|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 19:07:39   
ksenija12
živjo!
nekaj me samo informativno zanima...nekje sem zasledila, da naj bi na uvrstitev v 8. plačilni razred vplivalo to, če imaš s.p. ? A je to res?
Do kdaj naj bi občine izdala odločbo o znižanem plačilu vrtca?
Nas je skoraj kap, ko smo na računu od vrtca zagledali ogromno vsoto in podatek, da smo v 8. plačilnem razredu, imava pa oba minimalne plače (jaz sem pa na porodiški bila vse preteklo leto).


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 19:21:43   
zmajaz
Plačilni razred za vrtec si lahko izračunaš tudi tule: http://portal.3-port.si/public/program_files/vrtci/index.layout

To, da imaš s.p. samo po sebi nima vpliva - važni so dohodki, nepremičnine v lasti, kakšen avto imaš itd.

A vlogo za znižano plačilo vrtca ste pa oddali?

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 19:49:26   
ksenija12
ja, hvala zmajaz, tam sem si že zračunala in je daleč od tega, kar smo dobili na izračunu za plačilo vrtca
ja, oddali smo vlogo ravnateljici in ona je potem vse skupaj nesla na občino
ali jaz dobim kakšno odločbo s strani občine v kakšnem razredu smo?
saj jutri bom govorila z ravnateljico, ker očitno je šlo nekaj narobe..s.p. imamo, ampak smo v izgubi...
ali dobijo vrtci odločbe ali jih občina pošlje domov?
hvala za odgovore. čisto sem iz sebe

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 19:50:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

...
Nas je skoraj kap, ko smo na računu od vrtca zagledali ogromno vsoto in podatek, da smo v 8. plačilnem razredu, imava pa oba minimalne plače (jaz sem pa na porodiški bila vse preteklo leto).





Mi sicer nismo padli v 8.plačilni razred, ampak v 5, pa bi me vseeno tudi kmalu kap. Pa sem bila tudi jaz skoraj vse leto na porodniški, moj pa 740€ mesečno.
Pa fora je v tem, da sva imela pred tem 1. plačilni razred, bruto letni dohodek pa minimalno višji kot v letu 2006, ampak res minimalno že v bruto... SE bom verjetno kar pritožila oz. vsaj zahtevala obrazložitev, kaj je vplivalo na takšno odločbo.

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 19:51:46   
Anonimen
sem prehitro odgovorila... odločbo dobi vrtec in ti, vsak svoj izvod

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 20:34:46   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

ja, oddali smo vlogo ravnateljici in ona je potem vse skupaj nesla na občino


Pri nas se vloga nese na občino osebno in ob tem dobiš tudi potrdilo, da so vlogo prejeli.
Kaj pa če je ravnateljica pozabila vlogo oddat? Samo razmišljam...Ker še nisem slišala, da bi ravnatelji nosili vloge. user posted image Malo povprašaj jutri.

Dobiš pa odločbo domov tako ti, kot tudi vrtec. Pa še priporočeno je in lahko prevzameš le osebno s podpisom!

Če pa je slučajno prišlo do zamude pri obravnavi vloge in jo je občina prepozno izdala, pa ti bodo razliko itak obračunali v naslednjem mesecu.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 21:47:07   
diva 4
Pri nas lahko oddaš vlogo tako v upravi vrtca kot na občini. Odločbo dobiš po pošti domov, pravtako dobi izvod tudi vrtec. Mi še novo tudi čakamo.Do konca meseca imajo baje rok, da jo pošljejo. Na tvojem mestu pa bi se vsekakor pozanimala na občini zakaj tako visok plačilni razred.Pri nas pač do odločbe plačuješ stari znesek, pri naslednji položnici pa to obračunajo po novem in plus ali minus razliko po novi odločbi.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
6.1.2009 21:52:49   
zmajaz
Tisti izračun plačilnega razreda v spletu bi moral biti kar točen - najboljše, da se res kar obrneš na ravnateljico, pa po možnosti tudi na občino. Kolikor sem zasledila, itak večkrat kaj zamutijo - tudi recimo glede tega, da ti zaračunajo še za 2. otroka, ki bi moral imeti brezplačno itd.

Verjetno je pa v tvojem primeru fora samo v tem, da občina še ni izdala odločbe - če je nisi dobila ti, je tudi vrtec najverjetneje še ni dobil - zato so ti za prvi mesec zaračunali polno ceno vrtca in bodo pozneje to izravnali glede na odločbo občine.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 6.1.2009 22:01:18 >

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
7.1.2009 9:35:18   
ksenija12
hvala vsem za odgovore
smo pravkar rešili zadevo - napaka je bila na strani občine - vlogo za znižano plačilo za leto 2008 so pomotoma dali v 2009, skratka založili in niso upoštevali...

