|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačevanje prostovoljnega pokojninskega zavar...
15.2.2012 14:50:43   
katarincatinca77
Ker po končani porodniški nisem našla službe, sem si začela plačevat pokojninsko dobo, kar znese 58 EUR mesečno. Poleg tega si moraš, če si plačuješ pokojninsko dobo tudi sam plačevati obvezno zdravstveno zavarovanje, to je 14 EUR. Zdaj pa je še mož ostal brez službe in razmišljam, da bi si nehala plačevat pokojninsko dobo. Pa me zanima, ali je kaj od tega, če si jo plačujem? Imam pa 3 leta delovnih izkušenj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
15.2.2012 14:52:13   
katarincatinca77
Pa še to, ali ti pokojninska doba pri upokojitvi sploh kaj koristi, če pa nišam tekom let dovolj delovne dobe. Se bojim, da mečem denar v črno luknjo.

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
16.2.2012 16:36:02   
amii
Glede na to da imaš le 3 leta delovne dobe, si verjetno zeeeloo mlada in si v tvojem primeru ne bi belila glave s pokojninsko dobo in starostjo. Bolje bi bilo ta znesek vezati na banko, bi imela ti osebno čez 40 let več od tega (glede na situacijo, pa ta denar zagotovo sedaj krvavo potrebujete). To je sicer moje osebno mnenje, za javno dobro pa je sigurno fajn, da polniš pokojninsko blagajno :)
Zdravstveno zavarovanje pa si le plačuj, če si ga ne moreš urediti kako drugače.

Odločiti se moraš sama, razmisli pa kolikšna je verjetnost da boš dočakala starost za upokojitev in koliko bo takrat višina pokojnine. So izračuni ki kažejo, da bomo "ta mladi" imeli pokojnino v višini (če) 30% od osnove user posted image .

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
17.2.2012 12:20:14   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: amii
Bolje bi bilo ta znesek vezati na banko, bi imela ti osebno čez 40 let več od tega (glede na situacijo, pa ta denar zagotovo sedaj krvavo potrebujete).
TO JE RES

So izračuni ki kažejo, da bomo "ta mladi" imeli pokojnino v višini (če) 30% od osnove user posted image .
TO PA JE LARIFARI, NOBEN NE MORE TEGA IZRAČUNAT KAJ BO ČEZ 30 LET. sPLOH ČE SE BO ZAKONODAJA VMES ŠE X-KRAT SPREMENILA.


(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
20.2.2012 10:34:16   
petea
Brbs,
izračunati se ne da, praksa pa kaže, da se z vsako spremembo zakonodaje stvari samo še poslabšajo za večino populacije.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
20.2.2012 13:16:49   
Brbs
Ja, ampak ne moreš pa kar rečt, da bo 30%. Lahko da bo 40 ali pa 50 in to je velika razlika.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
20.2.2012 18:01:38   
petea
Brbs,
sem šla malo raziskovat dosegljive podatke, je kar zanimivo branje, ki ne predvideva nič dobrega za našo prihodnost oz. življenje v naši starosti

raziskavo, kjer se pojavlja podatek o 30 %, pa je pod naslovom Dolgoročna vzdržnost 1. pokojninskega stebra ter pomen 2. in 3. stebra leta 2006 opravil Inštitut za ekonomska raziskovanja

še povezava na eno izmed spletnih strani o tej temi

< Sporočilo je popravil petea -- 20.2.2012 18:10:16 >

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
22.2.2012 16:06:38   
amii
Brbs, ne zmeraj vsega vzeti dobesedno. Želela sem povedati, da mi mladi ne bomo mogli živeti od pokojnine, ki jo poznamo v današnji obliki, ne glede na to kolikšen bo dejansko odstotek. Žal.........user posted image


_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
23.2.2012 11:05:44   
Poka
Ne bi si nikoli plačevala. Ne dam tem mafijcem nič. Delam pa sama na tem, da mi ne bo treba živet o dte pokojnine, no saj niti ne bi mogla... Je pa hudo težko kaj veliko prišparat, midva sva dva z dobrimi plačami, pa bolj malo. Nekako gledam na nepremičnino kot na naložbo, ker je bila zelo pametno grajena in je vrednost precej višja kto je bilo vloženega.

Ena investicija je še firma. Pa šparam še denar, da uresničim še eno podjetniško zamisel.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
23.2.2012 11:12:51   
amii
Evo, to je tudi moje mišljenje in tako tudi jaz poskušam najti pot kako do pokoja kaj več ustvariti, da se bo dalo od tega v starosti preživeti.

Teh 58€ raje porabi za svojo družino, ali jih sama kam naloži oz. šparaj, boš ti imela več od tega

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
23.2.2012 12:00:45   
ČebelicaMaja
Glede na to, kako mačehovsko delajo z državnim premoženjem in kako upravljajo državne sklade, jaz ne bi več plačevala... tudi jaz sem ustavila svoje dodatno pokojninsko zavarovanje. Res jim ne zaupam več...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačevanje prostovoljnega pokojninskega z...
24.2.2012 10:13:28   
Brbs

IZVIRNO SPOROČILO: amii

Brbs, ne zmeraj vsega vzeti dobesedno. Želela sem povedati, da mi mladi ne bomo mogli živeti od pokojnine, ki jo poznamo v današnji obliki, ne glede na to kolikšen bo dejansko odstotek. Žal.........user posted image



ravno to pravim, da ne smete jemat raziskave dobesedno. Temeljijo na nekih predpostavkah, ki se lahko v 30 letih še ne vem kak spremenijo. Samo to sem hotela povedat. Jasno pa je, kakor pravite, da bodo razmere SLABŠE in moramo sami poskrbet da bodo naše penzije take kot jih rabimo za dostojno življenje.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?