|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 18:49:20   
Matejusska
S hčerko že od 5. meseca hodiva zaradi hipotonije v RA. Fizioterapija je fajn pomagala, shodila je kar kmalu. Zdaj pa sva imeli kao zadnji pregled v RA in so delali Denverjev test. Zdravnica je rekla, da morava k logopedu, ker tamala še nič ne govori. Ona sicer veliko čeblja, edina beseda pa je "ata" ampak s tem ne misli atija ampak tako poimenuje vse. Sicer pa veliko stvari razume. Če ji rečem naj prinese knjigico, jo bo prinesla, isto čeveljčke, žogo, avto, ve, kje imam prstan, pozna luč, drevo ipd., samo govori pa nič, niti ne oponaša živali. Sicer sem kar precej po internetu presrfala in berem, da veliko otrok pri 15. mesecih še ni govorilo nič, me pa vseeno zanimajo še vaše izkušnje, kako je bilo z govorom pri vaših otrocih pri 15. mesecih? Je bil kdo že tako zgodaj pri logopedu?

Na srečo moja mami dobro pozna eno super logopedinjo, h kateri je tudi mene kot otroka vozila. Ta je rekla, da sicer bi res že morala nekaj besed obvladati, da pa naj ji damo še pol leta časa in če do takrat ne bo napredka, da naj pa res pridemo. Prav tako je rekla, da se danes od otrok veliko več pričakuje kot včasih (ona je logopedinja že 30 let), predvsem zato, ker grejo 1 leto prej v šolo in je v interesu, da do takrat tekoče in brez napak govorijo. Rekla je celo, da je imela pred kratkim "v obravnavi" 5. mesečnega otroka. user posted image

Seveda jo bom peljala, če ji s tem lahko pomagam, mi grejo pa tele RA že prav na živce. Občutek imam, da se od otrok, ki hodijo v RA veliko več pričakuje oz. se takoj zažene paniko, če nekaj ne obvladajo do takrat, ko bi to "morali" in bi jih kar takoj pošiljali k logopedu in ne vem še kam vse. Naša pediatrinja na rednih pregledih nič ne komplicira, kdaj bi otrok moral kaj obvladati. Aja, pa če pelješ otroka k logopedu, ga moraš prej obvezno še k psihologu. Sem bila tako jezna; prepričana sem, da bi v RA pri vsakemu otroku, tudi takemu, ki mu tja nikoli ni bilo treba hodit, kaj našli da ni v redu. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:17:30   
ledenaa
ne vem zakaj bi ti šli na živce.
je za dobro otroka.
Ok,če bi bilo slabo,ampak tako pa....

jezna na koga.... na nekoga ki vam ponuja pomoč in vas tudi tam pošilja
Jaz enostavno takšnih mamic ne zastopimuser posted image

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:20:22   
nana 27
Jaz bi upoštevala nasvet logopedinje in počakala vsaj do 2. leta starosti (pa še to se mi zdi zgodaj). Posvetuj se še s pediatrinjo, ker logopedska obravnava zahteva koncentracijo pri logopedu in vaje doma. Od tako majhnih pa je še ni za pričakovat, pa tudi psiholog, ki otroka vidi malo več kot pol ure, ne more ocenit stvari, ki jih opaziš ti. Kaj pa, ko je hčerka v družbi drugih otrok? Opaziš konkretne razlike? Sin je zelo malo govoril (v starosti 1,5 let tudi ni oponašal živali in morda je imel ene tri zloge), še pri treh, ko se mu je odprlo, se ga je komaj zastopilo. Šli smo k logopedu (star 3,5 let) in nam je logopedinja rekla, da je zgodaj in da bomo videli, če bo lahko sodeloval 45 minut. Vsekakor bi na tvojem mestu poskusila govoriti s pediatrinjo in ji zaupala, kar si nam.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:29:46   
jasmina in tadej
Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image



(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:31:22   
K_a_t_i
Pri 15m h logopedu user posted image Sej pa ja takrat večina še nič ne govori user posted image

Ammmm... glede na post pred mojim - a ni logoped za pomoč pri govoru? No, če je vse to kar je omenjeno pred tem, potem pa vzamem nazaj...


