|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:05:30   
2mama
Včeraj smo na roditeljskem sestanku dobili info, da če bomo prišli po otroka tudi samo par minut po devetih urah (kolikor zakon pravi, da je otrok lahko v vrtcu), nam bodo zaračunavali kao "dodatno varstvo", ki bo stalo 12 eur za eno uro. da se razumemo, ne gre za popoldansko varstvo, ki je plačljivo, ampak gre za čas, ko je vrtec še redno odprt. mene je skoraj kap. saj ne, da bi otroka samovoljno kdaj pustila kako minuto dlje, ampak se zgodi, da kdaj pa res ne prideš pravi čas (zgolj zaradi prometnih zamaškov, oba z možem se voziva precej daleč v službo). in zdaj naj za pet minut čez plačujem 12 evrov po otroku na dan več???

zanima me, kako imate to urejeno drugje, po drugih vrtcih. ker zakon res pravi, da po 9 urah je dost, ampak nič ne pravi, da te morajo za to oglobit. kvečjemu prijavit na socialno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:09:38   
Anonimen
In kaj te zdej žuli? user posted image Tko pravi zakon in basta. A vzg in pomočnice morjo zaradi takih staršev bit v službi preko delovnega časa??? Ne rečem, se zgodi enkrat...pač na poti se kej zgodi, ampak ponavadiso eni in isti, ki prvi pripeljejo in zadnji pridejo iskat otroka. Že tebi je služba po 8 urah malo odveč, kaj šele otroku.user posted image

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:11:21   
zmajaz
Mislim, da to velja kar povsod. Pa če se to 1x zgodi, te samo opozorijo, če se pa to ponavlja, ti pa zaračunajo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:14:36   
2mama
njamka,
ni treba hude krvi.
samo sprašujem, kako je to drugod.

in kot sem že omenila, vzgojiteljica za to ne dela prek svojega polnega časa, ampak je vrtec še odprt v rednem času. popoldansko varstvo je nekaj drugega (tisto teto pa mi je jasno, da je treba posebej plačat)

ps. če bi dobila službo v svojem kraju, jo takoj vzamem, tudi za nižjo plačo. ker vožnja ubija.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:17:58   
Anonimen
če se to redno dogaja, ti bodo zaračunali. če se ti pa zgodi, da obstaneš na cesti, pa pač pokličeš v vrtec in sporočiš, da prideš kasneje.

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:18:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

njamka,
ni treba hude krvi.
samo sprašujem, kako je to drugod.

in kot sem že omenila, vzgojiteljica za to ne dela prek svojega polnega časa, ampak je vrtec še odprt v rednem času. popoldansko varstvo je nekaj drugega (tisto teto pa mi je jasno, da je treba posebej plačat)

ps. če bi dobila službo v svojem kraju, jo takoj vzamem, tudi za nižjo plačo. ker vožnja ubija.


Povsod je enako in v začetku leta dobijo starši obvestila oz. nek informativni list za starše.
Pač razmišljaj za zamenjavo službe ali si pa poišči neko gospo, sosedo, da je na razpolago, da ti gre iskat otroka, če vidiš, da tebi ne bo zneslo.user posted image

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:19:39   
water lily
Zakaj pa ne koristiš skrajšani delovnik?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:22:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Zakaj pa ne koristiš skrajšani delovnik?


Mogoče zato, ker so tudi finance potem zmanjšane. Enim se ne splača. Ker skrajšani delovnik se ti obrestuje pri plačilo vrtca in ostalih stroškov čez 2 leti.

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:26:25   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Zakaj pa ne koristiš skrajšani delovnik?


Verjetno se ji ne bi splačalo.
Midva se tudi voziva 50 km v eno smer, zato pač hodita tašča in tast po otroka. Ker si ne predstavljam, da ju vsak dan tako dolgo puščam tam. Bi pa šla jaz na skrajšan delovni čas, ampak to pomeni potem 200 km na dan, ker bi morala vsak s svojim avtom v službo. Tako se pa sedaj skupaj peljeva, razen občasno, ko nimava varstva.

