|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 11:17:11   
čipka
..dol ali enako? ..samo informativno me zanima zato, da vem približno, če smo skoraj vsi v istem rangu, ki plačujemo 2 razreda višja kot prej. Ker sem se ravno včeraj pogovarjala z mamicami iz našega vrtca in so skoraj vse rekle za 2 razreda gor. Kot bi delali za vse po istem kopitu, čeprav vem, da ni tako.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 11:31:35   
blaža
Mi smo šli za 2 razreda gor, pa še eno mamico poznam ki je šla tudi za dva razreda gor.user posted image

in seveda od nižji

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 12:01:21   
end1
3 gor, za 0,27 odstotka imamo preveč dohodka, sicer bi šla za 2 gor, spremenilo pa je vse upoštevanje otroškega dodatka.
Skupaj sem z varčevalnimi ukrepi, pri dveh v vrtcu pridelala 135 evrov večjo ceno, otroški pa se mi je povečal za 35 evrov, torej sem 100 evrov v minusu.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
6.7.2012 12:01:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 12:31:36   
karmen83
Šli smo za dva razreda gor z v bistvu enakimi prihodki kot prej, s tem da se mi je otroški dodatek zmanjšal za 2 evra...

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 12:34:37   
Angel_Tian
Mi smo se na srečo povzpeli le za 1 razred (tudi ne poznam nikogar, ki bi zdaj plačeval manj vrtca), nam je pa zmanjlkalo le 0,05%, da bi bili 2 višje.
Otroški so mi pa za čuda ostali enaki.
V glavnem - vrtca zdaj plačujemo mesečno 70 eur več. Zdaj je pa seveda bilo za drugega tudi že računano zraven.

Bravo naši user posted image

< Sporočilo je popravil Angel_Tian -- 6.7.2012 12:35:22 >


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 17:48:04   
stračatela
mi smo šli tudi za 150€ goruser posted image ,me pa zanima,če je res da se hiša če ne živiš v njej drugače in koliko upošteva kot pa če imaš tam stalno prebivališče?a mogoče katera ve kaj o tem?

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
6.7.2012 18:01:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu stračatela)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 18:11:18   
stračatela
hvala za odgovor,saj meni se zdi da imamo prav zaradi te podedovane hiše toliko vrtca

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
6.7.2012 18:21:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu stračatela)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 21:13:10   
nusi
ko so nam prvič računali so vzeli podatke iz leta 2010, tudi nova odločba je po podatkih od dursa iz leta 2010, pa smo šli 2 razreda gor

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
6.7.2012 21:45:30   
Spark
Mi smo šli za dva razreda gor. Najhuje mi je, ker nimamo svojega stanovanja in varčujemo za ta namen. Še vedno si ga ne moremo kupiti, ampak prihranke pa kao imamo. Pa sploh še nisem premalo plačanih računov za nazaj.
Maja sem dobila odločbo. Klicala sem v vrtec, pa so rekli, da oni še nimajo podatka in da naj počakam. Pa sem mislila kar malo več nakazati, ampak redni stroški pa mi ni uspelo. Skratka verjetno bom jeseni vse v kosu plačala za nazaj. Sploh ne upam za računati.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
7.7.2012 9:46:24   
Arwenko
Nehajte to primerjat na tak način, z identično enakimi dohodki greš sicer formaln o 2 razreda gor, samo razredi so drugače razporejeni, zato plačuješ enako, vsaj pri nas je tako...prej smo bili 4. razred in smo plačevali 40%, zdaj smo 6. in plačujemo 43%, kar je praktično enako no.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
7.7.2012 9:53:25   
hajdi21
No, mi smo pa očitno eni redkih srečnežev, ki smo dobili vrtca za 30 EUR manj (čeprav smo skočili iz 4. v 6. razred).

OD se je zvišal za 2 EUR.

Zdaj bi jaz lahko rekla, da je bil prejšnji sistem totalno nepravičen. Pa ne me napadat, prosim user posted image .

lp, Hajdi21

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
7.7.2012 10:01:59   
karamela
Enaki oz. identični prihodki, seveda so upoštevali še otroški dodatek in fiktivni dohodek od najbrž garaže, ki sem jo podedovala po očetu in ne živimo v njej, se mi ne da gledat ampak vem da več kot 1000 eur. Iz 4. razreda v 6. Ker sem pa vzela ravno marca kredit, sem se pritožila in so mi znižali za 1 razred. zaradi kredita. Torej če mi ne bi upoštevali kredita bi plačevala 3% več, sedaj pa v bistvu 5% manj. Sem zadovoljna. Otroški mi je ostal isti do centa.

