|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška - dopust in regres
4.1.2012 10:29:29   
Anonimen
S 1.5.2012 nastopim porodniško pa me zanima naslednje:

- ali mi za leto 2012 pripada celoten dopust?
- ali mi za leto 2012 pripada celoten regres?
- kako pa je potem z dopustom in regresom v letu 2013, ko se vrnem s porodniške - mi pripadata v celoti ali ne?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 10:46:03   
Anonimen
regres ti pripada v celoti.

glede dopusta pa je pri meni bilo tko, da so mi ga vzeli približno polovico. na bolniški sem bila od februarja, porodniško sem nastopila maja 2011. kar mi je ostalo starega dopusta od leta 2011, bi ga morala koristiti do konca junija 2012, potem bi pa že imela novega. verjetno pa mi bodo vse skupi vse vzeli, ker sem zopet noseča. mislim, da je veliko odvisno od tega, kakšnega delodajalca imaš in kako se da z njim zmeniti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 10:49:52   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

S 1.5.2012 nastopim porodniško pa me zanima naslednje:

- ali mi za leto 2012 pripada celoten dopust?
- ali mi za leto 2012 pripada celoten regres?
- kako pa je potem z dopustom in regresom v letu 2013, ko se vrnem s porodniške - mi pripadata v celoti ali ne?



- dopust je vezan na zaposlitev.
Pripadal ti bo cel dopust, vendar ga ne boš mogla celega izkoristiti. S porodniške se boš vrnila na delo predvidoma aprila 2013. to pomeni, da imaš do 30. junija 2013 možnost izkoristiti del dopusta iz 2012. REčemo mu pogovorno stari dopust. Npr. če ti pripada 20 dni dopusta, jih boš po porodniški lahko izkoristila le 10 dni, saj po zakonu ti delodajalec lahko briše 2 tedna dopusta, če ga nisi izkoristila v tekočem letu.Ti boš na porodniški in ga torej ne boš mogla izkoristiti. (seveda, je pa odvisno od delodajalca in se z nekaterimi da zmeniti, da ti dopusta ne brišejo). Po 30. juniju 2013 ne boš mogla izkoristiti noben dan dopusta iz 2012 več. Npr. če ti podaljšajo porodniško za 3 mesece, ker boš potem prekoračila ta datum-.

- regres je vezan na dopust. Torej ti pripada cel regres in ga moraš dobiti tako kot vsi ostali zaposleni in za leto 2012 in za leto 2013

- S 30.6.2013 boš dobila pravico do celega dopusta in celega regresa. Do tega datuma pa sorazmerni del.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 4.1.2012 10:53:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 10:52:21   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

regres ti pripada v celoti.

glede dopusta pa je pri meni bilo tko, da so mi ga vzeli približno polovico. na bolniški sem bila od februarja, porodniško sem nastopila maja 2011. kar mi je ostalo starega dopusta od leta 2011, bi ga morala koristiti do konca junija 2012, potem bi pa že imela novega. verjetno pa mi bodo vse skupi vse vzeli, ker sem zopet noseča. mislim, da je veliko odvisno od tega, kakšnega delodajalca imaš in kako se da z njim zmeniti.



to ni odvisno od delodajalca, ampak od zakona o delovnih razmerjih. Tako določa ZDR. Delodajalec je lahko samo zelo prijazen do tebe in ti ga vseeno omogoči. Je pa vse odvisno od datumov porodniške in tistega 30. junija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 10:52:50   
Matkurja
Če imaš pogodbo za zaposlitev vsaj do 30.6., potem ti pripada celoten regres in dopust.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 10:54:37   
Matkurja
Paštetka, saj odločbo o dopustu mora dobiti vsaj do konca marca in teh 10 dni lahko izkoristi preden gre na porodniško..

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 11:04:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

S 1.5.2012 nastopim porodniško pa me zanima naslednje:

- ali mi za leto 2012 pripada celoten dopust?
- ali mi za leto 2012 pripada celoten regres?
- kako pa je potem z dopustom in regresom v letu 2013, ko se vrnem s porodniške - mi pripadata v celoti ali ne?



- dopust je vezan na zaposlitev.
Pripadal ti bo cel dopust, vendar ga ne boš mogla celega izkoristiti. S porodniške se boš vrnila na delo predvidoma aprila 2013. to pomeni, da imaš do 30. junija 2013 možnost izkoristiti del dopusta iz 2012. REčemo mu pogovorno stari dopust. Npr. če ti pripada 20 dni dopusta, jih boš po porodniški lahko izkoristila le 10 dni, saj po zakonu ti delodajalec lahko briše 2 tedna dopusta, če ga nisi izkoristila v tekočem letu.Ti boš na porodniški in ga torej ne boš mogla izkoristiti. (seveda, je pa odvisno od delodajalca in se z nekaterimi da zmeniti, da ti dopusta ne brišejo). Po 30. juniju 2013 ne boš mogla izkoristiti noben dan dopusta iz 2012 več. Npr. če ti podaljšajo porodniško za 3 mesece, ker boš potem prekoračila ta datum-.

