|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polenta in še kaj
18.10.2008 23:24:09   
madasa
1. Kdaj ste jo začele dajat vašim user posted image polento? Ali jo lahko prpiravim samo na vodi to instant polento ker dojim in nimam AM ali je nujno da nabavim AM?
2. Kaj pa ovseni kosmiči in proso?
3. kaj od mlečnih izdelkov ste dale na začetku razen navadnega jogurta in skute?
4. Mimogrede a grah in koruzo samo pretličite z vilico ali kako je sprebavo teh olupkov od graha,..?

user posted image  lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polenta in še kaj
19.10.2008 5:52:22   
Lunca1
Mi instant polento tako ali tako vedno delamo na vodi in ne na mleku, potem jo pa razredči z več vode, da bo bolj tekoča.

Od mlečnih izdelkov naš je zaenkrat skute in jogurte. (9m)

Kar se graha in koruze tiče jaz ne bi lupila, mogoče poskusi spasirat, odvisno od tega a dojenček je koščke ali hoče imeti čisto tekoče.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 19.10.2008 5:58:49 >

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: polenta in še kaj
19.10.2008 8:02:19   
matic0105
Mi smo jo našemu user posted image dali pri skoraj 6mesecih - skuhano v veliko vode, da je bila bolj tekoča. In bi jo pojedel celo vrečko, tako se je zagnal. Ga je pa malenkost zaprla. Kar je bilo dobro user posted image , saj je imel prej kar dolgo časa drisko. Potem pa en dan nič, naslednje jutro pa polna plenicauser posted image .
Kaj tudi vaši user posted image  po GH kakajo bolj poredko?
Naš ima sicer refluks in naj bi jedel čimbolj gosto in naj ne bi bil vode, ampak mu jo ja moram dat, če gosto hrano je, a ni tako??

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: polenta in še kaj
19.10.2008 11:25:22   
koala
madasa, v ovsenih kosmičih je gluten, za proso nisem ziher,se mi pa zdi da tudi. jaz mu glutena nisem dajala do doplonjenega sedmega meseca, menja kdaj  pa se itek razlikujejo.

Moj 8,5 mesečnik ima rad jogurte in skuto, je tako navadni kot tudi sadni jogurt, skuto pa samo nepasirano, ker pasirane ne mara.

Polente pa tudi ne.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polenta in še kaj
19.10.2008 12:34:42   
biga
Jaz sem mu polento dala kmalu po tem, ko smo uvedli prvo sadje in zelenjavo, skratka nekje okoli 7. meseca, ko sem začela uvajati žitarice. najprej riževe kosmiče in sam riž, nato polento na vodi. Ovsene kosmiče sem mu dala pozneje, a jih ne mara, proseno kašo pa kmalu za rižem in polento - okoli 8. meseca. Proso ne vsebuje glutena. Koruzo sem mu dala potem, ko je že grizljal hrano, grah sem pa olupila in ga po kuhanju še pretlačila. Mlečnih izdelkov ni jedel do 11,5 meseca, ker je imel alergijo. Sicer mu pa poleg jogurta in skute lahko daš kako žličko kisle smetane v bučke ali pire, pa sir mu lahko naribaš v kako mineštro.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: polenta in še kaj
20.10.2008 21:06:53   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: madasa

1. Kdaj ste jo začele dajat vašim user posted image polento? Ali jo lahko prpiravim samo na vodi to instant polento ker dojim in nimam AM ali je nujno da nabavim AM?
2. Kaj pa ovseni kosmiči in proso?
3. kaj od mlečnih izdelkov ste dale na začetku razen navadnega jogurta in skute?
4. Mimogrede a grah in koruzo samo pretličite z vilico ali kako je sprebavo teh olupkov od graha,..?

user posted image  lep pozdrav!


1. Polento sem ji začela kmalu dajat, to je bila ena prvih GH. Okoli 6,5m. Naredila sem jo na vodi, kot tudi ponavadi.
2. Ovsene kosmiče je dobila po 8m. Še posebej ji je bilo dobro ovs.kosmiči z banano.
3. Mlečni izd. - jogurt, skuta.
4. Graha in koruze nisem pretlačila, ker sta itak mehka.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polenta in še kaj
21.10.2008 12:20:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: madasa

1. Kdaj ste jo začele dajat vašim user posted image polento? Ali jo lahko prpiravim samo na vodi to instant polento ker dojim in nimam AM ali je nujno da nabavim AM?
2. Kaj pa ovseni kosmiči in proso?
3. kaj od mlečnih izdelkov ste dale na začetku razen navadnega jogurta in skute?
4. Mimogrede a grah in koruzo samo pretličite z vilico ali kako je sprebavo teh olupkov od graha,..?

user posted image  lep pozdrav!


