|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   približno koliko za opremo?
9.9.2008 8:10:55   
Grahec
 
Zelo lepo bi prosila, če lahko napišete približno koliko ste porabili za celotno opremo za dojenčka (recimo celoten seznam kaj potrebujem za novorojenčka)? Lahko mi posredujete tudi kakšen link, sama žal nisem izbrskala! 
V kolikor niste vsega kupovali novo pa prosim da napišete še kaj ste si sposodili, dobili, oziroma kupili z druge roke... Aja, pa še kdaj ste kupovale (letnico), ker se cene tudi kar spreminjajo...
Res ne sprašujem zato, da bi se videlo kdo ima koliko pod palcem..., ampak z namenom, da bi vedela in verjetno bo še marsikatera  bodoča mamica to z veseljem vzela na znanje  koliko približno se porabi za opremo. Verjetno je tudi razpon cen kar velik, ampak vsaj bežno predstavo upam, da skupaj dobimo. Hvala!


_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 8:37:44   
*alja*
To je res čist odvisno od vsakega posameznika. Nekatere kupijo voziček za 800 evrov druge za 200-300. Odvisno kolk imaš sredstev z tistimi tudi razpolagaš in kupuješ take stvari ki jih finančno premoreš.

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 8:45:57   
Dali*
Grahec, predlagam, da si pogledaš na forum kaj potrebujemo za novorojnčka - opozarjamo in si na podlagi tistega sama sestaviš seznam. Potem je pa tudi odvisn, koliko stvari boš dobila in kaj vse boš kupovala.

Želje posameznic so različne in zato temu posledične so cene.

Brskaj po netu in si izberi posteljico, voziček, previjalno mizico, sedežek, gugalnik, bla bla bla in si v Wordu nared copy-paste in boš imela popolnoma svoj seznm, po katerem se boš ravnala, saj si boš tako izbrala stvari, ki so ti všeč, pa še spreminjš lahko. Malo praktika je treba bit in je. Ma pa že vse cene na netu, bc, Pikapolonica, ikea, buši...


(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 8:59:44   
bskrle
Mi smo kupili za prvorojenko le voziček,rabljen ležalnik.
menim,da je napačno,da misliš,da je otrok ogromen finančne strošek. Ene pač rade kupujejo novo in zapravljajo, druge si kaj sposodimo, gremo v Šparovčka, pogledamo na Bolho ipd. Skratka za opremo boš dala toliko, kolikor si sama želiš.


(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 9:14:34   
Anonimen
Midva sva naračunala tam minimalno 2000-2500. Brez da sobico kupujeva(pohištvo). Rabljenega nebi kupovala. Tam nekje srednji cenovni razred. Da se pridt skozi z manj, pa tudi z krepko več. Odvisno od želja. Naredi si seznam.

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 9:24:27   
Mesečnica
No, bom samo naredila seznam, seštevaj pa sama, OK?

V pričakovanju našega sončka sva spomladi leta 2007 kupila:
  • posteljico Bukela (http://www.cri.si/POHISTVO/bukela.html) s previjalnim nastavkom (ker smo bili v majhnem stanovanju, nismo kupovali previjalne komode): cca. 500 evrov,
  • previjalno podlogo: 20 evrov,
  • voziček Haberkorn Easy (http://www.ringaraja.net/forum/m_2255568/mpage_1/tm.htm#3066335): 199 evrov (v Avstriji),
  • lupinico Römer z isofix nastavkom: cca. 150 evrov (slučajno sva naletela na akcijo, ko si lupinico in isofix nastavek skupaj dobil za ceno lupinice, ker so čistili zaloge, tako da je naša lupinica še letnik 2006),
  • posteljnino (odejico, 2 × prevleko za odejico, 3 × jogi rjuho): cca. 50 evrov,
  • tetra plenice (20 kom.), tetra krpice (12 kom.), sanitetni material (vato, blazinice za dojenje ipd.), plenice za cca. 2 meseca, kremice idr. za vsakdanjo nego otroka: cca. 150 evrov,
  • nekaj malega oblekic (večji del nama je posodila prijateljica): cca. 50 evrov,
  • ležalnik Baby Björn: cca. 75 evrov,
  • kengurujček Baby Björn: cca. 80 evrov (če se prav spomnim),
  • banjico: 15 evrov;
  • nekaj igračk (plišastega medvedka ipd.): cca. 25 evrov,
  • blazino za dojenje (http://www.blazina.com/index.html): 45 evrov,
  • torbo za otrokove potrebščine: cca. 70 evrov,
  • še kakšne drobnarije, ki se jih zdajle ne spomnim: cca. 50 evrov.
Od sorodnikov in prijateljev pa sva na začetku dobila: babyphone, tehtnico, nekaj stekleničk, dudo, nekaj igračk, nekaj oblekic in še kaj.