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 17.4.2010 19:32:47 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:35:15   
jasmina in tadej
Ja logoped se ukvarja tudi z vsem tem!!!! Mi sedaj že hodimo in hvala bogu da hodimo!!!! Pazite pa to da vsi logopedi ne delajo z malimi dojenčki to so le redki!!! Če pa koga zanima kje je pa mi lahko piše ZS!  

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:37:21   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Ja logoped se ukvarja tudi z vsem tem!!!! Mi sedaj že hodimo in hvala bogu da hodimo!!!! Pazite pa to da vsi logopedi ne delajo z malimi dojenčki to so le redki!!! Če pa koga zanima kje je pa mi lahko piše ZS!  

A ti ne znaš povedat ene zadeve, ne da se dereš zraven? Sej ne rabiš 50 klicajev. No, razen če želiš bit zelo pomembna nas pa naredit za totalne butce.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:37:52   
benika
Logoped je strokovnjak z univerzitetno izobrazbo, ki se ukvarja s preprečevanjem in odpravljanjem vseh vrst motenj govorno – jezikovne komunikacije. Realizira se:

  • s preventivo,
  • z logopedsko detekcijo,
  • z logopedsko diagnostiko,
  • z logopedsko terapijo,
  • z logopedskim svetovanjem,
  • z raziskovalnim delom in
  • s spoznavanjem in uvajanjem novih metod, tehnik in sredstev dela.
Kaj ima pri tem hranjenje in to pri 4. mesecih mi pa tud ni jasnouser posted image


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:38:10   
benika
Logoped je strokovnjak z univerzitetno izobrazbo, ki se ukvarja s preprečevanjem in odpravljanjem vseh vrst motenj govorno – jezikovne komunikacije. Realizira se:

  • s preventivo,
  • z logopedsko detekcijo,
  • z logopedsko diagnostiko,
  • z logopedsko terapijo,
  • z logopedskim svetovanjem,
  • z raziskovalnim delom in
  • s spoznavanjem in uvajanjem novih metod, tehnik in sredstev dela.


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:48:44   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Ja logoped se ukvarja tudi z vsem tem!!!! Mi sedaj že hodimo in hvala bogu da hodimo!!!! Pazite pa to da vsi logopedi ne delajo z malimi dojenčki to so le redki!!!


Ma ce bi ti vedela kaj vse naredijo psihijatri ce otroka peljes od dojencka... edino, dale redki delajo z malimi dojencki....

Eni so pa zagotovo specijalci.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:50:04   
jasmina in tadej
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Ja logoped se ukvarja tudi z vsem tem!!!! Mi sedaj že hodimo in hvala bogu da hodimo!!!! Pazite pa to da vsi logopedi ne delajo z malimi dojenčki to so le redki!!! Če pa koga zanima kje je pa mi lahko piše ZS!  



IZVIRNO SPOROČILO: benika

Logoped je strokovnjak z univerzitetno izobrazbo, ki se ukvarja s preprečevanjem in odpravljanjem vseh vrst motenj govorno – jezikovne komunikacije. Realizira se:
  • s preventivo,
  • z logopedsko detekcijo,
  • z logopedsko diagnostiko,
  • z logopedsko terapijo,
  • z logopedskim svetovanjem,
  • z raziskovalnim delom in
  • s spoznavanjem in uvajanjem novih metod, tehnik in sredstev dela.
Kaj ima pri tem hranjenje in to pri 4. mesecih mi pa tud ni jasno




Pa se opravičujem za !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:52:53   
Misek
Pa se opravičujem za !!!!!!!!!!!!!!


Specijalac na kubik. user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 19:55:30   
tinaaja
Mi hodimo k logopedu zaradi rahlega zaostanka v razvoju govora. In pri 3 letih nimajo kaj dosti za delat s hcero, ker je PREMLADA. Vaj za crke, govor ,... prakticno ni za tok male. Par "igric" pove, narise, to je pa to in vsakic znova mi pove, da je enostavno premlada, da bi z njo kaj konkretnega delala. Hci je dve besedi povezala skupaj sele pri dobrih 2,5 leti. Zdaj govori stavke, nekateri so kul, nekaterih zadev pa ne desifriramo pa ce se se tok trudimo.
Najpomembneje pa je, da stars vidi in presodi, ali otrok razume, ali komunicira (pac neverbalno, geste, gestikulacijoa) primerno situaciji.
15m se mi zdi ful pregozdaj, nasa je mama rekla pri ene 16m se mi zdi.
Edino kar mi pride na misel je, da preverijo, ce obstaja kak fizioloski problem, ki zavira razvoj govora - ala priprascen jezik.

