|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 14:11:08   
ajataja
Sej ne vem a pretiravam ali ne ,ampak sem čist zmedena.Moja še ne osemletnica je bila prej na sošolcevem rojstnem dnevu in zraven pice so dobili za pit pivo Bavaria z okusom seveda je brezalkoholno ampak vseeno se meni to ne zdi za otroke.user posted image Ker nisem poznavalka takih pijač me zanima kako je sploh s tem ali lahko pije to otrok ker meni to nikakor ne gre skup in se sprašujem ali ti starši res niso našli bolj primerne pijače user posted image Res me je groza ko mi reče ta mala spila sem dve Bavariji user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 14:14:26   
Kerensa*
Bavaria nima niti promila alkohola (večina drugih "brezalkoholnih" piv ga ima), tako, da jaz neke hude težave pri tem ne vidim. Samo zato, ker je pijača PIVO, pa res ni problem. Saj imamo tudi otroški šampanjec, ki ga otroci na veliko konzumirajo, pa zaradi samega imena ŠAMPANJEC nihče ne dela panike.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 14:22:23   
ajataja
ok hvala sem se kar malo potolažila.Je pa res tist občutek ko ti tako mali otrok reče da je pil pivo grozen.To se pravi da moj otrok še  ni alkoholik user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 14:22:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
To se pravi da moj otrok še  ni alkoholik user posted image

Ne še. user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 14:28:47   
katis
Ne sekiraj se - važno je, da mala ve, da je bilo BREZALKOHOLNO pivo in ne običajno pivo. In da ve, da alkohola otroci ne smejo. 

Ko sem bila jaz majhna, sem vedno tekla k stricu po požirek piva - pil pa je takrat GREN pivo (iz Laškega) in ga je kot bivši alkoholik lahko pil, je tudi imel 0,0 promila. Meni je pa bil všeč okus, malce grenkobe. In še danes ne maram sladkih pijač. In ja, še danes rada spijem pivo, sploh pa brezalkoholno.

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:02:59   
Ribica **
Meni je to cudasko, sori, in neprimerno za otroke. user posted image Pa otroski sampanjec je vseeno preceeeeeeeej drugace, kot brezalkoholno pivo - otr. sampanjec je samo sok z mehurcki user posted image

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 14.8.2010 16:04:24 >

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:14:28   
Kerensa*
Brezalkoholno pivo je pa pijača iz nestrupene rastline. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:20:22   
skuštrana
kot brezalkoholno pivo - otr. sampanjec je samo sok z mehurcki user posted image


brezalkoholno pivo je pa hmeljni napitek user posted image




Sicer pa meni tudi ni nikoli padlo na pamet da bi otrokom poleg pice ponudila brezalkoholno pivo.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:22:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Sicer pa meni tudi ni nikoli padlo na pamet da bi otrokom poleg pice ponudila brezalkoholno pivo.

Tudi meni ne, se mi pa kljub temu ne zdi škodljivo. Je pa res, da se meni okus kakršnegakoli piva zdi nagravžen.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:33:23   
Pia*
hm... alkohola res ni nič je veliko bolši ne bom rekla da zdrav, ker v šampancu otroškem so mehurčki tukaj jih pa ni.user posted image
Ampak mislim, da je bila izbira take pijače za 8 letnike napačna izbira, ne vem no jaz sama je ne bi izbrala pa če takoj izpadem staromodna:)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:35:02   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: katis

Ko sem bila jaz majhna, sem vedno tekla k stricu po požirek piva - pil pa je takrat GREN pivo (iz Laškega) in ga je kot bivši alkoholik lahko pil, je tudi imel 0,0 promila. Meni je pa bil všeč okus, malce grenkobe. In še danes ne maram sladkih pijač. In ja, še danes rada spijem pivo, sploh pa brezalkoholno.

Se bom vmešala:pivo GREN  je bil hmeljni napitek,ki je lahko vseboval do 1,7% alk.,pivo LAHKO LAŠKO pa celo do 2,7% alk.,kar pomeni,da ne eno,ne drugo ni bilo "brezalkoholno"user posted image .

