|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ponoči
28.9.2011 11:28:06   
mayble
Ali je narobe, če malemu, skoraj 2-letnemu otroku dam steklenico mleka ko se zbudi ponoči in noče zaspat nazaj...namreč to se je pri nas dogajalo vsake tolko, drugače je vedno spal brez problemov, zdaj pa se skoraj vsak dan zbudi ponoči in ne pomaga nič drugega kot steklenica mleka. Spi pa še vedno v postljici 120x60 z ograjo in se bojim da se zbuja ker mu je not že pretesno...kakšne izkušnje??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ponoči
28.9.2011 11:43:27   
Katy78
Če veš, da se čez dan dovolj naje in da ni lačen, potem je mleko ponoči samo razvada. Zdaj ko je videl, da mu daš mleko, se je pač razvadil. user posted image Od sodelavca mali je tudi star 2 leti in je zelo zelo neješč in seveda je potem ponoči lačen in stanka skoraj liter mleka user posted image , podnevi pa spet bolj kot ne štrajka s hrano. Začaran krog.

Moj fantek bo konec novembra star 3 leta in je precej velik, pa še vedno brez težav spi v otroški postelji, je pa dimenzije 140_x_70.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 28.9.2011 11:44:05 >

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ponoči
28.9.2011 13:03:55   
Star_a
pa mu daj,zaradi ene stekleničke mleka ne bo nič narobe. če tebi ni odvečuser posted image
Moj pa pri 4,5 letih  pije sok ponoči,je pač žejen

Pri 2 letih je naš šel  vposeljo 90x190  . Spanje veeeeeliko boljše

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ponoči
28.9.2011 21:01:10   
Najaa
Se strinjam s Katy, da če podnevi zadosti je, ponoči ne rabi hrane. To je sam razvada.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ponoči
28.9.2011 21:07:48   
arabela*
naša je stara 3 leta in pije ponoči sok...in to zelo veliko. Ji nastavimo flaško, drugače je panika pri hišiuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
28.9.2011 21:15:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ponoči
28.9.2011 21:48:20   
Anonimen
Hja pri nas ponoči nismo spali, ker se je ponoči zbujala skoraj na eno uro in zahtevala vodo (drugega ponoči pač ne dobi), dokler ni meni prekipelo (nekje pri njenig 18ih mesecih) in sem se odločila par noči raskirat in ji ne dat vode in pač večkrat vstajat in jo nazaj uspavat ... zjutraj sem ji seveda prvo ponudila vodo, pa je 2x pocuzala in odrinila koarec ... 2 noči sta bili še malo jokavi, potem je pa spala lepo celo noč pa še plenica ni bila zjutraj čisto prelulana. Skratka pri nas je bila voda ponoči zgolj razvada.
Tako da jaz mislim da ne ... ni potrebe po nočni flaški mleka ... sploh pri tej starosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ponoči
30.9.2011 11:17:18   
kalbo
Ponoči se spi in samo to in nič drugega. Ko je konec plenice se gre še lulat mogoče in to je to. Izjeme seveda so, sam v glavnem ponoč nima bit ne hranjenja, ne napajanja, sploh pa ne z raznoraznimi sokovi in mlekom. Kaj pa zobje, se je katera od vas to mogoče vprašala?

Same veste, kaj je prav in kaj narobe, pa še vedno cincate otroke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ponoči
30.9.2011 12:14:03   
manna
Naša je tudi oboževala svojo stekleničko in je pred spanjem popila 2,5 dcl in še zgodaj zjutraj 2,5 dcl, v posteljici. Potem pa smo okrog 2.roj.dne ukinili stekleničko in uvedli pred spanjem (in zjutraj pred vrtcem) skodelico kakava na kavču med risanko. Po kakavu sledi umivanje zobkov. Potem pa ne pijemo več. To funkcionira že več mesecev. Poskusite uvesti nek tak lep ritual da bo nadomestil tolaženje s stekleničko.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ponoči
30.9.2011 12:30:05   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ponoči se spi in samo to in nič drugega. Ko je konec plenice se gre še lulat mogoče in to je to. Izjeme seveda so, sam v glavnem ponoč nima bit ne hranjenja, ne napajanja, sploh pa ne z raznoraznimi sokovi in mlekom. Kaj pa zobje, se je katera od vas to mogoče vprašala?

Same veste, kaj je prav in kaj narobe, pa še vedno cincate otroke.



Ja,tako je same vemo kaj je prav in kaj ni user posted image    Tudi odrasli smo večkrat žejni ponoči,še posebno če je doma suh zrak
kaj je cincanje?
Zobje so super,imamo zelo lepe zobke,brez kariesa .....

