|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preplačilo vrtca
12.10.2009 13:19:03   
vaney
Kolegica je vlogo za znižanje plačila vrtca odnesla v vrtec, češ da jo bodo oni poslali na občino. Zdaj pa se je zgodilo to, da je dobila položnico za 8. plačilni razred (odločbe še ni dobila), čeprav še zdaleč ne spada tja. Na občini vloge iz vrtca sploh niso dobili, zato je danes vlogo ponovno odnesla direktno na občino, z upanjem, da bodo poračunali za mesec september in preplačilo upoštevali pri položnici za naslednji mesec. Jaz sem bila prepričana, da bodo to naredili, vendar so ji na občini rekli, da tega ne delajo in da je pač ta mesec plačal, kolikor je, naslednji pa bo po odločbi. Je katera kaj informirana o tem? Poračunajo za nazaj ali ne?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
12.10.2009 13:20:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preplačilo vrtca
12.10.2009 13:31:05   
a.biba
Sem imela podobno situacijo, ko mi niso upoštevali preživnine, ampak oba dohodka, ker mi je sodelavka tam rekla, da ne rabim nove vloge izpolnit, ampak dati samo dokazilo. Pa sem morala plačati po izdani položnici, se ni dal naredit poračun.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preplačilo vrtca
12.10.2009 13:32:38   
a.biba
Pa ni bila moja napaka, ampak napačna informacija njene sodelavke.
Vseeno naj vztraja, pri meni je šlo za 2. razreda razlike, sam 8. razred... katastrofa! Pa vedno oddajat vloge priporočeno ali v roke, da imaš dokazilo!


< Sporočilo je popravil a.biba -- 12.10.2009 13:33:25 >

(odgovor članu a.biba)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preplačilo vrtca
12.10.2009 13:36:44   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Če je bila vloga za znižano plačilo oddana pravočasno, potem morajo narediti poračun, ne glede na to, ali so že odločbo poslali ali še ne.


Se strinjam. Ampak najbrž zdaj nima nobenega dokaza, da je bila vloga oddana, to zna bit pa problem.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preplačilo vrtca
12.10.2009 14:16:41   
Tisana
Mi smo dobili prvi račun, preden je prišla odločba z MOL-a. Vlogo smo oddali pravočasno. Pri naslednjem računu so odšteli preveč zaračunano.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preplačilo vrtca
12.10.2009 21:02:26   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Če je bila vloga za znižano plačilo oddana pravočasno, potem morajo narediti poračun, ne glede na to, ali so že odločbo poslali ali še ne.


Se strinjam. Ampak najbrž zdaj nima nobenega dokaza, da je bila vloga oddana, to zna bit pa problem.


Res je. Če bi oddala pisno priporočeno bi imela odrezek s katerim dokazuje, da je bilo dejansko oddano. Tako pa...nisem ziher, da ji bodo pisali "v dobro" za naslednji mesec.
Zdaj se itak oddajajo vloge za novo znižanje plačila vrtca. Do 15.11. jih je treba oddat.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preplačilo vrtca
13.10.2009 8:13:12   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Če je bila vloga za znižano plačilo oddana pravočasno, potem morajo narediti poračun, ne glede na to, ali so že odločbo poslali ali še ne.


Pri meni to ni držalo - vlogo sem oddala pravočasno, vendar na občini enostavno ne uspejo izdati vseh odločb v mesecu, ko je bila vloga oddana. Tako, da je to normalno, da plačaš za 8.plač.razred, potem pa ko dobiš odločbo pa naredijo poračun (kako pa naj drugače vejo koliko naj vrnejo, če pa odločba še ni bila izdana). Tudi sami smo plačali 1.mesec polno ceno (za 8.plač.razred), potem smo pa dobili odločbo za 5. razred in so naredili poračun.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
13.10.2009 8:16:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lenca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preplačilo vrtca
13.10.2009 8:27:08   
partizanka1

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Kolegica je vlogo za znižanje plačila vrtca odnesla v vrtec, češ da jo bodo oni poslali na občino. Zdaj pa se je zgodilo to, da je dobila položnico za 8. plačilni razred (odločbe še ni dobila), čeprav še zdaleč ne spada tja. Na občini vloge iz vrtca sploh niso dobili, zato je danes vlogo ponovno odnesla direktno na občino, z upanjem, da bodo poračunali za mesec september in preplačilo upoštevali pri položnici za naslednji mesec. Jaz sem bila prepričana, da bodo to naredili, vendar so ji na občini rekli, da tega ne delajo in da je pač ta mesec plačal, kolikor je, naslednji pa bo po odločbi. Je katera kaj informirana o tem? Poračunajo za nazaj ali ne?