- regres je vezan na dopust. Torej ti pripada cel regres in ga moraš dobiti tako kot vsi ostali zaposleni in za leto 2012 in za leto 2013

- S 30.6.2013 boš dobila pravico do celega dopusta in celega regresa. Do tega datuma pa sorazmerni del.


Paštetka, če te razumem prav, mi za 2012 in 2013 pripada cel regres, ne?

Ravnokar sem dobila odločbo o dopustu za 2012 in imam celega - 23 dni. Se pravi, bi bilo fajn, da ga kakšna 2 tedna izkoristim še preden nastopim porodniško, ostalo pa potem do konca junija 2013? Potem za 2013 pa spet dobim nov dopust...

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 11:08:09   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

S 1.5.2012 nastopim porodniško pa me zanima naslednje:

- ali mi za leto 2012 pripada celoten dopust? Ja, če si zaposlena dovolj dolgo, t.j. vsaj 6 mesecev, drugače pa 1/12 za vsak mesec dela v posameznem koledarskem letu. Od celotnega dopusta lahko 10 dni koristiš samo letos, ostale dneve pa do sredine naslednjega leta.
- ali mi za leto 2012 pripada celoten regres? Ja, če ti pripada celoten letošnji dopust - sklep o številu dni letnega dopusta moraš od delodajalca dobiti do konca meseca marca. Če ti pripada sorazmeren del dopusta, ti posledično pripada sorazmeren del regresa.
- kako pa je potem z dopustom in regresom v letu 2013, ko se vrnem s porodniške - mi pripadata v celoti ali ne? Ja, pripadata ti v celoti, razen če se ti prekine ali izteče pogodba o zaposlitvi pred 1. julijem naslednje leto, potem ti pripada sorazmerni del. Pripadata ti v polnem obsegu tudi, če se boš po vrnitvi s porodniške odločila za polovični delovni čas zaradi starševstva.


- dopust je vezan na zaposlitev.
Pripadal ti bo cel dopust, vendar ga ne boš mogla celega izkoristiti. Zakaj ne? V 4 mesecih letošnjega leta lahko, če želi, pokoristi ves letošnji dopust, ki ji pripada, je dovolj delovnih dni.
...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 11:11:14   
Tasika
Za obe leti ti pripada celoten dopust in celoten regres. Sicer si odsotna zaradi porodniške, a še vedno zaposlena v podjetju.

Zakon določa da je potebno vsaj 10 dni dopusta izkoristiti v tekočem letu. Torej moraš do nastopa porodniške porabiti 10 dni dopusta.

Zakon tudi pravi, da lahko v dogovoru z delodajalcem neizkoriščen del preneseš v naslednje leto. V večini podjetij (obstajajo izjeme) ga moraš potem izkoristiti do 30.6. naslednjega leta. Pogovori se z delodajalcem in skupaj naredita plan koriščenja dopusta da bo za oba ok.

Torej če greš na porodniško 1.5.2012 moraš do 1.5. izkoristiti vsaj 10 dni letošnjega dopusta. Ko se vrneš iz porodniške, 30.4.2013, pa boš morala v dveh mesecih izkoristiti še 13 dni dopusta 2012. Pripadal ti bo tudi ves dopust 2013.


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 11:11:37   
petarda
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

S 1.5.2012 nastopim porodniško pa me zanima naslednje:

- ali mi za leto 2012 pripada celoten dopust?
- ali mi za leto 2012 pripada celoten regres?
- kako pa je potem z dopustom in regresom v letu 2013, ko se vrnem s porodniške - mi pripadata v celoti ali ne?



- dopust je vezan na zaposlitev.
Pripadal ti bo cel dopust, vendar ga ne boš mogla celega izkoristiti. S porodniške se boš vrnila na delo predvidoma aprila 2013. to pomeni, da imaš do 30. junija 2013 možnost izkoristiti del dopusta iz 2012. REčemo mu pogovorno stari dopust. Npr. če ti pripada 20 dni dopusta, jih boš po porodniški lahko izkoristila le 10 dni, saj po zakonu ti delodajalec lahko briše 2 tedna dopusta, če ga nisi izkoristila v tekočem letu.Ti boš na porodniški in ga torej ne boš mogla izkoristiti. (seveda, je pa odvisno od delodajalca in se z nekaterimi da zmeniti, da ti dopusta ne brišejo). Po 30. juniju 2013 ne boš mogla izkoristiti noben dan dopusta iz 2012 več. Npr. če ti podaljšajo porodniško za 3 mesece, ker boš potem prekoračila ta datum-.

