|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 17:42:00   
hipolinka
zanima me, ali moje mleko normalno pogrejem, če imam spravljenega v hladilniku. Kako vem, kdaj je ravno prav toplo za pripravo kašic

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 19:06:56   
Gina
Če ga hraniš v flaški, ga lahko pogreješ kar v njej v mikrovalovki na 800 10 sec., ali pa daš v posodo s toplo vodo in pogreješ flaško v njej (lahko tudi na plinu). Poskusiš na zapestju, tako kot sicer:zmeden2:
Evo, potem pa še zmešaš s kašico. Dobijo se pa tudi take kašice, ki že vsebujejo mleko in jih zmešaš z vodo, veš.
pa pa

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 20:58:31   
jon
Nikoli ne smeš svojega mleka pogrevati v mikrovalovni. Lepo si vodo pogrej na štedilniku, daj notri flaško in probaš ali je že dovolj toplo ali ne.Mora biti telesna temparatura.Jaz sem tako delala in tudi sem bila seznanjena s tem kako in kaj s pogrevanjem.So mi v bolici tako naročili.
lp

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 22:00:15   
Gina
Jon zakaj pa svojega mleka ne bi smela pogrevat v mikrovalovki? Tudi v porodnišnici ga imajo in jaz to skoz delam.

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 22:32:48   
žorž
To, da mleka ne smeš pogrevat v mikrovalovni, piše tudi v navodilih pri prsni črpalki. Zakaj? Zato, ker tako uničiš ogromno sestavin - mineralov in vitaminov, ki jih mleko vsebuje. Mi ga pogrejemo kar lepo v vodni kopeli.

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 23:16:09   
Gina
Jaz še vedno ne razumem zakaj? Mikrovalovka deluje na principu "mikrovalov" -(ki so v bistvu taki, kot pri radijih, samo ful bolj koncentrirani), ki posledično povzročijo premikanje vodnih molekul v hrani. Zaradi trenja, ki pride med trki molekul, se hrana segreva. Če segreješ preveč, bi mi bilo logično, da se pri tem uničijo tudi vitamini - kar bi se isto zgodilo, če bi segrevala tako močno na plinu ali kjerkoli drugje. Če segreješ samo do mlačnega, ne vem v čem je problem. Na aventovih flaškah tudi piše, da ni za v mikrovalovko, ampak po moje zaradi materiala, toda preizkušeno ne poči in ne cvrči, ker je res dobra plastika. Mogoče napišejo tudi zato, da ne bi kdo s cucljem dal v mikrovalovko. Če bi bilo na cuclju mleko, bi se otrok lahko oparil. Jaz drugih razlogov za ne-segrevanje ne vidim - ja pa še zaradi vsesplošnega slovenskega strahu pred "nevarnimi" mikrovalovkami. Zelo so fajn, naši otroci jih bodo imeli, kot imamo mi pomivalne stroje - sigurno.
Še enkrat - v porodnišnici imajo tudi mikrovalovko, še zadnjič je ena o tem pisala na RR!
Če pa v resnici veš kakšen dober razlog proti MV, bi ga bila pa vesela slišat, me zanima.
pa pa

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 23:28:01   
Jančika_
Kolikor vem, je problem predvsem v tem, da se v MV tekočina segreva neenakomerno, kar pa rešiš s tem, da flaško močno pretreseš. To sem prebrala na eni strani o dojenju, pojma nimam, na kateri...je bilo na MONu ali na LLL:zmeden:?

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 23:39:14   
Gina
Ja, to je pa čist res, maš prav... ampak še vedno ne vem, če malo segrejem....v bistvu ni potem niti en del prav zelo vroč...

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   pogrevanje materinega mleka
4.1.2005 23:43:49   
Jančika_
Se strinjam. Če segreješ čisto malo, potem noben del ne more bit prevroč...

(odgovor članu hipolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?