|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prazni folikli
31.5.2006 11:38:21   
Anonimen
Pozdravljene punce!
Stalno prebiram tale forum, ampak nikjer nisem zasledila problema, ki mene muči. Upam, da mi bo znala katera odgovorit ali vsaj kaj malega svetovat.
Že 4 leta se matrava zanositi, pa nič. Dala sva vse preiskave skozi (oba zdrava), tudi dve umetni oploditvi pa nič. jemala sem klomifen (pol tabletke na dan) in reagirala v redu, 4 folikle sem pridelala. ob inekcijah menogon in suprefact spreju sem pridelala 12 foliklov. to je vse super, lepo reagiram na zdravila, ampak problem pa je, da so vedno vsi folikli prazni, brez jajčec, razen ob inekcijah, ko smo našli 4 jajčeca in te nezrela, kilava. Glede na to da sva zdrava, je bilo zgleda že vsa štiri leta to problem in tudi v prihodnje bo tako.
Je imela katere podobne izkušnje. Zakaj se to dogaja, kako se to pozdravi, če se sploh lahko, ali se lahko kako po naravni poti.
Pa še eno vprašanje. Zelo slabo prenašam punkcijo. Prvič me je precej bolelo (čeprav zelo dobro prenašam bolečino) in na poti domov sem v avtu, sede skup padla. Boleti me začne šele po punkciji, ko je vsega konec. Drugič je bilo še huje, kri je lila iz mene, ko sem bila na stolu, nato pa sem še 2x skup padla od bolečin. Berem, da vse tako dobro prenašate, kaj naredite????????? Je katera zaprosila za kako protibolečinsko zadevo, a kaj komplicirajo? Najprej bi se prepričala kako je pri drugih, drug teden pa bom vprašala dr. Reša, ker se ne vležem več na tisti stol

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prazni folikli
31.5.2006 12:12:02   
vampirka
Mišek, najpej naj povem, da mi je hudo, ko vse to moraš prestajati! Razlog za prazne folikle je mogoče povezano z FSH (hormon, kateremu vrednost se določi 3.dan ciklusa, oz. med 2.-4.dnem. Rezultat pod 6 je odličen, med 6-9 je še vedno zelo dober. Vrednosti med 10-15 nakazujejo na zmanjšanja jajčne rezerve. Nad 15 govorimo že o začetku prezgodnje menopavze. Normalno je razmerje LH:FSH 1:1 (vrednosti so skoraj da enake). Kadar ni tako je to pogosto posledica policističnega ovarija.)
Nekaj punc na tem forumu (glej IVF družbo pod "upajmo skupaj") obiskuje rekleksno terapijo (posebne vrste masaža stopal), ki naj bi imela pozitiven vpliv na razvoj in rast foliklov (polnih) - jaz sem po terapiji (vsaj jaz temu pripisujem razlog) pridelala 24 foliklov (vse polne) in od tega se je 22 jajčec oplodilo! Kar pa se punkcije tiče - v MB dobiš polno narkozo (zaspiš za tistih 5 minut), lahko pa se ne odločiš za njo, potem pa dobiš samo neke kapljice proti bolečinam (ki pa niso kaj preveč učinkovite). Na GK v LJ pa baje dobiš lokalno anestezijo...
 
VELIKO SREČE PRI NASLEDNJEM POSTOPKU (NE OBUPAJ)! user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prazni folikli
31.5.2006 12:33:30   
Anonimen
hvala ti vampirka za odgovor.
kar se tiče FSH je vse v mejah normale, tako, da to ni vzrok, smo kar 2x testirali. tudi policističnih jajčnikov nimam. res je mal čuden, se tudi zdravniki čudijo, ker je vse ok. bom pa šla preverit kaj je s to refleksno masažo. če ne bom kaj našla, bi te prosila za kaj več informacij,

hvala še enkrat

(odgovor članu vampirka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prazni folikli
31.5.2006 13:30:38   
Anonimen
nekaj sem našla, ampak nikjer ne najdem njene (karmen stropnik) telefonske številke ali naslova. tako, da bi te vampirka (ali kdorkoli, ki še kaj ve o tem) lepo prosila, če bi mi lahko posredovala te informacije



(odgovor članu vampirka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prazni folikli
31.5.2006 15:19:06   
Ninika1
to je ga.Karmen Stropnik, doma je Radomljah.Št. pa je: 01 724 07 84 ali 041 439 033

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
31.5.2006 18:19:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ninika1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prazni folikli
31.5.2006 20:11:30   
NMJ
TUDI MENE ZANIMAJO VSE TE INFORMACIJE OKROG TE MASAŽE.

LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prazni folikli
1.6.2006 9:09:47   
hati
Ena masaža stane 3.000,00. Na ciklus imaš ponavdi 3 masaže. Prvič ti Gospa Karmen naredi diagnostiko. Potem pa prihajaš različne dni v ciklusu, da ujame ovulacijo. Jaz sem tudi hodila. Trenutno sem prekinila, ker moram imeti dvo mesečno pauzo zaradi odstranitve pregrade. Bom pa septembra nadaljevala. Pri meni rezultata še ni, mogoče pa bo. Pač vredno je poizkusit.

(odgovor članu NMJ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prazni folikli
1.6.2006 9:30:35   
Ninika1
Hati ti si plačevala 3.000 Sit za masažo?? Jaz sem namreč plačevala 5.000 Sit user posted image  Zgleda, da ima vsak svojo tarifo user posted image

(odgovor članu hati)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prazni folikli
1.6.2006 10:16:59   
vampirka
Masaža stane 5000 sit (potrjeno tudi od drugih, ki so hodile h Karmen)! Ena seansa traja 45 minut (razen prvič je malo dalj). Če si v IVF/ICSI postopku je fajn, če se gre ene 5× (enkrat preden se sploh začne s terapijo, trikrat do punkcije in enkrat pred ET). Meni je pomagalo (če ne drugega, je Karmen odlična sogovornica in človeka že psihično pripravi na vse skupaj)!

(odgovor članu Ninika1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?