|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
16.5.2012 23:27:31   
janyi
Midva z možem sva ena tistih, ki sta se predolgo pregovarjala glede imen, vmes sva se poročila, selila, urejala stanovanje, skratka vse, samo o imenih nisvadovolj resno razmišljala. Jaz se silila s svojim predlogom Brina, on pa se do danes ni strinjal. Zdaj se odstopila od tega imena, ko ga vprašam, katerega bi on, mi pravi, da mu noben ni prav posebej všeč in da mora še razmislit. Mene pa grabi panika, ker imam v nedeljo rok, imena pa še ne določenega. Moj mi pravi, da naj me ne skrbi, ker baje lahko ime določimo šele po porodu, tudi ko sem kakšen teden z dojenčkom že doma. Ampak jaz pa ne vem, če je še kakšna taka, ki imena ni takoj povedala v porodnišnici. A ni to ful čudno, da ga ne daš ob rojstvu? Ko sem to omenila prijateljici, mi je rekla, da so njo babice takoj po porodu vprašale, kako bo otroku ime, pa je še cincala med dvema imenoma in je rekla, da bi povedala malo kasneje, da se bosta s fantom v tistih 3 urah po porodu še razmislila, pa jo je ena babica baje tako čudno gledala in rekla, da mu bo pa kar Franceljček rekla, ker nima imena. In pol čez 2 uri spet, ko je bila neka kontrola, a že ima ime? Je rekla, da so tiste 3 urce u šusu minile in da sta se odločila, da se bolj v miru zmenita naslednji dan, ko bodo obiski. Pa so ji potem tudi v sobi najedali s tem, kako je tamalmu ime (sestre, zdravniki ne), tako da se je potem kar sama odločila, brez svojega lubija. Tako da mi je priti v porodnišnico brez imena neprijetno. A je še katera bila v tej situaciji, da ni takoj povedala imena?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
16.5.2012 23:45:58   
LEJLA
To pa res ni panika.
Najini trije sinovi so bili vedno do zadnjega brez imena. Povedala sva ga tik predno so naju odpustili iz porodnišnice. Na nobenem telegramu ni imenauser posted image
Pač ne jemlji komentarjev preveč resno.
Vedno sva imela isti seznam in potem sem pač med cartanjem z user posted image začela oporabljat eno od imen pa je prišel mož in rekel pa ne samo tega ne...user posted image in n-tič, ko ni bilo pripomb je bilo to touser posted image
Je pa res mož rekel, da so ga spraševali doma (babice, dedki) zakaj nočeva povedat.... ja sej bi, če bi vedela a mu niso verjeliuser posted image user posted image

Nekaj bosta že zbrala....srečno v nedeljo

(odgovor članu janyi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 0:08:27   
ruby19

IZVIRNO SPOROČILO: LEJLA

Je pa res mož rekel, da so ga spraševali doma (babice, dedki) zakaj nočeva povedat.... ja sej bi, če bi vedela a mu niso verjeliuser posted image user posted image



Jaz tud lahko eno štorijo napišem na to temo. Srečam bivšega sodelavca, ki je taktar še živel blizu nas in ga vprašam, če je žena že rodila. Pa pravi, da je že pred 2 tednoma. Valjda vprašam za ime, on pa se začne smejat in pravi, da še nima imena. Sem bila prepričana, da mi noče povedat. Po tistem sem ga čaz kakšen teden spet srečala in ga začnem spet spraševat, če je ime že znano (ja, sej vem, da sem bila zoprna user posted image ), pa pravi, da še ne, da pa bo kmalu, ker ima njegova baje samo še 1 teden časa, ker pol preteče tistih 30 dni, v katerih lahko določiš ime. Kolikor sem jaz razumela, se on ni vtikal v izbiro, tako da je bila odločitev na njej. No, čez kakšen mesec se spet srečamo, tokrat je bila zraven tudi žena z dojenčkom in pogledam otročka, pa previdno vprašam za ime in ga izvem. Ne boste verjeli, Luka. Sem si sama pri sebi mislila, halo ženska je tako dolgo izbirala, na koncu pa dala ime Luka. Sej nimam nič proti temu imenu, ampak sem pa pričakovala kaj bolj izvirnega po tolikšnem času, če me razumete.user posted image

