|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pobral svoje in šel
25.9.2010 17:18:08   
jeny
Prosim če mi poveste in date nasvet kaj naj storim.

Zmožem živiva 8 let skupaj pri meni doma,sicer imava svoje stanovanje,se pravi svoj vhod iz istega dvorišča malo vstran od naju pa imaj vhod moji starši.
Vseh osem let kar sva pri nas mojemu možu ni treba bilo nič pomagat če se je doma kaj delalo,pa čeprav je sam videl da je delo pri hiši ni nikdar sam vprašal če kaj pomagat,tudi v tem stanovanju k sva je bilo prej stanovanje mojih in ko je oče dokončal prizidek so se moji in brat preselili v nov del mi2 pa sem,takrat sem bila jaz že noseča tako da mu ni bilo treba poskrbet niti za stanovanje,v to stanovanje ni v osmih letih nič vložil in nič novega naredil,vse kar sem sem le jaz sama,ker on je pač mnenja da nebo vlagal v to stanovanje ki ni njegovo,le bival je v njem in plačeval stroške,ki smo si jih z mojimi delili na pol!
Sedaj po osmih letih pa sva se začela veliko prepirati,da on ne more več bit tu ker mu gredo moji že pošteno na živce ker se v vsako stvar utaknejo jaz sem se ves čs strinjala z njim in sva rekla da morava nujno od tu da bova lahko naprej shajala kot družina,a nekaj pa tukaj ne razumem! Da mu gre vse že tok na psiho da ko se mu je pred kratkim vse nabralo neke skrbi in moji k so najedla itd...je popenu k sva se nekaj prepirala glede dojenčka ki ima komaj 2 meseca in starejše hčerke ki je šolo obvezna,no in je kr zamehnil z roko proti meni in me udaril,po vsem tem sem bila zgrožena in se zatekla k mojim,hvala bogu temu ni bila priča starejša ki je zelo občutljiva in se ga že tako boji ker ima precej strogo vzgojo,ker jo je imel tudi doma,saj če nekaj ni bilo ok je bil tepen,sicer glih tepe jo ne jo pa grdo zagrabi za roko in jo občasno čez rit. Potem so moji brez moje vednosti poklicali policijo ker me je udaril in pred dvemi leti in pol me je prvič to je bilo drugič. Potem ko je policija odšla se je on spokal vse je pobral in šel dam k svojim,ker je rekel da ima dovolj da se moji vtikajo,sam glede tega da so mi pomagali ker je on bil nasilen se meni ne zdi da so se vtikali če jim ni vseeno zame. Zdaj pa ko bo našel stanovanje podnajemniško,bo prišel po nas tri do takrat pa sem sama z dvema otrokoma doma,on pride le po službi toliko da mi prinese denar ker sem brezposlna trenutno kar dobim je otroški in starševski dodatek,pa da vidi svoje dva otroka drugače vikende in trenutn k je na dopustu ga ni bilo nič ker se nebo vozil iz svojega kraja v naš kraj,cirka 30 minut vožnje! Jaz pa sem vse dneve sama z novorojenčkom in hčerko ki hodi v prvi razred,tudi od mojih ne dobim ne vem kakšne pomoči,edino kar mi pomagajo mi mami pelje zjutraj hčerko v šolo da ne grem jaz z vozičkom in z obema ven tako zgodaj,mami je tudi letos od maja v penziji,tako da časa ima na pretek. Za vse ostalo sem sama,pomaga mi le prijateljica kukr mi mora ker ima tudi sama družino. Zdaj pa je na meni da se odločim ali grem z možem v podnajem po vsem kar se mi je zgodilo v 2 letih ali ostanem doma sama z dvema otrokoma trenutno brez službe? Ne vem kaj naj storim vleče me da nebi razdrla družine,a po drugi strani se bojim da se bodo taki konflikti ponavljali,ker si pa glih ne zaslužim da bi me mož pretepal. Ker sam je mnenja da je glava družine mož in ne žena in če ne bo tako kot bo onrekel in če žena ni istega mnenja pri vsem kar on reče nasprotuje in tako ni ok,po njegovo in dokler bo tako ne moreva funkcjonirat kot bi morala po njegovo. Moje mnenje pa je da se v vsaki famili mož in žena spreta če se v nečem ne strinjata potem pa ko se prah poleže se pogovorita saj gre za družino madonca..pa ne moraš se za vsak drek doma zbutat in imet vse sam eden prav! Ni mi pa vseeno za družino,moža imam zelo rada in mi je hudo da se je zgodilo kar se je,vem pa da imajo glede tega da nasilje nič ne reši prav tako prav! Kaj zdaj??user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 26.9.2010 14:52:58 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:23:02   
ledenaa
Mislim spraševat greste neumnosti. če hočeš takšno življenje z njim in takšno življenje privošćiš otrokom potem bodi z njim se ne jadi,bodi tiho in ga ubogaj. če na pa adijo naj gre. 

