|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniško nadomestilo
3.1.2008 10:48:30   
obrigit
Pozdravljene vse bodoče mamice in mamice!Jaz imam PDP 12.2.2008 in sem si zdaj urejala papirje na socialnem za porodniško nadomestilo,hvalabogu da imam sližbo in me bo ta tudi čakala toda v roke mi je prišla brošura kjer sem videla da bodoče mamice,ki niso v delovnem razmerju so upravičene samo do 175 eu pomoči.Bila sem naravnost zgrožena kajti po sebi vidim koliko več stroškov ima nosečka kajti za nas je vse najdražje,vem da si normalne hlače lahko kupiš že za 20 eu tukaj nisem dobila nič izpod 40 eu.Vsaki vitamini vse je plačljivo namesto da bi država pomagala dela vse kontra bodočim staršem.
Moje mnenje je da bi mogle vse bodoče mamice dobiti enako porodniško kajti vse rodijo dojenčke z istimi potrebami ampak po mnenju nasih državnih gospodov ki pišejo zakone očitno ne!!!!
KAJ O TEM MENITE VE DRAGE MAMICE IN BODOČE MAMICE??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 11:07:24   
špelin@
Za zjokat, za bruhat,... user posted image user posted image
 
Itak je zdaj baby-boom in se bojim, da bodo še marsikatero t.i. "ugodnost" črtali user posted image  Češ da so očitno storili dovolj...
 
Mene so za dobrodošlico novemu letu prav dotolkle novice o podražitvah - elektrika, spet osnovna živila, gorivo,... user posted image user posted image user posted image  Res več ne vem, ali se bo to kje ustavilo, ker dohodki ne lovijo podražitev user posted image

(odgovor članu obrigit)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 11:28:31   
jajula
da bi dobile enako porodnisko je nemogoce, ker so razlike v placah tudi med zaposlenimi, bi se pa spodoblo da v teh primerih drzava izplaca vsaj minimalno ali povprecno slo placo.

(odgovor članu obrigit)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 11:47:38   
cv3rklic4
No, jaz sem v delovnem razmerju, vendar pa do nastopa porodniške še ne bom zaposlena 12 mesecev. Tako da bom pravzaprav prejemala minimalno porodniško. Upam, da bova z možekom zmogla vse skupaj. Sicer že zdaj varčujeva, samo veva pa, da bo težko, sploh pri vseh teh podražitvah user posted image

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 11:53:44   
Taula
No, jaz sem v delovnem razmerju, vendar pa do nastopa porodniške še ne bom zaposlena 12 mesecev


Jaz sem na istem. No ja, še vedno bom dobivala precej več kot sramotnih 175 evrov.user posted image  Vse se draži, tega pa ne morejo dvigniti.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu cv3rklic4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 12:02:23   
Maja_p
No punce, pol pa zgleda, da sem jst tista revica. Sem namreč še študentka in bom dobila točno teh 175 evrov pa kar mi bojo dal dodatka za user posted image .
Ampak upam da bomo že nekako, vsaj moj fant vsak mesec plačo dobi... user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 12:03:07   
Naty*Taja
Ja, pa še kaka taka svinjarija s strani socialne bi se našla. Naprimer petčlanska familija s povprečnima plačama, pa prvi otrok v srednji, drugi v oš in mali v vrtcu - vse za plačat, pa ne morjo dat ene minimalne štipendije..., pa štiričlanska familija z eno plačo pa nimaš osnovnih šans za kak socialni dohodek, če si poročen, še tiste doklade, ki so mi edini dohodek so zmanjšali  na celih 50 eurov....  Ja, in potem živiš luksuzno življenje oni se pa hvalijo, kaj vse naredijo za rajo....ja, ja! Bi jih kr sterala, da še oni nebi vveč služli, pa naj se znajdejo strele...
Ah punce, mogoče bo pa z novo vlado kej boljše.. user posted image


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 12:16:29   
Estrella*
Ja nova vlada, slabše razmere....nisem drugače pesimist, samo glede na trend v naši državici skoraj ni kaj drugega za pričakovat!!
 
