|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 15:17:32   
elyy
lep pozdrav!
zanima me,kako je stem delovnikom po 4 ure ,ko nastopi konec porodniške?
in ali je možnost,ko urejaš paperje,da si lahko urediš delovnik samo zjutraj?
kako pa je s plačilom?
hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 15:55:41   
Cveta28
Vse v dogovoru z delodajalcem. Kot prvo ti mora delodajalec dovoliti polovični delovni čas, kdaj boš delala tiste 4 ure pa je izključno v dogovoru med teboj in delodajalcem. Delodajalec ti temu primerno izplača OD in sorazmerni del prispevkov za soc. varnost, drugi del prispevkov pa v tvojem imenu plačuje CSD.

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 16:11:56   
elyy
aha...hvala za odgovor!!seveda se pa za to pozanimaš na CSD....in dobiš ostale informacije!!
koliko časa pa pred začetkom dela je treba to urediti? 

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 17:27:14   
tinamina
To ne bo prav, polovični del čas ti pripada, to ni odločitev delodajalca, ampak tvoja zakonska pravica (Zakon o starševskem varstvu). Če imaš 1 otroka ti pripada do njegovega odhoda v šolo polovični del čas, torej najmanj 20 ur na teden, lahko pa se odločiš za več. Če imaš pa tretjega otroka pa do njegovega 7 leta starosti.
Delodajalcu podaš zahtevek, ta ti pa mora izstaviti aneks k pogodbi o zaposlitvi. Na CSD pa izpolniš pole o uveljavljanju krajšega delovnega časa zaradi starševstva.
Delovni čas mora biti razporejen enakomerno (komentar ZDR: Belopavlovič), delodajalec pa mora upoštevati tvoje družinske obveznosti, upoštevati mora tudi to kako imaš urejeno varstvo, da te takrat razpiše na delo.
Ne se bat, sama to uveljavlam in sem zakonsko zelo podkovana glede tega.Želim ti lepo starševstvo, otroci nas potrbujejo, to nam bo stokrat več poplačano kot da bi garali..

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 20:12:15   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: tinamina

To ne bo prav, polovični del čas ti pripada, to ni odločitev delodajalca, ampak tvoja zakonska pravica (Zakon o starševskem varstvu). Če imaš 1 otroka ti pripada do njegovega odhoda v šolo polovični del čas, torej najmanj 20 ur na teden, lahko pa se odločiš za več. Če imaš pa tretjega otroka pa do njegovega 7 leta starosti.
Delodajalcu podaš zahtevek, ta ti pa mora izstaviti aneks k pogodbi o zaposlitvi. Na CSD pa izpolniš pole o uveljavljanju krajšega delovnega časa zaradi starševstva.
Delovni čas mora biti razporejen enakomerno (komentar ZDR: Belopavlovič), delodajalec pa mora upoštevati tvoje družinske obveznosti, upoštevati mora tudi to kako imaš urejeno varstvo, da te takrat razpiše na delo.
Ne se bat, sama to uveljavlam in sem zakonsko zelo podkovana glede tega.Želim ti lepo starševstvo, otroci nas potrbujejo, to nam bo stokrat več poplačano kot da bi garali..



vprašanje-zakaj sem pa potem jst rabila dat delodajalcu prošnjo za 4 urni delovnik ne zahtevek?..pa še  nekaj-meni je bilo izključno rečeno od oseb na csdi,zavodu in službi da jst dam prošnjo za krajši delovni čas in ti jo mora delodajalec odobriti,torej imaš samo pravico do uveljavljanja do krajšega delovnega časa,lahko jo uveljavljaš do tretjega leta otrokove starosti,od delodajalca je pa odvisno če ti le ta odobri...pol pa rabiš še aneks k pogodbi ki ga dostaviš na csdi,tko da rabiš odobritev delodajalca...sama delam 4 ure in sem to pred kratkim urejala zato vem.  jst tko itak nebom delala več dolgo 4 ure,ker me deva skoz popoldne,pa mi to ne paše lih najbolj,vpraša me pa noben nikol ne kdaj bi želela delat,razpored je tam in to je to,je res odvisno od delodajalcev ja kako se zmeniš,men v pogodbi piše da delam 20 ur na teden,največ 8 ur v tednu lahko imam nadur in 20 v mescu (nadure so pa plačljive!)

