|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodno poročilo
24.11.2008 20:42:31   
madasa
 
Zanima me, če ste zraven odpustnega pisma dobile tudi poročilo oporodu.
In če ste, v kateri porodnišnici ste rodile.
Hvala in lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 20:45:15   
tea78
ja jaz sem ga dobila, rodila pa sem v mb

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 20:48:53   
zmajaz
Jaz sem ga v CE tudi dobila.

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 20:51:21   
liliana
Jaz sem ga pa v Murski Soboti tudi dobila....

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 20:54:03   
AnciM
Jaz ga v Kranju nisem dobila. Bi ga pa zelo rada videla, da bi vsaj vedela katere babce so vse bile poleg. Bile so tri, a se nobenega imena ne spomnim. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 20:58:04   
tea78
AnciM, meni ni pisalo kdo je pomagal pri porodu, ostalim vam je? Meni je pisalo trajanje poroda, dolžina popkovine, zdravila med porodom itd.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 21:00:12   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Jaz ga v Kranju nisem dobila. Bi ga pa zelo rada videla, da bi vsaj vedela katere babce so vse bile poleg. Bile so tri, a se nobenega imena ne spomnim. user posted image


A ti v materinsko knj. niso napisal? Jaz imam tam napisano ime zdravnika in babice.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 21:07:55   
AnciM
Žal, niso! Samo zdravnikov se spomnim (Podlipnik, Gregorač, Virant in Reljič - zgleda, da jim je bilo dolgčas in so kar vsi prišli noter) Babce pa nobene. Samo na videz; ena mlada blond s čopom je bila ful prijazna in ves čas poleg

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 21:31:38   
Kranjcanka
kranj, dobila tri izvode, enega zase, enega za ginek in enega za osebnega zdr. poleg tega izpolnjena stran o poteku poroda v materinski knjizici.

Lp

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodno poročilo
24.11.2008 23:23:34   
benika
kranj, dobila tri izvode, enega zase, enega za ginek in enega za osebnega zdr. poleg tega izpolnjena stran o poteku poroda v materinski knjizici.

Lp


Enako.

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodno poročilo
25.11.2008 10:22:03   
kajajaka
rodila v LJ
poročila sem imela na plošči na postelji v sobi... tam sem si prebrala kdo so bili zdravniki in babice... Ob ospustu sem dobila le odpustnico z kratkim povzetkom: porod bp... nič kdo je bil zdravnik, babica...
tudi v materinsko mi niso nič zapisali razen: 2x ovita popkovina okoli vratu - kar pa so pozabili napisat v odpustnici...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodno poročilo
25.11.2008 10:32:20   
Anonimen
Rodila v Postojni in sem dobila 2 izvoda odpustnice, plus zelen karton, ki sem ga oddala v ZD v nabiralnik za babico, ki te potem pride obiskat na dom. Je pa na tem zelenem kartonu pisalo vse (nosečnost rizična, potek poroda, zapleti, otrokovo stanje...), čim na odpustnici samo otrokovi podatki in način poroda. 

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodno poročilo
25.11.2008 11:38:59   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: tea78

ja jaz sem ga dobila, rodila pa sem v mb


Enako - po pošti! user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodno poročilo
25.11.2008 13:25:25   
Tisana
Prvič slišim, da bi ga morala/lahko dobila. Rodila v LJ. Še sreča za njih, da nisem vedela. user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: porodno poročilo
25.11.2008 15:16:39   
moyca
rodila v lj, dobila le dva izvoda odpustnice, ni pa gor nič pisalo imena dr in babice...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 12:15:03   
clara23
IZVIRNO SPOROČILO: benika

kranj, dobila tri izvode, enega zase, enega za ginek in enega za osebnega zdr. poleg tega izpolnjena stran o poteku poroda v materinski knjizici.

Lp


Enako.


jaz tudi..ampak mi nikjer ne piše ime zdravnice ali babceuser posted image Mislim da je bila zdravnica Podlipnikova, ampak nisem zihr..babc je bilo pa več..ena malo mlajša blond, ena malo starejša s kratkimi lasmi ki izgleda  malo robato..pred tem je bila tudi na oddelku..pa asistirala je potem anesteziologu pri vstavitvi EA

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 13:15:05   
jasminčika
rodila sem v SG. dobila sem poročilo o porodu, kjer pa ne piše nič imen, razen ime porodničarja. v materinsko knjigo mi pa niso nič napisaliuser posted image , sem bila zelo razočarana.

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 13:31:46   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: clara23

IZVIRNO SPOROČILO: benika

kranj, dobila tri izvode, enega zase, enega za ginek in enega za osebnega zdr. poleg tega izpolnjena stran o poteku poroda v materinski knjizici.

Lp


Enako.


jaz tudi..ampak mi nikjer ne piše ime zdravnice ali babceuser posted image Mislim da je bila zdravnica Podlipnikova, ampak nisem zihr..babc je bilo pa več..ena malo mlajša blond, ena malo starejša s kratkimi lasmi ki izgleda  malo robato..pred tem je bila tudi na oddelku..pa asistirala je potem anesteziologu pri vstavitvi EA



Pa ste to dobile porodno poročilo, al odpustnico iz bolnice oz. porodnišnice? To dvoje ni isto! Odpustnico imam jaz tudi v treh izvodih. Poročila o porodu pa ne.