Ko sem šla pred dobrimi 5 leti na porodniško sem bila zaposlena na min. plači 3 mesece pred nastopom porodniške in so se mi štele le 2 plači + teh 175 eu za ostalih 10 mesecev.
Pa smo kar pregurali. Ni pa prav še marikatera stvar, samo žal je tako.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 12:18:01   
Maja_p
Jah jst sicer še ne vem kako to zgleda k bo to moj prvi otrok, ampak definitivno bi pa dala človeku k se je zmislu te cenzuse pa vsem našim pametnim vladnim gospodom 175evrov + otroški dodatek na mesec (kar bom dobila tudi sama) pa nej preživijo sebe pa otroka, bi bli vsi lačni že po parih dneh.
Itak pa ne bo nobena vlada nič spremenila - glavno da poskrbijo za penzjoniste, kje smo šele mlade družinice... user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 12:29:50   
kodrana
sem še študentka. štipendije več nimam. prejemam pa pokojnino po očetu, ki je minimalna.. z januarjem 180E. to pa pomeni, da mi porodniško nadomestilo ne pripada, saj se šteje pokojnina,kot plača. tako da mi je skoraj vseeno ali imam pokojnino ali porodniško nadomestilo.
so me s tem razpiuser posted image . kako naj se preživlajm s temi 180E. briga jih. dobro,da se je vsaj moj user posted image sedaj zaposlil, da ima vsaj on plačo. pa stanovanje si rihtava ..počasi.. tako da ne morava prihranit nič. ko bo pa tu bebica, pa bo treba malo stisnit pas in tudi počakat s stanovanjem.


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Maja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 12:54:11   
*mancaG*
jz sm tud ena od tistih ko bom dobila celih175evrčkov-seveda sem študentka, moj partner pa pripravnik s 70%plačo-super!nevem kako bomo prišli čez mesec ampak hvala bogu da mam zelo zelo dobre starše, ki nama ful finančno pomagajo!
bomo že nekak, treba je bit optimist in mislit na to da bomo tud mi k zdej nimamo velik nekoč mel vsaj tok da bomo normalno živel!
punce-študentke k smo na istem-vrjemte sj bo šlouser posted image user posted image

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 13:05:27   
mlavla
IZVIRNO SPOROČILO: Maja_p

Jah jst sicer še ne vem kako to zgleda k bo to moj prvi otrok, ampak definitivno bi pa dala človeku k se je zmislu te cenzuse pa vsem našim pametnim vladnim gospodom 175evrov + otroški dodatek na mesec (kar bom dobila tudi sama) pa nej preživijo sebe pa otroka, bi bli vsi lačni že po parih dneh.
Itak pa ne bo nobena vlada nič spremenila - glavno da poskrbijo za penzjoniste, kje smo šele mlade družinice... user posted image


se pridružujem tej izjavi..

tudi sama sem študentka..pa še vse je tako dobro kazalo, ker sem letos dobila prvič štipendijo..moj se je pa pred pol leta zaposlil..a bo zdaj s koncem januarja na cesti...premalo dela v firmi...sploh nevem zakaj so ga pol zaposlili??user posted image
tako, da bova v bistvem na istem oz. mal na slabšem..za približno 50eur...malo manj kot  500eur na mesec bova imela..ma upam, da bo šlo..samo je tole res žalostno v naši mali državici...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu Maja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 13:20:02   
tasyo
Kodrana, a si ti prepričana, da ti porodniška ne pripada? Jaz potem ne razumem več ničesar - a te obravnavajo, kot da si v službi, ker dobiš vseeno vsak mesec dohodek ali kaj? To pa je svinarija... Do zdaj sem mislila, da ti vsaj minimalna porodniška pripada v vsakem primeru.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 14:05:25   
urssyy
Ja občudujem vse tiste, ki ste sposobne s 180 E na mesec nositi stroške dojenčka, stanovanja, hrane......Jaz sem bila celo nosečnost v bolniški, zaradi zapletov in se mi zdi, da je moja porodniška minimalistična, ampak še vseeno več kot teh ušivih 180 E. Sicer pa smo si same krive, zakaj pa se ne združimo in o tem obvestimo našo vlado, ki očitno ne ve kake zakone sprejemajo v parlamentuuser posted image user posted image . Poglejte kako so sindikati železnic, bolnic, carinikov složni, pa vedno vse dosežejouser posted image

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 14:05:27   
kodrana
tasyo sem prepričana. sem se že pozanimala in tudi ne netu nekje piše. na spletni strani ministrstva se mi zdi. in mi je res smotano, saj sem skos mislila, da bom dobila tudi porodniško zraven in je ne bom. res mi je čudno, da se mi pokojnina šteje isto, kot palča. a tako je. če imaš pa štipendijo, potem ti porodniško nadomestilo pripada. samo, če imaš pokojnino ne..
ampak jaz potegnem ta kratko v vsakem primeru.


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 14:09:22   
kodrana
imava vsaj to srečo, da živiva pri starših v mansardi in da se dobro razumemo. tako da, so najini stroški minimalni. vsaj to. če bi bila v stanovanju in za vse sama, pa ne vem kako bi šlo. se verjetno, tudi za otroka ne bi odločila -še.
ko bi bili povsod tako skromni.. za parlament in velike živine je pa vedno denar. uh, me kar pogreje, ko pomislim..


