|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
2.6.2010 22:02:25   
10ka
Hčerka bo konec oktobra stara dve leti in je že sedaj prerasla avtosedeža skupine 1 (9-18 kg). Sicer ima dobrih 15 kg, po višini pa je že prerasla MC Tobija in (skoraj - še cm ji manjka) Romerjevega Kinga. Višina njene glave je namreč že višja od najvišje točke hrbtišča sedežev, kar naj bi pomenilo nujno menjavo avtosedeža. Kupili smo ji Cybexovega X-fiksa, ki je krasen na testih itd in ga namontirali v avto. Samo tale naša vražička je odkrila svobodo gibanja, saj je pritrjena samo z navadnim avtomobilskim pasim. Ves čas se sklanja naprej in svoji sestrici, ki je še v lupinici, krade dudo. OK, šla je nazaj v Kinga, v drugem avtu, ki je samo za po mestu, bo v Cybexsu. To je rešitev za tekoči mesec, naslednji mesec pa ne vem... Po letih in po pameti punčka sploh še ni zrela za avtosedež 2/3, po konstrukciji in teži pa je. Prav jezi me, ker totalno ne vem kaj naj naredim, da ji zagotovim varno vožnjo... Dobrodošli so vaši komentari in zgodbe o podobnih izkušnjah.

_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
2.6.2010 22:06:04   
Naja31
Koliko je pa visoka?
Moj starejši sin je sedel v Romer Kingu do 3 let in pol pa je med večjimi otroci.

Rešitve pa ne poznam.

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
2.6.2010 22:20:42   
Anonimen
Rešitev bi bil kak sedež od 9 do 36kg ... npr. Römerjeva Evolva 123

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
2.6.2010 22:59:36   
10ka
ok, se opravičujem. tolk hitro sem pisala, da sem se zmotila. oktobra bo stara 3 leta, tako da ni neka huda otroška velikanka. 

_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
3.6.2010 6:25:13   
ledenaa
priporočam kiddy-a,saj ima  "zaponko" s katero se pas zategne in se ne bo mogla več sklanjatuser posted image

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
3.6.2010 14:36:41   
sazi
Koliko ji pa gleda glava čez? Važno je, da če se pri zaviranju glava nasloni nazaj, da je dobro podprta, toraj če gleda nejak cm čez zgornji rob to sploh ni problem, če so le pasovi za pripranjanje na ramenih dovolj visoko. Naš starejši je bil v MC Tobiju do skoraj 4ih let, ko je bil visok cca 103 cm, pa mu ni bil nič premajhen. Pri 2,5 letih je res malo zgodaj za v veliki sedež.

Kot so že druge napisale, pa je rešitev kak sedež 9-36 kg.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
3.6.2010 19:26:53   
10ka
hvala za odgovore. meni se tudi zdi zelo zgodaj za avtosedež skupine 2/3. si bom še malo pogledala kombinirane avtosedeže.

ledenaa - mi lahko prosim točno napišeš, kater kiddy ima zaponko. zdi se mi, da bi ravno nekaj takega rabila, da jo "prilima" na stol.


_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
3.6.2010 21:14:39   
ledenaa
Sem šla pobrskat da ga najdem.Imamo tega:

http://www.lovecnacene.si/avtosedez-life-pro-moder-kiddy/m/134614/
Se pa tudi "zaponkica" vidi ob strani na sliki ;)

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
7.6.2010 8:18:52   
livia
Ja kolk je pa ta punčka velika potem?

Tisto s pasom drži, a kakor jo boš naučila. Sedaj že zelo dobro ve kaj sme in česa ne, je pa tudi sedaj faza ugotavljanja mej. Razloži ji kaj sme in kaj ne in ko naredi kaj prepovedanega, se ustavi in povej, da ne moreš peljat naprej, ker bo policaj hud in jo odpeljal v zapor. :-) Jaz sem to samo 2x naredila in je bilo konec odpenjanja.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pri 2,5 letih prerasla avtosedež skupine 1
10.6.2010 11:10:59   
tinkamarinka
Naša je stara 2 leti in smo jo morali prestavit v sedež 2/3, ker je Tobija prerastla (16 kg, 1m). Sedaj ima istri sedež kot vi in je delala enako kot tvoja. Se je nagnila naprej, roko ven iz pasu in podobno.
Ampak prvič, ko je to naredila smo se morali peljati še pol ure do doma (na srečo sma bila oba v avtu) sem se jaz vsedla zadaj in sem ji držala pas in njo, da se ni mogla izmaknit. Bilo je pol ure peklenske vožnje, ampak od takrat je mir. Ve da ni heca pri pasu v avtu. Sicer bi ona občasno še vedno ven iz sedeža splezala, ampak je dovolj da ji resno povema, da ne sme. Če pa ne bi zaleglo, bi pa ponovila vajo.
Strašenje s policaji pri naši še ne bi zaleglo, ker je premala.

< Sporočilo je popravil tinkamarinka -- 10.6.2010 11:18:06 >

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?