|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška
9.2.2011 16:49:01   
angelika2
user posted image Pozdravljene,
prosim za mnenje. Porodniška se mi bo začela 2. 9. 2011 (rok 29. 10.), jaz pa imam v službi pogodbo do 31. 8. 2011. Gre za dva dni in ker ne bi rada imela težav na socialni zaradi urejanja porodniške, sem mislila prositi zdravnico, če bi lahko rok za en/dva dni prestavili, a mislite, da mi bo ustregla? Če ne, bom imela porodniško kaj manjšo?

Lep pozdrav vsem in hvala za nasvete!

< Sporočilo je popravil angelika2 -- 9.2.2011 16:57:35 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška
9.2.2011 16:52:20   
ljupka
Jaz mislim če bi ji povedeala kaj je na stvari,da bi ti ugodila.
Sam mislim da na porodniško to nima vpliva,če si eno leto nepretrgoma bila zaposlena,te pripada polna porodniška.

(odgovor članu angelika2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška
9.2.2011 16:55:53   
angelika2
user posted image Ljupka si me malo potolažila.
Upam, da se bo dalo dogovoriti ali pa da je kljub temu porodniška (ja sem dve leti neprekinjeno zaposlena).
Drugače prvič uporabljam forum (sploh katerikoli in vesela sem, da si se tako hitro odzvala ...) Upam, da bo še katera pisala, jaz pa pogledam medtem, če lahko svetujem o čem kateri drugi uporabnici.

Hvala.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška
9.2.2011 16:59:17   
zmajaz
Takole je - važno je, da si zaposlena na dan pred nastopom porodniške, kar ti si - z 31.8. se ti izteče pogodba, s 1. pa že začne porodniška, tako da se čisto izide. Če bi ti pa vmes kak dan manjkal, bi ti pa pripadalo t.i. porodniško nadomestilo brez porodniškega dopusta, ki bi se računalo po malo posebnem ključu, ne kot povprečje zadnjih12 plač. Ampak, kot rečeno, pri tebi se ravno izide.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu angelika2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška
9.2.2011 17:01:30   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Jaz mislim če bi ji povedeala kaj je na stvari,da bi ti ugodila.
Sam mislim da na porodniško to nima vpliva,če si eno leto nepretrgoma bila zaposlena,te pripada polna porodniška.

Če na dan nastopa porodniške ne boš zaposlena,se ti višina porodniške izračuna po čisto drugem sistemu...je boljše,če prosiš zdravnico za "uslugo",razen,če imaš zelo malo plačouser posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška
9.2.2011 17:05:34   
sami0804
Oj,zmajaz...sem vesela,da si me prehitelauser posted image ...sem napisala pravo kozlarijouser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška
9.2.2011 17:10:24   
zmajaz



Kdo ima pravico do starševskega nadomestila?



user posted image
Tiste osebe, ki imajo pravico do starševskega dopusta in so bile zavarovane po tem zakonu pred dnevom nastopa posamezne vrste starševskega dopusta;

user posted image


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška
9.2.2011 17:12:07   
angelika2
user posted image Zmajz,
meni gre za dan navzkriž, saj se mi porodniška začne 2. 10. (rok je 29. 10.), zaposelna sem pa do 31. 8. (plačo imem kar dobro, zato bi mi bilo žal ...) Mislite, da lahko prosim zdravnico, bo ugodila?

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška
9.2.2011 17:31:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: angelika2

user posted image Zmajz,
meni gre za dan navzkriž, saj se mi porodniška začne 2. 10. (rok je 29. 10.), zaposelna sem pa do 31. 8. (plačo imem kar dobro, zato bi mi bilo žal ...) Mislite, da lahko prosim zdravnico, bo ugodila?



tukaj nekaj ne štima, če imaš ti rok konec oktobra greš ti na porodniško v začetku oktobra,pogodba pa ti poteče avgusta torej gre za več kot mesec  razlikeuser posted image user posted image user posted image user posted image oz. ali jaz ne vidim pravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu angelika2)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška
9.2.2011 17:43:26   
zmajaz
Čaki malo - kdaj maš ti zdaj pravzaprav dejansko res rok. Če ga imaš 29.10., potem nastopiš porodniško 1.10. in ne 2. 9. - torej ti zmanjka cel mesec. Če ga imaš pa slučajno 29.9., potem pa isto ne nastopiš porodniške 2.9., ampak 1.9. in se zadeva izide.

Potem je pa še ena stvar - četudi ti res zmanjka en mesec, predvidevam, da imaš pravico do 3 mesecev nadomestila za brezposlenost z zavoda, če pa dan pred nastopom porodniške prejemaš nadomestilo z zavoda, se pa to šteje ISTO, kot če bi bila zaposlena in ti pripada normalna porodniška, ki se računa kot povprečje zadnjih 12 mesecev.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 9.2.2011 17:44:39 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu angelika2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška
9.2.2011 17:56:32   
zmajaz
Če ti res manjka vmes 1 mesec, bo ta pot z zavodom za zaposlovanje in nadomestilom za brezposelnost boljša, ker je sigurna, z bolniško je pa tako, da je lahko dobiš do 30 dni po poteku pogodbe o zaposlitvi, vendar samo, če jo odobri komisija, s to pa vemo, kako je dandanes.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška
9.2.2011 19:47:51   
lananai
Naj ti ginekologinja prestavi rok. Jst sem imela po ZM rok 08.05., po NS pa 16.05. Mi je skoraj celo nosečnost vodila po ZM, na koncu sva se pa zmenili, da mi naj piše PDP 16.05. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška
9.2.2011 20:01:12   
angelika2
user posted image Vsem, ki se trudite svetovati se najprej opravičujem, saJ SE JE DANAŠNJA PANIKA S PORODNIŠKO (DANES SEM MELA TUDI PRVI PREGLED) BOTROVALA K TEMU, DA ŽE PIŠEM IN GOVORIM VSE NAROBE!!!

Groza!!!

Skratka, če me še kdo jemlje resno ... rok mojega poroda je 29. 9. 2011 in če prav razumem, bi porodniško nastopila s prvim. Pogodbo na delovnem mestu pa imam do 31. 8. 2011. Se torej zdaj izteče? Po napisanem mislim, da.

Še enkrat oprostite moji zmedenosti!

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška
9.2.2011 20:05:00   
zmajaz
Ja - če imaš PDP 29.9., nastopiš porodniško s 1.9. in se ti torej ravno gladko izide. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu angelika2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodniška
9.2.2011 20:10:09   
angelika2
user posted image Zmajaz, hvala za potrpežljivost! Sem vesela.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodniška
9.2.2011 20:19:19   
zmajaz
Ni panike - samo, da se ti lepo izide. user posted image
Je pa res zanimivo, da se ti tole tako do dneva natančno izide - to je skoraj čudež. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu angelika2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodniška
9.2.2011 20:21:45   
zmajaz
Aja - samo še nekaj - na CSD-ju moraš povedati, da se ti pogodba iztele z 31.8., da bodo potem oni naredili prijavo na ZZZS - to je sicer zgolj formalnost, ker plačnik prispevkos so itak potem oni v vsakem primeru, samo morajo pa narediti prijavo, ker te bo delodajalec odjavil.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodniška
10.2.2011 6:11:50   
angelika2
user posted image  Ja, res ne vem, kako se je tako izšlo ... sploh ne morem verjeti ...  Bom vse uredila!

Hvala še enkrat! Bodite dobro!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?