|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pridobivanje kg
28.1.2011 19:07:01   
Anonimen
sem v 21.tednu,do sedaj sem pridobila ze 7 kg,kar pa ginekologinja meni,da je prevec!tiste,ki imate vec iskusenj:v kdaj teza najhitreje narasca,se zadnji mesec res obicajno umiri?kako kaj ve pidobivate kg?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pridobivanje kg
28.1.2011 19:32:02   
Katrin
V prvi nosečnosti sem pridobila 1 kg na  mesec, v drugi pa vsega skupaj le 4 kg user posted image

Oba škratka sta danes vesela, zdrava, aktivna, živahna, ...

Uživajte in lepo nosečnost do konca user posted image

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pridobivanje kg
28.1.2011 19:34:22   
Shorty_
7 kg v celi nosečnostiuser posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pridobivanje kg
28.1.2011 19:36:03   
Čebel@
pri hčeri 8kg v celi nosečnosti,sedaj pa do 33t 6kg

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pridobivanje kg
28.1.2011 21:10:44   
Sonček in poletje
Jaz sem pa tako bruhala, da sem tekom nosečnosti zgubila 11kg, ampak sem jih potem tudi nazaj pridobila, pa še 9kg zraven. Najbolj sem se po moje zredila v tretjem tromesečju, pa še 13 dni čez rok sem nosila.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
28.1.2011 21:11:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Čebel@)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pridobivanje kg
28.1.2011 21:42:34   
matejast
V prvi nosečnosti 25 kg, v drugi 35 in v letu dni je šlo vse dol. sem se pa seveda morala za to mal potrudit- prehrana in ful gibanja, tako, da so me pol komentiral, da sem še bol suha kot prej. Zdaj v tretje se pa pazim in res zdravo jem in tud mal gibam, pa gre vseen gor- sem v 18. tednu in sem se zredila že 7 kg. Ne vem, očitno imajo tle tud hormoni kaj zraven user posted image , ampak zdaj vem da se da vse zgubit če imaš voljo, tako, da nič se preveč sekirat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pridobivanje kg
28.1.2011 21:59:16   
butt3rfly
jst sm se do 17. tedna zredila za skor 7 kil, kar se mi zdi odločno preveč. rekla bom, da nimajo tuki hormoni čist nč zraven, ampak da je šlo enostavno za nažiranje in prenažiranje. in sem svojo prehrano popolnoma spremenila. silno pazim, kaj jem (nič navadnega kruha, samo kakšnega polnozrnatega, rženega, nabavila sem si dosti diabetičnih izdelkov, med malco imam striktno samo sadje, zelenjavo, manjmastni jogurt, za večerjo kakšen rižev kruh z manjmastnim sirom in manjmastno klobaso). edino za kosilo jem normalno, kar pač je tisti dan na jedilniku. včasih pustim, da me nekaj časa muči lakota, sploh zvečer. gibam se nič kaj več kot prej. in v 3 tednih sm ostala na isti teži, nič pridobila. malo volje je treba, pa gre vse skupi.

(odgovor članu matejast)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 9:08:56   
fluf
jaz se prehranjujem isto kot sem se... pojem isto ali celo manjšo količino, jem fuuuuul sadja... nobenega prenažiranja. v 23 t sem na +4kg... problem je ker sploh nimam apetita in me zdej mož sikira, da vsaj 1x na dan nekaj pojem... in ne samo sadje.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 10:33:30   
kajajaka
Največ sem se zredila v zadnjem mesecu. preživela sem ga v bolnici, imela sem dieto (brez soli in maščob). Rres sem pazila, da nisem pojedla nič drugega kot to, kar sem dobila v bolnici, pa sem šla vseeno zadnji mesec 4 kg gor.
No veliko je bila kriva tudi voda, ki se mi je zadrževala v telesu - hčerka je imela dobre 3 kg, jaz pa par dni po porodu 12 kg manj.

Tako, da ne obremenjuj se. Poskušaj paziti kaj in koliko ješ, nikakor pa ne stradaj. B
oš že po porodu hujšala, če bo potrebno.
Včasih je tudi vpliv hormonov tako močan, da se ne da pomagati (ščitnica - naj ti jo zdravnica prečekira...)

