|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti in me...
23.4.2007 15:44:00   
freha
Živjo vegetarijanke!
Mene pa zanima če je katera občasno pojedla kej mesa zaradi vsebnosti železa in b12?
A mislite da so obilne menstruacije posledica pomanjkanja železa in bledigavost in počasno celjenje ran kaj v zvezi z vegetarijanstvom?
Kaj mi svetujete glede prehrane ko bom noseča?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
23.4.2007 16:22:21   
bskrle
Meni  v user posted image  meso ni pasalo in sem ga jedla na silo, ker se iz mesa veže več železa v kri kot pri zelenjavi. Mi je pa G dobesedno rekla:Gospa, zrezke jejte!

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
23.4.2007 16:55:06   
Seven*
Meso ni pogoj. Tudi brezmesna prehrana je lahko pestra. V primeru vegetarianstva med nosecnostjo je pomembno, da se prehranjujemo z veliko zelenolistnate zelenjave (zelezo), pri tem spijemo poleg kozarec pomarancnega soka ali limonade in uzivamo obcasno dodatke iz alg (spirulina, clorella).




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
23.4.2007 20:13:12   
Daschi
zelo rada imam meso, sedaj med nosečnostjo pa ga niti videti ne morem. Izjema so ribe, ki bi jih lahko jedla trikrat dnevno. večinoma pa živim od solat, sirnih namazov in krekerjev. če jem kaj drugega, mi je slabo. moj hemoglobin pa je 133.


_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
23.4.2007 20:16:52   
Njuškalo
Jaz nisem nič mesa jedla med nosečnostjo.Samo nisem imela dobre krvi.Ni bilo krivo vegeterijanstvo, kriva je bila kombinacija hrane.Preveč sladkarij, ki telesu odžirajo vitamine-dokazano, pa premalo zeleno listnate zelenjave in oreškov.To bom v naslednji nosečnosti spremenila.Ne bi pa začela jest mesa,to si pa sploh ne predstavljam.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
23.4.2007 21:41:26   
tulip
Jaz nisem jedla mesa, pač pa kot vedno pestro hrano - sadje, zelenjavo, tako da sem imela celo nosečnost dovolj železa.
Je vrednost sicer padala, vendar sem štartala z zelo visoko, tako da me je gin samo hvalila, kako dobro kri imam.user posted image
Sicer pa: boš sama videla, kaj ti paše in to poslušaj ter upoštevaj.user posted image

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
24.4.2007 8:09:19   
skuštrana
Jaz nisem jedla mesa, pa sem imela na koncu nosečnosti vrednost hemoglobina večjo kot na začetkuuser posted image , tako je po moje bolj pomembna kombinacija hrane, ki jo daš vase kot pa to, da ješ meso. Kot ti je že Seven napisala, kombiniraj živila bogata z železom skupaj z vitaminom C (to sem delal jaz). Ne jih jest skupaj z mlečnimi izdelki, ker kalcij zavira absorbcijo železa. Jaz sem jedla še veliko suhega sadja, ja pa jaz jem ribe (predvsem tuna ima veliko železa, samo kaj ko je ni priporočljivo veliko jesti zaradi drugih stvari). Ja, pa jajca jaz tudi jem.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
24.4.2007 14:44:37   
birdy
Hoj,
jaz pa mislim da je pomembno tud kakšno kri si imela prej. Jaz sem že pred nosečnostjo imela precej slabo kri. v nosečnosti sem rekla da se raje ne bom igrala in sem začela jesti meso. Večinoma sicer prisiljeno. Moj hemoglobin pa je kljub temu na vsakem pregledu slabši. Tako da ne vem kaj bi bilo če niti tega malo mesa ne bi jedla.user posted image  Ampak to je čisto stvar posameznika

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
3.5.2007 12:06:55   
picola1
Tudi med nosečnostjo ne jem mesa, pojem pa veliko suhega sadja, fižola, zelenjave in sadja...Jemljem tudi tisti naravni dodatek od hipp-a, ki ga priporočajo predvsem prve mesece, jaz pa ga bom jemala kar celo nosečnost...Sedaj čakam na drugi pregled krvi, potem pa poročam, kakšen je moj hemoglobin (pred nosečnostjo je bil vsa leta veg. čisto OK). Počutim pa se odlično!

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prekinitev vegetarijanstva v nosečnosti i...
6.5.2007 20:35:31   
matja
Jaz tudi ne jem mesa, ža vsaj 15 let .Imam dva zdrava otročka, ki sta oba vegetarijanca, ker jima tako odgovarja in sta tako navajena. Nikoli nisem imela problemov s krvjo, nikoli nisem jemala dodatkov železa, niti tifola, niti nič. Jem veliko surove hrane, sadje zelenjava, oreški in pijem vsako jutro sveže stisnjen sok-korenje, pesa, kumara ali korenje brokoli ali korenje koprive ali korenje regrat...Oba otrika spijeta zjutraj kozarec soka vsak svoj kozarček eden je večji eden manjši. Zdaj sem tretjič nosečka, nisem še bila na pregledu,  sicer me skrbi za izvid brisa in čakam že skoraj en mesec.Pred 3 leti je bil bris vedno normalen, zdaj pa me nekaj teži. Bomo videli.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?