(odgovor članu hajdi21)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
7.7.2012 12:45:14   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Nehajte to primerjat na tak način, z identično enakimi dohodki greš sicer formaln o 2 razreda gor, samo razredi so drugače razporejeni, zato plačuješ enako, vsaj pri nas je tako...prej smo bili 4. razred in smo plačevali 40%, zdaj smo 6. in plačujemo 43%, kar je praktično enako no.


Sicer ne vem kako ti to računaš, ampak jaz sem iz mojega 3 razreda pala v 6 in plačujem za enega otroka 50 evrov več, to ta je razlika (če sem prej plačevala 70 evrov in je to 100 % cene za moj razred, sedaj plačujem še dodatnih 70 % prejšnje cene). Pa naj obrnem kot hočem. Tako je.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
7.7.2012 13:14:56   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Nehajte to primerjat na tak način, z identično enakimi dohodki greš sicer formaln o 2 razreda gor, samo razredi so drugače razporejeni, zato plačuješ enako, vsaj pri nas je tako...prej smo bili 4. razred in smo plačevali 40%, zdaj smo 6. in plačujemo 43%, kar je praktično enako no.


Pri nas je enako v razredih 2 razreda dejanskih pa 5% cene. Seveda polne cene ne cene ki smo jo plačevali.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
7.7.2012 20:15:33   
Katy78
Mi smo šli sicer za en razred gor ampak to pride dejansko 4% manj kot prej. Sem pričakovala, da bomo plačevali precej več kot prej, saj imava kar precej prihrankov, ki so se upoštevali. Zdaj morajo upoštevati pa še novega družinskega člana (čakam na odločbo) in sem preračunala, da bomo šli še za 1 razred dol.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 0:14:47   
nusi
2 razreda v mojem primeru pomeni iz neki čez 150 € na 195 €

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 12:58:00   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Nehajte to primerjat na tak način, z identično enakimi dohodki greš sicer formaln o 2 razreda gor, samo razredi so drugače razporejeni, zato plačuješ enako, vsaj pri nas je tako...prej smo bili 4. razred in smo plačevali 40%, zdaj smo 6. in plačujemo 43%, kar je praktično enako no.


Sicer ne vem kako ti to računaš, ampak jaz sem iz mojega 3 razreda pala v 6 in plačujem za enega otroka 50 evrov več, to ta je razlika (če sem prej plačevala 70 evrov in je to 100 % cene za moj razred, sedaj plačujem še dodatnih 70 % prejšnje cene). Pa naj obrnem kot hočem. Tako je.


Nekaj v tvojem računu ne štima.
3. razred prej je pomenil 30% plačila, 6. razred zdaj pomeni 43 % plačila.
Torej če si prej plačevala 70 EUR, bi po novem morala 100 EUR, kar je 30 več in ne 50. Če je povečanje večje, ste še kje drugje kaj izgubli ali pa se je toliko povečala cena vrtca.
Sicer se pa tudi v dohodkih razredi spreminjajo od prej. Prej ste za 3. razder imeli 35-45% povprečne palče na družinskega člana, zdaj imate pa očitno 53-64%. Kar je občutna razlika. ALi imate višje dohodke, ali pa toliko premoženja, da vam dohodek dvigne na tako višjo raven.

Kaj čaka mene, nimam pojma, ker še nismo dobili odločbeuser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 13:02:27   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

..dol ali enako? ..samo informativno me zanima zato, da vem približno, če smo skoraj vsi v istem rangu, ki plačujemo 2 razreda višja kot prej. Ker sem se ravno včeraj pogovarjala z mamicami iz našega vrtca in so skoraj vse rekle za 2 razreda gor. Kot bi delali za vse po istem kopitu, čeprav vem, da ni tako.


Razredi so čisto drugače razporejeni kot prej in bi bilo fajn, če bi že 1x nehali primerjati samo oznako razreda, ampak bi dejansko pogledali, koliko % polne cene ima kdo za plačat. Kot primer navajam, če ima neka družina 50% povprečne plače na druinskega člana dohodkov:
prej so bili v 4. razredu in plačevali 40% cene vrtca,
zdaj so v 5. razredu in plačujejo 35% cene vrtca. Torej so na boljšem.

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 13:25:45   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Nehajte to primerjat na tak način, z identično enakimi dohodki greš sicer formaln o 2 razreda gor, samo razredi so drugače razporejeni, zato plačuješ enako, vsaj pri nas je tako...prej smo bili 4. razred in smo plačevali 40%, zdaj smo 6. in plačujemo 43%, kar je praktično enako no.


