|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč
6.7.2006 15:42:08   
TANCA
Hoj!
Obupno rabim vašo pomoč! Naš mali je postal nemogoč. Še pred tedni je bil najin malček čisto normalen 15 mesecev star otrok. Kar naenkrat je postal totalno nemogoč. Ne posluša, ne uboga, začel je tepsti,... Midva s fantom sva izgubila že skoraj vse živce, odnos med nama pa tudi ni več tak kot prej. Ni nama jasno kako se je vse to lahko tako na hitro obrnilo. Najin malček hodi v vrtec - jasli. V skupini je najmlajši, drugi otroci so stari dve leti in več. Sprašujeva se ali je vse to pobral v vrtcu?
Ali mogoče kdo ve za kakškno svetovalnico pri vzgoji otroka ali kaj podobnega?

Za vse nasvete že v naprej hvala !!!!!

Obupana Tancauser posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč
6.7.2006 15:44:36   
Anonimen
Naša hodi v vrtec dva meseca. Od takrat naprej:

- cvili
- kriči
- ščipa
- preklinja

Pa tudi poje, riše kroge, pleše ipd. Vse sorte prinesejo iz vrtca, ja. Tudi če so mlajši.

(odgovor članu TANCA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč
6.7.2006 15:46:52   
total
Mislim,da ne potrebuješ nobene posvetovalnice za otroka,je pač hiperaktiven.Otrok ima svoje obdobje in pač pokaže svoja dejanje in vse vrgolije,ki jih pozna.Mi mamo tudi včasih takšno obdobje da je nemogoč,pa se mal umiri pa je,takrat sm pa bolj stroga in ne popuščam mu.Zato se nič ne bojta ga bo že minilo,je pa res da mogoč te stvari pobira v vrtcu.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu TANCA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč
6.7.2006 15:48:22   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: TANCA
Še pred tedni je bil najin malček čisto normalen 15 mesecev star otrok.

A zdej pa ni več normalen? Vse poberejo, itak. Naša ne hodi v vrtec, pa vse od naštetega zna. Tako to je. Odraščanje....

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TANCA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč
6.7.2006 15:51:36   
dory
Po tvojem opisu se je moj nenormalen ze rodil...ampak zakaj nenormalen? vsak otrok je svoj specifik...in vsi grejo skoz dolocena obdobja..eni rabjo bl trdo roko,ki ga bo vodila eni manj...pocak se kaksno leto..bo slika cist druga...predvsem pa ne popuscaj...ce si zastavla neke meje, potem naj tako bo...tamal se bo tud prej al slej navelical cvilt...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč
6.7.2006 15:51:36   
TANCA
Pa saj mi je jasno da slej ko prej niso več samo pridni ampak meni se zdi da je naš postal pravi mali nasilnež. Samo še tepe, razmetava, se meče po tleh,... In ko ga gledaš imaš občutek da pri tem celo uživa. Ne bi pa rada da mi otrok zraste v .....
Tanca

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč
6.7.2006 15:55:42   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: TANCA

Pa saj mi je jasno da slej ko prej niso več samo pridni ampak meni se zdi da je naš postal pravi mali nasilnež. Samo še tepe, razmetava, se meče po tleh,... In ko ga gledaš imaš občutek da pri tem celo uživa. Ne bi pa rada da mi otrok zraste v .....
Tanca


Če bi pa on tebe gleda pri sexu pa tudi ne bi razumel zakaj ti uživaš. Daj no, otroci oso takii, najbolj uživajo v takih stvareh pri keterih tebi gredo lasje pokonci. če ti je zdaj hudo in misliš da je nenormalen, pol niti slučajno ne imej vsaj 5 let še enega, ker ko sta pa dva na kupu pa je res groza. user posted image