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 13:43:16   
clara23
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: clara23

IZVIRNO SPOROČILO: benika

kranj, dobila tri izvode, enega zase, enega za ginek in enega za osebnega zdr. poleg tega izpolnjena stran o poteku poroda v materinski knjizici.

Lp


Enako.


jaz tudi..ampak mi nikjer ne piše ime zdravnice ali babceuser posted image Mislim da je bila zdravnica Podlipnikova, ampak nisem zihr..babc je bilo pa več..ena malo mlajša blond, ena malo starejša s kratkimi lasmi ki izgleda  malo robato..pred tem je bila tudi na oddelku..pa asistirala je potem anesteziologu pri vstavitvi EA



Pa ste to dobile porodno poročilo, al odpustnico iz bolnice oz. porodnišnice? To dvoje ni isto! Odpustnico imam jaz tudi v treh izvodih. Poročila o porodu pa ne.





No, potem pa sem dobila le odpustnico iz porodnišnice v treh izvodih..drugega poročila  nimamuser posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 14:01:27   
SaTiSa
Jaz sem rodila na Ptuju, z CR, pa nisem dobila nobenega poročila. Me pa full zanima to poročilo, pav zaprav prvič slišim za to, pa sem zdaj user posted image  da tega nisem dobila.

Lahko zahtevam to poročilo od porodnišnice? 

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 15:21:08   
pomladno_dete

Lahko zahtevam to poročilo od porodnišnice? 


Seveda, absolutno lahko zahtevaš. Po Zakonu o pacientovih pravicah iz letošnjega leta so namreč zdravstvene instutucije dolžne vsakršno medicinsko dokumentacijo, ki jo pacient pisno zahteva in se nanj nanaša, poslati v 5 delovnih dneh. Tako lahko zahtevaš tudi recimo porodni zapisnik, ne le poročilo o porodu, ki je krajša verzija porodnega zapisnika. (V primeru težav pa: informacijska pooblaščenka. Težave so zelo možne, ker to določilo velja šele kratek čas. Je pa seveda popolnoma smiselno, saj gre za naša telesa in zdravje.)

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: porodno poročilo
28.11.2008 17:48:06   
SaTiSa
IZVIRNO SPOROČILO: pomladno_dete


Lahko zahtevam to poročilo od porodnišnice? 


Seveda, absolutno lahko zahtevaš. Po Zakonu o pacientovih pravicah iz letošnjega leta so namreč zdravstvene instutucije dolžne vsakršno medicinsko dokumentacijo, ki jo pacient pisno zahteva in se nanj nanaša, poslati v 5 delovnih dneh. Tako lahko zahtevaš tudi recimo porodni zapisnik, ne le poročilo o porodu, ki je krajša verzija porodnega zapisnika. (V primeru težav pa: informacijska pooblaščenka. Težave so zelo možne, ker to določilo velja šele kratek čas. Je pa seveda popolnoma smiselno, saj gre za naša telesa in zdravje.)



Pa ni nič narobe da je to ža 8 m nazaj? Potem pa samo pisno prosim za porodni zapisnik?

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 9:32:00   
pomladno_dete
Nič narobe user posted image  Kako zanimivo, kajne, ljudje smo še vedno vsi prestrašeni, ko gre za v določenih pogledih tako močne in vplivne sisteme, kot je recimo zdravstvo user posted image . Seveda lahko zahtevaš kadarkoli. Tudi čez 10 let - če bo člen Zakona o pacientovih pravicah, ki govori o tem, takrat še v veljavi - srčno upam, da bo user posted image , kakršnokoli drugačno ravnanje bi bilo namreč nesmotrno tako s stališča pacienta kot tudi s stališča zdravnikov, saj tudi zdravniki sami pravijo, da smo pacienti SAMI odgovorni za svoje zdravje, kajne. Neoviran dostop do dokumentacije o lastnem zdravju je pravica, ki podpira to našo odgovornost.

Gre skratka za dokumentacijo o TVOJEM telesu, TVOJEM zdravju, in do nje imaš vso pravico, ne glede na to, kdaj se jo odločiš zahtevati.

Institucije pa zaenkrat včasih še delajo težave v zvezi s tem, ker so bile do zdaj navajene drugače - ne se odgnat, zahtevaj, kar ti pripada. Saj pravim, če slučajno ne bo šlo, je tu na srečo informacijska pooblaščenka.

Evo, link do omenjenega zakona.