Aja, hodiva pa v zavod za gluhe in naglusne, tako da imajo logopedinje res veliko prakse in izkusenj.

< Sporočilo je popravil tinaaja -- 17.4.2010 19:56:25 >


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 20:16:04   
benika
Mi hodimo k logopedu zaradi rahlega zaostanka v razvoju govora. In pri 3 letih nimajo kaj dosti za delat s hcero, ker je PREMLADA. Vaj za crke, govor ,... prakticno ni za tok male.


Točno tako. In jasmina, a mi lahko razložiš, kaj naj logoped dela s 4-mesečnim dojenčkomuser posted image Pa lepo te prosim, zablokiraj si klicaj.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 20:31:26   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mi hodimo k logopedu zaradi rahlega zaostanka v razvoju govora. In pri 3 letih nimajo kaj dosti za delat s hcero, ker je PREMLADA. Vaj za crke, govor ,... prakticno ni za tok male.


Točno tako. In jasmina, a mi lahko razložiš, kaj naj logoped dela s 4-mesečnim dojenčkomuser posted image Pa lepo te prosim, zablokiraj si klicaj.



a si ziher,da hoces vedet user posted image user posted image  kar mi pade na misel ob branju prvega posta jasmine.. je, da se dobro da 99,999999% otrok normalno razvije tudi brez obdelave logopeda v prvem letu (ali se bolje prvih treh letih) zivljenja. Resno pretiravanje za moje pojme, ampak vsak po svoje.. Jaz pac vidim, kaj lahko oz ne morem narest pri 3 letih, ce gledam ta malo pri enem pa se mi samo smeji. ceprav je bila na zadnjem obisku logopednje zraven, morda je tudi kaj odnesla user posted image

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 20:40:33   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mi hodimo k logopedu zaradi rahlega zaostanka v razvoju govora. In pri 3 letih nimajo kaj dosti za delat s hcero, ker je PREMLADA. Vaj za crke, govor ,... prakticno ni za tok male.


Točno tako. In jasmina, a mi lahko razložiš, kaj naj logoped dela s 4-mesečnim dojenčkomuser posted image Pa lepo te prosim, zablokiraj si klicaj.



a si ziher,da hoces vedet user posted image user posted image  kar mi pade na misel ob branju prvega posta jasmine.. je, da se dobro da 99,999999% otrok normalno razvije tudi brez obdelave logopeda v prvem letu (ali se bolje prvih treh letih) zivljenja. Resno pretiravanje za moje pojme, ampak vsak po svoje..


Ja, res čudno, da se normalno razvijejo - sploh zato, ker velika večina dojenčkov pri 4m sploh nikoli še ni imela v ustih česa drugega kot joške / stekleničke. Je pa zgleda nadvse pomembno, da že takrat pravilno jejo z žličko. Edino ne vem kaj... user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 20:41:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image





O, pišuka, ti si ga pa ziher zamudila.

(odgovor članu jasmina in tadej)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 20:58:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image





Ti pa imaš nek kompleks.user posted image
Moja mala je začela govorit pri 10 mesecih, stavke je tvorila pri 14 mesecih, pri 15 ob vstopu v vrtec je znala že 2 pesmici. Ni da ni. Občudovanja vredno, z vseh strani. Še zdaj jo občudujejo pri 22 mesecih kaj vse obvlada. Je fajn fajn pred vsemi vrstniki. Trenutno imamo izštevanke ki jih kar izstreli iz sebe. Tudi njen govor ima tako brzino, da jo moram že  2x vprašat kaj je povedala.user posted image Kaj ti hočem povedat? Ko je bila stara 17 mesecev smo bili pri psihologinji, ki se s tem talentom - velikem napredovanju malčkov ukvarja. Presenečena je bila tudi ona sama. Občudovala jo je. Ob pogovoru, razlagi in primerih, ki mi jih je predstavila si nikoli nebi upala kaj takega izjaviti kar si izjavila ti. 
In z žličko je naša lepo jedla tudi preko mamine roke, iz lončka je pila samostojno pri 4 mesecih. Sej pol je pozabila za nekaj časa, ampak vseeno.
Ne prodajaj bučk tu po forumu. Vsak otrok je zase in vsak se razvija tako kot se. Naša je začela pač govoriti tolk hitr, od kolegice bo pa pri 2, 3 letih. In? Kaj misliš, da mora zato k logopedu? Bulšit, največji kar sem jih do zdaj slišala.



