|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pravice delodajalca
15.2.2007 11:40:01   
prymorka
zanima me:
s 01.02.2007 sem se zaposlila v podjetju za nedoločen čas, v pogodbi imam 1mesec poskusnega dela
to se pravi do 28.02.2007. kdaj lahko delodajalcu povem za nosečnost, da me ne more več odpustit?
naj počakam do konc marca al kako? do kdaj on meni lahko da odpoved? glede na to da sem za nedoločen
čas ima možnost samo ta prvi mesec poskusnega dela, je tko?
torej če povem npr. 06.03. (po pregledu) je še prezgodaj?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 11:43:39   
prymorka
mogoče nism na pravi temi ampak upam da mi lahk katera kej pove..user posted image

(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 11:46:59   
lemavrica
Po zakonu moraš delodajalca obvestiti najmanj 58 dni pred PDP-jem.

Takole piše na CDS Šiška:
Če kot bodoča mati sklepate delovno razmerje 58 dni ali manj pred predvidenim datumom poroda, morate delodajalca obvestiti o nastopu porodniškega dopusta ob sklenitvi delovnega razmerja.

Se pravi tebi ni potrebno povedati pred zaključkom poskusnega dela.

< Sporočilo je popravil lemavrica -- 15.2.2007 11:50:26 >


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 11:52:52   
prymorka
super.... potem najboljše da povem konc marca???
kaj če povem 06.03.je kakšna možnost da mi da odpoved z 28.02.?

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 11:55:48   
Rok_LM
Zakon o obveščanju delodajalca pravi:

Če mati rodi otroka, preden je o izrabi porodniškega dopusta obvestila delodajalca, mora delodajalca obvestiti v 3 dneh po rojstvu otroka, razen če njeno zdravstveno stanje tega ne dopušča. V tem primeru je potrebno zagotoviti zdravniško dokazilo.

Če mati sklepa delovno razmerje v 58 dneh pred predvidenim datumom poroda, mora delodajalca obvestiti o nastopu porodniškega dopusta ob sklenitvi delovnega razmerja.

Toliko o zakonu, je pa pošteno, da delodajalca pravi čas obvestiš, da lahko najde zamenjavo.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 12:59:25   
Anonimen
V bistvu, če je tebi pokazal domači test + še niti ni nujno, da si res uspešno noseča. Šele, ko dobiš materinsko knjižico imaš en papir v roki, da si res noseča. Tega pa dobiš različno kdaj. Jaz sem ga v 10.t. Ti pa kolikor vem, si med oktoberkami torej še rabiš najmanj kak mesec, da bo uradno, da si noseča.
Jaz pred 12.t nebi nič povedala (če bi bilo vse ok). Čeprav v službi sem morala, ker sem šla na bolniško in je moral delovni proces teči dalje.

(odgovor članu Rok_LM)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 13:09:26   
draja
Povej jim, ko boš noseča polnih 12 tednov - to je še vedno dovolj zgodaj da si "fer" do njih, po drugi strani pa je takrat tudi konec najbolj kritičnega obdobja za spontani splav. Naj mine tisti mesec poskusnega dela, potem pa te nima več kaj skrbeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 13:12:17   
telebajsek**
Pozdrav, jaz pa se mi zdi da si kot nosečnica zaščitena in te ne more ven vreči. Ker tudi v primeru da ko delodajalec izve za tvojo nosečnost in ti da odpoved se imaš pravico pritožiti in tožbo zagotovo dobiš.

Sem tudi zaposlena za nedoločen čas in me  je bilo isto strah ker sem šla že v 5. tednu na bolniško.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 14:00:56   
prymorka
mene je strah samo zato ker sem komaj začela delat...
in se mi ni izteku še 1mesec poskusnega dela...
sam to je problem,... kr v enem mesecu ima čas in me lahko odjavi...
pol pa itak nima pravice to vem,...

(odgovor članu telebajsek**)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pravice delodajalca
15.2.2007 14:14:48   
lemavrica
Men se zdi da je cca.5 mesecev če poveš v 12t več kot dovolj časa da najde delodajalec zamenjavo. Jest sem v 10t. pa pospešeno iščem službo. Bo kar bo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pravice delodajalca
16.2.2007 9:02:54   
Jelenche
kolikor sem jaz prebrala na netu,

te delodajalec "ne sme in ne more" vreči ven iz službe, saj nas zakon ščiti. V primeru, da ti da odpoved mu ti pač prineseš potrdilo o nosečnosti te mora vzeti nazaj.
Enako velja za čas dojenja,... tudi takrat te ne more odpustiti. To je samo v primeru da gre za službo za nedoločen čas.

Če ste pogodbeno (za določen čas) in ti poteče pogodba med nosečnostjo oz med samo porodniško,.. nima delodajalec nobene obveznosti do vas. Pač če pogodba poteče, poteče, ni dolžan jo podaljšati.

No saj tako sem jaz to razumela,.. naj me katera popravi  če se motim    user posted image     user posted image

aja, pa tud nisi mu dolžna povedati da si noseča! kot pravijo punce do 58 dni pred rokom, vendar je vseeno fer in mu po nuhalni po 12 tednu, lahko tudi poveš

pozdravček

< Sporočilo je popravil Jelenche -- 16.2.2007 9:03:48 >


_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pravice delodajalca
16.2.2007 15:41:46   
prymorka
aha pol sem krita, glede na to da sem za nedoločen čas...?
in kaj če mi hoče spremenit pol pogodbo po porodniški za določen čas??
mi lahko?

