|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo ponovnega zdr pregleda
22.8.2008 8:51:53   
TRIŠ
Nekaj me zanima ,če bi mi katera vedla povedat iz prve roke.Imamo deklico staro 5 let ,katero smo čez poletje izpisali iz vrtca za dva meseca(nismo plačevali rezervacije ampak smo jo izpisali)Sedaj naj bi mogla ponovno delat zdravniški pregled,katerega pa moram plačati 40euruser posted image .Otrok ki pa ga prav tako 2 meseca ni bilo in so zanj plačevali rezervacijo pa ne rabi zdravniškega.Kje je tukaj logikauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala za odgovore

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 23.8.2008 12:23:58 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 8:54:42   
Naja30
Kje je logika ponovnega zdr. pregleda ne vem, še manj pa mi je jasno, da ga je treba plačat?? user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 8:56:36   
TRIŠ
Joj ne vem, ampak res sem jeznauser posted image user posted image user posted image user posted image .Nobene logike nikjerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 10:21:59   
TRIŠ
No tako minisrstvo zahteva ponovni zdr.pregled pri vpisu in to pri nas zaračunavajo.Žalostno a resničnouser posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 10:41:36   
Nika v službi
Meni je nekako logično, da se zahteva ponovni pregled, saj je pravno-formalno otrok izpisan iz vrtca in nato ponovno vpisan, torej gre za novi vpis in zanj veljajo pač pogoji, kot da otroka vpisuješ prvič.

Ni mi pa jasno, da je pregled plačljiv?! Pa saj ga opravi tvoj pediater, halo? Pri nas je vse zastonj.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 13:58:19   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Meni je nekako logično, da se zahteva ponovni pregled, saj je pravno-formalno otrok izpisan iz vrtca in nato ponovno vpisan, torej gre za novi vpis in zanj veljajo pač pogoji, kot da otroka vpisuješ prvič.

Ni mi pa jasno, da je pregled plačljiv?! Pa saj ga opravi tvoj pediater, halo? Pri nas je vse zastonj.

Ja  saj to je najbolj žalostnouser posted image user posted image user posted image .Sem poklicala kar nekaj ZD pa nikjer ni plačljivo,pri nas pa so se tako odločili,ker imajo gužvo in veliko otrok se vsako leto med počitnicami izpiše.Ja mi je v šoli rekla naj ji poskusim rečt da bi mi dala samo potrdilo od sistematike.Upam da bo šlo.To je pa naša zlata država zauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 14:55:47   
BarbaraE
Iz kje pa si, če smem vpr.? Ker to mi je pa res too much.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 15:00:07   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Meni je nekako logično, da se zahteva ponovni pregled, saj je pravno-formalno otrok izpisan iz vrtca in nato ponovno vpisan, torej gre za novi vpis in zanj veljajo pač pogoji, kot da otroka vpisuješ prvič.

Ni mi pa jasno, da je pregled plačljiv?! Pa saj ga opravi tvoj pediater, halo? Pri nas je vse zastonj.

Ja  saj to je najbolj žalostnouser posted image user posted image user posted image .Sem poklicala kar nekaj ZD pa nikjer ni plačljivo,pri nas pa so se tako odločili,ker imajo gužvo in veliko otrok se vsako leto med počitnicami izpiše.Ja mi je v šoli rekla naj ji poskusim rečt da bi mi dala samo potrdilo od sistematike.Upam da bo šlo.To je pa naša zlata država zauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Glede potrdila je tako, kot ti je napisala Nika v službi. Kaj se pa tiče plačila, pa ti lahko povem, da tudi pri našem pediatru se plača potrdilo za vrtec in ne pregled, ampak 8€. Zakaj je tako, ne vem, jaz sem predvidevala, da zato ker ima privatno prakso z koncesijo.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 15:15:47   
Naja31
Meni je nekako logično, da se zahteva ponovni pregled, saj je pravno-formalno otrok izpisan iz vrtca in nato ponovno vpisan, torej gre za novi vpis in zanj veljajo pač pogoji, kot da otroka vpisuješ prvič.

Ni mi pa jasno, da je pregled plačljiv?! Pa saj ga opravi tvoj pediater, halo? Pri nas je vse zastonj.


Se strinjam z z gornjim delom.

Mogoče je pa pregled plačljiv če ga opravljaš večkrat? Ker meni se zdi razumljivo, da gre otrok samo enkrat prvič  vrtec, in enkrat opravi ta pregled.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 15:56:58   
Eca
Mogoče kaj tole pomaga...
Jaz sem lani našega prepisala iz enega v drugi vrtec (vmes ni bil 14 dni vpisan v noben vrtec) in v drugem vrtcu so hoteli zdravniško potrdilo. Pa sem šla v stari vrtec in prosila vzgojiteljico naj mi vrne zdravniško potrdilo in sem le tega nesla v nov vrtec (potrdilo je bilo staro več kot 1 leto!!!!) in v novem vrtcu niso prav nič komplicirali, da bi moralo biti novo potrdilo.
Jaz bi šla  do vzgojiteljice in bi jo prosila za staro potrdilo (saj mora imeti shranjena vsa potrdila otrok) in bi to isto potrdilo dala novi vzgojiteljici. Mrtvo hladno.