Člen, ki o tem govori, je tale, citiram:

"12. Pravica do seznanitve z zdravstveno dokumentacijo
41. člen
(način seznanitve z zdravstveno dokumentacijo)
(1) Pacient ima ob prisotnosti zdravnika ali drugega zdravstvenega delavca oziroma zdravstvenega sodelavca pravico do neoviranega vpogleda in prepisa zdravstvene dokumentacije, ki se nanaša nanj. Fotokopiranje ali drugo reprodukcijo zdravstvene dokumentacije mora zagotoviti izvajalec zdravstvenih storitev. Verodostojno reprodukcijo slikovne dokumentacije, ki se ne hrani v elektronski obliki, je izvajalec zdravstvenih storitev dolžan zagotoviti, če razpolaga s tehničnimi sredstvi, ki to omogočajo.
(2) Pacientu oziroma njegovemu pooblaščencu ali drugi osebi, ki ima pravico do seznanitve, se omogoči seznanitev pod pogojem, da je zagotovljena njihova identifikacija in izkazana pravna podlaga.
(3) Izvajalec zdravstvenih storitev mora pravico iz prvega odstavka tega člena pacientu omogočiti takoj ali najpozneje pet delovnih dni po prejemu zahteve. Pacient lahko pri istem izvajalcu zdravstvenih storitev vloži zahtevo največ dvakrat mesečno.
(4) Izvajalec zdravstvenih storitev lahko za izvajanje pravic iz prvega odstavka tega člena zaračuna materialne stroške preslikave oziroma druge reprodukcije in posredovanja v skladu s predpisi s področja varstva osebnih podatkov.
(5) Poleg pravic iz prejšnjih odstavkov tega člena ima pacient pravico zahtevati:
– da se dodajo njegove pripombe k zapisom v zdravstveni dokumentaciji,
– osnovna ustna pojasnila o vsebini zdravstvene dokumentacije, razen kadar pacient prejme izčrpna pojasnila na podlagi 20. člena tega zakona,
– izčrpna ustna pojasnila o vsebini zdravstvene dokumentacije, če glede posameznih delov dokumentacije ni prejel pojasnil na podlagi 20. člena tega zakona.
Izvajalec zdravstvenih storitev mu mora omogočiti uresničitev pravice iz prve in druge alineje tega odstavka v roku iz tretjega odstavka tega člena, uresničitev pravice iz tretje alineje tega odstavka pa v 15 dneh od prejema zahteve.
(6) Osebe, ki so po zakonu ali po pooblastilu pacienta upravičene do odločanja o pacientovi zdravstveni oskrbi, imajo pravico do seznanitve s pacientovo zdravstveno dokumentacijo pod pogoji in na način, določen v prejšnjih odstavkih tega člena, le kadar imajo pravico odločanja o konkretni zdravstveni oskrbi pacienta in v obsegu, ki je potreben za odločanje.
(7) Za uresničevanje pravice po tem členu lahko pacient, ki je sposoben odločanja o sebi, pisno pooblasti katero koli osebo, ki izpolnjuje pogoje iz drugega odstavka 32. člena tega zakona.
(8) Pri uresničevanju pravice po tem členu je treba upoštevati tudi določbe prvega odstavka 22. člena tega zakona.
(9) Pacient ima na podlagi smiselne uporabne določb prejšnjih odstavkov tega člena pravico do samostojnega dostopa do svojega elektronskega zdravstvenega zapisa in podatkov v informacijskem sistemu kartice zdravstvenega zavarovanja, če zdravstveni sistem to omogoča.
(10) Pacient in druge upravičene osebe imajo ob kršitvi določbe tega člena pravico vložiti pritožbo pri Informacijskem pooblaščencu. Za postopek pred Informacijskim pooblaščencem se poleg določb zakona, ki ureja splošni upravni postopek, smiselno uporabljajo tudi določbe 10., 11. in 12. člena Zakona o Informacijskem pooblaščencu (Uradni list RS, št. 113/05 in 51/07 – ZUstS-A). Izvajalec zdravstvenih storitev se v tem postopku šteje kot prvostopenjski organ. Določbe tega odstavka se uporabljajo tudi za postopek po petem odstavku 42. člena in sedmem odstavku 45. člena tega zakona."


V praksi to pomeni, da pošlješ zahtevo (v parih stavkih, ni treba niti pojasnjevati, zakaj bi to rada dobila) po porodnem zapisniku v porodnišnico, kjer si rodila. Vpogled in prepis oziroma fotokopiranje (zakon navaja, da mora biti prisoten zdravnik, morda pa ti lahko pošljejo tudi po pošti na dom, to pa ne vem, ali gre ali ne, vsekakor ima smisel vprašati) ti morajo omogočiti takoj oziroma v petih delovnih dneh.

LP

(odgovor članu SaTiSa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 19:00:14   
pita54545
rodila sem v ljubljani,pa sem ga dobilauser posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: porodno poročilo
29.11.2008 19:05:17   
SaTiSa
Super!!!

Hvala Pomladno dete, bom jim pisala. Predvsem zato ker se o dogajanju takrat ničesar ne sponim, zato ker so mi delali CR, pa ne vem ničesar o posegu...pa tudi takrat mi ni nihče povedal kaj se je dogajalo in kako je potekalo...

Res najlepša hvala!!!!

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?