|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 12:46:57   
strnadek
user posted image rada bi podaljšala porodniško,in ker nimamo pri našem malem Andražu nobenega tehtnega razloga, bi poleg uradne prošnje oddala še napisano.In če jo ima katera, bi prosila če mi jo lahko posreduje, je bom zelo veselauser posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 12:50:29   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: strnadek

user posted image rada bi podaljšala porodniško,in ker nimamo pri našem malem Andražu nobenega tehtnega razloga, bi poleg uradne prošnje oddala še napisano.In če jo ima katera, bi prosila če mi jo lahko posreduje, je bom zelo veselauser posted image user posted image


Zakaj pa potem rabiš podaljašnje? Se ti ne da delat?

(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 12:58:30   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: strnadek

user posted image rada bi podaljšala porodniško,in ker nimamo pri našem malem Andražu nobenega tehtnega razloga, bi poleg uradne prošnje oddala še napisano.In če jo ima katera, bi prosila če mi jo lahko posreduje, je bom zelo veselauser posted image user posted image


Kakšna je uradna prošnja? Oziroma v čem se razlikuje od napisane? Pravzaprav me zanima kakšna je prošnja (uradna in napisana) s katero si boš podaljšala porodniško za zdravega otroka?


(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:00:42   
strnadek
uporabnik VOLGA,imate zelo nasramne odgovore, ki so čisto neuporabn, ne samo pri meni ampak še pri kateri mamici si zelo niska.
Da ti odgovorim meni se da delati ima tudi solidno delovno mesto.
Ampak do podaljšanja imamo pa pravico čisto vse mamice, neglede na to ali je otrok zdav ali ne.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:02:43   
strnadek
user posted image  uradna je tista ki ti jo dajo oz. jo dobiš na csd,napisana pa je tista ,ki jo sam napišeš.user posted image

(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:03:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: strnadek

Ampak do podaljšanja imamo pa pravico čisto vse mamice, neglede na to ali je otrok zdav ali ne.


Uporabnica strnadek, kje ste pa to prebrali user posted image  Dajte no dajte, da se ne bom polulala user posted image

(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:05:48   
strnadek
user posted image meni je ta odgovor posredovala otrokova lečeča zdavnicauser posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:06:47   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: strnadek

user posted image  uradna je tista ki ti jo dajo oz. jo dobiš na csd,napisana pa je tista ,ki jo sam napišeš.user posted image



user posted image

Daj miška malo si zup preberi , pa uredbo o pisarniškem poslovanju.



(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:07:11   
lemavrica
Dopust za nego in varstvo otroka

Dopust za nego in varstvo otroka je dopust, ki je namenjen nadaljnji negi in varstvu otroka in ga upravičenci nastopijo neposredno (takoj) po poteku porodniškega dopusta.

Pravico ima eden od staršev otroka, oba starša, pod določenimi pogoji pa tudi druga oseba oziroma eden od starih staršev otroka.

Dopust za nego in varstvo otroka traja praviloma 260 dni

Dopust se lahko podaljša:

  • mati rodi dvojčke - podaljša se za 90 dni
  • mati rodi več hkrati živorojenih otrok - za vsakega nadaljnjega otroka se podaljša za 90 dni
  • mati rodi nedonošenčka - podaljša se za toliko dni, kot je bila nosečnost krajša od 260 dni
  • mati rodi otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo - dopust se podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja pristojne zdravniške komisije); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti
  • starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do osmih let - podaljša se za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni.


Zgoraj naštete pravice se seštevajo.  

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:12:27   
tanikaa
Morali bi dodati še šesto točko. Nekaj v stilu...če se mamici ne da iti delat... bla, bla, bla

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:14:03   
lemavrica
če bi ljudje znali uporabljati strica googla bi bilo pol manj takih vprašanj na forumu.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:14:50   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

če bi ljudje znali uporabljati strica googla bi bilo pol manj takih vprašanj na forumu.