(odgovor članu jeny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:27:58   
zvezdica_1
udaril te je 2x

ne vem, kaj je z nekaterimi ženskami. za vsako ceno hočejo zgledno družino, rinejo v nasilje, potem pa javkajo na forumih, kako so si uboge in da ne vedo, kaj storiti. žal, ampak meni se ne smiliš. po 1 klofuti, udarcuu.... ti ponudim vso pomoč, za vsako naslednjo si si kriva sama. ker si ostala oz. ga v tvojem primeru nisi brcnila skozi vrata. malo ti popustim, ker si pred kratkim rodila in to zmedenost pripisujem temu. tip te je 2x udaril. UDARIL. UDARIL UDARIL UDARIL


če nimaš mazohističnih nagnjenj, lahko greš se samo na sodiče in vložiš vlogo za azvezo zaradi nevzdržnih razmer-nasilja.


PS: a to, da te mlati na samem, je sprejemljivo? ker napisano je tako, kot da bi te motilo, če bi videla to starejša hči, temu, da te je udaril, ne pripisuješ nobenega pomena

včasih res ne vem, kaj imajo ene v glavi.


(odgovor članu jeny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:30:43   
FLASK_A
O, šit... Ne razumem zakaj si tako rada poniževana. In kako te lahko privlači misel da bi še živela z njim čeprav se sigurno bojiš kdaj te bo spet udaril. user posted image

Ko se boš začela cenit, postvila na svoje noge in videla da zmoreš živeti tudi SAMA z otrokoma- šele takrat bo drugače. Pot je seveda težka. Ampak- si raje v udobju in hkrati strahu, ki ga preživljaš z možem?

In bravo tvojim staršem, samo ploskam jim lahko. Njim res ni vseeno zate, če že sama zase ne znaš poskrbet.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:32:30   
ledenaa
http://www.ringaraja.net/forum/iscemo-stanovanje-nujno/m_5374726/tm.htm

user posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:34:08   
TDTP
Mislim, da je to težko reči, dokler nisi v takšni situaciji. vsekakor nasilje nikamor ne vodi. Mislim, pa da če bi bila v takšni situaciji bi po mojem še enkat poizkusila, čeprav mogoče nebi bilo prav. a pri vama je to, da mogoče če bi bila za sebe v stanovanju nebi bilo toliko prepirov in bi se razumela bolje! Iz izkušenj ti povem, da se midva odkar sva za sebe bolje razumeva, sva veliko bolj sproščena kod pa prej ko smo bili skupaj z starši! Ne morem pa tudi ne soditi po tem, ker je tu prisotno nasilje in ne vem v kolikšni meri, npr: ti boš rekla, da te je malo udaril, ker boš opravičevala sama pri sebi njegovo obnašanje, lahko pa da te je bolj in je res nasilen človek! Rada bi ti pomagala in rekla kaj naj narediš, a to boš morala presoditi sama pri sebi! Kjer je ljubezen in volja se da veliko narediti, ampak mora biti obojestranska! Vsedita se skupaj in se pogovorita, kaj pravzaprav pričakujeta drug od drugega, od življenja, in kaj je najbolje za otroke! Vse lepo vama želim!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:35:59   
Gina
To pa ti veš, a hočeš biti še z njim al ne. Mene bi to, da me je udaril, najbolj verjetno preveč prizadelo, da bi ga lahko še kdaj res spoštovala. Kaj pa vem. Mogoče če bi se res začel drugače vesti in mi na vsakem koraku dokazoval, da ni možnosti, da bi se to še kdaj ponovilo, kaj pa vem.
PO moje sta vidva resnično ta hip preveč prizadeta oba, da bi lahko trezno razmišljala. Saj ti je on povedal, da ne more več biti s tvojimi, zakaj mu nisi verjela že prej? Jaz to razumem, da se lahko zgodi, da ne moreš biti s taščo in tastom, živela sem v take sorte nasilju in hvala lepa, nikdar več. Moj bivši zaradi mene ni šel od staršev, ko jih pa tudi ta nova ni mogla nikakor zadovoljit, pa je veselo spokala, je pa lahko tudi on z njo šel. Skratka, razumem ga, da je šel. Kako naj pa živi nekje, kjer ga tako stvari iritirajo, da rata neprišteven? A bi bilo bolje, da ostane doma, pa te še kdaj udari - očitno ti tega kjer ste zdaj, ne more garantirat. Fer plaj v bistvu, da je spakiral - da ne govorim o tem, kako bi bilo težko ga ven metat, če ne bi hotel iti od vas, tepel bi te pa še kar naprej! Pa plačuje ti, kar je v bistvu spet fer plej. Pa otroke pride pogledat - kar je spet fair play. V bistvu ti je vrgel žogico. Aja, pa kaj si že napisala, da išče stanovanje - še to, kar je spet fer plej. Ne dela nekaj za hrbtom, povedal ti je plane, do otrok se vede normalno - edino vidva se ne razumeta. Tolk zelo se ne razumeta, da se celo tepeta. O tvojih ne vem nič, niti ni važno. V tem odnosu sta važna samo vidva. Kaj vidva čutita drug do drugega in kako sta sposobna medsebojno funkcionirat. Samo to.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:46:02   
Anonimen
Če meniš, da je to to, kar si zaslužiš - nadaljuj.
Naj mož še naprej ustrahuje hčerko (le zakaj se otroka boji lastnega očeta user posted image ), naj tepe tebe, kaj bo delal najmlajšemu otroku---ugibaj sama.
Pač je tako, da imamo v vsaki, še tako slabi stvari, možnost izbire. Ali nadaljuješ kjer si, ali greš po drugačni poti. Izgovarjati se na to, da "gre ipak za družino", je samo izgovor in pokazatelj strahu pred spremembo.

(odgovor članu jeny)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 17:50:34   
TDTP
Pridružujem se še odgovoru od Gine, ki je res lepo povdarila vsa dejstva o njegovem obnašanju! Tudi pri kolegici je vsa njeno sorodstvo vtikalo nos v njuno življenje, živela sta pri starših in stalnica so bili prepiri, zdaj sta imela vsega dovolj sta spakirala, šla v stanovanje in se razumeta fenomenalno, res pa da med njima ni bilo fizičnega nasilja! In da ne bo pomote, nočem, da se mu pustiš, da te tepe, ali da si ponižna in ve potrpiš, moraš imeti dostojno življenje, brez nasilja! Da bi pa poizkusila, če bi, bi pa jaz ker glede na drugo obnašanje mi ne zveni tako slab, in ker sem že videla dosti otrok, ki si jih starši potem podajajo kot pink ponk žogice, in ubogi otroci sploh ne vedo kam spadajo! Še enkrat vse lepo, pa če bosta še skupaj ali ne samo, da vam bo lepo!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 18:34:58   
Vijoličarka

Rekla bi, da imata vidva, vsak zase in tudi skupaj, mnogo več problemov, kot se jih zavedata.

Oba sta, pasivna, nesamostojna, v marsičem otročja in podrejena, s tem, da je on mnogo bolj frustriran zaradi tega, kot pa ti.

Tvoji starši so vama praktično dali stanovanje, seveda pa se najdražje plača tisto, kar je ''zastonj''. V tem primeru se plačuje s kontrolo in odločanjem namesto tebe. Običajno se, ko je število vnukov doseglo želeni prag,  začne potiskati zeta od hiše, ker je svoje opravil in je čas, da se znebijo motilnega elementa. Možno je tudi, da je prav zato prav zdaj tako znorel.