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
27.2.2009 12:23:19   
mila31
koliko pa znese 8. plačilni razred?

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
27.2.2009 21:17:33   
inesc
Kdaj pa se odda ta vloga za znižanje plačila vrtca? Naš bo šel v vrtec septembra. Kakšni pa so kriteriji za to koliko (če sploh) ti odobrijo znižanje?? Joj, meni je to še skoraj vse španska vas. Samo vem, da sem mogla dat vlogo za vrtec že med nosečnostjo. Kdaj pa se vpisuje v vrtec?

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu mila31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
27.2.2009 21:23:07   
ključek
malo sem pregledovala te vloge.......avto moraš tudi vpisati????user posted image user posted image user posted image user posted image  mislm.............pa kaj še...........kakšen kruh in salamo jemo?? žalostno, da imajo vrtci takšne cene.user posted image

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
27.2.2009 21:42:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: inesc
Kakšni pa so kriteriji za to koliko (če sploh) ti odobrijo znižanje??


Kriteriji so dohodki in premoženje (nepremičnine, avto itd.) družine. Zgoraj imaš link, kjer si lahko izračunaš, v kateri plačilni razred zapadeš.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
2.3.2009 14:42:44   
krmanja
Imajo kar nore cene ja, sva dobila plačila 300 € za vrtec, kot da služimo bajne vsote. user posted image Halo? Sledila je pritožba.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 19:21:57   
inesc
Kdaj pa vložiš vlogo za znižanje vrtca? Moj gre v vrtec septembra.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu krmanja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 20:14:09   
frutka_
Upoštevajo se ti prihodki od predlani, ne od lani! Se pravi za čas, ko nisi bila na porodniški. In če si padla v 8.plačilni razred je nemogoče, da si imela prihodke minimalne.
Vlogo za znižano plačilo vrtca lahko preko neta sprintaš, oddat pa jo moraš v računovodstvu vrtca.
VSAKO spremembo, ki kasneje vpliva na finančni položaj družine morate javljati na občino z novo vlogo za znižano plačilo (recimo če kdo izgubi ali nastopi z novo službo, prihod novega družinskega člana,...).

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 20:18:41   
ključek
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Upoštevajo se ti prihodki od predlani, ne od lani! Se pravi za čas, ko nisi bila na porodniški. In če si padla v 8.plačilni razred je nemogoče, da si imela prihodke minimalne.
Vlogo za znižano plačilo vrtca lahko preko neta sprintaš, oddat pa jo moraš v računovodstvu vrtca.
VSAKO spremembo, ki kasneje vpliva na finančni položaj družine morate javljati na občino z novo vlogo za znižano plačilo (recimo če kdo izgubi ali nastopi z novo službo, prihod novega družinskega člana,...).



a ne na občini?? a ne financira kao občina razliko???

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 20:20:32   
ključek
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: inesc
Kakšni pa so kriteriji za to koliko (če sploh) ti odobrijo znižanje??


Kriteriji so dohodki in premoženje (nepremičnine, avto itd.) družine. Zgoraj imaš link, kjer si lahko izračunaš, v kateri plačilni razred zapadeš.


kako pa realno oceniš avto, če je star 15 let??user posted image user posted image  ne resno........avgusta gremo v vrtec, avto je pa registriran do oktobra, pa ga ne bova več registrirala.ali ga vpiševa ali ne?? to preverjajo??

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 20:27:04   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Upoštevajo se ti prihodki od predlani, ne od lani! Se pravi za čas, ko nisi bila na porodniški. In če si padla v 8.plačilni razred je nemogoče, da si imela prihodke minimalne.
Vlogo za znižano plačilo vrtca lahko preko neta sprintaš, oddat pa jo moraš v računovodstvu vrtca.
VSAKO spremembo, ki kasneje vpliva na finančni položaj družine morate javljati na občino z novo vlogo za znižano plačilo (recimo če kdo izgubi ali nastopi z novo službo, prihod novega družinskega člana,...).



a ne na občini?? a ne financira kao občina razliko???


V MB vlogo za znižano plačilo lahko oddaš v vrtcu,  seveda jo lahko tudi pošlješ na občino. Glavno da pride do datuma na občino sicer ti računajo polno. Od občine do občine se razlikuje koliko % sofinancira.Za vrednost avtomobila pač vpiši 100eur, saj ne bo vplivalo na izračun. Če preverjajo pa ne vem.user posted image


(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 20:57:48   
ključek
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Upoštevajo se ti prihodki od predlani, ne od lani! Se pravi za čas, ko nisi bila na porodniški. In če si padla v 8.plačilni razred je nemogoče, da si imela prihodke minimalne.
Vlogo za znižano plačilo vrtca lahko preko neta sprintaš, oddat pa jo moraš v računovodstvu vrtca.
VSAKO spremembo, ki kasneje vpliva na finančni položaj družine morate javljati na občino z novo vlogo za znižano plačilo (recimo če kdo izgubi ali nastopi z novo službo, prihod novega družinskega člana,...).



a ne na občini?? a ne financira kao občina razliko???


