce, a ne dauser posted image user posted image user posted image .

Vikend je tukaj, zato bodite aktivne, da kaj rata ... (tudi če niso tisti dnevi, fajn bo glih tak:-)user posted image user posted image user posted image .

Lp pa lep vikend vsem RR-puncam.

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 19:51:20   
stunfek
Hvala Karatina, zelo si prijazna! No, pa počakajmo, da vidimo, če ga morda ne bova potrebivali...hihihi. Jaz mam zelo malo upanja. Morda enostavno ne upam preveč, ker me razočaranje potem čisto povozi. Držim pestiza naju :), pa tudi za preostale, ki se trudijo in čakajo.

(odgovor članu karatina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 20:29:00   
upica
Marjetica
Lahko si meriš s katerimkoli termometrom, vendar je bolje, da si meriš z navadnim (na živosrebrno skalo). Digitalni bi morali biti natančni (zelo natančni) in brez nihanj (zaradi baterije), večina standardnih to ne zmore. Pri navadnem temometru vsaj vidiš, do kod je prilezlo živo srebro (črtice ima na 0,1°C natančne). Jaz v glavnem glede zanesljivosti meritve bolj zaupam analognim kot digitalnim termometrom. Najboljši pa je ta posebno naret za merjenje BT (in je analogen). Od navadnega analognega se razlikuje le v temperaturnem razponu. Navadni ima razpon med 35 in 42°C, tale za BT pa med 36 in 38°C na enaki dolžini skale (torej lažje razbereš temperaturo). 
skala BT                          36----------------------------37-----------------------------38
skala navadni                   35---------------37------------------------------------------42
digitalni                             številke?
Nekatere uporabljajo tudi digitalne.
Pa upam, da ga tudi tebi ne bo potrebno uporabitiuser posted image  in da si user posted image .

(odgovor članu stunfek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 20:32:04   
*marjetica*
Upica, hvala. Nosečka lahko šele postanem, ker so zdaj moji O dnevi, vsaj mislim user posted image
Čutim neko pretakanje tam spodi , user posted image  kot pred menstruacijo, ko začneš čutit, da bo neki priteklo user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

"Ne sanjaj življenja, temveč živi svoje sanje."

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ovulacijski termometer
26.1.2007 20:43:12   
upica
Joj, pupa b
tebi tudi želim, da bi prej ugledala user posted image  kot pa začela uporabljati ta termometer. 

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?