Mislim, da se tvoj mož malo sam sebe boji, zato se strinjam z Gino, da je ravnal fer, da se je odselil, da vsaj finančno poskrbi za otroke in da si želi skupnega, samostojnega družinskega bivanja v prihodnosti. Torej ima te na nek način rad in na nek način ima rad otroke, vendar še ni pri sebi razdelal posledic njegove stroge vzgoje, zato je potencialno nevaren tako otrokom, kot tebi. On zelo dobro ve, česa noče, nima pa moči, da bi kaj storil, da bi dobil tisto, kar hoče – torej samostojno stanovanje. V osmih letih se da narediti več, kot samo jeziti – da se varčevati, da se iskati možnosti. Vidva pa sta šla, s tvojo brezposelnostjo za povrh, narediti še enega otroka.

Vidva bi že rada. Ampak sta nerealna. Videla sem tvoj spis, s katerim iščeš stanovanje – rada bi dvo ali trisobnega, v območju LPP in kar te skupaj s stroški ne bi smelo stati več kot 300,00 EUR na mesec !!!??? Za ta denar, si srečen, če dobiš garsonjero.

Upanje, da boste nekoč spet skupaj, kot družina in srečni, mislim da še obstaja. Vendar bo zato potrebno precej truda. Ti si moraš poiskati službo in postati bolj samostojna, on se mora naučiti obvladati svojo jezo in premagati otroške travme. Najbolje, da poišče strokovno pomoč. Ne da ne more, NE SME sproščati svojih problemov na otroku in na tebi. Šele če bo s tem razčistil in se pozdravil, gre razmišljati o ponovnem skupnem življenju.

Tačas si ti poišči službo, tačas lahko oba varčujeta, kakor se le da, ta čas naj hodi otroke obiskovat, a le, kadar bo za to sposoben.

Da bi šli na horuk skupaj zdaj, ko vas finance tako bašejo, bo sicer res, da ne bo vtikanja tvojih staršev, bodo pa drugi problemi, najverjetneje huda finančna stiska, morda tudi problemi z najemodajalcem in mož bo spet imel izgovor, zakaj je živčen.

Ne bom rekla, da je tvoj mož slab človek, ampak v stanju, kakršnem je, ni sposoben biti mož in oče. Če je pripravljen kaj storiti v tej smeri, ima pravico do popravnega izpita, če meni, da z njim ni nič narobe, samo da so vsega drugi krivi, potem nima smisla hoditi ponovno z njim skupaj, ker bo vedno našel izgovor.





< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 25.9.2010 18:39:50 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu jeny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 18:37:37   
Nute
Lepo pozdravljena Jeny,te resnično razumem ker imam veliko prijateljic ki so v isti "koži" kot ti!
Vendar rešitev ni udarec ali kakršno koli pretepanje,mi je pa razumno da nočeš razdreti družine
vendar se boš sama morala tu odločit saj svojega moža najbolj poznaš in več kdo je,kaj je in česa je vse zmožen in če je to nasilje potem raje pojdi če pa ne pa veš odgovor! Upam da boš zadevo rešila kot je treba pa veliko sreče ti želim. Pa še to zdaj si krhka in nemočna in vem kako ti je in te vsaka beseda zlomi,dobila boš različne odgovore tudi take ki te lahko še bolj prizadenejo,ne misli na to,nima smisla ker potem nikamor ne boš prišla,resnično! To ti pišem ker sem se z takimi stvarmi v lifu že srečala pri kolegicah in potem so mi jokale kakšne izjave vse je dajal folk in so še bolj jokale! Glavo gor,zdaj si pomembna ti in tvoji otroci in seveda vaše življenje!Pa srečno držim pesti zate! user posted image prijatelje pa tko najdeš ko ti je najtežje!!user posted image user posted image

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 18:39:15   
ronja
Off topic: vijoli, daj se izpiši iz testiranja, tole ni za bratuser posted image (zaradi oblike, vsebina je seveda za podpisat)

NO, to je že boljše, malo veliko, ampak za nas, očalarje ravno pravuser posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 18:47:17   
Vijoličarka
Off topic: ronja, sem izpisana iz testiranja, pa hotela sem biti profesionalna in sem v Wordu pisala. Rezultat je bil grozen, ko sem prenesla. Sem šla nazaj v Word in pisavo spremenila v Arial, vendar, poskusila še tretjič, z zmanjšano pisavo - ah, bolje ne gre. Prav sram me je, ko tako bije v oči. Se opravičujem.