< Sporočilo je popravil Star_a -- 30.9.2011 12:31:30 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ponoči
30.9.2011 13:08:05   
petea
lahko, da je v fazi intenzivnejše rasti in enostavno potrebuje več hrane

tudi eden od mojih user posted image  dolgo ni mogel prespati noči brez nočnega obroka; počasi se je ura njegove nočne lakote pomikala proti jutru in od okrog 2. leta je prespal celo noč

na mojo srečo je bil za nočni obrok zadolžen moj ljubi; user posted image  pa ima kljub mlečnim nočnim obrokom (ali pa ravno zaradi njih) zelo lepe zobe

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ponoči
30.9.2011 13:12:48   
ronja
Pri nas je bila edina hrana ponoči dojenje, dokler sta se pač dojili ponoči. Sicer pa samo voda, če sta pač žejni. Že zradi zobkov ne - tudi midva ne jeva ponoči, potem ko si umijeva zobe. Gresta pa pozno spat in ne spita tako dolgo, da bi bil ta čas problem.
kalbo, a da samo spite pri vas ponoči? Ma, težko verjamemuser posted image


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ponoči
30.9.2011 13:20:26   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ponoči se spi in samo to in nič drugega. Ko je konec plenice se gre še lulat mogoče in to je to. Izjeme seveda so, sam v glavnem ponoč nima bit ne hranjenja, ne napajanja, sploh pa ne z raznoraznimi sokovi in mlekom. Kaj pa zobje, se je katera od vas to mogoče vprašala?

Same veste, kaj je prav in kaj narobe, pa še vedno cincate otroke.



Ja,tako je same vemo kaj je prav in kaj ni user posted image    Tudi odrasli smo večkrat žejni ponoči,še posebno če je doma suh zrak
kaj je cincanje?
Zobje so super,imamo zelo lepe zobke,brez kariesa .....


Večkrat ja, ne pa vsak dan in odžeja voda ne pa sok. Sicer pa kakor hočete. Na vprašanje sledi odgovor, pa če vam paše al pa ne. Cincanje je po domače zavijanje v vatko in slepo izpolnjevanje vseh mogočih otroških zahtev.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ponoči
30.9.2011 13:22:47   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kalbo, a da samo spite pri vas ponoči? Ma, težko verjamemuser posted image



Ne, svoje cajte smo tud otroke delal in je prav prišlo, da so že rojeni otroc spal v svoji sobi.....

Zdaj pa sam še obujamo spomine, kako je otroke delat, pa tud prekleto prav pride, da so otroc navajeni spat.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 30.9.2011 13:23:27 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ponoči
30.9.2011 13:23:25   
ronja
Večkrat ja, ne pa vsak dan in odžeja voda ne pa sok.

Tu se pa čisto strinjam. Če dobijo ponoči samo vodo, si potem tudi ne zmišljujejo vsak dan, da bi pili - ker pit vodo ni tako okusno kot pit sok ali mleko. In imaš 2 muhi na en mah:).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ponoči
30.9.2011 13:24:23   
ronja
Zdaj pa sam še obujamo spomine, kako je otroke delat, pa tud prekleto prav pride, da so otroc navajeni spat.

To vedno ful prav prideuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ponoči
30.9.2011 13:34:00   
Star_a
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ponoči se spi in samo to in nič drugega. Ko je konec plenice se gre še lulat mogoče in to je to. Izjeme seveda so, sam v glavnem ponoč nima bit ne hranjenja, ne napajanja, sploh pa ne z raznoraznimi sokovi in mlekom. Kaj pa zobje, se je katera od vas to mogoče vprašala?

Same veste, kaj je prav in kaj narobe, pa še vedno cincate otroke.



Ja,tako je same vemo kaj je prav in kaj ni user posted image    Tudi odrasli smo večkrat žejni ponoči,še posebno če je doma suh zrak
kaj je cincanje?
Zobje so super,imamo zelo lepe zobke,brez kariesa .....


Večkrat ja, ne pa vsak dan in odžeja voda ne pa sok. Sicer pa kakor hočete. Na vprašanje sledi odgovor, pa če vam paše al pa ne. Cincanje je po domače zavijanje v vatko in slepo izpolnjevanje vseh mogočih otroških zahtev.


jaz sem večinoma vsako noč žejna,ker imamo zelo suh zrakuser posted image  odžeja voda- se ne strinjam mene voda ne odžeja,po njej sem samo še bolj žejna. Nisem rekla da  odg. ne paše ,jaz tebi nazaj odgovarjam( mogoče tebi to ne paše) user posted image

otroka ne zavijam v vato in tudi ne izpolnjujem vseh mogočih otroških  zahtev

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ponoči
30.9.2011 13:35:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Večkrat ja, ne pa vsak dan in odžeja voda ne pa sok.