To so bili najini glavni stroški na začetku. Kasneje sva porabila veliko manj denarja. Od večjih nakupov sva imela v zadnjih 15 mesecih, odkar se je mali rodil, še:
  • prenosno posteljico z visečim dnom in zložljivim jogijem: cca. 70 evrov,
  • previjalno komodo (http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=163998) (ko smo se preselili v večje stanovanje; dobili smo jo v akciji, zdaj je že veliko dražja): cca. 170 evrov,
  • leseno stajico: cca. 80 evrov
  • avtosedež: dobili za darilo,
  • stolček tripp trapp: 160 evrov,
  • voziček "marela": cca. 45 evrov,
  • tricikel: 40 evrov.
No, sprotni nakupi, kot so plenice, otroška hrana, oblekice, pa naju pridejo cca. 60 do 70 evrov na mesec. Igrač sva v 15 mesecih nakupila za kakšnih 150 do 200 evrov.

Naj povem še to, da so bili vsi nakupi premišljeni. Najini kriteriji za nakup:
  • trpežnost opreme - ker sva načrtovala, da bova imela dva otroka, npr. oblekic kupiva malo, so pa kar naprej v pranju (če se discipliniraš in res sproti pereš, za otroka v enem obdobju rabiš le majhno število oblačil), morajo biti take, da bodo zdržale dva otroka (pomembna je kvaliteta materiala, ne pa toliko dizajn) - zaenkrat nama kar uspeva user posted image ,
  • dolgoročna, večnamenska uporabnost opreme - npr. posteljica Bukela "raste" z otrokom (najprej je otroška posteljica, na koncu jo spremeniš v dvosed), stajico bomo kasneje predelali v otroško hišico (da se bosta mala dva v njej igrala), tripp trapp bosta uporabljala več let, previjalna komoda se spremeni v navadno komodo (tako mi je všeč, da jo bom kasneje zase "zaplenila"user posted image ) ipd.
  • kvaliteta igrač: kupujeva predvsem take igrače, ki so didaktične, npr. lesene kocke, Duplo kocke, knjigice ipd. (pliškotov in manj uporabnih igrač dobimo veliko že za darilo user posted image ).
Vso opremo, ki jo bomo "prerastli" in bo po uporabi še vedno OK, bova podarila naprej (oblekice) ali prodala (voziček, prenosna posteljica, kengurujček, ležalnik ipd.), da se bo del stroškov tudi povrnil.

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 9.9.2008 9:37:56 >

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 9:24:55   
Katjusa
mi smo dali v prvo za opremo okol 70.000 sit vozek smo kupli rabljen, posteljco tud za previjalno smo uporabli pisalno mizo na katero smo kupli sam previjalno podlago in kupli smo banjico s stojalom (novo), ostalo smo pa dobil od znancev, prijeteljev, sorodnikov.... to je blo 2006, posteljnino baldahinček, obrobe sem nardila sama torej sme kupla blago in peno... sterilizator in flaške smo mel sposojene kasneje smo kupli nekaj svojih...., Ležalnik, odejco za igranje, nekaj oblačil, vrtiljak, in druge drobnarije smo dobili v dar ob rojstvu..... v ceno ni všteta začetna kozmetika in ostale drobnarije

zdej v drugo bomo uporabli staro postljco k je bla na podstrešju in smo jo že obnovili (je bla še moja)..... kupli smo rabljen voziček in jajčko (40e), kupli bomo tud rabljen jogi.... kupli bomo še sterilizator in nove flaške (ampak to mogoče celo ob rojstvu če bomo vidli da spet ni mleka) .... Naša sredstva so bolj omejena in oprema se bo za drugege otroka sukala približno tam nekje kot se je za prvega torej okol 300€user posted image user posted image user posted image nekaj stvari bom spet sama zašiala in obnovila oblekce pa imam od 1. v ceno ni všteta začetna kozmetika in ostale drobnarije



(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 9:36:39   
Mesečnica
Še malo dodajam.