Izgleda, da se tudi stari varinati čisto zmeša, če vanjo kaj preneseš iz Worda.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 18:55:26   
arabela*
Če hočeš zavarovati sebe in otroke, dokler še ni prepozno, ne idi z njimuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 19:26:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Off topic: ronja, sem izpisana iz testiranja, pa hotela sem biti profesionalna in sem v Wordu pisala. Rezultat je bil grozen, ko sem prenesla. Sem šla nazaj v Word in pisavo spremenila v Arial, vendar, poskusila še tretjič, z zmanjšano pisavo - ah, bolje ne gre. Prav sram me je, ko tako bije v oči. Se opravičujem.

Izgleda, da se tudi stari varinati čisto zmeša, če vanjo kaj preneseš iz Worda.


če skopiraš iz Worda v Notepad, izgubi ves styling in imaš"raw" tekst - tega potem skopiraš v forumsko okence user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 20:06:26   
Vijoličarka
mateyka, hvala!user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 20:42:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tvoji starši so vama praktično dali stanovanje, seveda pa se najdražje plača tisto, kar je ''zastonj''. V tem primeru se plačuje s kontrolo in odločanjem namesto tebe. Običajno se, ko je število vnukov doseglo želeni prag,  začne potiskati zeta od hiše, ker je svoje opravil in je čas, da se znebijo motilnega elementa. Možno je tudi, da je prav zato prav zdaj tako znorel.


Ne vem, koliko je točno "kontrole", vendar - v tem primeru bi rekla, hvala bogu, da je kontrola.

Starši to toliko odločni, da so poklicali policijo, mož pa, namesto da bi se zavedel, kaj je storil, je pobasal rep med noge in utekel od problemov. Če celo sprejmem, da se človeku zgodi, da eksplodira in te udari - ne sprejemam tega, da potem zbeži. Če želiš priznati ali ne, starši niso in ne morejo biti vzrok vajinih nesoglasij. Lahko otežujejo razmerja v vaši družini, ampak, če povzamem stališče tvojega moža, da je mož glava družine - naj se potem postavi za vas, ne pa sklizne kot zajec. Mejo, do kje starši lahko gredo, bi lahko postavili že prej - če bi želeli.

Praviš, da ti starši ne pomagajo. Ampak, če imaš zdravega otroka, čemu bi ti morali (čeprav dejansko ti, vsaj pri jutranji logistiki). Nauči se poskrbeti zase, zdaj, ko imaš zraven še nekoga, ki lahko vskoči.

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
25.9.2010 20:49:50   
PeggyBundy
Sem velik nasprotnik vsakršnega nasilja, vendar v tem primeru na nek način "razumem" tvojega moža, ki se mu je verjetno od vsega pritiska scufalo in je ravnal skrajno neracionalno. Tudi to, da so zaradi ene zaušnice poklicali policijo, se mi zdi veliko vmešavanje v vajin odnos. Če kdo, bi morala to storiti ti sama. Pa še enkrat poudarim, da ne maram nasilja.

Tebe vidim kot razvajeno mamino mazo, ki nima jajčnikov, da pretrga popkovino in se osamosvoji.

Vse ostalo pa je že Gina čudovito predstavila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 8:29:46   
bomboncek1
Presenečena, da ne rečem šokirana, sem nad tem kako nekatere zagovarjate (oz. dopuščate) nasilno obnašanje tega moškega. zagovarjate, dopuščate in celo opravičujete nekatere - češ ni čudno, da je bogi revež ponorel, ker ima za sosede taščo in tasta?!?! Halo??? Pa kaj ste šli vi čisto v kukuruz?!?! Kaj vam je?! A to da je udaril njo, je v redu, ker je neprišteven zaradi tašče in tasta? Se vi zavedate, da ta človek je nasilen tudi že do otroka (trda vzgoja, trdi prijemi za roko in udarci čez rit)?

Ne, ne in ne! Nasilje je v človeku samemu. Ni sprožilca in ga ne sme biti. Zunanji vplivi so samo prozoren izgovor. Koliko ljudi živi v stresu - zaradi staršev sosedov, zaradi slabih odnosov v službi, zaradi brezposelnosti, zaradi strahu, bolezni. Pa to res da človeku pravico, da ponori in tepe?! Ma nehajte se sprenevedat ženske no! Ena je napisala, da jo ima "na nek način rad"?! Pa fak no, tudi Trobec je imel ženske na nek način rad, pa jih je potem vrgel v peč! Tudi Priklopil je imel Natašo Kampuš na nek način rad, pa jo je strpal v klet in jo nekih deset let zlorabljal!

