|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pravoslavni krst
24.2.2009 13:09:03   
veveričica
sama sem katoliške vere fnt pa je pravoslavne in želi da hči krstiva  v pravoslavni cerkvi pa me zanima kakšno je vaše mnenje o tem.kakoje v šoli z veroukom kajti ona  verjetno nebo mogla obiskovati verouk.res sem v dilemi in nevem kaj narediti prosim za pomoč
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 13:12:07   
bskrle
obrni se na iskreni.net, kjer odgovarja duhovnik.
Najbolje je da gresta do popa in duhovnika in se skupaj dogovorite, kako in kaj.


(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 13:15:22   
Anonimen
Imam isto težavo. Bega me samo to, da pri pravoslavnem krstu dobi otrok vse 3 zakramente, pri krščanskem pa  enega. Obrni se na popa in vašega župnika. user posted image

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 13:23:46   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Imam isto težavo. Bega me samo to, da pri pravoslavnem krstu dobi otrok vse 3 zakramente, pri krščanskem pa  enega. Obrni se na popa in vašega župnika. user posted image
mislim da če daš otroka krstit  v eno cerkev ga potem ne moreš v drugo.jaz bi rajši v katoliško ampak vem da bo moj ful užaljenveš kako je vsak bo svoje trdiv da je bolše pop in duhovnik.čist sem zmedena res.najbol se bojim da bo moja punčka potem prikrajšana saj bojo ostali otroci obiskovali  verouk ona pa ne bo mogla ker bo pravoslavka.drugače je meni vseno saj  zame je bog eden.dobro da nimam samo jaz takšne težave ampak res nevem kaj bi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 13:31:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Imam isto težavo. Bega me samo to, da pri pravoslavnem krstu dobi otrok vse 3 zakramente, pri krščanskem pa  enega. Obrni se na popa in vašega župnika. user posted image
mislim da če daš otroka krstit  v eno cerkev ga potem ne moreš v drugo.jaz bi rajši v katoliško ampak vem da bo moj ful užaljenveš kako je vsak bo svoje trdiv da je bolše pop in duhovnik.čist sem zmedena res.najbol se bojim da bo moja punčka potem prikrajšana saj bojo ostali otroci obiskovali  verouk ona pa ne bo mogla ker bo pravoslavka.drugače je meni vseno saj  zame je bog eden.dobro da nimam samo jaz takšne težave ampak res nevem kaj bi


Nisem pisala o tem, da daš in v eno in v drugo cerkev otroka. user posted image   To mi je še kako jasno, verjemi. Če se ne bosta mogla dogovorit, pač počakaj, da otrok zraste in naj se sam odloči.
Pri nas zlahka hodijo k verouku tudi "ostali" verniki.user posted image Župnik jih je vesel.

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 13:55:38   
veveričica
nočem čakati  ker ne me zdaj narobe razumet želim da je otrok krščen naprimer bognedaj da umre  ne more bit pokopan  z obredom a me razumeš.drugače bi jst tud pustila da se sama odloči se mi zdi to najbol varianta.a ti si slovenka.sva na istemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 14:25:33   
bskrle
Kat. in prav. cerkev si krst med sabo priznavata. Tako da 2x tako in tako ne moreš krstiti. Kakšna bo pa vaša domača praksa - pravoslavna ali katoliška. SE RAZUME, da boste obhajali vse praznike, ampak vseeno, kdo od vaju redno obiskuje obrede in bo tudi otroka vpeljeval  v vero. Ti ali mož?

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 14:32:49   
Anonimen
Ja, sva na istem in te razumem. user posted image Mene pač moti to, da ob pravoslavnem krstu dobi otrok že vse 3 zakramente, čim pri našem krstu je pa samo krščen. Sem na istem in še kolebamo kako bomo vse to izpeljali. Ker nam se gre tudi, da bo otrok le krščen. 