1. to je bila ena od prvih GH, pripravljena na vodi in pol z mojim mlekom zmešana.
2. ovseni kosmiči po 8.m, zaradi glutena, prosena kaša isto kot polenta.
3. mlečne izdelke sem ji uvajala šele oki 1. leta, zaradi alergije na KM, najprej jogurt, skuto zmešano s sadjem, potem še mleko
4. teh olupkov tudi ti ne prebaviš, samo ti ni tako na očehuser posted image kot otrokovo blato, pa tega ne opaziš. tako da ni panike, če je cela koruza in grah v pleniciuser posted image jaz sem vse samo pretlačila.

(odgovor članu madasa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polenta in še kaj
21.10.2008 15:33:56   
mary_lou
Moj Tai naredi vse za polento...star je 8 mesecev....samo da vid da je rumeno na krožniku začne kr vriskat....delam jo na vodi zraven mu dam pa se sojino ali pa riževo mleko, ker se ni na KM

Od mlečnih izdelkov je jogurte in skutke...za grah in koruzo pa ti ne znam povedat ker je moj soncek antizelenjavar...kot ati in mami user posted image


_____________________________

Tai moj sonček sveti od 18.2.2008


Edina dilema če nič ne delaš je ta, da ne veš kdaj si gotov!

http://marylou.shrani.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polenta in še kaj
21.10.2008 21:10:34   
inesc
IZVIRNO SPOROČILO: madasa

1. Kdaj ste jo začele dajat vašim user posted image polento? Ali jo lahko prpiravim samo na vodi to instant polento ker dojim in nimam AM ali je nujno da nabavim AM?
2. Kaj pa ovseni kosmiči in proso?
3. kaj od mlečnih izdelkov ste dale na začetku razen navadnega jogurta in skute?
4. Mimogrede a grah in koruzo samo pretličite z vilico ali kako je sprebavo teh olupkov od graha,..?

user posted image  lep pozdrav!


1. Naš je star 6,5, pa mu polente še nisem dala, ker se nanjo sploh nisem spomnila. Pa vsebuje tudi gluten. Jo bom pa definitivno pripravila na vodi. Tudi sama dojim.
2. Ovsene kosmiče (tudi vsebujejo gluten), sem prvič v zelo mali količini dala 2 dni nazaj v riževo kašico. Upam, da ne bo kaj narobe. Sem zelo oklevala, vendar na Milupini ovseni kašici piše, da je od 4.meseca naprej. Pa saj sploh ne vem kdaj se lahko dajejo izdelki z glutenom. Mi je patronažna rekla, da ni panike, če dam čisto malo. Ne bi rada kaj narobe naredila in tvegala celiaklijo...
3. Še čakam, da bo star 7 mesecev. Bom pa dajala v jogurt in skuto zelenjavo in sadje, ki jih bom sama pripravila.
4. Grah še pri nas pride na vrsto, koruzo pa pridno papa kar takšno kot je. In tudi pri grahu ne bom komplicirala. JAz namreč vse pretlačim s tistim za pire krompir.

Upam, da sem kaj pomagala.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polenta in še kaj
23.10.2008 7:07:25   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

1. Naš je star 6,5, pa mu polente še nisem dala, ker se nanjo sploh nisem spomnila. Pa vsebuje tudi gluten.


jaz jo kupim v dmju in piše da je brez glutena, tista instant pa ga res vsebuje.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: polenta in še kaj
24.10.2008 21:00:52   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: madasa

1. Kdaj ste jo začele dajat vašim user posted image polento?

Ko je dala P zeleno luč - 4 dni pred dopolnjenim 6. mesecem.




Kaj vse gledate, da je  user posted image star točno toliko mesecev, kot kje piše, kdo reče,... ali greste tud v rizik + - nekaj dni??? user posted image

Mal se hecam... user posted image user posted image user posted image ne me resno jemat... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mogoče zato, ker me ni patronažna obiskala, da bi kakšno rekli o uvajanju... user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?