|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prehrana otroka alergika na KML
2.2.2011 16:55:47   
.tojeto.
Pozdravček,

moj 7. mesečnik je alergičen na kravje mleko. Sem na dieti brez jajči in mleka. Zanima pa me, če ima katera kaj podatkov o tem kako bi bilo najbolj zdravo hraniti otročka, ki ne sme uživati mleka in mlečnih izdelkov ter jajc in jajčnih izdelkov. Bi bilo morda pametno povečati količino mesa? Sojo so nama na pediatrični odsvetovali. Edini preostai nasvet glede hranjenja, ki ga je še imel zdravnik pa je bil - če mu paše jesti samo zreske naj jih pa je, tudi glede količine mojega mleka je bil odgovor, kolikor mu paše, če ga pa ne bi več hotel pa tudi prav...user posted image .
Bom vesela vsake izkušnje s tega področja, ker zdravnikova navodila mi res bolj malo pomagajo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prehrana otroka alergika na KML
2.2.2011 17:07:10   
Sonček in poletje
Zdravo, mi imamo pa potrjeno alergijo na jajca in sum na KML, ki sem ga jaz ovrgla. Sem pa bila 5 mesecev na dieti brez omenjenih živil. Glede mleka, sem jaz kupovala oz. še kar kupujem rižev napitek z dodatkom kalcija (iz nekih alg je ta kalcij) in ga ponucam, tudi ko malemu delam kašice, gres, polento. Mu pač večkrat dam meso, vsak drugi dan al pa tretji. Dobi različna žita, tudi bolj eksotična (kvinoja, amarat ipd.). In kakor so meni svetovale mamice alergikov, bom jaz tebi. Če seveda ni prehuda dieta poskušaj dojit čim dalj. Obstaja tudi ovseno mleko... Je pa res, da ti zdravniki te znajo kar na hitro odpikat... Jaz sem dobila en list glede pregrane. Malo poglej pod stare teme, je ena objavila cel seznam. Drugače pa probavat in si delat zapiske o prehrani in pijači. Če se slučajno stanje ne izboljša, da zdravnik lahko posumi na kaj drugega.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prehrana otroka alergika na KML
3.2.2011 11:07:04   
.tojeto.
Soncek in poletje hvala za odgovor.
Se strinjam, da je fino, če čim dlje dojiš. Vendar je pri meni ta problem, da sem sedaj začela s črpanjem. Moj malček se je namreč pri dojenju vedno dušil - se mu ful zaleti in potem ne pride do zraka, ga moram okrog obračati in potem še pet minut požira, ker se mu vse vrača v grlo. Na podlagi tega smo šli tudi na gastro in so tam naredili še test zaradi alergij in potrdili alergijo na mleko. Potem so rekli, da bi se morala težava končati, ko bom na dijeti - pa se ni. Sedaj so ga naročili še na PH metrijo. No, v glavnem, sedaj je veliko bolje, ker mu dajem mlje mleko po flaški, se pa bojim, da ga bo zaradi tega sčasoma vse manj. AM za alergike pa ne mara, mu izgleda ful smrdi - usteca zapre že predno pridem do njega (tudi, če ga mešam v drugo hrano)...
Riževega mleka tudi midva porabiva na galone. Gres mu že ves čas kuham tako, na polento pa nisem pomislila, hvala za idejo.
Ali mogoče, poleg riževe smetane in mleka, poznaš še kakšne riževe proizvode, ker zdravnik je rekel, da vse kar je iz riža malček lahko dobi.

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prehrana otroka alergika na KML
3.2.2011 19:29:50   
Sonček in poletje
Obstajajo riževi deserti, jaz sem zasledila vanilija, kakav in kapučino. Drugače pa tudi pudinge lahko kuhaš na riževem mleku. Pa jaz vse te kosmiče (4 žita, 7 žit, proseni, ovseni, pirini, riževi ipd.) včasih zmešam z riževim mlekom, včasih skuham kompot in ga porabim za mešanje. Malo se je treba prilagodit. Nisem še čisto sigurna, da mu mlečni izdelki ne delajo problemov tko, da večinoma smo na izdelkih brez KML in jajc.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prehrana otroka alergika na KML
16.3.2011 21:26:49   
sabri
Oj, da malo vdrem v to temo z vprašanjem, ali kupujete živila v Merkatorju itd ali mogoče kje v specializirani trgovini? Naj bi bila ena v LJ, ki lahko naročiš tudi preko spleta in je baje dosti cenejša, ker je dobavitelj, ampak se ne spomnim kako se imenuje, če mogoče katera ve. Naša ima močno alergijo na mleko, jajca in arašide in  prehrano urtika 3. Hvala.