Zdaj, ko pričakujeva 2. otroka, sva dokupila le:
  • posteljico (spet Bukelo, ker nama je tako zelo fajn, a tokrat brez previjalnega elementa; v BC sva zanjo dala cca. 410 evrov),
  • prenosno posteljico (da bosta imela vsak svojo),
  • še enega plišastega medvedka (da bosta imela vsak svojega), seveda drugačnega, kot ga ima naš prvorojenec,
  • voziček Hauck Tandem (debata o tem: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2980077&mpage=1)(kupljen v Toys'r'us, v akciji za 120 evrov),
  • nekaj oblekic in odejico/vrečo za avtosedež (http://www.neckermann.si/artikel/2781796/Plisasta-vreca-za-otroske-avtosedeze) - ker bo ta otrok jesensko/zimski, prvi je pa spomladansko/poletni,
  • plenice, nove cuclje za na stekleničke in podobne drobnarije, ki so pač potrebne nove.
To je zaenkrat to.

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 9.9.2008 9:39:10 >

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 9:53:06   
Mesečnica
Aja, pa pri nama je tako, da sva med sorodstvom in prijatelji med prvimi, ki imava otroka, pa bi si bolj težko kaj sposodila, ker vsi stvari še potrebujejo, ali pa bova midva tista, ki jih bova dajala/posojala naprej.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 11:07:07   
lea23
midva sva mogla vse kupit novo, ker najini prijatelji in sorodniki še nimajo otrok. rabljenih stvari preko bolhe pa ttu nisva želela.. sva pa kupovala mal več kot 1 leto nazaj. no pred rojstvom sva kupila:

voziček buzz + košara + maxi cosi lupinica - 700€ ( baby center )
previjalna miza - 140€ ( pikapolonica )
posteljica - 110€ ( baby center )
vzmetnica + dve posteljnini + tri jogi rjuhe + dve odeji - 150€ ( različne trgovine )
začetna oblačila za prva dva meseca - cca 120€  ( h&m )
banjica, škarjice, termometer, tetra plenice, glavniček, dude, stekleničke in ostale drobnarije - cca 100€ ( leclerc, pikapolonica )
osnovna kozmetika in lekarne zame in za dojenčka, dva paketa plenic pampers newborn - cca 40€ ( lekarna, muller )

če seštejem, pride skupaj 1.400€

pa se nisva preseravala in nisva kupovala dragih stvari ( no razen voziček je quinny eden izmed najboljših ). kupila sem najcenejšo posteljico, eno navadno previjalno mizo, povprečno vzmetnico,..


no potem pa še ležalnik 40€ in igralna podloga za na tla 40€, ampak to sva kupila potem prvi mesec.



(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 14:28:19   
pomar*ANČA*
midva sva v fazi nakupovanja, tako da ti lahko povem, koliko sva zapravila do zdaj, oz koliko bova še zapravila za stvari ki jih še bova kupila- nove:

- posteljica, lip poljčane+vzmetnica pri recinko.si- 107eur
- voziček jane slalomo pro, 410 eur
- poteljnina, galeb.eu, 40 eur
- kozmetika za bebiko, 15 eur

vse ostalo- cotke, bano, lupico, igrače, previjalne plenice, hojco, sling, ležalnik,... sem pa dobila od sestričen, tako da midva velikih stroškov nimava. res pa je, da se še vedno pokaže kaj kar je potrebno še dokupiti, ampak so to zdaj le še malenkosti.



(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 14:35:12   
rija
pred 3 leti ca. 3,500 - 4000 eur eur....

voziček, previjalna, posteljica, ležalnik, prenosna posteljica, posteljnina, nekaj oblačilc, ampak teh res malo....bana, čebriček, še en voziček, pa še en voziček...user posted image user posted image user posted image , ja vem, smotana sem......user posted image  sterilizator, grelec stekleničk....pa drobnarije....

to je bilo prvih 6 mesecev.....potem pa itak sproti.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 14:58:12   
Anonimen
Tudi jaz sem še v fazi nakupovanja in do sedaj sva kupila:
- voziček + košara, Mutsy 4-rider (570 €);
- pohištvo za otroško sobo - omara, komoda s previjalno ploščo, posteljica, visok regal, 2xstenske poličke, nizek regal za igrače, razni dodatki (tepih, luči, ipd.) ... Ikea (cca. 1000 €);
- prsna črpalka - BC akcija (27 €);
- en grozno fleten pajacek iz BC mimo katerega nisem mogla it (25 €);

V dar sva pa dobila:
- MC lupinico,
- ležalnik za dojenčka,
- en kup oblekic in čeveljčkov (samo so malo bolj fantovske, midva pa pričakujeva punčko user posted image ),
- stojalo za banjico,
- kengurujčka, ...