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 20:16:08   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: tinamina

To ne bo prav, polovični del čas ti pripada, to ni odločitev delodajalca, ampak tvoja zakonska pravica (Zakon o starševskem varstvu). Če imaš 1 otroka ti pripada do njegovega odhoda v šolo polovični del čas, torej najmanj 20 ur na teden, lahko pa se odločiš za več. Če imaš pa tretjega otroka pa do njegovega 7 leta starosti.
Delodajalcu podaš zahtevek, ta ti pa mora izstaviti aneks k pogodbi o zaposlitvi. Na CSD pa izpolniš pole o uveljavljanju krajšega delovnega časa zaradi starševstva.
Delovni čas mora biti razporejen enakomerno (komentar ZDR: Belopavlovič), delodajalec pa mora upoštevati tvoje družinske obveznosti, upoštevati mora tudi to kako imaš urejeno varstvo, da te takrat razpiše na delo.
Ne se bat, sama to uveljavlam in sem zakonsko zelo podkovana glede tega.Želim ti lepo starševstvo, otroci nas potrbujejo, to nam bo stokrat več poplačano kot da bi garali..



vprašanje-zakaj sem pa potem jst rabila dat delodajalcu prošnjo za 4 urni delovnik ne zahtevek?..pa še  nekaj-meni je bilo izključno rečeno od oseb na csdi,zavodu in službi da jst dam prošnjo za krajši delovni čas in ti jo mora delodajalec odobriti,torej imaš samo pravico do uveljavljanja do krajšega delovnega časa,lahko jo uveljavljaš do tretjega leta otrokove starosti,od delodajalca je pa odvisno če ti le ta odobri...pol pa rabiš še aneks k pogodbi ki ga dostaviš na csdi,tko da rabiš odobritev delodajalca...sama delam 4 ure in sem to pred kratkim urejala zato vem.  jst tko itak nebom delala več dolgo 4 ure,ker me deva skoz popoldne,pa mi to ne paše lih najbolj,vpraša me pa noben nikol ne kdaj bi želela delat,razpored je tam in to je to,je res odvisno od delodajalcev ja kako se zmeniš,men v pogodbi piše da delam 20 ur na teden,največ 8 ur v tednu lahko imam nadur in 20 v mescu (nadure so pa plačljive!)


uf, uf...

ja, delodajalec MORA odobriti skrajšan delovni čas...

izbira, kdaj delaš, je samo delodajalčeva.... ni mu treba upoštevati tvojih želja, on določa kateri del dneva delaš...

in če si zaposlena za polovični delovni čas, po zakonu ne smeš delati nadur....

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
29.7.2009 20:23:59   
Taanikaa
no potem je moja verzija bolj prava jauser posted image ...ja meni izključno piše v pogodbi da lahko delam nadure ko je povečan obseg dela in to,sam do sedaj še ene nadure nisem pridelala,ja valjda mi ne bojo plačal če jim ni treba...

< Sporočilo je popravil Taanikaa -- 29.7.2009 20:25:06 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
30.7.2009 16:26:19   
tinamina
Preberi se zakon o delovnih razmerjih,ne rabiš delati nadur in tudi isplačevati ti jih NE SMEJO!Ker si v posebni kategoriji..

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 10:19:34   
tinamina
Če ti to piše potem pošlji to na inšektorat,zagotovo dobijo kazen.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 15:09:27   
Jullija
Halo,
tudi jaz se zanimam za 4-urni delovnik po porodniški. Zanima me,če katera ve, za kakšno obdobje se ti potem izda aneks k pogodbi, če je to za eno leto, ali za pol leta, ali kakor sam želiš?

Pa še to: če sem imela prej plačo recimo 800 Eur, potem bi zdaj dobivala 400??? Kriza... Potne stroške ti verjetno plačajo za vsak dan, ali?