V MB vlogo za znižano plačilo lahko oddaš v vrtcu,  seveda jo lahko tudi pošlješ na občino. Glavno da pride do datuma na občino sicer ti računajo polno. Od občine do občine se razlikuje koliko % sofinancira.Za vrednost avtomobila pač vpiši 100eur, saj ne bo vplivalo na izračun. Če preverjajo pa ne vem.user posted image




datum............mogoče veš...........če daš otroka v vrtec avgusta, do kdaj je potrebno oddati?? ali se razlikuje od občine do občine?

pa še to............ali imajo res nekatere občine (npr. ljubljanska) opcijo, da "uveljavljaš" tudi kredit, pa se potem zniža vrednost plačila vrtca?

< Sporočilo je popravil Me to you -- 3.3.2009 20:59:36 >

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 21:00:56   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you


datum............mogoče veš...........če daš otroka v vrtec avgusta, do kdaj je potrebno oddati?? ali se razlikuje od občine do občine?


Če gre tako med letom not.... 14 dni pred vstopom. Potem boš pa morala novembra dat še 1x za naslednje koledarsko leto.  

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 21:09:32   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you
kako pa realno oceniš avto, če je star 15 let??user posted image user posted image  ne resno........avgusta gremo v vrtec, avto je pa registriran do oktobra, pa ga ne bova več registrirala.ali ga vpiševa ali ne?? to preverjajo??


Vpisati je treba samo vozila, ki so vredna več od seštevka 18 minimalnih plač, tiste, ki so vredni manj pa sploh ni potrebno vpisovati.

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 21:14:48   
kekec in mojca
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Me to you


datum............mogoče veš...........če daš otroka v vrtec avgusta, do kdaj je potrebno oddati?? ali se razlikuje od občine do občine?


Če gre tako med letom not.... 14 dni pred vstopom. Potem boš pa morala novembra dat še 1x za naslednje koledarsko leto.  


Bubi, a si sigurna? Meni v vrtcu niso nič rekli, da bi morala še kakšne papirje urejat. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 21:18:10   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: Me to you

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

Upoštevajo se ti prihodki od predlani, ne od lani! Se pravi za čas, ko nisi bila na porodniški. In če si padla v 8.plačilni razred je nemogoče, da si imela prihodke minimalne.
Vlogo za znižano plačilo vrtca lahko preko neta sprintaš, oddat pa jo moraš v računovodstvu vrtca.
VSAKO spremembo, ki kasneje vpliva na finančni položaj družine morate javljati na občino z novo vlogo za znižano plačilo (recimo če kdo izgubi ali nastopi z novo službo, prihod novega družinskega člana,...).



a ne na občini?? a ne financira kao občina razliko???


V MB vlogo za znižano plačilo lahko oddaš v vrtcu,  seveda jo lahko tudi pošlješ na občino. Glavno da pride do datuma na občino sicer ti računajo polno. Od občine do občine se razlikuje koliko % sofinancira.Za vrednost avtomobila pač vpiši 100eur, saj ne bo vplivalo na izračun. Če preverjajo pa ne vem.user posted image




datum............mogoče veš...........če daš otroka v vrtec avgusta, do kdaj je potrebno oddati?? ali se razlikuje od občine do občine? Ob vpisu oddaš še vlogo tako da to opraviš skupaj. To je po celi SLO enako.

pa še to............ali imajo res nekatere občine (npr. ljubljanska) opcijo, da "uveljavljaš" tudi kredit, pa se potem zniža vrednost plačila vrtca?
Vem da je LJ občina to imela ampak mislim, da te možnosti več ni. V vlogi za znižano plačilo lahko vpišeš kredo za stanovanje, ker ogroža finančno stanje družine. Če bo kaj haska pa ne vem.user posted image

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plačilo vrtca - 8.plačilni razred??
3.3.2009 21:19:20   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Me to you
kako pa realno oceniš avto, če je star 15 let??user posted image user posted image  ne resno........avgusta gremo v vrtec, avto je pa registriran do oktobra, pa ga ne bova več registrirala.ali ga vpiševa ali ne?? to preverjajo??


Vpisati je treba samo vozila, ki so vredna več od seštevka 18 minimalnih plač, tiste, ki so vredni manj pa sploh ni potrebno vpisovati.


vedela sem , da je neka finta seštevkov pa nisem vedela točno...hvala!user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?