|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in po...
14.12.2008 21:39:13   
KRISSY
Še nekaj me zanima. Moj mali je star 9+ meseca pa sem mislla da bi mu namesto milupinih kašic, čokolinotov, itd. dajala polento in te podobne zadeve. Kako jim jih ve pripravite? Na alpskem (no ja, kravjem) mleku al na vodi? Zdj če bi mu dajala vsak dan tm nekje 1-2dl mleka z polento ipd. Al je to preveč? Kolk sploh lah tega mleka spije? Ker na vodi mu ni dobr.. sm pa nardila tko da sm mu skuhala polento v mleku, tko čist gosto..pol sm pa razredčila z AM.. mu je blo ušeč.. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
14.12.2008 21:48:50   
benika
Jaz mu kuham polento na vodi, gres in riž pa na alpskem mleku. Če malemu na vodi kuhana polenta ne odgovarja, mu jo pač skuhaj na mleku.

2 dl mleka ni preveč (alpskega), naš mali ga popije cca. 0,5l na dan (2x na dan po steklenički in ena mlečna jed).

(odgovor članu KRISSY)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
14.12.2008 22:00:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
14.12.2008 22:17:34   
melanija
Itak če skuhaš polento ali gres na mleku - alpskem je vse skupaj prekuhano, zakaj pa mu ga ne bi dala. In če se ti že zdi da bi preveč kravjega mleka popil v celem dnevu pa ga malo razredči, da ne bo tako močno.

Alpsko mleko 3,5 je zame skoraj voda v primerjavi z pravim domačim mlekom.

(odgovor članu KRISSY)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
14.12.2008 22:22:05   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz kuham vse na vodi in dodam AM - KM mu vsaj do 1,5 leta ne bom dajala.



Enako. Edino mleko mu bom že dala po 1. letu.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
15.12.2008 7:38:22   
Tisana
Kuham vse na vodi ali pa v t.i. čorbah user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
15.12.2008 19:42:02   
inesc
Tudi jaz mu kuham vse na vodi. Mleka ne bo dobil vsaj do 1 leta.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
15.12.2008 19:58:26   
madasa
Lahko pa skuhaš na vodi in dodaš malo svežega sadja. Npr. proso+naribano jabolko in banana.
Lp

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
15.12.2008 20:16:40   
marelicaa
Že svakinja je kuhala svoji hčerki, sedaj pa tudi jaz svoji na jabolčnem kompotu. Skuham kompot, jabolka zmiksam, na ''vodi'' pa skuham polento, pšenični ali pirin zdrob, ter dodam čežani. Včasih za večerjo dodam še košček banane.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
20.12.2008 9:25:41   
botrca
Ko je bil star 9 mesecev sem vse mešala z aptamilom. Pri 11 mesecih sem začela kuhat z mlekom (3,5mm ljubljanske mlekarne - je fajn mastno) nikoli nisem na vodi, ker ko sem pirino kašico probala mešat z vodo mi je bila ogabnauser posted image .
Star pa je eno leto in 12 dni user posted image .

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
20.1.2009 13:06:51   
pikica_30
mene pa zanima, ali te stvari (polenta, gres, prosena kaša...) kupite navadne kot za odrasle ali obstajajo posebne za dojenčke? user posted image

(odgovor članu KRISSY)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
20.1.2009 14:03:40   
josephine27
 zaenkrat kuham na vodi in kasneje primešam prilagojno mleko. Zdaj ima 8 mesecev, ko bo star 10 bom poskusila na svežem mleku

(odgovor članu pikica_30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
20.1.2009 19:41:42   
lady1
Jaz mu vse te stvari kuham na riževem mleku in ga ima zelo rad, ker je malo sladek okus (vendar je brez sladkorja) Kravjega mleka pa mu ne bom dajala do 1 leta.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
21.1.2009 11:31:36   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: pikica_30

mene pa zanima, ali te stvari (polenta, gres, prosena kaša...) kupite navadne kot za odrasle ali obstajajo posebne za dojenčke? user posted image
 Gresa ne jé, ostalo kupujemo "za odrasle". Sicer pa, kolikor vem, gres, pirina kaša, kaša ne vem kolkih žitaric ipd. obstaja tudi za dojenčke. Na začetku, ko pojejo bolj malo in ko jim kuhamo posebej, je mogoče res bolj praktično pripraviti ene od teh kosmičev.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu pikica_30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
21.1.2009 13:26:56   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz kuham vse na vodi in dodam AM - KM mu vsaj do 1,5 leta ne bom dajala.



Enako. Edino mleko mu bom že dala po 1. letu.


Enako. Se še nisem odločila kdaj bom s KM začela. V pire že, kot samostojen obrok (pijača), pa še ne.
Jaz tudi ajdovo kašo al pa pirin kuskus skuham na vodi malo bolj na redko in dam pol npr. 5 miric AM in je kot bi bilo na mleku kuhano. Zraven dam malo pretlačene banane (1/4), da je jed bolj sladka.


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž i...
21.1.2009 13:33:01   
pingo80
Mi sicer še ne jemo goste hrane (5 mesecev), ampak kolegica pa kuha polento na "mešanici" mleka in vode, pol pa zraven pretlači še pol banane in mali (10 mesecev) z veseljem mljaska. 

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?