Se pa da v vrtcu vse dogovoriti. Bolj se gre za tiste starše, ki bi lahko, pa ne pridejo po otroka. user posted image


_____________________________



(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:31:06   
water lily
Če je pa napisala da bi sprejela tudi slabše plačano službo.
Lahko pa delaš samo 7 ur, namest osem. To je 20 ur manj mesečno. Se pa spet tolk ne pozna pri plači.
Lahko pa tudi daš otroka v vrtec v kraju kjer si v službi. To dosti mojih sodelavcev prakticira.
Pač nimajo vsi babic in tetk in nevem koga vse na razpolago.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:31:18   
2mama
ja, saj, potem pa vsi nasrkamo.

skrajšan delovni čas ne pride v poštev zaradi $.

ok, se bomo morali pač nekak znajt. hvala vsem.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:35:46   
Naja31
Meni se to zdi čisto prav.

Moja prijateljica je pomočnica vzgojiteljica in je rekla, da je imela v skupini otroka, po katerega je mama vsak dan zamujala, drugače pa je bila nezaposlena. Ampak nje tudi to, da je morala potem plačevati, ni prisillo, da bi po otroka prihajala malo prej.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:36:37   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Če je pa napisala da bi sprejela tudi slabše plačano službo.
Lahko pa delaš samo 7 ur, namest osem. To je 20 ur manj mesečno. Se pa spet tolk ne pozna pri plači.
Lahko pa tudi daš otroka v vrtec v kraju kjer si v službi. To dosti mojih sodelavcev prakticira.
Pač nimajo vsi babic in tetk in nevem koga vse na razpolago.



Se strinajm. 1 ura manj ni tak hud udarecpri plači, ti greš pa po tvojega otroka normalno v vrtec.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:41:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Če je pa napisala da bi sprejela tudi slabše plačano službo.
Lahko pa delaš samo 7 ur, namest osem. To je 20 ur manj mesečno. Se pa spet tolk ne pozna pri plači.
Lahko pa tudi daš otroka v vrtec v kraju kjer si v službi. To dosti mojih sodelavcev prakticira.
Pač nimajo vsi babic in tetk in nevem koga vse na razpolago.



Ampak poznam veliko mamic, ki potem to eno uro izkoristijo za šopinge in podobno user posted image user posted image user posted image user posted image

Se strinajm. 1 ura manj ni tak hud udarecpri plači, ti greš pa po tvojega otroka normalno v vrtec.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:50:04   
2mama
punce, meni se osebni finančni sistem sesuje, če ne delam 8 ur. ne gre samo za tisto 1 uro manj, gre za dodatke, ki so vezani na to, da delam poln delovni čas. tudi ne zvozimo potem s krediti. in moj delodajalec tudi en bi ploskal, če bi imela takšne skrajšane želje, sploh glede na naravo mojega dela.

pa saj nima smisla, da vam zdaj to pojasnjujem in se opravičujem, ker je otrok dlje v vrtcu, kot otroci drugih staršev (pač nimamo babica servisa). želela sem samo prebrati, ali je običajno, da se to posebej zaračunava ali ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:55:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

punce, meni se osebni finančni sistem sesuje, če ne delam 8 ur. ne gre samo za tisto 1 uro manj, gre za dodatke, ki so vezani na to, da delam poln delovni čas. tudi ne zvozimo potem s krediti. in moj delodajalec tudi en bi ploskal, če bi imela takšne skrajšane želje, sploh glede na naravo mojega dela.

pa saj nima smisla, da vam zdaj to pojasnjujem in se opravičujem, ker je otrok dlje v vrtcu, kot otroci drugih staršev (pač nimamo babica servisa). želela sem samo prebrati, ali je običajno, da se to posebej zaračunava ali ne.


Sej te nihče ne obsoja.user posted image Razumem pa zakaj ne moreš vzet skrajšan delavnik, sem na istem. Dodatki potegnejo za sabo celo plačo. Skrajšan delavnik bom jaz koristila pri 2 otroku.
Zaračunava pa se kot vidiš povsod.user posted image

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 11:56:13   
2mama
vidim, ja. kruta realnost. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 12:02:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

vidim, ja. kruta realnost. user posted image


Jah, odvisno iz katerega kota zdej to gledaš. Men je logično, da neka omejitev bivanja otroka v vrtcu mora bit. In če je več kot 9 ur, mora vrtec nekaj od tega imet, ne? V bistvu se jaz strinjam s temi sankcijami, pa ne zato, ker imam pač vse babi in dedi servise na razpolago 24 ur na dan. Gledam iz kota, kjer stoji otrok in kako se počuti.

(odgovor članu 2mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 12:09:56   
Isabellabina
Ja ne vem kako je s plačlivostjo drugod,ampak Naš vrtec je odprt od 5.30-16.30 in se plača čisto normalno,pa je več kot 9 ur.Ko pa poteče ta ura pa plačamo 2 eura za vsako minuto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:11:14   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Meni se to zdi čisto prav.