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 15:54:50   
Anonimen
Ne ne more.
Nikakor ne more spremeniti pogodbe na slabše (iz nedol v dol.) - in če že, je ti nisi obvezana podpisat.

Bi se pa vprašala ali želim delat v kolektivu kjer me nočejo ali ne marajo.

(odgovor članu prymorka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 16:05:04   
rija
Brez zamere, ampak lahko ti pa zagreni življenje v službi do onemoglosti, glede na to, da ga boš na nek način "izigrala". Veš, tudi delodajalec ve sešteti 1 plus 1.....

Jaz sem hkrati delavec in delodajalec in če sem čisto odkrita, bi bila nate kot delodajalec ful jezna. No, dajte moralistke, udrite, kera bo jače. user posted image

Ampak tiste, ki zaposlujejo ljudi, bodo razumele, o čem govorim.

Vedno sta pomembni dve strani: delavec mora biti TUDI fer do delodajalca, da je ta lahko potem fer do njega. Ali pa obratno, če hočete.

Sicer pa jaz nobenemu nebi dala takoj za nedoločen čas, pa z samo enomesečnim poskusnim delom. Prvo za določen čas, 6 mesecev poskusnega dela...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu prymorka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 16:15:11   
lemavrica
Ja sej je treba bit fer do delodajalce samo zelo malo je fer delodajalcev. A to je fer da te že na vsakem razgovoru sprašujejo če imaš partnerja pa kdaj misliš met otroka. Pa to tud v zelo uglednih firmah.
Jest trenutno iščem zaposlitev in sm noseča ampak žal sem na prvem mestu jaz in moj otrok. In če mi rata dobit službo bom ful vesela.
Še dobro da je zakonska omejitev za poskusno delo in zap. za določen čas če ne bi nekateri dajali kr 12 mesecev poskusne dobe user posted image

In kaj naj bi naredila ženska ki je brezposelna in zanosi. Mirno čakala doma brez zaposlitve do poroda, dobivala tisto revščino od države???? Pa še po porodniški je malo težje dobit službo z malim otrokom ker vsak delodajec vidi le bolanega otroka in žensko na bolniški.

< Sporočilo je popravil lemavrica -- 19.2.2007 16:18:11 >


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 16:19:38   
rija
Saj, lemavrica, jaz razumem iskalce....ampak vsi pa mislijo, da pa je delodajalec neka socialna ustanova....in če izbiram med tem, da pač nekoga vzamem v službo ali med tem, da bom potem zaradi njega jaz tanko piskala....sorry, izbira je jasna. Tudi ti bi se na mestu delodajalca odločila enako.

Pa se mora tudi ta vsak mesec grebsti, da plača vse račune, da plače in nakrmi še požrešno mater državo.

Seveda so izjeme velike firme....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 16:23:34   
lemavrica
Ne jest nimam delodajalca za nobeno socialno ustanovo, ker mi nič ne bo dal. Delavec da vedno več kot pa dobi.

Če bi bila na mestu delodajalca bi mogoče malo čudno pogledala ko bi mi delavka rekla da je noseč vendar bi jo razumela in pač poiskala zamenjavo za čas porodniške. Sej mogoče sem čudna in narobe razmišljam ampak če bom gledala samo na delodajalca sem lahko brezposelna nadalje 2 leti.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 16:44:24   
Marogica
Jaz sem absolutno strinjam z rijo. Fer odnos mora obstajati z obeh strani, drugače se ne more produktivno delati. In ne govoriti, da delodajalec nič ne da. On ti da možnost, da se na določenem delovnme mestu izkažeš. Kaj pa bi naj še drugega dal?

In laž ima kratke noge....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 16:50:23   
lemavrica
Lej sej nobeden ni rekel da naj kdo laže, samo sigurno pa ne bom na razgovoru razlagala da sem noseča, sploh pa ne na začetku nosečnosti ko se lahko še kaj zgodi.
Ja jest od delodajalca pričakujem še dobro plačilo za svoje delo in fer odnos. Kaj pa ti??
No nej mi potem ena odgovori, kaj naj naredi brezposelna noseča ženska??

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:23:58   
Rožica I
Jaz sem iskala redno zaposlitev že pred nosečnostjo, kar se je potegnilo še v obdobje, ko sem nenamerno zanosila. Imela sem veze za dve službi in sem pošteno povedala, da sem ravno zanosila (ker nisem hotela oseb, ki so mi urejale razgovore, namočit!). No, na koncu sem ostala brez službe. Ja, jaz sem bila fer...
Torej delodajalci so poskrbeli zase, jaz pa sem poskrbela za svojo moralo, ki me je stala mesečno najmanj 50.000 sit.
Lahko ugibaš, kaj bi naredila, če bi bila še enkrat v enakem položaju user posted image ?!


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:29:01   
lemavrica
Verjamem ti da še enkrat nebi bila tako fer.
In ja tud jest razmišlaj o "moralnosti" tega kar počnem, samo ne morem pa sedeti nadaljne dve leti doma in nič delat.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:46:12   
rija
punce, s tem moralnim početjem bodite previdne predvsem v manjših mestih, kjer se delodajalci nemalokrat pokličemo med seboj....user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:47:22   
lemavrica
To bi pa človek lahko vzel že za grožnjo user posted image .
Nisi mi odgovorila kaj naj naredi brezposelna nosečnica po tvojem.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:48:23   
rija
počaka, da bo rodilauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pravice delodajalca
19.2.2007 19:49:03   
lemavrica
In vmes živi od lufta???
Sej če bi bila žleht bi ti rekla da ti privoščim da se ti zgodi kaj takega pa nisem.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?