Kar se pa tiče pitja piva pri otrocih,pa mi je čudno,isto kot šampanjec,čeprav sta oba brezalkoholna...


< Sporočilo je popravil sami0804 -- 14.8.2010 16:39:40 >


_____________________________

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:43:29   
skuštrana
Meni se zdi da je Bavaria edo redkih piv, na našem tržišču, ki ima res 0,0 % alkohola, ker vsi ostali so narejeni tako, da se alkohol na koncu odvzame, kar pomeni da ga še vedno malo ostae, Bavaria pa se dela drugače.  Vari se tako, da alkohol sploh ne nastaja.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:47:21   
krtek 1
Našemu šestletniku,ga je prvič kupil atek in sem bila ful šokirana,kaj mu je,da meni tistih 0,0% nič ne pomeni, da je to še vedno pivo...tako da te razumem kako si odreagirala,najbrž bi sama isto.No,potem pa sem prebrala embalažo in ga poskusila in resnično nima okusa po pivu(pila sem jabolčnega), je bolj kot gaziran jabolčni sok.Zdaj sem se že navadila in mali je seveda čisto nor ko ga dobi,čeprav zame to pivo ni nič posebnega.Glede otroškega šampanjca,bi pa rekla,da ima po moje še kakšen emagulator več kot pa ta piva.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 16:55:44   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR
Meni je to cudasko, sori, in neprimerno za otroke. user posted image Pa otroski sampanjec je vseeno preceeeeeeeej drugace, kot brezalkoholno pivo - otr. sampanjec je samo sok z mehurcki user posted image

Se podpišem do zadnje pike. Čudaško, indeed!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
14.8.2010 17:15:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 19:14:44   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

jaz bom pa rekla samo to...bolje bavaria brez alkohola kot pa coca-cola ali fanta...


Meni pa prav nasprotno.

Ponujat 8 letnim otrokom brezalkoholno pivo ob pici je milo rečeno čudaško, če ne že kaj drugegauser posted image
Približno tako, kot če bi jim po kosilu ponudili še en breznikotinski čik.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 19:15:42   
krtek 1
Sem malo prej zvedla,da Bavaria ni pivo ampak sok,izdeluje pa Bavaria piva zato od tu zmotno mišlenje,da je to brezalkoholno pivo,kar pa to sploh ni,je navadna gazirana pijača.Tako kot Union izdeluje tudi ledeni čaj in ostale brezalkoholne pijače,jih očitno tudi ta pivovarna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 19:18:53   
sazi
Približno tako, kot če bi jim po kosilu ponudili še en breznikotinski čik.


No, kajenje je škodljivo še zaradi česa drugega in ne samo zaradi nikotina.

Za zdravje bi tudi jaz rekla, da se mi zdi brezalkoholna Bavaria manj škodljiva od Coca Cole, s katero se naliva otroke na vseh koncih in krajih.

Je pa škoda, da niso razmislili o imenu pijače, ki res malo čudno izpade - samo vprašanje časa, kdaj bo brezalkoholno zamenjal za alkoholno. Lahko bi bili marketinško malo bolj iznajdljivi in iznašli posebno ime in uvdeli isto pijačo pod drugim imenom.

Meni je bilo že pred dolgo časa malo hecno, ko sem brala knjige 5 prijeteljev (svetlobna leta nazaj) in so tam ves čas pili ingverjevo pivo - ampak je v bistvu ista fora.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 20:06:05   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Približno tako, kot če bi jim po kosilu ponudili še en breznikotinski čik.


No, kajenje je škodljivo še zaradi česa drugega in ne samo zaradi nikotina.

Za zdravje bi tudi jaz rekla, da se mi zdi brezalkoholna Bavaria manj škodljiva od Coca Cole, s katero se naliva otroke na vseh koncih in krajih.