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 15:21:18   
Taanikaa
ja jst dobim potne stroške in malico celo,pripadajo ti vsi prispevki,osnova plače ti ostane ista-no polovična za 4 urni delovnik..odločiš se pa lahko sam za kakšno obdobje bi želela koristiti 4 urni delovnik,jst bom tko delala samo še avgusta...lahko mi na zs pošlješ svoj mail in ti pošljem  svojo prošnjo za 4 urni delovnik,men jo je tašča napisala in to ful dobro,strokovno z vsemi členi,ni pa navedeno obdobje konca,samo kdaj bi začela tko delat,začne se pa ponavadi z vsakim 1. v mesecu..v pogodbi mi pa piše da lahko to koristim do 2011 s datumom,katerim sem začela tko delat,velja do otrokovega tretjega leta starosti,zdej morem pa novo prošnjo napisat da s 1.9. delam polni delovnik..
Ne bom pa nič prijavljala delodajalca k mi je vseeno,kr  4 ure delam itak samo 3 mesece,sem pa hvaležna za info,zdej za vnaprej vem,za ta mesec mi je pa itak vseeno,k itak nima niti nebom imela nadur,hvala vseeno tinaminauser posted image

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 15:23:07   
Taanikaa
aja tud aneks dobiš za isto obdobje kot je v pogodbi k itak dobiš tud novo pogodbo zraven,pa kopiraj si aneks in pogodbo k en izvod oddaš na csd en izvod podpisan delodajalcu,pa jst sem še pol za vrtec rabila zraven kot prilogo za znižanje plačila vrtcauser posted image

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 20:35:03   
tinamina
Pogodba se ne spreminja, dodan je samo aneks. Ja res je, če imaš enega otroka lahko uveljavljaš to do njegovega 3 leta, če imaš pa dva, pa do 6 leta drugega otroka.Če pa tri,pa do 7 leta tretjega otroka.
Mamice ne se tolk bat to uveljavljati, to je naša pravica, in nisem še slišala za "prošnjo za krajši del. čas", jaz sem dala le obvestilo in izdali so mi aneks k pogodbi.Navesti moraš od kdaj do kdaj boš uveljavljal krajši del čas, jaz ga imam npr do 2012.delodajalca si dolžan obvestiti 8 dni predenj nastopiš krajši del čas.
Imam znanko na inšektoratu in verjemite, da so hitro na mestu, tud anonimno lahko prijavite, če "morate" delati nadure, fotokopirajte urnik, dokaz in delodajalec bo dobil kazen ob pregledu inšpektorja, to opravijo zelo strokovno, anonimnost zagotovijo.
Moram opozoriti, da je potrebno poleg Zakona o delovnih razmerjih upoštevati še zakon o starševskem varstvu + obvezno komentar zakona o del. razmerjih, zakon se ne razlaga dobesedno iz členov, zato obstajajo zelo drage knjige ki se jim reče Komentarji in tega ZDR je napisala Ga. Belopavlovič, ki je ena najboljših pravnih strokovnjakinj za delovno pravo.In pravne službe nekaterih delodajalcev teh komentarjev enostavno nimajo ker so to zelo drage knjige. 
Kar se tiče plače, je seveda za toliko manjša kolikor pač manj delaš, ostalo razliko(prispevke za soc.var. itd, ti krije pač država).Manj lahko delaš do polovice, torej 20 ur na teden.
Seveda če delaš 4 ure, ti ne pripada 30 min malica, ampka 20,če gremo v podrobnosti.
To je to, upam da sem dala dosti odgovorov, če še katera kaj rabi naj pove, verjemite da sem se o tem pozanimala v nulo.
Meni je pač čas z otroki veliko bolj pomemben kot tistih 200 eurov.Verjamem, da nekatere enostavno si tega res ne morejo privoščiti, ampak opažam,da nekatere več zaslužijo, še več hočejo imeti in ostajajo v službah v nedogled..ne vem ljudje smo si pač različni.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 21:32:00   
Jullija
Hvala Taanikaa in Tinamina.
Tinamina, vidim, da si res poučena v nulo o tej stvari. Vama povem, meni je tako grozna misel na to, da svoje hčerkice ne bom videla po cele dneve, da mi kar slabo postane, ko se spomnim na službo. Imamo pa delovni čas od 8.00 h do 16.30h, v petek do 15.00 h. Mislim, grozno! To je cel dan. Pridem domov in bo ura 17h, ob 20h, pa gre moja pikica spat. Cele tri ure bom lahko z njo, si predstavljate????!!!? Malo me sicer muči plača, ki je že nasplošno ful slaba, ampak ko tehtam med plačo in čas z mojim srčkom, to drugo prevlada, kot sta že rekli. Bova že nekako shajala, si malo manj privoščila, pa bo šlo. Pa še nekje sem slišala, da se ti tudi kar nabere, skupaj z malico in potnimi stroški in da je tista kolegica na koncu imela samo za 200 Eur manjšo plačo. Kaj pa si bodo sodelavci mislili in ali me bodo opravljali za hrbtom pa me nič ne briga.