Tu se pa čisto strinjam. Če dobijo ponoči samo vodo, si potem tudi ne zmišljujejo vsak dan, da bi pili - ker pit vodo ni tako okusno kot pit sok ali mleko. In imaš 2 muhi na en mah:).


Right user posted image ... naša je bila od nočne flaše vode prav odvisna ... dejansko se je kako noč zbujala na pol ure samo za to, da je enkrat potegnila mini požirek vode iz flaše user posted image . No pol mi je pa šlo do plafona in ji eno noč enostavno nisem dala več flaše ... sem jo valjda prišla pomirit itd. ko se je zbudila, flaše pa nisem dala ... no in sem rekla, da ponoči bo brez, zjutraj ji pa koj dam za pit, da vidim al je bila to res taka silna žeja ali samo razvada ... in kaj naredi zjutraj tamala? Da flašo v usta, naredi 2 mini požirka in gasa dalje ... in v momentu mi je bilo jasno kolk potrebuje še tisto vodo ponoči user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ponoči
30.9.2011 13:49:23   
ronja
ja, no, seveda - proti crkljanju flaša vode ne pomagauser posted image . To si želijo ne glede na to - samo vsaj se ne nacejajo z vodo tako kot s sokom - mislim kot si napisala, naredi tista dva mini požirkca. Ne vem, pri nas nismo nikoli imeli flaše, razen, kadar sta kaj bolni, da se pač lahko stegneta po za pit, ker je takrat fajn, da le čim več pijejo. Sicer pa midva navadno prineseva vodo v kozarcu in kadar jo hočeta, sta navadno tudi res žejni in kar spijeta. Ker včasih jesta kaj bolj slanega za večerjo ali se jima kaj kuha. 

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ponoči
30.9.2011 14:03:26   
kalbo
Voda da ne odžeja...kaj pa pol... bencin?

To je samo navada in tudi pri tebi je tako.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ponoči
30.9.2011 14:34:32   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Voda da ne odžeja...kaj pa pol... bencin?

To je samo navada in tudi pri tebi je tako.


Seveda dragi,če ti tako praviš user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ponoči
30.9.2011 14:47:49   
tažana
moja najmlajša je pila mleko iz flaše približno 4-5 mesecev, ko se je odvajala dojenja torej pri 10 mesecih, ker drugače ni šlo (ni zaspala nazaj). Rezultat tega so poškodovani sprednji zobje user posted image user posted image user posted image user posted image .
Takoj ko sem opazila lise na zobeh sem se zasekirala in ji v flašo pričela dajat samo vodo in nič drugega- kasneje pa samo še kozarček z vodo. Na račun tega sem nekaj noči prebedela ampak sedaj ima mala 2 leti in spi celo noč user posted image .
Meni je žal zob! In ja samo jaz sem odgovorna da ima luknjico v zobeh! Sedaj pa samo upam, da ji ne bodo gnili dalje- torej je bila prvič pri zobozdravniku pri 1, 5 letu.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ponoči
30.9.2011 15:45:20   
Katy78
Naš fantek se od ca. 6 meseca dalje, ko smo začeli uvajati GH in se je čez dan orenk najedel, ni več zbujal za flaško mleka in zato ponoči od takrat dalje ne pije nič. Izjema je, če ima vročino, takrat dobi za popit vodo, če se zbudi.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ponoči
30.9.2011 20:09:29   
m_o_i
nasemu (zdaj 17mesecniku) je bil kinderpet 70 x 140 "premali" pri sestih mesecih-enostavno se je zbudil in prebedel, ker se je zaletaval v ograjico. problem je bil resen z eno stranico odmontirano, posteljica pa k taveliki postelji, tako da ima zdaj cca. 160_x_140 za nocno premetavanje user posted image . in ja-tudi padal je ze s postelje...

nocna oz. zgodnje jutranja steklenicka AM je se vedno aktualna; so noci, ko prespi brez-in ceprav sem dobr opazovala, ne dobim vzorca, kdaj in zakaj obcasno prespi celo noc.

da skratimuser posted image zna bit, da je posteljica premala

pies: zdaj bo pocasi dobil svojo sobo-postelje nisem gledala manjse kot 120_x_200user posted image pac dete, ki rabi ooogrooomno prostora za spanje

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 30.9.2011 20:11:19 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ponoči
4.10.2011 8:58:21   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Voda da ne odžeja...kaj pa pol... bencin?

To je samo navada in tudi pri tebi je tako.


Seveda dragi,če ti tako praviš user posted image


Hvala bogu in nebu, da jest teb nisem dragi.user posted image

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?