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 12:22:14   
fluf
kajajaka joj ja to da se stradaš v nosečnosti ni ql. Samo npr. jaz sploh imam apetita. Sploh lačna nisem. Sadje, je zakon... pol se pa neha... nikol nisem lačna user posted image sej men tud ni fino da je tko. Sej ko smo vzpoztavili red in disciplino... zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 12:57:39   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

sem v 21.tednu,do sedaj sem pridobila ze 7 kg,kar pa ginekologinja meni,da je prevec!tiste,ki imate vec iskusenj:v kdaj teza najhitreje narasca,se zadnji mesec res obicajno umiri?kako kaj ve pidobivate kg?


Do 20.tedna sem imela +10.5kg (čeprav sem do 12.tedna imela probleme s slabostjo in občasnim jutranjim bruhanjem na tešče). Tudi mene so gnjavli zaradi teže, ampak če sem bila skozi tako lačna. Do konca sem se zredila 23kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 13:35:50   
sonya1
Tudi jaz sem se do danes, ko sem zakorakala v 18. teden zredila že 7 kil. Ampak glede na to, da sme bila prej zelo drobčkana, mi pravijo, da šele zdaj zgledam normalno, da sem bila prej čisto presuha. Mi je pa kar malo čudno nositi tako težo naokrog. Ko sem spraševala sestro v ambulanti, le je preveč, je pa rekla, da če bi imela ona toliko kil kot jaz, pa ni noseča, bi bila ful vesela. Prijazna punca, ni kajuser posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 15:17:33   
taya 100
Jaz sem na koncu druge nosečnosti.V prvi nosečnosti sem pridobila 15 kg, vse je šlo z dojenjem takoj dol.Najbolj sem se zredila na začetku. Pa tudi veliko drugačno hrano sem jedla kot sedaj. Mi je pasalo čisto nekaj drugega kot sedaj. Odvisno pač, kateri vitamini in minerali so mi manjkali. Sedaj mi že en mesec teža nič ne narašča. Kolikor sem se zredila sem se - 10 kg, mislim pa, da bom rodila naslednji teden,Jem normalno. Prve tri mesece sem pa obakrat čutila neizmerno lakoto.Pa sem jedla, samo ne sladkarij. Uravnoteženo.

(odgovor članu sonya1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 15:39:32   
olimia
tudi jaz sem dobila do 21. tedna +7kg. meni se je zdelo veliko, sestram tudi, ginekolog pa mi je rekel,
da ni tako hudo, ker sem bila prej suha ITM še ne celih 19. Tako da sem jih imela v 27. tednu +12 kg.
Je pa res, da sem vse pridelala z neverjetnim apetitom; sem bila skoz lačna
in sem zaradi bolezni do 29. tedna izgubila 2 kg; tako sem trenutno v 29. tednu in imam +10kg.
Upam, da jih v teh zadnji 10 tednih pa tudi ne bom dobila več kot 5-6kg.
Prvič sem jih imela +16kg in tri mesece po porodu -2kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 20:24:05   
maktub
jaz sem se vse skupaj zredila 25 kg...pa mi ginek. se nikoli ni rekla da je kaj preveč.. je pa resss da sem imela probleme pred nosečnostjo z netezo tako da sem potem s temi kg prisla na normalo , mogoče mi pa ni glih zato nič rekla.. kolegica je tudi sla toliko gor s tem da je kr precej močna pa ji tudi niti 1x niso nič rekli...
meni se zdi bedasto da ti dr. govori pazi na tezo.. zakaj pa.. jaz sem imela tak ampak tak apetit da  me nebi prav noben zaustavu pri obroku:)
pomoje je brezveze gledat na kg v nosečnosti kajti po porodu če si pridna in se malček pazis gre kr lepo vse dol...

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 21:00:06   
pomar*ANČA*
jaz sem se zredila za 20 kg, res pa je, da sem štartala z 48kg, tako da sem potrebovala malce maščobne zaloge.

najbolj so mi kile poskočile prvo in zadnje tromesečje.