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 15:00:15   
TamaraJ
Mene tudi pogreje tole, da dreki polni denarja sprejemajo zakone in se odločajo o stvareh, o katerih nimajo pojma. Slabe volje postanem ob takih debatah...  Ja, naj eden od tistih, ki so samo kvazi pametni in imajo moč, živi s 500€ in manj na mesec. Je pa noro, da nataliteta noro narašča. Vprašanje, kam bodo dali vse porodnice npr. v majuuser posted image .

V glavnem... danes je težko pošteno delat in dobro zaslužit. Ali pa delat do normalne popoldanske ure in imeti čas za otroke. Nekako kariera ne sovpada z družinskimi obveznostmi. Danes je v dnevniku na prvi strani: Ministrstvo za delo priznava: zaposleni starši so diskriminirani. Preberite si.
In jaz imam resnično srečo v današnjih razmerah. Delam do treh (koliko časa še ne vem) imam redno plačo in hvala bogu malo več porodniške, kot prvič. prvič je bila pa res kriza na celi črti. Hvala Bogu za moje staršeuser posted image . Kot študenta brez pomoči mojih staršev bi krepko nasankala finančno.

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 15:13:43   
rozica984
Tudi jaz sem študentka, ki bo dobila tistih 175E. Vendar je še vseeno bolje da dobimo to, kot pa čisto nič, čeprav se nebi pritoževala, če bi bila ta številka podvojena! Moj mož je redno zaposlen za nedoločen čas in ima kar vredu plačo, tko da bo nama kar šlo. Živiva pa pri starših, tko da nimava skoraj nič stroškov.

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 15:44:00   
obrigit
Sedaj sem prebirala debate na mojo temo in moram reči da sem v popolnem šoku koliko mladih družin je v veliki finančni stiski ki pa kljub pomanjkanju stisnejo zobe in si rečejo pa saj bo šlo samo radi se imejmo,verjamem da se prebijete vendar to ni način. In ob tem forumu sem se odločila drage moje da napišem malo daljši prispevek katerega bom poslala na par vladnih naslovov ter na POP tv. Ter z vašim dovoljenjem tudi te odgovore.Verjetno ne bomo spremenile ničesar,mogoče pa bomo dale komu v premislek zakaj je rojstev vedno majn in ne več.
Drage moje vidim pa tudi da ste vse po vrsti borke in prav je tako saj nas vse skupaj čakajo prelepi trenutki ko bodo male kepice privekale na svet.

(odgovor članu rozica984)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 15:50:20   
Taula
Trenutno je porast rojstev. In nekaj dni nazaj je v Delu zaposleni iz ministrstva rekel, da je to zato, ker imajo mladi socialno varnost. My ass jo imajo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu obrigit)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 16:14:01   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Trenutno je porast rojstev. In nekaj dni nazaj je v Delu zaposleni iz ministrstva rekel, da je to zato, ker imajo mladi socialno varnost. My ass jo imajo.user posted image


Pišuka, samo čakala sem, da se vlada pohvali, kako je zaslužna za rodnost user posted image user posted image user posted image
 
Drek pa taka socialna varnost - rinemo direkt tja, kjer so trenutno ZDA, kar se le-te tiče. Samo vprašanje časa je, kdaj pademo na njihov nivo - pa tako se vlada usti... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
3.1.2008 16:28:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu obrigit)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 16:29:19   
buči
Jaz sem ostala brez službe 1. 11. Potem na zavod itd. Porodniška ti pripada - glede na izračun povprečja, tako da ni tako hudo, če si v zadnjih 12. mesecih vsaj nekaj (mislim da 6 mesecev) zaposlena. No, zdaj bom vsaj 12 mesecev mirna, ker mi ne bo treba razmišljat, kako s službo.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu obrigit)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodniško nadomestilo
3.1.2008 17:29:30   
Anonimen
Ježešna! Ko pa tole berem mi je prav malce nerodno. Namreč morda bom označena za materialistko ali bogsigavedi kaj, vendar jaz si nebi upala zanositi z nesigurno prihodnostjo, kaj šele nesigurno sedanjostjo.

Verjamem, da smo nekateri pač v malo boljšem položaju ampak smo se tudi trudili za to. Verjamem tudi, da se vam ni potrebno sprijazniti s 175 eur mesečnega dohodka in da lahko same izboljšate položaj z nekaj vloženega truda in volje do opravljanja dodatnega lažjega dela ali nadaljnjega šolanja.

Meni se zdi mesečni dohodek najinega gospodinjstva (5000-6000 eur) malo za ustvarjanje blaginje, pa sva se vseeno odločila in zanosila... Ko pa berem tole pa kar ne vem kaj naj si mislim? Ali sem samo jaz tak ziheraš in mi ni vseeno kakšno kvaliteto življenja bom lahko nudila svojim otrokom??

(odgovor članu buči)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
3.1.2008 17:38:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?