Upam, da ne bom rabila prošnje, če pa bom, pa ti bom pisala, hvala za prijaznost Taanikaa.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 21:32:30   
Jullija
Aja, pa še nekaj... a 6 ur tudi lahko delaš?

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
31.7.2009 21:39:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinamina

Preberi se zakon o delovnih razmerjih,ne rabiš delati nadur in tudi isplačevati ti jih NE SMEJO!Ker si v posebni kategoriji..


nadur in nedeljskega dela so mamice otrok do 3. leta starosti zakonsko opravičene. lahko pa (s podpisom, seveda) same izrazimo željo za takšno delo.

(odgovor članu tinamina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.8.2009 10:07:15   
mate0ja
Zdravo,

ravno pravi čas debatirate o ravno pravi temi. Tud sama razmišljam o skrajšanem delovnem času. Edino finančni vidik me skrbi, ker imamo podnajemniško stanovanje in je treba precej visoko najemnino plačevat, pa seveda ostale stroške pa varstvo smo si mogli privat zrihtat, ker ni prostora v vetcu, pa ostali stroški ...
V primeru, da bom delala krajši delovni čas in bom posledično manj zaslužila ne bi rada možu naprtila kakega dodatnega dela, da bo družinica lahko preživela, Bi pa žrtvovala večere, ko bi dala deklico spat in kaj dodatnega delala.
Ker vidim, da ste ene zavidljivo podkovane o tem, me zanima ali veste, če je možnost dodatnega dela. Za drugega ali istega delodajalca in po kakšni pogodbi bi bilo možno.

LP

Mateja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.8.2009 11:44:51   
Taanikaa
tinamina jst sem dobila tud novo pogodbo zraven,tk da pri meni se je pogodba tudi spremenila kr v stari popgodbi piše vse za polni delovni čas in plača in vse to,v stari pa je znesek plače drugačen,to o nadurah je drugače,kr dosti se je spremenilo...zdej vem tudi na koga se obrnit če bom imela še kakšno vprašanjeuser posted image

pri meni je pa ravno obratno,glede časa z otrokom,mene šef dela samo popoldan delat,kar pomeni da ker gre mali s 1.9. v vrtec,ga bom zjutraj v vrtec odpeljala,ko pridem pa domov iz popoldanske službe pa že spi in ga pol sploh nebi videla več,tko da sem se odločila prekinit skrajšani delovni čas ravno zato,ker potem bom delala izmensko delo in bom sigurno več z otrokom,kot pa bi bila od 1.9. dalje,v vrtec pa tud ne morem zdej vozit otroka enkrat ob 8,drugič ob 11h dopoldan,poleg tega bom vrtec plačevala in ga bom vozila zjutraj da bo še na zajtrku tam..se pa res finančno kr pozna ja,ampak vseeno nebi menjala ta čas,ko sem lahko preživela z malim,pa še cel mesec bo tko,se pa tud veselim da bom lahko tudi popoldneve preživljala z malim pol od septembra dalje.