Vprašanje je, če se gre tu za znanje ali za lenobo. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:14:56   
marty5
IZVIRNO SPOROČILO: strnadek

uporabnik VOLGA,imate zelo nasramne odgovore, ki so čisto neuporabn, ne samo pri meni ampak še pri kateri mamici si zelo niska.
Da ti odgovorim meni se da delati ima tudi solidno delovno mesto.
Ampak do podaljšanja imamo pa pravico čisto vse mamice, neglede na to ali je otrok zdav ali ne.


Če je otrok zdrav, ni prav nobene pravice in ne podlage za podaljšanje porodniške. To je namenjeno otrokom, ki zaradi zdravstvenih razlogov potrebujejo dodatne terapije ipd.....
Če je tvoj namen bit več z otrokom se raje pozanimaj o krajšem delovnem času in bodi hvaležna, da imaš doma zdravega otroka user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 13:16:55   
marty5
Imam še eno vprašanje za vse tiste, ki bi nekako izsilile podaljšanje porodniške brez razloga: a se ne bojite, da "izzivate" usodo? Ste že slišale za rek, pazi kaj si želiš, da se ne uresniči???

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 17:10:47   
benika
uporabnik VOLGA,imate zelo nasramne odgovore, ki so čisto neuporabn, ne samo pri meni ampak še pri kateri mamici si zelo niska.
Da ti odgovorim meni se da delati ima tudi solidno delovno mesto.
Ampak do podaljšanja imamo pa pravico čisto vse mamice, neglede na to ali je otrok zdav ali ne.


Ne, nima jih. Ima zelo realne odgovore v stilu Glupo vprašanje, glup odgovor.

Do podaljšanja porodniške niso uporavičene vse mamice, ti le lemavrica lepo pripopala, kdaj imaš to pravico. In kot je že ena napisala, raje se pozanimaj o skrajšanem delovnem času in zahvali se višji sili, da imaš zdravega otroka. Nekatere te sreče nimamo.

(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 17:30:18   
emaa
Kot so ti napisale že prej, podaljšanje je, če otrok potrebuje posebno nego (to je to naknadno podaljšanje), a sploh veš kolikim, ki imajo bolne otroke ne podaljšajo, da bi pa kar zdravim podaljševali, upam da ne. 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 19:32:15   
thumbelina
Pa naj mi reče katera hoče, da sem nesramna. Ampak taka vprašanja mi pa dvignejo pokrov!!!
Zakaj?
Ker imam doma otroka, ki je hudo hipoton, toliko težav, kot smo jih mi morali prebroditi... Potem ti pa ena piše, da se ji ne da in da ima vsaka pravicop. Pa kaj še??? Zato pa potem avtomatsko zavračajo prošnje tudi tistih, ki bi potrebovali in so upravičeni, ker take kokoši smetijo na komisije in postanejo člani komisij hudo sitni....
Podobno je z bolniškami med nosečnostjo. Nekaterim se samo ne da delati in posledično ogrožajo potem tudi bolniške hudo rizičnih nosečnic.... Zdaj veliko rizičnim nosečnicam zavračajo, ker je teh bolnišk enostavno preveč....

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
1.7.2008 19:39:41   
Anonimen
user posted image  uradna je tista ki ti jo dajo oz. jo dobiš na csd,napisana pa je tista ,ki jo sam napišeš.user posted image


Le napisi jo.

In drzim pesti, da ti jo zavrnejo.

(odgovor članu strnadek)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 14:40:52   
Rozica25
a morate zmeraj odgovoriti z obsojanjem in kritiziranjem nekoga? 

(odgovor članu strnadek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 14:54:04   
sazi
a morate zmeraj odgovoriti z obsojanjem in kritiziranjem nekoga?


samo kadar je vprašanej res zgražanja in obsojanja vredno in zgornje definitivno je.

Se pridružujem mnenjem, da če je otrok zdrav pač nisi upravičena do podaljšanja in bodi vesela, da je tako. A pa če bi to pripadalo akr vsaki misliš, da je pa ostali 99% mamic, ki imajo zdrave otroke tako deloholičnih, da po 12ih mesecih letijo delat, če bi lahko bile še 3 mesece doma - ali pa misliš, da so tako neumne.

