|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   podaljšanje porodniškega dopusta
21.1.2010 22:13:12   
veselko
Pozdravljene mamice.
Iščem predvsem mamice, ki so oddale vlogo za podaljšanje porodniškega dopusta. Imam namreč sina, ki se je nekoliko prej rodil, in od 4. tedna naprej hodiva na razvojno ambulanto ter na fizioterapijo. Teržava je namreč iztegovanje glavice, ki je še tudi danes prisotna, ventrikulomergalija ter motnje v razvoju. Vlogo sem že oddala na CSD, skupaj seveda z zdravniškim mnenjem. Žal pa ljudi, ki odločajo o naših malčkih ni prepričala, saj citiram besede od predstavnice iz CSD da "otrok po  28. členu zakona ni opravičen do podaljšanje porodniškega dopusta, ker ni duševno moten in telesno prizadet na daljše razdalje. Da boste lažje razumeli draga gospa ni na invalitskem vozičku in ne potrebuje bergel". Po teh besedah verjamem da sama ni mati, kajti težko si predstaljam mamico, ki si upa trdit, da 9 mesečni otrok že uporablja bergle. Se morda motim? Najbolj pa me boli, ko gledam mamice, ki imajo resnično zdravega otroka, pa je njihova vloga resnično prepričala ljudi, da so lahko skupaj z mamico. Saj nimam nič proti, vendar žalostno je, da bom morala za zdravljenje otroka porabiti letni dopust, s tem pa verjamem, da bo tudi zdravljenje dolgotrajneše. Zanima me, ali je katera dobila odobreno porodniško in kaj mi svetujete. Hvala za vaš odgovor. Upam, da je takšnih mamic čim manj
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
21.1.2010 22:22:19   
Najaa
Pritoži se.

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 7:30:38   
**Tinkara78**
V kolikor obiskujeta fizioterapijo še naprej in imaš papirje iz ambulante se pritoži.

Skopiraj vse izvide in napiši par stavkov kakšne težave imata, kako potekajo aktivnosti za izboljšanja stanja.

Žal je v praksi večkrat bilo tako, da so dobili nekateri podaljšanje za nič, zdaj pa šparajo in ne dobijo tisti, ki rabijo. Tisti, ki imajo dobre znance pa skoraj nič težav pa dobijo odobreno.

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 9:25:16   
veselko
To sem že storila. Pozanimala sem se pri svoji pediatrinji, fizioterapevtki in pri razvojni pediatrinji in vse so mi dejale, naj napišem pritožbo. Sedaj pa se ponovno sprašujem, kako bodo verjeli mojim besedam, če  zdravniško mnenje ne zadošča. Na CSD pa mi je dejala, da pritožba, ki jo pišejo starši sploh ne pogledajo ampak enostavno ponovno zavrnejo.

Je še kakšna mamica, ki ima takšne probleme? Zanima me tudi, je katera, ki je dobila odobreno?

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 11:40:15   
emica2008
z mojo lumpo sva bile 6x na NFTH ter 3x v razvojni ambulanti in smo dobili podalšano porodniško. res pa je da imamo oz. smo imeli težave s hranjenjem, ker je zelo izbirčna in poje veliko premalo za njeno starost. V bistvu slabo pridobivamo na teži in mislim da je bil tudi to razlog za podaljšanje.

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 13:56:23   
symona
Tudi jaz sem dobila podaljšano porodno do 30.3. letos, ker sem v nosečnosti bila okužena s toxo. Od prvega meseca starosti sva hodili v razvojno in enkrat na dva tedna na fizioterapijo. Pa z našo pikico ni nič narobe, dala sem zraven samo izvide iz fizioterapije, pediatrinja v razvojni pa je napisala še mnenje, ki sem ga zraven priložila, pa kartonček od fizioterapije sem priložila zraven (gor so bili napisani datum, kdaj sva obiskovali fizioterapijo). Jaz bi se na tvojem mestu pritožila. 

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 13:56:42   
veselko
zanima me, odkod pa prihajate?


(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 13:59:17   
veselko
Mi smo drugače vredu, le malo nam stegovanje glavice in motnje gibanja pri levi nogici. Sedaj nestrpno čakam na odgovor iz komisije, kaj bo odgovorila na mojo pritožbo, pa čeprav mi je gospa iz CSD že napovedala, da bo negativna. Ali katera pozna koga, ki so ji kasneje ugodili prošnjo?