- regres je vezan na dopust. Torej ti pripada cel regres in ga moraš dobiti tako kot vsi ostali zaposleni in za leto 2012 in za leto 2013

- S 30.6.2013 boš dobila pravico do celega dopusta in celega regresa. Do tega datuma pa sorazmerni del.


Paštetka, če te razumem prav, mi za 2012 in 2013 pripada cel regres, ne?

Ravnokar sem dobila odločbo o dopustu za 2012 in imam celega - 23 dni. Se pravi, bi bilo fajn, da ga kakšna 2 tedna izkoristim še preden nastopim porodniško, ostalo pa potem do konca junija 2013? Potem za 2013 pa spet dobim nov dopust...



Jaz bi si v tvojem primeru pustila 10 dni dopusta za čas predno boš prišla nazaj s porodniške, ostalo bi koristila pred nastopom porodniške, če se seveda delodajalec s tem strinja. Pripadata ti pa cel dopust in cel regres za obe leti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 11:11:44   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

... če te razumem prav, mi za 2012 in 2013 pripada cel regres, ne? Ja, če ti pripada celoten dopust v obeh letih.

Ravnokar sem dobila odločbo o dopustu za 2012 in imam celega - 23 dni. Se pravi, bi bilo fajn, da ga kakšna 2 tedna izkoristim še preden nastopim porodniško, ostalo pa potem do konca junija 2013? Potem za 2013 pa spet dobim nov dopust... Ja. Po mojem mnenju je bolje, da letos pokoristiš čim več dopusta in čim manj bolniške v obdobju, ki ti šteje za izračun porodniške, torej čim prej.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 11:14:05   
petarda
uh...no, so že pred mano vse povedali user posted image

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 12:14:04   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Paštetka, saj odločbo o dopustu mora dobiti vsaj do konca marca in teh 10 dni lahko izkoristi preden gre na porodniško..


ja, ampak, ker nisem vedela koliko dni dopusta ima sem zato dala tako primer.

Seveda lahko že pred porodniško izkoristiš dopust vendar le sorazmerni del, ker pravico do celega dopusta dobiš s 1.7. Če imaš 23 dni, je to skoraj 2 dni dopusta na mesec. Do 1. maja 2012 to pomeni, da ga lahko izkoristiš 8 dni. Po porodniški pa izkoristiš 13 dni. Dva dni dopusta boš morala pozabiti, ker zakon pravi, da moraš dva tedna dopusta izkoristiti v tekočem letu. Preostalo lahko preneseš v naslednje leto. Vendar, če boš imela podaljšano porodniško za 3 mesece, tistega prenesenega dopusta ne boš mogla izkoristiti, ker bo datum čez 30.6.2012.



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 4.1.2012 12:28:41 >

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 12:27:57   
petea
Paštetka,
od kod pa ta omejitev, da lahko v prvi polovici koristiš le sorazmerni del dopusta, ki ti v tekočem letu pripada? Sorazmernost dopusta se po mojem nanaša samo na izračun, koliko dni dopusta ti v določenem letu pripada pri posameznem delodajalcu.

Kolikor je meni znano, lahko dopust, ki ti pripada v tekočem letu, skoraj poljubno pokoristiš tekom celega leta; torej po želji oz. potrebi tudi celega v mesecu januarju.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 12:34:53   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Paštetka,
od kod pa ta omejitev, da lahko v prvi polovici koristiš le sorazmerni del dopusta, ki ti v tekočem letu pripada? Sorazmernost dopusta se po mojem nanaša samo na izračun, koliko dni dopusta ti v določenem letu pripada pri posameznem delodajalcu.

Kolikor je meni znano, lahko dopust, ki ti pripada v tekočem letu, skoraj poljubno pokoristiš tekom celega leta; torej po želji oz. potrebi tudi celega v mesecu januarju.


ZDR. Sorazmernost se ne nanaša samo na izračun, temveč tudi na koriščenje. Taka je razlaga.
Predstavljaj si, da nekdo gre januarja na dopust za 30 dni, februarja pa da odpoved ali jo pa dobi. Zato pa je 30.6. datum oz. pravica do celotnega dopusta 1.7. . Na dopust je vezan tudi regres. Cel ali sorazmerni del.

Torej, če nekdo da februarja odpoved lahko pokoristi 1/12 dopusta za vsak mesec (torej 2/12) in prav tako bo dobil izplačan regres in ne vseh 30 dni oz. 20 dni kolikor bi dobil, če bi delal do 30.6.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 4.1.2012 12:36:43 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 13:03:36   
Brbs
Prejšnjo porodniško sem dodobra naštudirala ta dopust, ker so me pri prvi "nategnili" - so mi kar vzeli 10 dni, ker si je kadrovnica zakon narobe razlagala.user posted image

Pripada ti cel regres in cel dopust.

