|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
26.12.2013 14:01:26   
artista7
imela bi eno tehtno vprašanje. Ali je res, da mora biti mlada mamica ob dnevu nastopa porodniškega dopusta zaposlena, da se ji v osnovo za izračun porodniške štejejo prihodki iz naslova plače. Na kratko: S koncem tega meseca se mi izteče pogodba pri delodajalcu, podaljšanja ne bo. 31.12. bom oddajala tudi papirje. Porodniško nastopim z 2.2.2014. Imam sicer možnost prejemanja nadomestila za brezposelnost, ki mi pripada. Od marca do decembra sem imela plačo nekoliko višjo od minimalne, zato bi mi po teh izračunih pripadala neka porodniška. Zaradi vsega skupaj se mi nekoliko bedasto zdi, da bi zvisela za neko normalno porodniško (in bila upravičena samo do one "državne", glede na to, da moj partner še ni zaposlen), manjka pa mi samo 1 mesec. Kakšne so moje možnosti? Ali bi bila rešitev tudi v tem, da se zaposlim za en mesec ali pa je dovolj, da sem prijavljena na zavodu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
26.12.2013 14:33:31   
caramel
Če dne, ko nastopiš porodniško, še prejemaš nadomestilo za brezposelnost, se obravnava, kot da si zaposlena.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
24.1.2014 18:57:10   
Zv3zdica
Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede porodniškega nadomestila. In sicer s partnerjem načrtujeva družino. Zaposlena sem 1 leto, pogodba o zaposlitvi, pa se mi prekine s koncem maja. Torej bom vsega skupaj zaposlena leto in pet mesecev. Kasneje mi pripada tri mesece nadomestilo za brezposelne. V primeru, da kmalu zanosim, bom s podorniško nastopila takrat, ko ne bom prejemala nikakršnega nodomestila več. Ali se mi za izračun porodniškega nadomestila šteje zadnjih dvanajst mesecev pred nastopom porodniške? Ali se v obračun vzame mojih zadnjih dvanajst plač? Kajti nekje sem prebrala, da se ti v primeru, če si bil v zadnjih treh letih zaposlen skupaj dvanajst mesecev, kot porodniško nadomestilo šteje povprečje tvojih zadnjih dvanajstih plač. Upam, da sem kolikor toliko razumevljivo napisala user posted image . Upam, da katera pozna odgovor na moje vprašanje. Hvala in LP.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
25.1.2014 8:58:56   
tjasaoasis
V tvojem primeru se ti bo porodniška obračunala po formuli 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih treh letih. Če preračunam to potem znese 95% minimalne (ampak tiste iz leta 2009).

< Sporočilo je popravil tjasaoasis -- 25.1.2014 9:00:24 >

(odgovor članu Zv3zdica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
26.1.2014 12:10:28   
Zv3zdica
Super. Hvala za odgovor!
Lp

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
7.2.2014 16:18:05   
pancika
naj še jaz postavim vprašanje, če je mogoče tu katera s podobno izkušnjo. trenutnosem zaposlena za skrajšan delovni čaz zaradi starševstzva. to se bo končalo konec marca. potem pa nastopim z osemurnim delovnikom. zanima me kako izračunajo višino porodniške v takem primeru.

(odgovor članu Zv3zdica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
7.2.2014 17:53:02   
Rožko
Mislim da je isto kot drugače,povprečje 12 plač za nazaj,ko oddas. pač manj dobiš zaradi nižje plače pri skrajšanem delovnem času.

(odgovor članu pancika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
8.2.2014 16:03:29   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: pancika

naj še jaz postavim vprašanje, če je mogoče tu katera s podobno izkušnjo. trenutnosem zaposlena za skrajšan delovni čaz zaradi starševstzva. to se bo končalo konec marca. potem pa nastopim z osemurnim delovnikom. zanima me kako izračunajo višino porodniške v takem primeru.



recimo, da si bila 5 mesecev, ki se štejejo v obračun za izračun porodniške, na krajšem delovniku zaradi starševstva, za katere ti država plačuje prispevke v višini (1/2) minimalne plače, ostalih 7 pa na polnem delovniku; porodniška se ti izračuna tako:

(5 * (tvoja polovična plača + 1/2 zakonsko določene minimalne plače) + 7* tvoja celotna plača) / 12



kot plače se seveda upoštevajo tvoje dejanske plače po posameznih mesecih

(odgovor članu pancika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
8.2.2014 16:56:56   
lava5
Kaj pa je nekaj o tem, da če nisi zaposlen ko nastopiš v porodniško, gledajo povprečje 12ih najboljših plač v zadnjih 2 letih? Ve katera kaj o tem? hvala in lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
8.2.2014 17:02:21   
petea
lava5,
ni tako; kot plače se ti upoštevajo samo tiste, ki si jih prejela v 12 mesečnem računskem obdobju tik pred oddajo vloge za izračun nadomestila

pri tebi se nadomestilo izračunava na način, kot ga je opisala tjasaoasis malo više na tej temi

(odgovor članu lava5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
19.2.2014 12:14:01   
hribovkati
POzdravljeni,

danes sem bila na csd-ju in mi ni nc več jasno glede porodniške.
Do maja 2013 sem bila zaposlena in imam skupaj 8 let delovne dobe, potem pa se 6 mesecev nadomestila iz zavoda. Z možem planirava se enega otročka, in zdej mi ni nč jasno, če mi pripada pač porodniška glede nato, da sem bila zaposlena in v kakšni višini.
Tam na CSD mi je kr neki govorila, kak se gleda in mi nc jasno.
hvala za odgovor,

lp, t.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
21.2.2014 16:35:05   
*snezinka*
Tudi zate velja tale odgovor:
IZVIRNO SPOROČILO: tjasaoasis

V tvojem primeru se ti bo porodniška obračunala po formuli 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih treh letih. Če preračunam to potem znese 95% minimalne (ampak tiste iz leta 2009).


(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
21.2.2014 16:35:56   
*snezinka*
pomota


< Sporočilo je popravil *snezinka* -- 21.2.2014 16:36:24 >

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška in zaposlenost/nezaposlenost
28.2.2014 10:48:28   
hribovkati


Sem šla brat malo zakonodajo: za vlagatelje, ki nimajo pravice do starševskega dopusta, pa so bili zavarovani za starševsko varstvo najmanj 12 mesecev v zadnjih treh letih, center kot osnovo upošteva 55% minimalne plače. Tako določeno osnovo poveča za 2% minimalne plače za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih treh letih, vendar povečanje osnove ne more biti večje od 50% minimalne plače. Pri tem upošteva višino minimalne plače, ki velja v mesecu vložitve prve vloge za eno od vrst starševskega nadomestila za istega otroka.

To pomeni, da se ne gleda več minimalna plača iz 2009 oziroma 2010?

LP, t.

(odgovor članu *snezinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?