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
17.5.2012 8:21:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ruby19)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 8:32:08   
cilla
user posted image Sploh se ne obremenjevat s tem, kaj bo kdo rekel. Kaj si mislijo babice ali kdor koli drug v porodnišnici, tudi ni merodajno, saj pri tem nimajo nič. Dan po porodu pride k tebi matičar in ti prinese papirje, ki jih ti izpolniš in vrneš (v roku nekaj dni), tja pa napišeš ime in priimek, ki si/sta ga izbrala otroku (tako je v LJ P). Komentarje pa naj si zataknejo za uho user posted image

Midva sva sicer imeni izbrala še ko sta bila fanta v trebuhu in sva ju že takrat klicala po teh imenih, ampak par mojih kolegic je imelo pa to izkušnjo, da so celo nosečnost gurali eno ime, ko pa so otroka spoznali v živo v porodni, so si premislili, nekako z razlago, da ni imel frisa kot Jože, ampak kot Peter.

Uspešno izberita ime in srečno v porodni user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 9:32:19   
mamimo
Ojla!

Ne sekiraj se za komentarje in kaj mislijo drugi. Otrokovo ime je nakaj, kar nosi celo življenje in normalno je, da o tem premisliš.

Ker sama nisem imela priložnosti izbirati imena za punčko, bom dala pa tebi kakšen predlog user posted image

Kaj pa če bi bila Ajda ali Gaja?

Srečno!

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 9:50:47   
tulpek
Mene ni nihče v P čudno gledal... sem rekla, da imam izbor, ampak moram videt, kaj mu bolj paše... in to 2krat. verjetno so tako navajeni na vse možno. naredi si vsaj seznam možnih imen.

(odgovor članu mamimo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 11:03:50   
Medea10
Moja cimra iz P in njen sta ime izbrala, ko je dobila popadke in sta se peljala v P user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 11:13:07   
Najaa
Ah kje pa piše, da moraš it z izbranim imenom v P... Imaš časa 30 dni po rojstvu, da se odločiš. Ena, ki sem jo spoznala v P, je tudi čakala do zadnjega in je bil pač fantek brez imena. Zarad tega je nihče ni čudno gledal.

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 11:29:39   
majuška10
tudi midva sva določila ime v zadnjem trenutku (pri obeh otrocih), vedno sva imela 2 ali 3 imena, med katerimi se nisva mogla odločiti.
v drugo imava punčko Brino, za katero sem bila do zadnjega prepričana da bo Eva. med temi 2 imeni se nisva mogla odločit, pol mi je pa moj prepustil izbiro,češ da je pri prvem že on dokonočno določil ime.
no ko sem čakala na CTg sem v eni reviji prebrala eno krasno zgodbico o deklici Brini in takrat sem se odločila... in  jo zatem čez 3 ure še rodilauser posted image  
tko da brez panike.. otrok bo sigurno dobil ime... in to ni stvar drugih če ga nimata še določenega ampak samo vajina

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
17.5.2012 23:33:14   
anckabancka
Midva sva četrtemu fantku dala ima šela kak dan po porodu. Imela sva izbrano samo ime za deklico, ker je bilo rečeno, da bo punčka. No, doživeli smo presenečenje in na trebuh sem dobila fantka user posted image In sva si vzela en dan za razmislek. Sva pač sporočila, da se nam je rodil fantek, ime pa so izvedeli kasneje.

Tokrat bova imela pripravljeni dve imeni. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
18.5.2012 8:14:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anckabancka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
18.5.2012 12:13:15   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka
Pa kaj če imam 4 fantke... Avgusta bomo videli ali bo tudi 5. fantek...



wooooow, frajersko!!!! user posted image


Res čestitke za tako razmišljanje, 4fantke in še 1.na poti!
Mama z veliko začetnico!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
18.5.2012 12:13:47   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka
Pa kaj če imam 4 fantke... Avgusta bomo videli ali bo tudi 5. fantek...



wooooow, frajersko!!!! user posted image


Res čestitke za tako frajersko razmišljanje, 4fantke in še 1.na poti!
Mama z veliko začetnico!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
18.5.2012 14:40:32   
Anonimen
še vedno je čas za ime, ko ga boš zagledala boš vedla katerega bo nosil. srečno

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
26.5.2012 23:06:51   
betty.ford
in?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
27.5.2012 13:09:10   
petea
janyi,
ne vem, iz katere porodnišnice naj bi bila ta zgodba o bolnišničnem osebju in njihovem pritisku glede imena otroka, a upam, da gre za pretiravanje.