V paketu bom pa naročila en kup tetra plenic, prenosno posteljico, isofix podstavek za lupinico, jogi, ipd.

Ostalo bo pa tudi počasi ... do decembra je še čas user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 15:05:20   
Toja22
Mi smo kupili skoraj vse novo razen pojstelce ( prvi otrok v družini):
Voziček peg perego: 355 eur
Jajčka + podstavek : 180 eur
Previjalna miza Lana: 210 eur
Prenosna pojstelca: 30 eur
Posteljnina: 70 eur

Pol pa še vse cotke in drobnarije, ki pa se mi niti ne sanja kolko je prišlo.

Pol po rojstvo smo še pa dokupili razne igrače, igralni center, ležalnik, kengurujček....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 15:34:04   
julika
mi2 že imama skoraj vse.toliko sma zapravila do zdaj
- voziček+jajčka 440€ (kupila tašča,tako da sma tukaj dobro skozi prišla user posted image )
- banica 8€
- nekaj oblačil - približno 120€
- 2 dekici 40€
- stekleničke + dude 17€
- previjalna torba 20€
- koš za plenice 20€
- tetra plenice in krpice 25€
- komplet škarjice, krtača, glavnik... 8€
- 2 brisački 20€

Dobila sma zibko, dost oblačil, ležalnik, zimsko vrečo, zimske pajace...(verjetno sem kaj pozabila).manjka nama še previjalna in vsa kozmetika.upam, da sem ti lahko kaj pomagala.lepo nakupovanjeuser posted image .

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 17:17:07   
ANIME
Ne vem koliko si boš sploh lahko pomagala s podatki, saj je drobnarij full in dejansko ne moreš kar tako ocenit koliko si dal. Odvisno je tudi, ali vzameš stvari do rojstva ali tudi kasneje (prenosne posteljice, stolčki za hranjenje, knjigice, igrače,..... vse to pride šele kasneje).
Prav tako je odvisno ali dojiš ali hraniš z adaptiranim mlekom (ali to, da ješ dražjo in bolj zdravo hrano šteješ kot strošek družine ali kot strošek za novorojenčka user posted image ).

Skratka seznamov je že full objavljenih - če ne najdeš nobenega, ti lahko jaz pošljem (pošlji mi na ZS) saj sem si ga sama prilagodila, potem pa v akcijo in iskat cene po internetu ... skoraj vse firme imajo objavljeno, in pač upoštevaš svoj okus, zmožnosti in podobno ....


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 21:54:35   
Čarli08
Ene 1500 EUR po mojem za osnovne stvari, če moraš vse kupiti - potem pa itak vsak mesec dokupuješ ...
Se pa da zreducirat, če poznaš koga, ki ti lahko kaj posodi ali pa kaj rabljenega proda ...

(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: približno koliko za opremo?
9.9.2008 22:04:08   
Anonimen
Cisto odvisno od zelja.

Vozicek in lupinica ca. 400€, posteljica, jogi in previjalna  ca. 400€, kengurujcek ca. 25€. Nekaj malega oblek in minimalno kozmetike. Posteljnina Ikea, tudi bolj drobiz. Stol za hranjenje tudi Ikea, 15€. Vec se pa ne spomnim.

Ostale opreme (hojice, stajice, lezalniki, vrtiljaki....) nisem kupovala.

(odgovor članu Grahec)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: približno koliko za opremo?
10.9.2008 15:16:53   
Nina00
Glede cen ti ne morem pomagat, ker nisva seštevala. je pa že toliko nazaj, da se ne spomnim več za vse.
Ti pa svetujem, da si sedaj kupiš osnovne stvari in da stvari kot so prenosna posteljica, ležalnik, stolček za hranjenje ipd dokupuješ kasneje (morda pa jih bosta dobila tudi ob rojstvu za darilo). Lahko tudi spremljaš razne akcije, tudi internetne ipd
Mi smo npr. ležalnik dobili nekje pri 4. mesecih in nam je prišel prav med jedjo, da je ležal na mizi v ležalniku in naju opazoval, ter v kopalnici. Sicer pa smo od rojstva uporabljali blazino z lokom za na tla.
Koš za plenice se mi zdi pa skoraj nuja, če imaš previjalno v spalnici ali sobici. saj na začetku vonj še ni tako močan, kasneje pa. Tako da, če ne nosite smeti ven 1-2x na dan ga toplo priporočam.
Stvari, kot so sterilizator, črpalka za mleko,... - osebno jih nisem rabila. Če pa vidiš, da jih rabiš, jih lahko takrat kupiš. Ker po revijah včasih piše, kot da brez tega sploh ne gre.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: približno koliko za opremo?
12.9.2008 10:21:06   
Grahec
Vsem najlepša hvala za napisano, se mi zdi, da zdaj vsaj približno predstavo imam koliko moram prihraniti za nakupe, da lažje načrtujem in obdržim kaj evrčkov na računu.user posted image  

Nakupovati se mi sicer še resnično nič ne mudi.

