|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
7.7.2005 12:21:10   
Wahoo RR
Živjo

Prosim kakšno za svoej izkušnje...

Februarja se mi izteče porodniška. V službi sem že okvirno dogovorjena da bom delala samo polovični del čas...
Ker pa imava tudi namen takoj spet zanosit ( že delava na tem ) je možno, da bi delala samo par mesecev, potem pa zopet šla.
Že to nosečnost sem bila na 4 urni bolniški, zaradi narave dela.
Tako bo tudi v naslednji nosečnosti.

Zdej me pa zanima, glede na to da bom že itak delala po 4 ure, a bom sploh lahko šla na 4 urno bolniško. Sepravi samo spremenila stanje.

Se ne bi rada izkoriščla, ampka vseeno p ase mi zelo zelo bolj splača bit na 4 urni bolniški, kot pa imeti polovični del čas in prav tako delati 4 ure.

Kaj pravite, kako je s tem ?
Ali je bolše da se potrudim in najprej delam normalno, ko pa zanosim ( če že ne bom do takrat ) pa na 4 urno bolniško ?

Hvala za nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
8.7.2005 22:55:08   
Wahoo RR
a res nima nobena izkušenj s tem ? :zmeden:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
9.7.2005 20:46:26   
Anonimen
Bom poskušala na par stvari, čeprav o tem ne vem veliko. Verjetno bi bilo najbolj pametno, da bi kar na CSD vprašala.

Če podpišeš pogodbo za 4-urni delovni čas, potem ta velja do izteka. Če te dajo na bolniško, boš potem delala 2 uri, za ostali 2 pa boš na bolniški. V primeru bolniške ti namreč odobrijo procent zmanjšanja delovnega časa in ne ure.
Ali pa ti bodo tako bolniško odklonili, ker si itak na polovičnem delovnem času.
Če bi želela delati 4 ure in biti ostale 4 na bolniški, potem bi morala pogodbo prekiniti, tega pa ne moreš, če se delodajalec ne strinja.

Pa še en ne tako nepomemben hakeljc je tule. Če greš na polovični delovni čas, potem imaš tudi polovično plačo. Če imaš pa pogodbo za celoten delovni čas in si polovico časa potem na bolniški, pa imaš plačo znižano le za okoli 10-15%.
Pa še na nekaj drugega ne smeš pozabiti. Porodniška je povprečje zadnjih izplačanih dohodkov. Če boš pred porodniško na polovičnem del. času, bo porodniška povprečje polovičnih dohodkov in torej tudi sama polovična!

Če mene vprašaš, se ti bolj splača na normalni del. čas, potem pa vzeti bolniško.
Ali pa podpiši pogodbo za polovnični delovnik za samo nekaj mesecev. Kasneje jo itak lahko podaljšaš!

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
9.7.2005 22:40:33   
Wahoo RR
selena, najlepš ahvala za tole...

no, sej to se mi zdi...da me itak ne bi pustili na bolniško, če bi že itak delala po 4 ure ja...in vem da se mi bolj splača bolniška...

sam en velik problem je...moj urnik...od 7 pa do 23tih + sobote, nedelje, prazniki...seveda po 8 ur...zato ni računice, da bi delala normalno pa še moj ima tudi tak šiht....
definitivno pa ne mislim otroka ob polnoči okrog vlačit...od kakšne varuške...

zato bom šla delat po 4 ure...ker drugače ne gre, razen če bi menjala šiht...

pol pa edino kar je...da lahko samo upam, da bi zanosim še predno grem delat...in takoj na 4 urno bolniško...hmm :zmeden:

aha...pa to sirekla, ja...da je možno recimo samo za par mesecev delat polovični čas ? tega pa nisem vedla...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
10.7.2005 19:19:07   
Anonimen
Ja, sama izbereš, koliko časa bo trajala pogodba, traja pa lahko maksimalno do dopolnjenega otrokovega 3. leta starosti. Lahko pa izbereš tudi samo nekaj mesecev. Svetujem ti, da pogodbo podpišeš za npr. 3 mesece (ali 6) in to argumentiraš, da potrebuješ samo tako malo časa za to, da se nekako prilagodiš na službo oz. na logistiko vsakdanjega življenja. Potem pa da boš s polno paro naprej.
Če vmes zanosiš, super. Če pa ne, pa podpišeš novo pogodbo še za nekaj mesecev. Do tega imaš vso pravico.
Lahko tudi delaš nekaj časa za poln čas in greš potem spet na skrajšan.
Pa tudi čas ni nujno polovičen, lahko izbiraš katero koli število ur do polovičnega del. časa, lahko je krajši tudi samo za eno uro. Kar pa se ne splača, ker to uro lahko zahtevaš zaradi dojenja (pri pediatrinji se ti vsakič splača reči, da še dojiš, tudi če ne več). Ta ura mora biti plačana.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
10.7.2005 19:34:34   
Wahoo RR
selena, najlepša hvala za te odgovre...si mi zelo pomagala...sem se že bala...

no, najboljše bi bilo, če bi že zanosila predno grem v službo...

zdej pahitro na delo :sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:
hehehe

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   polovični del čas - 4 urna bolniška ?
10.7.2005 19:51:29   
Anonimen
Malenkost...
in - veselo na delo. ;)

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?