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 14:41:16   
veveričica
nihče ne hodi  redno k maši tako da ti ne znam povedat vsi gremo za te večje praznike on spoštuje mojo vero jaz njegovo problem je samo da nebo otrok prikrajšan če bo pravoslavec otroka bova pač vzgajala da je bog eden za vse

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 16:02:29   
Lenck
Če je zate bog eden, zakaj bi bil potem otrok kaj prikrajšan v kateremkoli primeru? user posted image

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 18:06:55   
veveričica
zakaj bi biv prikrajšan.da razložim.če bo krščena  v pravoslavni cerkvi nebo mogla obiaskovat verouka kot ostali otročki in mogoče jim nebo enakopravna saj veš otroci pač ne razmišjajo kot mi odrasli

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 18:12:36   
Felicita
vevričica, sicer ne vem s kerega konca slo si, ampak v moji generaciji nas je hodilo 90% k verouku in nismo nikoli šikanirali tistih ki niso. Danes pri nas hodi manj kot 50% otrok k verouku in so kvečjemu oni šikanirani, ne obratno.
dvomim da bo tvoja hči šikanirana če ne bo mogla k verouku. sicer pa lahko hodi tudi če ni krščena, pri nas niso nikoli nobenga ven vrgli, prej nasprotno so bli veseli če je kdo viška pršu poslušat.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 18:31:12   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

vevričica, sicer ne vem s kerega konca slo si, ampak v moji generaciji nas je hodilo 90% k verouku in nismo nikoli šikanirali tistih ki niso. Danes pri nas hodi manj kot 50% otrok k verouku in so kvečjemu oni šikanirani, ne obratno.
dvomim da bo tvoja hči šikanirana če ne bo mogla k verouku. sicer pa lahko hodi tudi če ni krščena, pri nas niso nikoli nobenga ven vrgli, prej nasprotno so bli veseli če je kdo viška pršu poslušat.
KO BI BILO TAKO MI NEBI BILO TEŽKO.JAZ SEM BOLJ IZ VASI NISEM IZ MESTA.NEKA SOSEDA MI JE CELO REKLA DA IMAJO 1.RAZREDI VEROUK KR PO POUKU.BOJIM SE TEGA DA BO PUNČKA V SOLZAH PRIŠLA KDAJ DOMOV.DUHOVNIK JE PA TUDI EDEN ZELO NESRAMEN

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 21:59:54   
barika
hm, po moje čez 10 let nihče (ali pa redko kdo) ne bo hodil k verouku.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pravoslavni krst
24.2.2009 22:53:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

vevričica, sicer ne vem s kerega konca slo si, ampak v moji generaciji nas je hodilo 90% k verouku in nismo nikoli šikanirali tistih ki niso. Danes pri nas hodi manj kot 50% otrok k verouku in so kvečjemu oni šikanirani, ne obratno.
dvomim da bo tvoja hči šikanirana če ne bo mogla k verouku. sicer pa lahko hodi tudi če ni krščena, pri nas niso nikoli nobenga ven vrgli, prej nasprotno so bli veseli če je kdo viška pršu poslušat.
KO BI BILO TAKO MI NEBI BILO TEŽKO.JAZ SEM BOLJ IZ VASI NISEM IZ MESTA.NEKA SOSEDA MI JE CELO REKLA DA IMAJO 1.RAZREDI VEROUK KR PO POUKU.BOJIM SE TEGA DA BO PUNČKA V SOLZAH PRIŠLA KDAJ DOMOV.DUHOVNIK JE PA TUDI EDEN ZELO NESRAMEN



Jaz sem tudi iz vasi, pa je zgodba taka kot piše Felicita.user posted image Tudi neverniki so zelo dobrodošli pri verouku.

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pravoslavni krst
25.2.2009 9:49:26   
Stefanija
Sama sem pravoslavne vere, mama je bila katoličanka, oče pravoslavec, vendar se je mama poročila v pravoslavni cerkvi in prevzela pravoslavno vero. V bistvu pa praznujemo vse praznike in nemalokdaj tudi sama zaidem v katoliško cerkev. To sem hotela povedati zato, ker cerkvi, vsaj na območju obale, prijateljujeta in povdarjata enakost in sorodnost. Stvar je samo, kako dojemaš. In če malo bolj poznaš zgodovino delitve, po tem veš, da sta v bistvu eno in da je večina razlik nastala skozi razvoj. Prav je, da se s partnerjem odločita skupaj in strinjam se z nekom, ki je prej napisal, da krstita otroka v tisti cerkvi in veri, v katerem duhu mislita otroka vzgajat. Da zadovoljiš voljo in željo partnerja pa lahko krstiš otroka v pravoslavni cerkvi, vzgajaš ga pa v duhu ene in druge in nič ne bo narobe, če bo otrok zašel včasih v eno, drugič v drugo....
Pa še to, tudi pravoslavna cerkev ima organiziran verouk, tako da bi v tem primeru tvoj otrok hodil k verouku, le na drugo mesto in mislim, da zaradi tega ne bi bil drugačen od drugih. Sama se nikoli nisem počutila drugačna...