Ker izhajam iz družine, ki je v totalnem nesožitju živela skupaj, pa ne en zraven drugega, pač pa v istem stanovanju 3 generacije, ko sem na svoji koži doživela medgeneracijska nesožitja, ali kako temu vi rečete -vtikanja, pa še precej drugih nevšečnosti z zdravjem, nesoglasij zaradi raznih pravnih zadev ipd, ki so kalila življenje primarne družine, do odnosa starih staršev do moje mame - skratka nič kaj podobno idiličnemu življenju mlade družine - pa nisem nikoli svoj živi dan videla nobenega nasilja, še najmanj pa da bi bil zaradi tega moj oče nasilen do moje mame ali do nas otrok.

Groza da nekdo napiše, da je klicati policijo zaradi zaušnice vtikanje! Kaj jo mora vržt v peč, da bo po vašem mnenju pravi čas za klic na policijo?

Udarec je udarec. Človek je nasilen in ON ima problem. Ne gre za vtikanje, ne gre za odnose, gre za nasilje, ki je primarno v njemu in stavit grem, da bo naslednjič udaril, ker ne bo denarja za najemnino, potem bo naslednji udarec, ko mu bo zaradi česa ugovarjala in naslednji udarec ko bo hčerka dobila slabo oceno ali ko bo malčica sitna, ker dobiva zobke ipd. Kot ga je opisala, gre za ponosnega moškega, ki ne zna in noče delat nič, vzvišena lenoba, ki misli, da mu vse pripada in se ima za gospodarja nečesa, kar ni njegovo in niti nikoli ni nič prispeval, ker mu tast in tašča nastavljata ogledalo njegove ničvrednosti, se človek spravlja na ženo in otroka!

Ženske, zbudte se. REs ne morem dojet koliko tolerance do nasilja imate nekatere! Jaz bi od takega človeka odšla čim prej. In da ne bleketam neko teorijo in pametujem, lahko povem iz lastne izkušnje, da sem odšla. Ja, bivši partner je dvignil roko nadme po nekem žuru, podkrepljen z alkoholom. "Oprosti, ne bom več, sem bil pijan, malo si sama iskala, ker si mi težila, jaz te nebi, ampak si sama prosila".....Jaz da bom to prenašala? To si zaslužim, da živim v strahu in nasilju? In je po hitrem postopku postal in ostal bivši parnter.

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 8:35:42   
mamamajča
No to iskanje stanovanja  in tale post pa ne gresta ravno skupaj no....

Si ti dobro premislila, kaj sploh hočeš?

Jaz mam mojega tudi rada, ampak ko se mu bo pa takole sfuzlalo, da bi me kar pretepal, rada gor al dol...
Po drugi strani pa nisem ravno prepričana, če je dejansko on vsega kriv.
Če si ti želela družino z njim, bi se morala distancirati od staršev, malo bolj kot si se. Imam močen občutek, da so najprej oni, šele nato mož. Veš, tako pa jaz tudi ne bi živela.


Za stanovanje s tako ceno boste pa morali kam ven iz LJ, ker močno dvomim, da bo šlo...

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 8:45:35   
mamamajča
bomboncek, moram komentirat.

Prvič jo je udaril pred dvema letoma- pa mata kljub temu novorojenčka doma! Torej je ne gane prav mnogo, če je šla po tistem še zanosit z njim.

Druga stvar je pa ta, da jim ONA SAMA išče stanovanje- ja, pol lahko vse te odgovore tudi mirno spregleda, sama se je odločla za nadaljevanje v tej smeri... Pa če se me strgamo tu al pa ne...

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 9:12:36   
PeggyBundy
Bombonček, načeloma se strinjam, ampak očitno nosiš preveč balasta iz otroštva, pa greš v skrajnost, vidiš samo belo in črno.

Po tvoje, bi moral tudi moj mož v sekundi spakirati, ker sem mu enkrat prisolila zaušnico?

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 10:24:26   
Teya D.
Strinjam se, da v družini dostikrat pride do konfliktov, vendar...
Odnos naj bi temeljil na spoštovanju, zaupanju in predvsem komunikaciji.
Nihče nima popolnoma prav nikoli, vsi smo ljudje in vsi se kdaj zmotimo. Če nam kaj ne paše to odkrito povemo, se skušamo prilagajat itn. .