Vloga je bila oddana v vrtec in ne na občino, kjer mora biti oddana. Ni variante da se šteje, da je vloga oddana, če sploh ni bila oddana na pravi naslov. Vrtec je samo izvajalec programa, sofinancer pa je občina in občina potrebuje vlogo, da prispeva k vaši oskrbnini, ne vrtec.
Mislim, da ne bodo naredil poračuna.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preplačilo vrtca
13.10.2009 8:29:52   
partizanka1

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada
Če je bila vloga za znižano plačilo oddana pravočasno, potem morajo narediti poračun, ne glede na to, ali so že odločbo poslali ali še ne.

Pri meni to ni držalo - vlogo sem oddala pravočasno, vendar na občini enostavno ne uspejo izdati vseh odločb v mesecu, ko je bila vloga oddana. Tako, da je to normalno, da plačaš za 8.plač.razred, potem pa ko dobiš odločbo pa naredijo poračun

Ja saj točno to sem napisala - poračun morajo narediti user posted image . Torej je to držalo tudi pri vas, ker praviš, da so ga naredili.


V tem primeru je bila na občino oddana vloga in je prav, da naredijo poračun. Mislim tudi, da si občina ne bi smela privoščiti, da odločbe pravočasno ni izdala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preplačilo vrtca
13.10.2009 8:37:31   
špelin@
To se mi je pred leti zgodilo za starejšo hčerko. Januarska položnica je bila še po stari odločbi, ker nova ni pravočasno prispela v vrtec, februarska položnica je bila pa potem bistveno nižja, ker smo že tako padli en razred nižje, poleg tega so poračunali razliko za januar.

(odgovor članu partizanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preplačilo vrtca
13.10.2009 11:10:32   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: partizanka1

Vloga je bila oddana v vrtec in ne na občino, kjer mora biti oddana. Ni variante da se šteje, da je vloga oddana, če sploh ni bila oddana na pravi naslov. Vrtec je samo izvajalec programa, sofinancer pa je občina in občina potrebuje vlogo, da prispeva k vaši oskrbnini, ne vrtec.
Mislim, da ne bodo naredil poračuna.


Vlogo lahko oddaš tudi v vrtcu in jo oni pošljejo naprej na občino, saj tako je bilo pri nas v MOL (jaz osebno sem pravočasno oddala vlogo v vrtec, oni pa so mi izdali potrdilo, da sem res tega pa tega dne oddala vlogo za znižano plač.vrtca). Tako da eno potrdilo ti v vrtcu morajo dati - če tega nima, ne vem kako bo s poračunom, sploh če je vrtec pozabil poslati to odločbo naprej na občino). Da pa ne izdajo odločbe pravočasno, je pa že druga zgodba (prijateljica je zaradi spremembe št. družinskih članov oddala novo vlogo julija, odločbo pa je dobila sedaj v oktobru).

< Sporočilo je popravil lenca1 -- 13.10.2009 11:16:04 >

(odgovor članu partizanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preplačilo vrtca
13.10.2009 11:15:13   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada
Če je bila vloga za znižano plačilo oddana pravočasno, potem morajo narediti poračun, ne glede na to, ali so že odločbo poslali ali še ne.

Pri meni to ni držalo - vlogo sem oddala pravočasno, vendar na občini enostavno ne uspejo izdati vseh odločb v mesecu, ko je bila vloga oddana. Tako, da je to normalno, da plačaš za 8.plač.razred, potem pa ko dobiš odločbo pa naredijo poračun

Ja saj točno to sem napisala - poračun morajo narediti user posted image . Torej je to držalo tudi pri vas, ker praviš, da so ga naredili.


Jaz sem tvoje pisanje razumela kot da ti morajo v vrtcu narediti poračun, ne glede na to ali so odločbo iz občine že poslali ali ne. No glavno je, da poračun naredijo - problem je res, če nimaš dokazila, da je bila odločba oddana pravočasno in se je nekje med potjo izgubilauser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?