(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 14:05:38   
dushka

IZVIRNO SPOROČILO: veselko

Mi smo drugače vredu, le malo nam stegovanje glavice in motnje gibanja pri levi nogici. Sedaj nestrpno čakam na odgovor iz komisije, kaj bo odgovorila na mojo pritožbo, pa čeprav mi je gospa iz CSD že napovedala, da bo negativna. Ali katera pozna koga, ki so ji kasneje ugodili prošnjo?





Držim pesti zate.

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 15:02:30   
veselko
odkod pa vi prihajate? Iz kateregaokoliša. Jaz namreč spadam v Mariborsko območje.Zanima me zato, ker me zanima, ali se to dogaja samo v MD ali tudi v LJ. Sicer pa mislim, da verjetno ni odvisno od kraja ampak od volje komisije, a?


(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 15:03:47   
veselko
ja, še hodimo na vizioterapijo in bomo hodili vsaj toliko časa, da ne shodi. Ampak ne vem, kako bo ko bom v službi in nebom dobila fraj

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 15:05:45   
veselko
vidim, da se iz prlekije. To pomeni, da verjetno enako spadate v Mariborski okoliš, mar ne? 

(odgovor članu symona)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 15:06:36   
veselko
hvala, vi pa še naprej lepo rastite, vidim, da vama uspeva

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
22.1.2010 18:41:19   
symona
jaz sem iz prlekije, tak da spadamo pod komisijo iz mb.

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
26.1.2010 19:23:38   
orka
helow


Mi smo rojeni 27.teden,težav ni bilo , sve hodili dokler ni shodila na fizio,razvojno imamo še 1x...in smo dobili podaljšanje.Mislim pa da je veliko odvisno od mnenja,ki ga napiše pediater v razvojni,potem gredo izvidi na zdr.komisijo in tam odločijo ali otrok potrebuje posebno nego,če ja potem csd mora podaljšati,torej je podaljšanje odvisno od zdravnikov. Pri nas ( lj) oddaš samo vlogo in izvide iz razvojne,drugo ni bilo potrebno.
o csd-jih pa itak ne rabimo izgubljati besed,so povsod enako nesramni

upam,da bo ugodeno pritožbi,kar pa spet ni od centra odvisno ampak gre pritožba na ministerstvo za soc. zadeve,tko da una baba na centru ki ti je dajala negativne infirmacije je lahko kar tiho

< Sporočilo je popravil orka -- 26.1.2010 19:25:11 >


_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu symona)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
26.1.2010 19:53:39   
anajmad
IZVIRNO SPOROČILO: veselko

Pozdravljene mamice.
Iščem predvsem mamice, ki so oddale vlogo za podaljšanje porodniškega dopusta. Imam namreč sina, ki se je nekoliko prej rodil, in od 4. tedna naprej hodiva na razvojno ambulanto ter na fizioterapijo. Teržava je namreč iztegovanje glavice, ki je še tudi danes prisotna, ventrikulomergalija ter motnje v razvoju. Vlogo sem že oddala na CSD, skupaj seveda z zdravniškim mnenjem. Žal pa ljudi, ki odločajo o naših malčkih ni prepričala, saj citiram besede od predstavnice iz CSD da "otrok po  28. členu zakona ni opravičen do podaljšanje porodniškega dopusta, ker ni duševno moten in telesno prizadet na daljše razdalje. Da boste lažje razumeli draga gospa ni na invalitskem vozičku in ne potrebuje bergel". Po teh besedah verjamem da sama ni mati, kajti težko si predstaljam mamico, ki si upa trdit, da 9 mesečni otrok že uporablja bergle. Se morda motim? Najbolj pa me boli, ko gledam mamice, ki imajo resnično zdravega otroka, pa je njihova vloga resnično prepričala ljudi, da so lahko skupaj z mamico. Saj nimam nič proti, vendar žalostno je, da bom morala za zdravljenje otroka porabiti letni dopust, s tem pa verjamem, da bo tudi zdravljenje dolgotrajneše. Zanima me, ali je katera dobila odobreno porodniško in kaj mi svetujete. Hvala za vaš odgovor. Upam, da je takšnih mamic čim manj


To ti je ta kokoš citirala iz odločbe iz dodatka za nego(višji dodatek-za duševno in telesno prizadete otroke). Ma glej,pritoži se.