Kar zaskeli me nekje, ko pri vsem tem kar si naštela, sploh ne vidiš problema v tem, da te je mož dejansko fizično napadel - UDARIL !
S tem se ne da rešit še tako velika težava in predvsem, za vse nisi odgovorna ti, temveč tudi on. Še vedno sem mnenja, da ne glede na to kaj kdo naredi, si ne zasluži fizične kazni ( ne ženska, ne moški ). Pri vsem tem, pa je to zanj nekaj 'normalnega', ti pa si to kar sprejela, ker je pač tvoj mož, imaš ga rada in tako pač naj bi bilo!
Ni res!! Mogoče bi lahko vložil kaj več v stanovanje ki ga imata, saj navsezadnje skupaj živite noter, zavoljo vas samih torej. Življenje v stanovanju, kjer so v bližini starši ali kakršnikoli sorodniki, zna s časoma postati težavno. Vedno se nekje najde težava, zaradi katere nastane konflikt.
Presneto težko je živeti sam ( mama + dva otroka ) in zraven vsega biti za vse odgovoren in sposoben, vendar ali si želiš, da boš celo življenje trpela, ker boš zaradi majhne napake, ki njemu ni všeč dobila klofuto?! Mislim da ni vredno tvojega časa, predvsem pa ne otrok. Moraš vedeti, da otroci zelo trpijo v takšnem odnosu, znaki se pojavijo pozneje v življenju.
Dvomim, da se bo nasilje tvojega moža končalo ravno pri klofutah... Na zadnje jih boš dobila za vsako malenkost.
Nisem v dani situaciji, ne vem kakšno imata drugače življenje pa vendar se mi trenutno zdi, da boljšega kot da je šel ne bi mogel naredit v danem trenutku. Zdaj imaš čas zase, da premisliš kako naprej!

Pa vso srečo!!

(odgovor članu jeny)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 11:43:53   
pupe
glede na to da te je udaril in čustveno izsiljeval, KER TOČNO O POČNE, mislim da tle ni kaj dosti za razmišljat
TI GA NAJBOLJ POZNAŠ, saj z njim živiš će dolga leta, vprašaj se ali si pripravljena s tem se soočat še naprej, KER TO SE BO PONAVLJALO, in kako bo to za otroka
kot praviš se ga hčerkica že sedaj boji, pa ti tudi verjetno


(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: POBRAL SVOJE IN ŠEL...?????
26.9.2010 12:03:56   
bomboncek1
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Bombonček, načeloma se strinjam, ampak očitno nosiš preveč balasta iz otroštva, pa greš v skrajnost, vidiš samo belo in črno.

Po tvoje, bi moral tudi moj mož v sekundi spakirati, ker sem mu enkrat prisolila zaušnico?


OMG!!!
Oprosti, ampak to več pove o tebi kot o meni!

Sicer se načeloma strinjam s tabo, da ni dobro videt samo črno in belo in načeloma sem človek, ki presodi okoliščine in zna tudi skleniti kompromis - če te kompromis ne škodi nikomur, ne žali, ne boli - teh situacij v katerih vidim celo mavrico je milijon na dan, vendar so določene stvari pri katerih jaz osebno ne sklepam kompromisov - in te so NIHČE ME NE BO TEPEL, NIHČE MI NE BO SOLIL ZAUŠNIC, NIHČE ME NE BO USTRAHOVAL.

In če že želiš slišat - jaz si nikoli ne bi dovolila dvignit roke nad svojim možem. Pa kje je tu spoštovanje? In ja, na njegovem mestu bi jaz rekla čao adijo in niti sekunde dlje te ne bi hotela gledat.

In še nekaj da dopišem: v zgornjem odgovoru pišeš, da si proti vsakršnemu nasilju, nadaljuješ, da pa po svoje tega človeka, ki tepe ženo po svoje celo razumeš...JA VALDA ga razumeš, če pa si tudi ti nasilna. In težko je nasilnemu človeku razumet, da je nasilen, kot alkoholik ne razume, da je odvisen, kot narkoman ne razume, da je odvisen...tako to je.

< Sporočilo je popravil bomboncek1 -- 26.9.2010 12:07:31 >

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?