(odgovor članu TANCA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč
6.7.2006 22:12:34   
BLAŽIKA
Iz vrtca se sigurno veliko prinese in med tem so slabe strani pa tudi dobre. Saj ga bosta obvladala to je pač trenutek bo pa minilo.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč
7.7.2006 8:26:41   
honey
Mi imamo doma tudi 15-mesečnika, ki ne hodi v vrtec. Je pa isti - ščipa, grize, se meče po tleh, če kaj ne užuga, cvili, vrešči, joka, ko je pa priden, je pa kot angelček, pa sploh vem ne, da imam. Ampak tako je, očitno so v takem obdobju. Je pa res, da mu ne popustim niti za mm, če se odločim, da mu ne bom. Pa naj se dere pa po tleh meče, ga bo že minilo. Je pa res tako, kot je napisala dix, otroci uživajo v drugih rečeh kot mi. Npr. naš je najbolj vesel, če ima dva lončka za kuhat in potem udarja skupaj, ali pa z žlico po posodi ipd. Meni grejo lasje pokonc, ko on začne sam jest npr. jogurt, ker ga imam povsod po celi kuhinji in po tamalem, samo v njegova usta ne gre nič. Ampak on uživa, pa kaj naj mu. Tako da se ne sekirajta preveč, ga bo že minilo. Tako se jaz tolažim. user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč
7.7.2006 13:38:05   
rainbow
To je vse v redu, del rasti, kot je rekla že ena. Tudi pri nas je 15-mesečnica, pa skoraj 3-letnica. pa kar gre.
Ključno po moje je ostati miren, in vztrajat pi nekih zadevah, ki so za ta male nevarne in jih pač res ne dopuščaš. pa tudi če tuli pol ure. Počadi si bo že zapomnil, kar se res ne sme.
Pa čim več igre, da se otrok znori, gibanja, svežega zraka, otroka zamotit, če se obeta kakšen izpad grizenja ali kaj podobnega, pa cartanja, ......pa malo na hec obrnit, pa pesmice pet, pa plesat, pa kaj jaz vem še kaj.

zagotovo pa tudi vidva rabita čas zase, kakšna babica naj priskoči občasno na pomoč, pa takrat izkoritstita čas zase. Pa tudi vsak zase si napolnita baterije.

uspešno!!


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč
7.7.2006 21:34:54   
polonaa
Enostavno je začel uveljavljati svojo voljo.Sem jaz na istem.Se ne sekiram preveč.Prva dva otroka sta bila tudi približno taka,sedaj sta pa zelo pridna.Saj bo minilo.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč
11.7.2006 7:40:12   
laluna
Ne vem, kaj naj ti svetujem, saj sem sama mislila opisati podoben problem. Ko malemu (20 mesecev) hočem počistiti nos, ušesa.... se 100 na uro upira in če vztrajam me udari ali pa ugrizne. Sem full razočarana in jezna hkrati. Oziroma ne vem, ali bo to obdobje minilo ali iz tega postane agresivnež....Če ga po prstih nazaj, se sčasoma pomiri od joka  in ne zaleže ta tepež, tudi če mu na zelo lep način razložim, seveda posluša in kao da razume... pa pozneje ali na drugi dan spet isto.  Katera metoda je vam najbolj uspela?


(odgovor članu polonaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč
11.7.2006 8:31:17   
honey
Laluna, midva imava to kar dobro zmenjen s tamalim (15 mes). Ampak sem mu že od začetka dala vedet, da kar se mora se mora brez pardona. Tko da, ko mu nosek s palčko čistim (brrr) ga malo bolj na trdno primem za glavico in mu ga očistim (prej našpricam notr fiziološko, da gre lažje). Ampak zdej moram rečt, je že kar priden, se je vdal v usodo, ker je videl, da ne bo nič dosegel, da bo še vse samo slabše. Ušesa pa že od malega pusti pucat brez problema - očitno mu paše. Mal več problemov imava z nohtki na nogah, ker ga očitno žgečka, ko ga držim za nogico, ampak tudi kar gre, ga s kakšno stvarjo zamotim. Npr. sam si izbere, s čim se bo na previjalni igral (v spalnici imam tudi omaro z mojimi stvarmi - ličila, razne stekleničke, posodice ipd.- in s tem se najraje igra in zamoti). Drugače pa moraš res vztrajat. Če me pa hoče ugriznit, mu pa rečem, da naj sebe ugrizne in ko vidi, da to res boli, potlej neha. Če me pa brca, ga pa zamotim tako, da npr. "voziva kolo" pa pozabi na brcanje. Drugače ne gre, ker je res pravi mali navihanec in bi samo nagajal. Tko da moram mal improvizirat vsakič, ko hočem kaj nardit.

(odgovor članu laluna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?