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pravoslavni krst
25.2.2009 11:55:21   
benika
najbol se bojim da bo moja punčka potem prikrajšana saj bojo ostali otroci obiskovali verouk ona pa ne bo mogla ker bo pravoslavka.


A pri vas na vasi vsi otroci obiskujejo veroukuser posted image A misliš, da ateisti tuds za kaj prikrajšani? Dej luba duša, malo manj kompliciraj.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pravoslavni krst
25.2.2009 13:20:28   
veveričica
nisem vedela da mora ženska sprejeti  pravoslavno vero .to pa jaz ne morem.mislila sem samo malo krstiti.jaz  nočem biti pravoslavka saj sem  vzgojena  v katoliški veri

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pravoslavni krst
25.2.2009 13:34:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

nisem vedela da mora ženska sprejeti  pravoslavno vero .to pa jaz ne morem.mislila sem samo malo krstiti.jaz  nočem biti pravoslavka saj sem  vzgojena  v katoliški veri


Jaz pa nekaj ne razumem?

A zate ni uredu in noces za otroka pa bo uredu in mora?

Sicer ne vem nic o pravoslavni veri, ampak verjetno se z krstom otroka, tako kot v katoliski necemu zavezes, al ne??

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pravoslavni krst
25.2.2009 15:07:16   
veveričica
jaz sem katolik in moja vera mi odgovarja.za otroka pa tko.mož  bi bil verjetno razočaran če mala nebi bila  krščena v pravoslavni veri.saj veš moški ponos.jaz sem  vzgojena v svoji veri in nočem da mi nekdo  usiljuje drugo vero zato da lahko malo krstim.jaz imam svoje navade  molitve  in to bom imela vedno.to mi nihče ne more vzeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pravoslavni krst
25.2.2009 15:12:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

jaz sem katolik in moja vera mi odgovarja.za otroka pa tko.mož  bi bil verjetno razočaran če mala nebi bila  krščena v pravoslavni veri.saj veš moški ponos.jaz sem  vzgojena v svoji veri in nočem da mi nekdo  usiljuje drugo vero zato da lahko malo krstim.jaz imam svoje navade  molitve  in to bom imela vedno.to mi nihče ne more vzeti


Razumem. user posted image

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pravoslavni krst
26.2.2009 9:19:02   
Stefanija
Ne, nisi me razumela...To je bil naš primer, vendar pa mislim, da otroka sploh krstit ne moreš, če nisi cerkveno poročen, ne glede na to v kateri cerkvi - katoliški ali pravoslavni...Vsaj v pravoslavni je tako!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pravoslavni krst
26.2.2009 10:35:43   
veveričica
mislim da se tu v lj da vse  zmenit tako da  pomojem  pravoslavna vera dopušča da  jaz ostanem katolik.oziroma sem prepričana v to

(odgovor članu Stefanija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pravoslavni krst
26.2.2009 21:21:31   
maca m
IZVIRNO SPOROČILO: Stefanija

Ne, nisi me razumela...To je bil naš primer, vendar pa mislim, da otroka sploh krstit ne moreš, če nisi cerkveno poročen, ne glede na to v kateri cerkvi - katoliški ali pravoslavni...Vsaj v pravoslavni je tako!


Seveda lahko, čeprav župniki ponavadi krstijo samo prvega otroka, za drugega pa znajo že ful komplicirat. Je pa vse odvisno od župnika.


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu Stefanija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pravoslavni krst
27.2.2009 1:01:11   
marjetica23
lahko krstiš otroka tudi če nisi poročen

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?