mateOja nevem edino da se zmeniš z nadrejenim kdaj bi bilo zate ugodneje delat,ali samo zjutraj,ali popoldan..če bi se dalo zmeniti...žal ti ne znam svetovati

< Sporočilo je popravil Taanikaa -- 3.8.2009 11:59:54 >

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.8.2009 11:53:48   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Jullija

Aja, pa še nekaj... a 6 ur tudi lahko delaš?



ja lahko delaš tudi po 6 ur,samo v prošnji izrecno napiši da želiš uveljavljati krajši delovni čas 6 ur,30 ur na teden.

(odgovor članu Jullija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.8.2009 20:09:56   
pezbar
morda katera ve (tinamina?), ali je do krajšega delovnika do otrokovega 3. leta upravičena le mlada mamica ali lahko to pravico koristi tudi mladi očka, se pravi katerikoli od staršev?

(odgovor članu tinamina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.8.2009 20:30:21   
Anonimen
Jaz delam 4 urni delavnik(20 ur na teden) od 25.5,ko sem pokoristla še star dopust.Porodniška mi je iztekla 5.5.2009,en mesec pred iztekom sem oddala vlogo za odobriten skrajšanega delovnega časa na firmo.(tuš).Nobedn ni nič kompliciral,ker itak ti to pripada.Plača je polovična,potni stroški so nespremenjeni kot tudi malica.Regres dobim enak kot,če bi delala 8 ur.Dobila sem aneks k pogodbi in to je to.Ko delam zjutraj delam od 8-12.ko pa popoldan pa od 15-19 ure.Men tak del.čas paše.Sva se z poslovodkinjo prej vse dogovorile.Je poa res vse odvisn od šefa.Men ni žal,da sem šla v to.

(odgovor članu pezbar)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
3.8.2009 20:32:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

ja jst dobim potne stroške in malico celo,pripadajo ti vsi prispevki,osnova plače ti ostane ista-no polovična za 4 urni delovnik..odločiš se pa lahko sam za kakšno obdobje bi želela koristiti 4 urni delovnik,jst bom tko delala samo še avgusta...lahko mi na zs pošlješ svoj mail in ti pošljem  svojo prošnjo za 4 urni delovnik,men jo je tašča napisala in to ful dobro,strokovno z vsemi členi,ni pa navedeno obdobje konca,samo kdaj bi začela tko delat,začne se pa ponavadi z vsakim 1. v mesecu..v pogodbi mi pa piše da lahko to koristim do 2011 s datumom,katerim sem začela tko delat,velja do otrokovega tretjega leta starosti,zdej morem pa novo prošnjo napisat da s 1.9. delam polni delovnik..
Ne bom pa nič prijavljala delodajalca k mi je vseeno,kr  4 ure delam itak samo 3 mesece,sem pa hvaležna za info,zdej za vnaprej vem,za ta mesec mi je pa itak vseeno,k itak nima niti nebom imela nadur,hvala vseeno tinaminauser posted image

Taanika,če ni skrivnost,kje pa ti delaš??Pa da te devajo sam popoldne delat??user posted image

(odgovor članu Taanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
4.8.2009 7:41:30   
Taanikaa
ja žanka deva me samo popoldan dela,ker je takrat največ prometa,in še direktor tako zahteva da se dela samo popoldne,smo pa privat firma,sorči po forumu pa res lih nebi razlagala kje delamuser posted image ..sej zato bom pa tud prekinčla 4 urni delovnik,drugače bi bilo da bi delala izmensko delo 4 ure zjutraj in 4 ure popoldan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
4.8.2009 7:47:38   
Anonimen
kaj pa regres in dopust, a ostane isto, al gre na poluser posted image

(odgovor članu Taanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: polovični delovni čas po porodniški?????
4.8.2009 8:08:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kaj pa regres in dopust, a ostane isto, al gre na poluser posted image

Pri nas je cel dopust in regres.Vse je enako,kot pri polnem del.času,le plače je pol.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?