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prehrana otroka alergika na KML
5.4.2011 13:12:59   
an12ka
pozdravčki.
tudi mi se borimo z alergijo na KML in jajca. sum so nam postavili pri starosti 6 dni in so naju vsak mesec testirali user posted image   in danes pri starosti 10 mesecev imamo še vedno pozitivne rezultate(smo upali da so lažno pozitivni), tudi,če kaj pojemo s temi vsebinami nastane cela katastrofa...torej jemo vse razen mleka in jajc. danes trgovine ponujajo marsikaj, pač potrebuješ več časa,da bereš deklaracije.jaz kupujem v šparu in mercatorju, kjer najdeš vse od jogurtov,pudingov,celo mesnine (salame,hrenovke...) in še lahko naštevam,namesto mleka pa uporabljamo riževo mleko...drugače smo tudi malo slabokrvni in so nama na pediatrični predlagali čim več mesa...itak pa bi mali jedu samo krompir in meso :)
ko smo se pripravlali na GH se mi je zdela to misija nemogoče ampak sedaj ko sva utečena ni panike pridno papamo in rastemo :)

(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prehrana otroka alergika na KML
5.4.2011 13:50:12   
.tojeto.
Hojla,

jaz vse kupujem v Mercatorju, Šparu..., če katera pozna kakšno specializirano internetno prodajalno bom pa ful vesela, če to sporoči še meni user posted image .

Saj drugače se kar najdejo stvari. Mene samo moti, ker mi nihče ne zna povedati, kaj in kako naj bi otrok alergik na mleko in jajca jedel. Katere sestavine bi morali povečati, ker jih ne dobi preko mleka in jajc. Jaz mu dajem malo več mesa, ampak sem prepričana, da so še kakšne snovi, ki bi jih lahko dobil s kakšnimi živili, ki mu jih ne dajem... ah, sem čisto zakomplicirala. Verjetno bi se bilo najbolje obrnit na kakšnega nutricista. Je to že katera storila?

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prehrana otroka alergika na KML
5.4.2011 20:10:07   
Paštetka
imaš ovseno smetano, riževo smetano s katero komot narediš smetanske omake, juhe....

imaš riževo mleko, ovseno mleko....

prav tako obstajajo riževi pudingi (čokoladni, vanilija)

Ne razumem zakaj bi moral samo zrezke jesti. Pa saj je ogromno zelenjave, pa nadomestkov za mleko, smetano.

golaž s polento, makaroni, špageti bolognese, ali narediš preliv iz ovsene smetane (prepražiš še kakšno kllobaso zraven), testenine z dušeno rukolo in olivnim oljem, testenine z lososom in milijon drugih omak, pečene perutničke, riž, rizi bizi, , zelenjavne juhice (smetanske-ovsene), jota, enolončnice, imaš riževe rezance in lahko narediš zraven v voku ali enostavno v ponvi popečeš zelenjavo...

Pa saj je ogromno jedi. Sploh, če doma kuhaš ni problem nobena dieta brez jajc in mlečnih izdelko. Če pa kupuješ na pol pripravljene jedi, je pa mleko in soja skoraj povsod zrave.

Meni osebno je boljša ovsena smetana, ki skoraj nima drugačnega okusa, kot navadna. Sem imela goste na obisku in sem naredila zelenjavno juho s smetano in noben ni ugotovil, da je ovsena in ne navadna. So vsi bili navdušeni nad juho.

Beljakovine lahako nadomestiš:
-oreščki, losos, stročnice (npr. leča), oves, ogromno beljakovin imajo tudi puranje prsi...

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 5.4.2011 20:19:17 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prehrana otroka alergika na KML
7.4.2011 11:14:07   
.tojeto.
Pozdravček.