(odgovor članu jasmina in tadej)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 20:59:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image





O, pišuka, ti si ga pa ziher zamudila.


Ne, njena mama.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 21:18:41   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image

Ja - res čudno, da otroci sploh spregovorijo, brez logopedove pomoči, sploh glede na to, da jih mamice ne znamo prav hranit z žličko. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 21:30:41   
AnciM
Kakšen logoped no?! user posted image Pa kaj si bodo še zmislili!? user posted image Moj svak do 3 leta ni spregovoril, pa ni nič zaostal. Takratni doktar je samo taščo spraševal, če pove kakšen zlog. Ne besede, samo zlog. To zadošča. Moj 20 mesečnik je šele sedaj začel govort mam in am. Pa še to moraš bit zelo velik z njim, da dojameš kaj hoče povedat. Razni mmmmm in hmmm pa še vedno pomeni da oz. ne. Pomembno je, da me razume in da jaz njega večinoma dešifriram. Ostalo bo pa ko bo čas.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 21:31:20   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image





user posted image

bom raje tiho, kaj mi pride na misel ob takih mama...brez veze govort

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 21:55:24   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

Joj joj!!!!!!!!!!!!! Mamice bodite srečne da maste zdrave otroke!!! To z logopedom pa vam morm  povedat da je za moje pojme pri 16.mescih PREEEEEPOOOOZNOOOOO!!! Sploh veste kolko se otrok nauči ko je star od 3 do 12mesecev????? user posted image    Po moje ne!!!! Brez zamere ampak znate svoje otroke prav hranit z žličko????? Glejte otroka od 4 meseca starosti dalje logopedi učijo kako se pravilno je z žličko, stimulira mu jezik, pomaga oz. pokaže mu kako se lahko igra z jezičkom in s tem zna uporabljat to ko ga mamice hranite!!! In logoped ne dela samo z usti pomaga mu tudi lahko z vidom!!! Razne igre z slikicami vrjanta black and white!!!! Tolk da to ni slabo!!! Jst sem svojega otroka začela vozit komaj ko je star 7mesecev pri drugem vem da ga bom začela že pri 4mescih!!! user posted image user posted image





O, pišuka, ti si ga pa ziher zamudila.



psihiatra si mela v mislh, ne?



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:06:24   
špelin@
OMG user posted image

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pri 15. mesecih k logopedu?
17.4.2010 22:28:42   
jasmina in tadej
Glejte nisem misla nič slabega s tem, ampak povem vam da hvala bogu da imate takšne otroke ki nimajo problemov z vsem tem! Js pač imam otroka z problemi! In se mi zdi da mogoče pa je katera od  mamic tudi z problemom ki pa bi MOGOČE rada vedla kaj nardit če otrok ne zna požirat po steklenički oz. prsih! In ne nisem nora in nevem kaj si še vse mislite o meni! Enako kot vse ve tukaj gor mam pravico oddat svoj komentar na to kar se navezuje vprašanje oz. problem od Matejusska!


In otroci še ne govorijo pri 15mescih? Kdo je to rekel! Vsak otrok govori in kontaktira z svojimi starši že z 1mesecem! (in kako vete kdaj je lačen in za previt)

Glejte brez veze vidim da tukaj ne sme nobeden dat svojga mišlenja, ker ko enemu ni všeč pol nobenmu ni!



In še enkrat povem hvala bogu da imate zdrave otroke in vam tega ni potrebno! Ampak za moje pojme ni to nič slabega da se posvetuješ z logopedom kaj lahko delaš ŽE pri 4mescih!



PA HVALA ZA PRIPOROČILO PSIHIATRA! Mislim pa  če kdo rabi psihiatra rija!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




koronavirus
Lelly28 RR

Ali ste zaradi koronavirusa kaj bolj drastično spremenili življenje (zaloga živil, manj obiskov , otroke ste pustili doma, izogibate se prostorom z veliko ljudmi)?

da (74%)

ne (26%)


Število vseh glasov: 23

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!