Ja, podrobnejše raziskovanje cen bo pa še prišlo na vrsto, ko bo čas za nakupe! Hvala tudi za nasvete kako naj se tega lotim.
Obenem sem tu zvedela še kje ste kupovali... Super ste! user posted image

< Sporočilo je popravil Grahec -- 12.9.2008 10:24:28 >


_____________________________

Ljubezen je iznajdljiva do neskončnosti.
(sv. Vincencij Pavelski)

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: približno koliko za opremo?
14.9.2008 9:36:57   
lea23
no sej boš videla :) kupiš pa itak vsak mesec nekaj, pa se potem mal porazgubi. en mesec kupiš voziček in lupinico avtosedež, drug mesec posteljico, naslednji mesec previjalno mizo, pol ti pa itak ostanejo samo še drobnarije in oblačila.

pa tudi potem ko otrok preraste, pač prodaš in kupiš kaj drugega.
midva sva voziček s košaro prodala za 300€, pa je bil rabljen 1 leto in kot nov. pa maxi cosi lupinico sva preko bolhe prodala za 80€. pa sva potem s tem denarjem kupila en manjši voziček, avtosedež 9-18kg, ... voziček in lupinico sem prodala za polovično ceno user posted image

(odgovor članu Grahec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: približno koliko za opremo?
15.9.2008 14:39:33   
kiara24
mene pa zanim akje ste dobile tolk poceni postelnino, ker kar jaz gledam je jogi rjuha za posteljico 60x120 od 8E naprej, potem blazine za okrog postelije so od 50 E naprej kje je potem še postelnina za pojstelico in pa vzglavnik.
Je pa res da kar se tiče brau je vse v roza in modri barvi, nevtralnih kot so recimo bež, rumena... sploh ni, če pa je je pa kičasto!


(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: približno koliko za opremo?
16.9.2008 13:11:47   
sanelaa
Tudi mi prvega pričakujemo v oktobru, pa smo do sedaj zapravili cca. 1300 €.

Voziček quinny s košaro in športnim delom, maxi cosi jajčka, postelja, 2 kompleta posteljnine, 3 rjuhe............to je prišlo cca. 950 €, naročili pa smo vse skupaj iz Nemčije. (http://www.kidsroom.de/cgi-bin/kidsroom.shop)

-potem pa dekica, zimska vreča, dude, flaške, oblačila, banjica, kozmetika, plenice..............vse smo kupili novo, ker gre za prvega vnukeca in babica sploh noče slišat o čem rabljenem.

(odgovor članu kiara24)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: približno koliko za opremo?
16.9.2008 14:33:10   
Mesečnica
Kiara, za posteljnino se ti splača pogledati pri Neckermannu, če greš kaj v Avstrijo, pa v Toys'r'us lahko tudi dobiš kakšno ugodno varianto.

Pri nas ima pa Leclerc občasno kakšno akcijo. Enkrat sem dobila dve jogi rjuhi (pakirani skupaj, ena bela, ena barvna) 60×120 (za našo prenosno posteljico) za cca. 5 ali 6 evrov.

Pa še tule poglej:
http://www.posteljnine.si/si/produkti/
http://zibka.com/

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 16.9.2008 14:37:48 >

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: približno koliko za opremo?
17.9.2008 15:07:20   
kiara24
hvala Mesečnica, no te barve kot so pa na tej strani so mi pa ful dobre, se bomo pa v LJ pelajali. Takeli linki pridejo prav.
še nekaj me zanima, res. kako veš koliko stvari puiti za dojenčka na začetku. Jaz moram vse kupiti na novo ker nikogar nimam pred seboj da bi že imel dojenčka.
Ne vem ali je pamteno da se kupijo samo št.56 ker ne bom vedla spola do poroda in bom kupovala v nevtralnih barvah?! Potem bi pa kupovala šele št.62 ko bom vedela tudi kateri sopl bo!
kaj porečete na to?!

hvala vsem. pri drugem bo lažje!user posted image

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?