|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preživnina
31.8.2010 14:24:18   
ursi
Moj partner ima otroka iz prejšne zveze. Sedaj se je ta otrok odločil prekiniti redno šolanje (hodil je v srednjo šolo) in naj bi po njegovem sedaj opravljal izpite za zadnji letnik izredno. Zanima me, ali je še upravičen do preživnine in posledično, če ni, ali ga lahko partner še vedno da v davčno olajšavo? Partner je tako ali tako rekel, da mu bo "preživnino" dajal, dokler ne bo zaključil šolanja in dobil zaposlitve (in tu se oba strinjava s tem), ampak tu me bolj zanima sedaj ta "pravna" stran glede vključitve v dohodnino.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preživnina
31.8.2010 14:29:21   
mini86
js mislm da dokler rečmo dela on preko šs in ne preseže omejitve za družinskega člana ga lahko uveljavlja..

drugače pa če se ne šola več redno mu ni dolžan več plačevati preživnine..ampak lepo če ste se odločil drugače


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preživnina
31.8.2010 14:32:40   
ursi
torej, če mu ni več dolžan plačevati preživnine, ga verjetno ne more več uveljavljati v dohodnino, čeprav mu preživnino plačuje?


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preživnina
31.8.2010 14:38:39   
zmajaz
Dokler sam ni zavezanec za plačilo dohodnine (je brez dohodkov - oz. ti ne dosegajo določene meje), ga lahko, četudi se ne šola več, nekdo uveljavlja kot vzdrževanega družinskega člana - kdo, kaj, kako je pa stvar dogovora. Načeloma ga lahko mož, če mu plačuje preživnino, še vedno uveljavlja - seveda v tolikšnem znesku, kot je plačal preživnine oziroma največ polovico olajšave, če drugo polovico uveljavlja mati.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 31.8.2010 14:39:33 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preživnina
31.8.2010 14:40:22   
mini86
ne ne ne ne...

ne vem kako nj ti razložim...


tvoj pomoje loh uveljavlja otroka sej (verjetno) še ni niti polnoleten niti redno zaposlen..

če ti bo kej pomagal
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/davcne_olajsave/posebne_davcne_olajsave_za_vzdrzevane_druzinske_clane/vzdrzevani_druzinski_clani/

čene pa kr poklič na davčno sj so ful prjazni


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
31.8.2010 15:15:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preživnina
31.8.2010 20:49:20   
petea
zivepo,
lahko pa te kot vzdrževanega člana uveljavlja tvoj partner.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preživnina
31.8.2010 22:57:03   
ursi
Hvala za vsa pojasnila.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preživnina
1.9.2010 7:00:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ursi
Zanima me, ali je še upravičen do preživnine

Do 18-ega leta je upravičen do preživnine, ne glede na to, ali se šola (redno ali kako drugače) ali ne. Upravičen ne bi bil več samo v primeru, da bi se redno zaposlil ali poročil pred polnoletnostjo. 
in posledično, če ni, ali ga lahko partner še vedno da v davčno olajšavo?

Če tvoj partner ne plačuje preživnine za otroka, to pomeni, da zanj ne skrbi. Torej mu otrok ne more biti ne davčna, ne kakršnakoli drugačna olajšava. Govorim seveda o mladoletniku, nad katerim ima polno skrbništvo nekdo drug. Po polnoletnosti pa je stvar dogovora med staršema, kdo ga bo uveljavljal kot vzdrževanega družinskega člana. Prostovoljno dajanje preživnine, ki se v tem primeru smatra kakor žepnina, nima z DURS-om ali s sodiščem nobene zveze.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preživnina
1.9.2010 9:32:19   
ursi
Kerensa hvala, sem si že prebrala malo bolj podrobno tisti link zgoraj. Drugače pa, otrok je že star 18 let in bo partner še naprej plačeval preživnino (oz res žepnino) dokler se bo šolal (čeprav je redno šolanje pustil).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preživnina
6.10.2010 15:15:38   
scarlett_
pozdravljeni!
kako pa se v stroške otroka šteje zasebna (osnovna) šola? je oče otroka zato dolžan plačevati višjo preživnino ali ne? hvala!

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?