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 15:27:15   
benika
a morate zmeraj odgovoriti z obsojanjem in kritiziranjem nekoga?


Ja, na taka vprašanja sigurno. Moj otrok ima razcep ustnice, neba v ustih pa še hudo naglušen je. Pa niti ne vem, če mi bodo podaljšali porodniško, ki bi jo krvavo potrebovala zaradi operacij in vseh pregledov, ki nas čakajo v bližnji prihodnosti. Avtorica ima pa zdravega otroka in gospa bi se doma praskala dodatne tri meseceuser posted image Seveda, katera mamica si pa ne želi preživljat čimveč časa s svojim malčkom? Ampak, draga moja, ne na račun naših otročkov, ki potrebujejo posebno nego.

Če bi bila ti na našem mestu, bi se tudi zgražala nad zastavljenim vprašanjem!!!

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 16:12:20   
Anonimen
zahvali se višji sili, da imaš zdravega otroka. Nekatere te sreče nimamo.

Se samo podpišem in ni vredno nikogar obsojati, ampak so predhodnice napisale že dovolj. Mene so na csd vprašale, zakaj sploh želim podaljšat porodniško, če mislim, da bo sedaj pa vsaka ta druga mamica doma še tri mesece (da ne govorim, kakšne težave vse imamo) In očitno je res, da zaradi takšnih primerov, kot je avtorica, dobimo zavrnjeno mamice, ki bi resnično potrebovale še kakšno obdobje, da bi bile z otrokom... (operacije, bolnice...)

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 18:17:44   
amaya
Po prebiranju sledečega nisem razumela le ne stvari: a imajo določeno število porodniških,ki jih letno podaljšajo?

Ne me razumeti narobe...ne podpiram lenobe, le ne razumem napada. Res je, lahko bi si sama poiskala, ampak zakaj je potem sploh ta forum ?????

Dejansko je res: vsakemu dnevu sem hvaležna, da imam zdravega otroka in upam, da bo tako tudi naprej. Meni bi tudi podaljšana porodniška prišla prav, a le iz dejstva, da ko bom z njo končala zame ne bo službe user posted image Jaz nimam joba, ki me čaka, ampak le eno črno luknjo: totalno nesigurnost. Sem v šolstvu, kjer mi niso podaljšali pogodbe (bila sem v 4 mesecu) in ostala bi skoraj brez porodniške....oz. se opravičujem z minimalno. Ampak zakaj? 4 leta delam, brez dneva prekinitve, potem mi pa 1 mesec zmanjka in mi na socialni pove, da mi v tem primeru pripada le minimalna....No, to je že druga štorija. Ker s porodniško končak 27.1.2009 bi morala imeti res huuuuuuuuuuudo srečo, da dobim službo.....sploh na obali user posted image Zdej pa sama sebe prepričujem: sej bo....bomo preživeli tudi z eno plačo, pa hišo, ki jo prenavljamo bomo tudi končali (smo namreč pri moji mami), itd. 

Res je, moj otrok je zdrav in ponavljam: vsak dan sem temu hvaležna, ker glede na porod, ki sem ga imela, bi bilo lahko tudi hudo narobe z njim.....




_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 19:24:33   
ključek
mislm....................user posted image user posted image user posted image user posted image .................kot so že ostale napisale................namesto, da bi bila hvaležna za zdravega otroka in bi šla delati npr. za 4 ure........ne, ti bi rada še 3 mesece doma čičala, ker ti ni za iti v službo..............oprosti, ampak upam, da ti zavrnejo, in da bo tvoj otroček skoz zdrav in da ne boš niti en dan šla v bolniško..............

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: podaljšanje porodniške-prošnja
15.7.2008 22:24:51   
malenaa
danes sem gledala ponovitev preverjenega - in starša on slep, ona slabovidna in ne dobi podaljšanja porodniške, ker je z otrokom vse v redu.
Kaj se vam ne zdi, da bi si pa tak starš ZASLUŽIL to. Ampak ne dobita, ker je zakon tak napisan.

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?