Država je zaj*******. Poiskusi mogoče bo uspelo!

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 16:38:52   
benika
Tudi jaz ne razumem, zakaj se mora pregled plačat. Pri nas ni potrebno potrdila nič plačat, P itak samo podpiše papir. Je pa edino treba plačat potrdilo, če otrok zaradi bolezni dalj časa ne more obiskovati vrtca.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 17:21:28   
Rubin.
Pa sem šla v stari vrtec in prosila vzgojiteljico naj mi vrne zdravniško potrdilo in sem le tega nesla v nov vrtec (potrdilo je bilo staro več kot 1 leto!!!!) in v novem vrtcu niso prav nič komplicirali, da bi moralo biti novo potrdilo


Potrdilo naj ne bi bilo starejše od 6m, koliko me spomin ne vara. Ker eno leto staro potrdilo ni realno. V tvojem primeru gre res samo za birokracijo.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 18:47:36   
TRIŠ
Rubin pri nas ne da potrdila brez pregledauser posted image .Sem vprašalauser posted image
Naja veliko otrok so starši učiteljic izpisevali in so bili 2 meseca doma potem pa so s 1.septembrom šli ponovno v vrtec tako kot naša deklica.Do lani ni bilo plačljivo letos pa mi je svetovalka povedala da se je tako odločilo ZD in da so celo njo spraševali kako ceno naj postavijouser posted image ,tako da je tudi ona na strani staršev ampak proti vetru se ne da "lulat"
Eca hvala za info.bom poskusila.Nato pa nisem pomislilauser posted image
benika ja,tudi jaz sem to hotela pa mi je sestra rekla da zdravnica ne izdaja potrdila brez pregledauser posted image

Hvala punce za informacije upam da mi kaj uspe rešit,ker 40 eur se mi res ne daje za eno potrdilouser posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
22.8.2008 19:44:26   
Rubin.
Rubin pri nas ne da potrdila brez pregleda


Ja seveda, mogoče sem se napačno izrazila.

Jaz sem mislila dati malo miss januarja v vrtec in je decembra naredila pregled in potem sva dobili potrdilo. No meni se 8€ ni zdelo, da bi bil to še pregled zraven všet, ker mi je sestra rekla, da potrdilo pa stane 8€. Potem sem si premislila in sem jo izpisala. Ponovno sem jo vpisala zdaj za september. Potrdilo mi je propadlo in je sedaj avgusta ponovno delala pregled, ampak ne posebej skupaj z sistematskim. Seveda sem ponovno plačala 8€.


V tvojem primeru pa bi mogoče bilo ceneje, če bi plačala akontacijo, kot pa tako drag pregled.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 22.8.2008 19:45:46 >

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
28.8.2008 21:52:04   
TRIŠ
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image no hvala za vse informacije .Uspelo mi jeuser posted image .Nisem rabila plačatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pri enem letu ko je dobila potrdilo za vrtec in ni imela vpisanega pregleda ,ker je bil narejen skupaj s sistematiko in tako smo naredili sedaj, kot da gre prvič v vrtec.Drugače pa bi morala plačat ker baje ministerstvo povrne samo en pregled, ostalo zdravniki delajo zastonjuser posted image ,no in naša se je odločila da bo računalauser posted image

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
28.8.2008 22:42:37   
Eca
Včeraj sem na sestanku za novinčke v vrtcu izvedela, da zdravniško potrdilo ne sme biti staro več kot mesec dni. Če kateri kaj pomaga......user posted image

Triš - super user posted image user posted image user posted image user posted image .

Lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
28.8.2008 22:53:25   
Gina
Pri nas ni treba nič plačat. Jaz sem našega izpisala, ker smo ga prepisali iz enega v drugi vrtec. Ker ta pregled spada v sistematiko, so me poslali seveda k naši najbolj uradniški, šparovni zdravnici (ki te za vsako zdravilo 3x vpraša, če ga nimaš morda doma, da ga ne bo prekmalu napisala na recept, ki pozna vse zakone in je skratka zelo pedantna, birokratsko naštimana), pa mi ni nič zaračunala pregleda.
Če imate 40eur za plačat, se ti mogoče bolj splača rezervacijo vzet. Kaj pa če je to pri vas ZD naredil v sodelovanju z občino, ki ima v primeru izpisa prevečih otrok iz vrtca čez poletje izgube? V tem primeru bi vas skorajda prisilili vzemat rezervacije. V manjših mestih so te opvezave med institucijami zelo žive in dostikrat celo sorodstvene.
Sicer se pa po drugih krajih otrok ne izpisuje, ker takoj nekdo drug zasede otrokovo mesto, če bi to naredil.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PLAČILO PONOVNEGA ZDRAVNIŠKEGA PREGLEDA P...
29.8.2008 12:56:45   
TRIŠ
Gina točno to je kar si napisala,samo da niso povedali da bo potrebno pregled plačljiv.Baje pa da drugo leto tudi rezervacija več ne bo mogoča user posted image Pri nas itak to ne bo prišlo več v poštev ,ker grem v službo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?