|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prevajanje
6.7.2011 10:58:34   
Matejusska
Mož dela v podjetju, ki se ukvarja z raznimi medic. napravami in velikokrat tudi kaj prevede. Zdaj razmišlja, če bi začel sodelovati s kakšno prevajalsko agencijo pa me zanima, je tukaj kakšna prevajalka, ki bi mi lahko povedala, kakšne ima kaj izkušnje s prev. agencijami?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prevajanje
6.7.2011 11:48:01   
Andromeda
Izkušnje imam dobre in slabe. Če ni profesionalni prevajalec (praviš, da samo občasno kaj prevede), torej nima izobrazbe z jezikoslovnega področja, pa verjetno ne bo dovolj za sodelovanje s prevajalsko agencijo, saj imajo agencije kvazi prevajalcev poln kufer. Izjema so recimo dr. medicine z odličnim poznavanjem tujega jezika.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prevajanje
6.7.2011 13:24:17   
Katy78
Matejusska, imaš ZS.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prevajanje
6.7.2011 13:43:38   
bomboncek1
Kaj pa je tvoj mož po poklicu in izobrazbi? Je medicinec ali prevajalec ali tehnično osebje?
Ker biti zaposlen v firmi, kot npr. vodja proizvodnje medicinskih pripomočkov in tu pa tam kaj prevesti, ker kao obvlada nek tuji jezik,  je eno, biti prevajalec je drugo. Teh prvih je seveda vedno več, zato pa je tudi vedno manj dobrih prevodov in vedno manj prevajalcev, ki zaslužijo in dobijo pošteno plačilo za pošteno delo.

Nimam direktnih izkušenj s prevajalskimi firmami, vidim pa, da danes lahko prevaja čisto vsak. Konkretno, sklepam, da v naši občini (živim na dvojezičnem področju) očitno lahko prevaja vsak, ki izdeluje prometne in signalizacijske table! Tako se pojavljajo table v slovenščini OBVOZ s prevodom v italijanščni DEVIAZZIONE (pravilno je DEVIAZIONE), pa GASILCI s prevodom VIGILLI DELL FUOCO (pravilno VIGILI DEL FUOCO) ter še veliko takih cvetk, kar me krepko bega. Se mi tudi ne zdi prav, da ne morejo plačat prevajalcu enega prevoda, da raje plačajo nekomu, ki pogleda ali pa tudi ne v kak slovar in napiše prvo, kar mu pride pod roke, tako da je včasih že sam izraz nepravilen, če pa je izraz pravilen, pa je poln slovničnih ali pravopisnih napak.

Posebej sem pa skeptična pri prevodih raznih deklaracij in navodil za uporabo za različne zadeve, ki se tičejo zdravja. V tem primeru bi jaz kot firma krepko razmislila komu bom kaj dala prevesti.



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prevajanje
8.7.2011 9:41:29   
Matejusska
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

Kaj pa je tvoj mož po poklicu in izobrazbi? Je medicinec ali prevajalec ali tehnično osebje?
Ker biti zaposlen v firmi, kot npr. vodja proizvodnje medicinskih pripomočkov in tu pa tam kaj prevesti, ker kao obvlada nek tuji jezik,  je eno, biti prevajalec je drugo. Teh prvih je seveda vedno več, zato pa je tudi vedno manj dobrih prevodov in vedno manj prevajalcev, ki zaslužijo in dobijo pošteno plačilo za pošteno delo.

Nimam direktnih izkušenj s prevajalskimi firmami, vidim pa, da danes lahko prevaja čisto vsak. Konkretno, sklepam, da v naši občini (živim na dvojezičnem področju) očitno lahko prevaja vsak, ki izdeluje prometne in signalizacijske table! Tako se pojavljajo table v slovenščini OBVOZ s prevodom v italijanščni DEVIAZZIONE (pravilno je DEVIAZIONE), pa GASILCI s prevodom VIGILLI DELL FUOCO (pravilno VIGILI DEL FUOCO) ter še veliko takih cvetk, kar me krepko bega. Se mi tudi ne zdi prav, da ne morejo plačat prevajalcu enega prevoda, da raje plačajo nekomu, ki pogleda ali pa tudi ne v kak slovar in napiše prvo, kar mu pride pod roke, tako da je včasih že sam izraz nepravilen, če pa je izraz pravilen, pa je poln slovničnih ali pravopisnih napak.

Posebej sem pa skeptična pri prevodih raznih deklaracij in navodil za uporabo za različne zadeve, ki se tičejo zdravja. V tem primeru bi jaz kot firma krepko razmislila komu bom kaj dala prevesti.





Mož je mag. biokemije, dela v R&D in tudi jezik očitno obvlada, saj objavlja strokovne članke. Drugače je pa včeraj že dobil testni prevod in upam, da mu uspe.  user posted image

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prevajanje
6.10.2011 15:00:50   
Lilou
Vem, da prevajalske agencije precej iščejo prevajalce (ker jim je potrebna kar velika baza, sploh pri večjih projektih) in da je zelo dobrodošlo kakršnokoli strokovno, tehnično in drugo znanje. Seveda pa je v prvi vrsti še vedno znanje jezika. Tako ali tako pa vse agencije pošljejo testne prevode.

Kako se je odrezal tvoj mož? Je dobil delo?

Če ne, lahko kontaktira prevajanje Leemeta, nekje sem zasledila, da iščejo prevajalce.


(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prevajanje
6.10.2011 18:34:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Mož je mag. biokemije, dela v R&D in tudi jezik očitno obvlada, saj objavlja strokovne članke. Drugače je pa včeraj že dobil testni prevod in upam, da mu uspe.  user posted image



To, da objavi strokovni članek ne pove veliko o tem, kako bi mu šlo prevajanje. Danes lahko celo s povprečnim znanjem tujega jezika in pomočjo google prevajalnika napišeš članek. Vprašanje je, ali bo razumljiv ter kakšna bo njegova jezikovna kakovost.

Sicer so "prevajalci" z znanjem določenega specifičnega področja, konkretno biokemije, vedno dobrodošli, saj je posebnih področij prevajanja ogromno in tudi klasično izobražen prevajalec s filozofske fakultete bo potreboval kar nekaj časa, da bo osvojil besednjak področja in ga tudi prevajal v smiselne celote.

(odgovor članu Matejusska)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prevajanje
12.2.2020 12:38:15   
mpritr1
Cene strokovnih prevodov se gibljejo od 25-88€ / stran + ddv. Če gre za sodni prevod še več... Sicer pa prevajanje dobite že od 10€/stran dalje...

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prevajanje
4.3.2020 15:38:58   
jaz12

IZVIRNO SPOROČILO: mpritr1

Cene strokovnih prevodov se gibljejo od 25-88€ / stran + ddv. Če gre za sodni prevod še več... Sicer pa prevajanje dobite že od 10€/stran dalje...


Res je, cene se kar razlikujejo. Nekateri ponujajo prevode že za 8-10 € na stran. Seveda je pa kakovost temu primerna.

(odgovor članu mpritr1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prevajanje
4.3.2020 15:40:10   
jaz12
IZVIRNO SPOROČILO: mpritr1

Cene strokovnih prevodov se gibljejo od 25-88€ / stran + ddv. Če gre za sodni prevod še več... Sicer pa prevajanje dobite že od 10€/stran dalje...


Res je, cene se kar razlikujejo. Nekateri ponujajo prevode že za 8-10 € na stran. Seveda je pa kakovost temu primerna.
Sodni prevodi so pa vedno veliko dražji.


< Sporočilo je popravil jaz12 -- 4.3.2020 15:41:16 >

(odgovor članu jaz12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?