< Sporočilo je popravil anajmad -- 26.1.2010 19:55:04 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
26.1.2010 20:17:56   
majana79
IZVIRNO SPOROČILO: veselko

To sem že storila. Pozanimala sem se pri svoji pediatrinji, fizioterapevtki in pri razvojni pediatrinji in vse so mi dejale, naj napišem pritožbo. Sedaj pa se ponovno sprašujem, kako bodo verjeli mojim besedam, če  zdravniško mnenje ne zadošča. Na CSD pa mi je dejala, da pritožba, ki jo pišejo starši sploh ne pogledajo ampak enostavno ponovno zavrnejo.

Je še kakšna mamica, ki ima takšne probleme? Zanima me tudi, je katera, ki je dobila odobreno?



pritožbe rešuje ministrstvo, ker je drugostopenjski organ (samo glej da ne boš prepozna in po možnosti s povratnico oddaj, ker se pošta tako rada 'izgubi')

sodelavki so ugodno rešili pritožbo, je pa res da je bila vztrajna in tudi klicarila na ministrstvo

prav tako v pritožbi res točno navedi v katerem delu se ne strinjaš z odločbo in seveda utemelji, ker če napišeš samo da se ne strinjaš, potem verjamem da bodo kar potrdili odločbo prve stopnje

CSD pa ne bi komentirala... user posted image

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
28.1.2010 13:22:03   
Mrka
Pozdravljena,

ravno danes sem dobila odločbo z enakim rezultatom. Sem šla takoj v akcijo - klicala sem na ministrstvo, na CSD in zdravnico v razvojni ambulanti. Sine je rojen v 32. tednu in imava kar nekaj težav, zato morava redno obiskovati NFT. Pritožbo že sestavljamo in tudi zdravnica je še enkrat podala svoje mnenje in ga malo bolj podrobno napisala, saj ni mogla verjeti, kaj so mi napisali v odgovor. Odločila sem se, da bom vztrajala! Nekateri dobijo podaljšanje takoj, tisti, ki pa ga potrebujejo, pa ne.
Sporočim rezultate. Vsem pa želim, da bi vam podaljšali, saj je čas z otočki tako dragocen, še posebno v tem času razvoja.

Lep pozdrav, Mrka

(odgovor članu veselko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
28.1.2010 15:01:49   
dushka

IZVIRNO SPOROČILO: Mrka

Pozdravljena,

ravno danes sem dobila odločbo z enakim rezultatom. Sem šla takoj v akcijo - klicala sem na ministrstvo, na CSD in zdravnico v razvojni ambulanti. Sine je rojen v 32. tednu in imava kar nekaj težav, zato morava redno obiskovati NFT. Pritožbo že sestavljamo in tudi zdravnica je še enkrat podala svoje mnenje in ga malo bolj podrobno napisala, saj ni mogla verjeti, kaj so mi napisali v odgovor. Odločila sem se, da bom vztrajala! Nekateri dobijo podaljšanje takoj, tisti, ki pa ga potrebujejo, pa ne.
Sporočim rezultate. Vsem pa želim, da bi vam podaljšali, saj je čas z otočki tako dragocen, še posebno v tem času razvoja.

Lep pozdrav, Mrka




Držim pesti, da ti bodo podaljšali.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
16.2.2010 21:15:19   
Pikicapokica6
Jaz bom jutri dala vlogo za podaljšanje. Z malo hodiva vsak teden na fizio. zaradi ukrivljene hrbtenice in nesimetričnega razvoja desne in leve strani telesa (uporaba rok, nog). Do zdaj sem bila prepričana, da ne bo težav, ampak ko tole berem, me pa kar mine.....Tele komisije so res kar neki!

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: podaljšanje porodniškega dopusta
3.3.2010 14:35:22   
Mrka
Pozdravljene,

sporočam, da je tokrat uspleo. Dala sem ponovno vlogo za podaljšanje in danes sem dobila odločbo, da sva lahko še tri mesece skupaj doma. JUPI!!!user posted image

Lep pozdrav od srečne mamice!

Mrka

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?