Paštetka - hvala za idejo, ovsenega mleka res še nisva poizkusila. Kje se ga pa kupi?
Drugače pa naš škratek poje ogromno riževega mleka, riževe smetane, nor je tudi na zelenjavo (brez nje skoraj ne poje obroka), sadje mu pa ne gre preveč.

Oreščkov, lososa, stročnic in podobnega pa še ne sme, ker je star komaj 9 mesecev. Kdaj pa bi mu lahko začela dajati stročnice?

Je pa pri nas problem tudi v tem, da po večkratnem testiranju ugotavljam, da ne prenese niti jabolk, borovnic, brokolija in paradižnika. Bolj alergenih mu pa še nisem ponudila, npr. jagod.

No, upam, da bo sčasoma vse prerastel.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prehrana otroka alergika na KML
7.4.2011 13:34:03   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: .tojeto.

Pozdravček.

Paštetka - hvala za idejo, ovsenega mleka res še nisva poizkusila. Kje se ga pa kupi?
Drugače pa naš škratek poje ogromno riževega mleka, riževe smetane, nor je tudi na zelenjavo (brez nje skoraj ne poje obroka), sadje mu pa ne gre preveč.

Oreščkov, lososa, stročnic in podobnega pa še ne sme, ker je star komaj 9 mesecev. Kdaj pa bi mu lahko začela dajati stročnice?

Je pa pri nas problem tudi v tem, da po večkratnem testiranju ugotavljam, da ne prenese niti jabolk, borovnic, brokolija in paradižnika. Bolj alergenih mu pa še nisem ponudila, npr. jagod.

No, upam, da bo sčasoma vse prerastel.




ovseno mleko se kupi v Šparu kjer imajo sojino, riževo, pa še mleka drugih žit so. Imaš pa tudi v kombinaciji s čokoladnim okusom.

ribe se naj ne bi jedle zaradi koščic in pa zato, ker vsebujejo živo srebro, svinec in pa kadmij. Vendar čer dobiš kakšen file divjega lososa, bi mu ga lahko komot dala za jesti. saj file nima koščič, losos pa plava v najčistejših vodah. Prav tako mu lahko pri 9. mesecu daš tudi že ribe blagega okusa (morski list, poloenovka, vendar pazi na koščice) Lahko mu pa daš žrebička, ... ki je prav tako izredno bogato meso.

Stročnice po 9. mesecu lahko uvajaš. S tem, da npr. pri leči, ki je težžje prebavljiva npr. malo omejuješ, mu pripraviš 2x na mesec. Lahko pa prebavi tako pomagaš, da jih fajn pretlačiš z vilico, da se potem lažje v črevesju prebavijo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prehrana otroka alergika na KML
7.4.2011 14:21:30   
.tojeto.
Paštetka,

hvala za odgovor in nove ideje user posted image .
Z ribicami sva tudi že poizkusila, sem mu v pečici spekla postrv iz našega domačega ribnika, jo je kar lepo pojedel - sem pa porabila pol ure, da sem bila prepričana, da ni nobene koščice user posted image . Sem pa že slišala, da je tale vitki som zelo primeren - bom poizkusila. user posted image
Stročnice pa tudi najbolje, da kar sprobam, če ga bo pa zvijalo bom pa ponovila vajo čez nekaj mesecev.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prehrana otroka alergika na KML
25.4.2011 13:46:18   
lunica83
Punce,mi kupujemo večinoma v DM-u.imajo najcenejše in full fajne stvari.med drugimi tudi prosene kroglice,ki vsebujejo samo proso in miceno morske soli.naš je navdušen nad njimi.so ravno prav velike da lahko da eno celo v usta in veselo hrsta.super so,ko je v vozičku in mu postane dolgčas.se zeloo zamoti z njimi.
Drugače pa,dokler boš črpala,boš imela mloeko.jaz črpam že 15 mesecev,praktično od rojstva našega fantka,ker je imel priraščen jeziček in dojenje ni bilo možno(sedaj se je samo od sebe uredilo hvalabogu),prijateljica črpa tudi že 9 mesecev.pri črpanju se hitreje izgubi mleko zaradi tega,ker si mamice ne vzamejo časa da bi črpale na 3 ali 4 ure.priznam,da je težko,ampak mi ni žal...

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?