Je pa škoda, da niso razmislili o imenu pijače, ki res malo čudno izpade - samo vprašanje časa, kdaj bo brezalkoholno zamenjal za alkoholno. Lahko bi bili marketinško malo bolj iznajdljivi in iznašli posebno ime in uvdeli isto pijačo pod drugim imenom.

Meni je bilo že pred dolgo časa malo hecno, ko sem brala knjige 5 prijeteljev (svetlobna leta nazaj) in so tam ves čas pili ingverjevo pivo - ampak je v bistvu ista fora.


Ja, seveda je kajenje škodljivo še zaradi česa drugega.
Ampak gre za to, da ponudit brezalkoholni pir otroku je za moje pojme približno tako neokusno, kot otroška lepotna tekmovanja.

To sploh ni govora o škodljivosti, pač pa je problematično to, da 8 letniku ponujaš pijačo, ki je "normalno" alkoholna in ne brezalkoholna.
In je brezalkoholna verzija ugledala luč sveta šele pred kratkim (no-ja vsaj nam, ki smo malo starejši se tako zdi) še to le zato, da jo lahko "žlampajo" tovornjakarji.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
14.8.2010 20:34:29   
sazi

Ja, seveda je kajenje škodljivo še zaradi česa drugega.
Ampak gre za to, da ponudit brezalkoholni pir otroku je za moje pojme približno tako neokusno, kot otroška lepotna tekmovanja.

To sploh ni govora o škodljivosti, pač pa je problematično to, da 8 letniku ponujaš pijačo, ki je "normalno" alkoholna in ne brezalkoholna.
In je brezalkoholna verzija ugledala luč sveta šele pred kratkim (no-ja vsaj nam, ki smo malo starejši se tako zdi) še to le zato, da jo lahko "žlampajo" tovornjakarji.


Se strinjam, zato pa sem napisala, da so v bistvi samo z imenom ustrelili mimo - no, če je pa res, kar je napisala krtek1, ki je napisala post med tem, ko sem prejšnjega pisala jaz, pa itak sploh ne gre za pivo in sploh ni nobenega problema. Jaz sem tudi v otroštvu pila Ledeni čaj, ki ga ravno tako polni Union, samo se nihče ni izražal v stili: spil sem enega Uniona - kot v dotičnem primeru: spila sem eno Bavario.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
15.8.2010 7:37:24   
Dashenka
Hja, meni se tole oglaševanje ne zdi kot reklama za Solo ali ledeni čaj:

http://www.bavariapivo.si/vsebina.php?starost=0&x=31&y=17#


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
15.8.2010 9:08:27   
Anonimen
Neokusno.
Mislim način, ne pivo.

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: poznavalke brezalkoholnega piva
15.8.2010 9:41:21   
Anonimen
Sem malo prej zvedla,da Bavaria ni pivo ampak sok,izdeluje pa Bavaria piva zato od tu zmotno mišlenje,da je to brezalkoholno pivo,kar pa to sploh ni,je navadna gazirana pijača.


Mišljenje je pogojeno zmotno.

Oblika in barva steklenice ter nalepka, ki je na njej, so praktično identični tistim, ki se pretežno uporabljajo za pivo. Povprečen potrošnik, ki povprečno zbrano gleda tak oglas (predpostavljam, da se vrti na TV kot večina reklam za pivo), dobi vtis, da gre za pivo - in enako velja za otroka, ko steklenico vidi. Alkohol je tukaj terciarnega pomena.

Ps. nisem proti alkoholu, ampak takšnega zavajanja ne maram.
Če se že streže alkohol, naj se vsaj s stilom. Steklenica dobrega rdečega vina, v katerega otroci namočijo jezik (več itak ne, ker jim itak ni dobro), bi bila zame popolnoma sprejemljiva. Pač - nekdo naj uči otroke kulture pitja alkohola. Ker če se ne bodo naučili doma, se bodo "kulture" naučili na ulici ali plaži, s piksno piva v roki.

(odgovor članu krtek 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?