Moja prijateljica je pomočnica vzgojiteljica in je rekla, da je imela v skupini otroka, po katerega je mama vsak dan zamujala, drugače pa je bila nezaposlena. Ampak nje tudi to, da je morala potem plačevati, ni prisillo, da bi po otroka prihajala malo prej.


Verjetno je kje na črno delala. Smo mi tudi imeli eno tako mamo. Je kar sama povedala, da službe ne dobi in pač nekje na črno dela.

Da odgovorim na avtoričino vprašanje, ja, meni se zdi to kar prav. Če je po zakonu, da otrok ne sme biti več kot 9 ur v vrtcu, se je treba tega pač držat. Sicer pa redko redko res zaračunajo to "dodatno" varstvo, če se to dogaja pač vsake toliko. Če pa konstantno en in isti otrok in vsak dan, pa je druga stvar.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:17:48   
kristinaj
zakon je zakon. pejdi pa par minut prej iz službe. otrok NE sme biti več kot 9 ur v vrtecu. in te lahko prijavijo socialni...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:26:12   
krtekxx
No, naši otroci so vedno več kot 9 ur v vrtcu, saj se je težko v 9 urah peljati v službo in nazaj 50 km v eno smer in biti 8 ur na delovnem mestu. Doslej ni nihče nikoli nič omenil. Če pa bi, bi pa se obrnila na pristojno ministrstvo in še na kak drug vzvod. Zakon, karkoli že pravi, je čas povozil. Sem pa prepričana, da nimajo nobene pravne osnove, da ti za zamujenih 5 minut zaračunajo celo uro. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:44:18   
barni
Meni je pa to čisto nov podatek. A zjutraj ko otrok pride v vrtec kljukajo in pišejo zraven ob kateri uri je prišel? In popoldan ko gre iz vrtca (po možnosti iz igrišča) teče vzgojiteljica zapisat, kaj je šel iz vrtca?

Meni je to res čudno. Nam niso nikoli tega omenili. Drugo je, če bi zamudila in prišla po otroka preko rednega delovnega časa vrtca. In če otroka pripeljem v varstvo malo pred 7. uro in pridem ponj ob 16. uri bi morala zato plačati 12 EUR ker je bil nekaj minut dalj kot 9 ur v vrtcu?

Otrok je v vrtcu v domačem kraju in za vožnjo do službe porabim najmanj pol ure, če je vse bp (beri brez nesreč, dela na cesti ipd). Torej je zjutraj malo pred 7. v vrtcu, da sama uspem priti do 7:30 v službo. Ven grem lahko najprej ob 15:30, ker moram biti v službi 8 ur. Priti moram do parkinga, plačati parkirnino in po omejitvah peljati iz centra v domači kraj. Če imam res srečo mi uspe priti v pol ure. Včasih tudi ne. In kaj zdaj? DElovnik pa ni kar tako skrajšati na 7 ur, sploh če si na takem delovnem mestu, kjer je narava dela taka, da to ne gre kar tako.

Ko se le da se izmenjujeva s parnterjem, čeprav nama to pomeni vožnja v center z dvema avtomobiloma v razmaku pol ure in dvojno parkirnino. Pač ok razkiram. Ne morem pa imeti skrajšanega delovnika.

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:50:41   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

In kaj te zdej žuli? user posted image Tko pravi zakon in basta. A vzg in pomočnice morjo zaradi takih staršev bit v službi preko delovnega časa??? Ne rečem, se zgodi enkrat...pač na poti se kej zgodi, ampak ponavadiso eni in isti, ki prvi pripeljejo in zadnji pridejo iskat otroka. Že tebi je služba po 8 urah malo odveč, kaj šele otroku.user posted image


Dej ti mal umir žogo. Predstavljaj si starša, ki delata od sedmih do treh...osem ur. Pot od vrtca do službe traja pa pol ure, nazaj pa tud...seštej ena plus ena, pa bo šlo a ne? Če še enkrat prebereš ne gre za puščanje otroka v vrtcu izven delovnega časa, ampak v delovnem času. Bo treba pa zakon mal prilagodit a ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:55:49   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

zakon je zakon. pejdi pa par minut prej iz službe. otrok NE sme biti več kot 9 ur v vrtecu. in te lahko prijavijo socialni...


In, kaj bo socialna? Bodimo mal realni no.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?