Sicer ne vem kako ti to računaš, ampak jaz sem iz mojega 3 razreda pala v 6 in plačujem za enega otroka 50 evrov več, to ta je razlika (če sem prej plačevala 70 evrov in je to 100 % cene za moj razred, sedaj plačujem še dodatnih 70 % prejšnje cene). Pa naj obrnem kot hočem. Tako je.


Nekaj v tvojem računu ne štima.
3. razred prej je pomenil 30% plačila, 6. razred zdaj pomeni 43 % plačila.
Torej če si prej plačevala 70 EUR, bi po novem morala 100 EUR, kar je 30 več in ne 50. Če je povečanje večje, ste še kje drugje kaj izgubli ali pa se je toliko povečala cena vrtca.
Sicer se pa tudi v dohodkih razredi spreminjajo od prej. Prej ste za 3. razder imeli 35-45% povprečne palče na družinskega člana, zdaj imate pa očitno 53-64%. Kar je občutna razlika. ALi imate višje dohodke, ali pa toliko premoženja, da vam dohodek dvigne na tako višjo raven.

Kaj čaka mene, nimam pojma, ker še nismo dobili odločbeuser posted image


pa ni tako, prej sem plačevala 70 evrov in sedaj plačujem 122 pa naj obrnem kakor hočem.

Premoženja nimam, sem pa že napisala, da je vse to skupaj zaradi višjega OD, katerega sem po novem dobila, toraj če sklepam na višji OD so se mi dohodki znižali, sicer bi bil enak oz. nižji.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 15:08:38   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: end1

Sicer ne vem kako ti to računaš, ampak jaz sem iz mojega 3 razreda pala v 6 in plačujem za enega otroka 50 evrov več, to ta je razlika (če sem prej plačevala 70 evrov in je to 100 % cene za moj razred, sedaj plačujem še dodatnih 70 % prejšnje cene). Pa naj obrnem kot hočem. Tako je.


Nekaj v tvojem računu ne štima.
3. razred prej je pomenil 30% plačila, 6. razred zdaj pomeni 43 % plačila.
Torej če si prej plačevala 70 EUR, bi po novem morala 100 EUR, kar je 30 več in ne 50. Če je povečanje večje, ste še kje drugje kaj izgubli ali pa se je toliko povečala cena vrtca.
Sicer se pa tudi v dohodkih razredi spreminjajo od prej. Prej ste za 3. razder imeli 35-45% povprečne palče na družinskega člana, zdaj imate pa očitno 53-64%. Kar je občutna razlika. ALi imate višje dohodke, ali pa toliko premoženja, da vam dohodek dvigne na tako višjo raven.

Kaj čaka mene, nimam pojma, ker še nismo dobili odločbeuser posted image


pa ni tako, prej sem plačevala 70 evrov in sedaj plačujem 122 pa naj obrnem kakor hočem.

Premoženja nimam, sem pa že napisala, da je vse to skupaj zaradi višjega OD, katerega sem po novem dobila, toraj če sklepam na višji OD so se mi dohodki znižali, sicer bi bil enak oz. nižji.


Te ne obsojam in ne kritiziram, ampak v tem računu nekaj ne štima. Razlaga razlik je zgoraj. Ne vem, kje je napaka. Imaš več otrok, pa se ti še to kako upošteva? So se spremenile kakšne subvencije občine? Podražil vrtec?
dejstvo je, da če je 30% od neke cene 70 EUR, ne more biti 43% od iste cene 120 EUR.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 19:22:23   
end1
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Te ne obsojam in ne kritiziram, ampak v tem računu nekaj ne štima. Razlaga razlik je zgoraj. Ne vem, kje je napaka. Imaš več otrok, pa se ti še to kako upošteva? So se spremenile kakšne subvencije občine? Podražil vrtec?
dejstvo je, da če je 30% od neke cene 70 EUR, ne more biti 43% od iste cene 120 EUR.

imam dva otoka, starejša je prej padla v 2. razred, sedaj v 5. ker so upoštevali, da sta dva otroka v vrtcu in je starejša bila v razredu nižje. To do 1.6. sem torej plačevala tako kot sem ti napisala, sedaj pa bom za starejšo 150 evrov, za maleca cca.55 evrov (30% od 6 plačilnega razreda).

Nisem se zaračunala, vrtec tudi cene ni dvignil, subvencij občina ni nikoli dajala, gre denar za skorumpirance. Tako je, bomo zdržali.

< Sporočilo je popravil end1 -- 8.7.2012 19:23:24 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: po novi odločbi-koliko razredov gor?
8.7.2012 22:07:00   
tajtaja
Karamela, ti si se p ritožila in že dobila rešeno????

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?