Pravico do izbire imata starša še 30 dni po rojstvu otroka, če pa se ne moreta uskladiti. In še potem lahko najprej s posredovanjem države skušate najti ime. Ali ga tudi kadarkoli spremeniti.

Otroka se od rojstva vodi pod številko EMŠO, tako da se ga ne da zamenjati. Fajn pa je, da dobi otrok dokumente in da se ga vpiše v razne uradne evidence. Tam pač ne gre več, da bi ga vodili kot 'deklica Novak' ali 'Deček Horvat'-

Da te potolažim: moji otroci so vsi dobili imena šele več dni po rojstvu. Ko smo si jih ogledali in jim poiskali imena, za katera smo dobili občutek, da se jim podajo.

So v porodnišnici spraševali, če imamo izbrano ime, in to tako pred porodom, kot pri obisku matičarke (ki lahko pride že prvi dan naokrog), prav tako pri vseh vizitah,negah in pregledih.
Smo z nekaterimi še imeli zelo zanimive diskusije o izborih, izbirah in imenih nasploh. Noben ni pritiskal na nas ali nas čudno gledal. Ko pa smo našli ime za user posted image , pa smo državnim organom sporočili še ta podatek. In to vedno kar nekaj dni po rojstvu.



p.s.1: mislim da v delu kitajske verjamejo, da mora otrok sam 'povedati' svoje izbrano ime staršem; šele ko ga starši slišijo, ga poimenujejo (to lahko traja tudi več let user posted image )

p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo

p.s.3: poznam zelo majhnega in vitkega gospoda, ki mu je ime Maksi user posted image

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
27.5.2012 18:22:28   
kat von d

IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.3: poznam zelo majhnega in vitkega gospoda, ki mu je ime Maksi user posted image


Ja in, tudi, če sta se njegova starša za to ime odločila po tem, ko sta ga že videla, nista mogla vedet ali bo fantek debel ali suh, visok ali majhen, ko bo odrasel user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
27.5.2012 19:43:49   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: kat von d


IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.3: poznam zelo majhnega in vitkega gospoda, ki mu je ime Maksi user posted image


Ja in, tudi, če sta se njegova starša za to ime odločila po tem, ko sta ga že videla, nista mogla vedet ali bo fantek debel ali suh, visok ali majhen, ko bo odrasel user posted image


Vem, da ne, to sem zapisala samo kot zanimivost; sicer me zelo zanima, kako so mu izbrali ime, a mi ga je malo nerodno to vprašati, lahko, da bi bil užaljen ob moji radovednosti glede njegovega imena.

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 7:43:32   
betty.ford
lahko da mu je ime Maksimilijan in tu se pomen imena povsem spremeni user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 7:45:23   
betty.ford
sicer pa: izbereš ime, ko vidiš otroka pa veš, ali mu paše ali ne.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 7:47:39   
betty.ford
janyi mene še vedno zanima, kako je bilo potem z imenom user posted image firbec

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 9:50:34   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo


a dej no, a res? user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 10:01:06   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

sicer pa: izbereš ime, ko vidiš otroka pa veš, ali mu paše ali ne.



To me res zanima. Pa se ne hecam. Recimo kako bi dala ime malemu blond drobižku, ki čez leta postane temnolas razbojniček?  Ali pa petkilskemu sumo borcu, s črnimi lasmi, ki tekom let postane kravžlast suhec?  Ker novorojenčki, so pač novorojenčki. Iz njih nastane marsikaj user posted image  in se mi zdi, da nekako ne moreš predvidet na podlagi videza katero ime mu bo pristajalo.  No vsaj jaz ne znam. Teach me, pliz.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pdp v nedeljo, imena pa še nimamo
29.5.2012 10:10:03   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: petea
p.s.2: meni so čudni starši, ki lahko otroku izberejo ime, preden ga vidijo


a dej no, a res? user posted image



ja, čisto res
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?