Pač dopust moraš koristiti v skladu s kolektivno pogodbo. Pri nas je tako, da če ga ne koristiš 10 dni v tekočem letu, ti teh 10 dni zapade in ti ostane še samo ostanek.
Jaz ga torej vedno koristim vsaj 10 dni novega (pred porodniško), ostalo si pa pustim za po porodniški. S tem da tudi tega moraš koristit do določenega datuma - pri nas do 30.6. naslednje leto. Če bi se mi torej porodniška zavlekla po tem datumu, mi stari dopust propade, imam potem spet samo novega. V tem primeru je bolje vsega porabit takoj, še pred porodniško. Načeloma ne bi smel bit problem (čeprav so tudi tukaj omejitve - pri nas mislim da je max 3 tedne skupaj, razen z privolitvijo delodajalca).

lp

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 14:46:11   
Paštetka
brbs, tako ni le pri vas, ampak tako določa ZDR. Kolektivna pogodba lahko glede dopusta določa samo ugodneje.

zakon ne govori o 10 dneh, ampak o 2 tednih dopusta, saj imajo nekateri delavci tudi 6-dnevni teden. user posted image


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 17:29:12   
Matkurja
No, lahko pa naredi tudi tako: S 1.5. gre na porodniško, kar pomeni, da naj bi rodila 1.6. 2012. Tri mesece traja porodniška, to je do 1.9. Nato lahko teh 10 dni izkoristi dopust, ta čas pa prevzame "porodniško" (nega otroka) otrokov oče, pol se pa ti vrneš nazaj. Samo to moraš povedat v službi, pa seveda tudi na CSD pred oddajo papirjev.

Tako bom verjetno tudi sama naredila. Porodniška mi bo trajala do 6.4., nato grem na nego za otroka. In v tem času bom do konca leta pokoristila 10 dni dopusta, ta čas pa bo šel na nego moj partner. Tako mi 10 dni dopusta ne bo šlo v nič, pa še teh 14 dni bomo vsi trije skupaj.

< Sporočilo je popravil Matkurja -- 4.1.2012 17:31:26 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 17:34:34   
Anonimen
Hvala za vašo pomoč, pripada mi torej cel dopust in cel regres tako za 2012 in 2013.

Verjetno bom vzela 2 tedna dopusta preden grem na porodniško, ostalo pa potem, ko se vrnem - ali takoj po prenehanju porodniške ali pa malo kasneje, upam le, da se bodo nadrejeni strinjali, da vzamem kar 2 tedna dopusta pred nastopom porodniške...

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 18:46:26   
Kliki
 kaj pa v tistih 11mesecih porodniške ti takrat pripada regres?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 19:58:52   
petea
Kliki,
verjetno misliš 12 mesecih

drugače pa - kot si verjetno že prebrala v dosedanjih sporočilih - če si zaposlena in ti v določenem koledarskem letu pripada dopust oz. del dopusta (število dni dopusta določi vsako leto delodajalec s sklepom za vsakega delodajalca posebej), ti v tistem koledarskem letu pripada tudi celoten oz. delni regres.

Če delodajalec izplačuje regres v času, ko si ti na porodniškem dopustu, ga takrat pač nakaže tudi tebi.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porodniška - dopust in regres
4.1.2012 22:31:05   
somic
jaz sem dobila celoten dopust in regresa sorazmeroma na obdobje kolikor sem bila v službi

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodniška - dopust in regres
5.1.2012 11:46:56   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kliki,
verjetno misliš 12 mesecih

drugače pa - kot si verjetno že prebrala v dosedanjih sporočilih - če si zaposlena in ti v določenem koledarskem letu pripada dopust oz. del dopusta (število dni dopusta določi vsako leto delodajalec s sklepom za vsakega delodajalca DELAVCA posebej), ti v tistem koledarskem letu pripada tudi celoten oz. delni regres.

Če delodajalec izplačuje regres v času, ko si ti na porodniškem dopustu, ga takrat pač nakaže tudi tebi.



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.1.2012 11:47:44 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodniška - dopust in regres
5.1.2012 11:55:55   
Brbs
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

brbs, tako ni le pri vas, ampak tako določa ZDR. Kolektivna pogodba lahko glede dopusta določa samo ugodneje.

zakon ne govori o 10 dneh, ampak o 2 tednih dopusta, saj imajo nekateri delavci tudi 6-dnevni teden. user posted image





ja, sem po postu razmišljala da je to verjetno določilo ZDR, ne kolektivne, čeprav tudi tam o tem pišeuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?