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pridobivanje kg
29.1.2011 21:16:48   
sobrate
Prvič sem se zredila 10 kg,sam sem tud prej rodila(6t.). Zdej sem v 21.t. in mam že 5,5kg plusauser posted image .Men se zdi to ful velik, ginekologinja mi je pa rekla da sem pridnauser posted image .
Pa zdi se mi da user posted image  ful različno pridobivajo gor kg, odvisno od vsake posameznice.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pridobivanje kg
30.1.2011 6:05:50   
taya 100

Tudi meni se zdi tako.Odvisno je od višine, konstitucije, tudi kaj telo potrebuje v tistem času......Jaz se ne bi sekirala za kg. Jaz se nisem toliko zredila, ker sem drobna po naravi in tudi majhna. Že drugače se mi vsak kg pozna. Nekdo, ki je večji, se mu recimo pozna 5 kg........Moja prijateljica se je tudi zredila za 25 kg. Štartala je z nizko težo. Že iz bolnice je odšla 10 kg lažja. Imela je veliko vode v telesu. Jaz sem odšla iz bolnice prvič 4 kg lažja. V naslednjih dveh mesecih sem bila že na normalni teži. Mi je dojenje vse pobralo. res pa je, da sem po naravi fizično aktivna, tudi v nosečnosti in tudi po porodu in so kg kar sami od sebe izginevali.

(odgovor članu sobrate)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pridobivanje kg
30.1.2011 9:44:54   
Anonimen
v katerm mesecu pa grejo kilogrami najhitreje gor,a je to odvisno od posameznice?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pridobivanje kg
30.1.2011 13:24:17   
taya 100
Ja. V prvi nosečnosti sem štartala z nizko težo 44 kg ( sem majhna in se med drugim aktivno ukvarjam s fizično dejavnostjo). Prve mesece sem se največ zredila, ker si je telo nabiralo in kopičilo maščobe. Pa sem pač jedla. Nesmiselno se mi je zdelo, da bi se držala nazaj, če pa sem čutila, da se s telesom nekaj dogaja in telo pač kliče po svojih potrebah. Potem se je umirilo. V drugi nosečnosti sem štartala z višjo težo in telo ni potrebovalo tolikšnih zalog, zato sem se bolj enakomerno redila, čeprav tudi največ v prvih mesecih, ko se telo navaja na hormonske spremembe. Nekaterim je zelo slabo na začetku in ne morejo jesti veliko, ker vse zbruhajo. Potem telo nadoknadi drugače. Moje mnenje je, da, če vsaka ženska prisluhne malo bolj svojemu telesu, bo že sama vedela, kaj jesti in koliko. Nič ni prav in nič ni narobe. Recimo meni je manjkalo folne kisline.To sem vedela, ker se mi je cele tri mesece luštala coca cola. Sem jo pila, vendar sem folno kislino raje iskala v hrani. Veliko je takšnih in podobnih stvari. Sem bila pač bolj pozorna. Zadnji mesec se mi recimo lušta hren. Potem pač prisluhnem, katere minerale in vitamine telo potrebuje in mu jim ponudim. Tako nimam nobenih težav in sem se v obeh nosečnostih počutila odlično. Če pa zdravje ponagaja ( prehladi.....) pa se tudi pocajtam s hrano in vitamini.Tako nimam dodatne potrebe po hrani. Tudi sladkarije jem. Seveda zmerno, drugače bi jih jedla cel dan,...tako pa vem, da telesu primankuje sladkor v krvi in potem sežem velikokrat po suhem sadju.
Če pa se pač malo bolj zredimo, bomo pač se potem potrudile pa shujšale. Meni se zdi, da je res, da se z dojenjem topijo maščobe in hitreje krči maternica. Sicer pa smo vse različne. ene imamo veliko vode v sebi, ene manj, že to prinese nekaj kg, ene nosijo večjega in težjega otroka v sebi, ene lažjega in manjšega,....telo je tako kompleksna stvar, da ga je zelo težko primerrajti z ostalimi. Sploh pri nosečnosti.
In prav je tako. Nič skrbeti za kg. Prepusti se. Uživaj, sploh če je to prva nosečnost. Pri drugi ne moreš tako na veliko uživati, ker rabi pozornost še prvi otrok. Jaz sem se ful razvajala. Veliiko sem hodila v naravo, plavat,......brala sem veliko. Tako sem dobila ogromno informacij, in so mi prav prišle. Vsega tega sedaj nimam časa početi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pridobivanje kg
31.1.2011 11:51:47   
Taddy78
Hujšanje zaradi dojenja. Jaz še vedno ne verjamem v to.
Vse kolegice, ki so po porodu v zelo kratkem shujšale na svojo težo, ali pa še nižjo, so samo zaradi neprespanih noči, nezmožnosti počivanja zaradi nenehnega joka in kolik otroka, celodnevnega dojenja, v glavnem zaradi izmučenosti in skrbi zaradi otroka.
Sama sem v 2.mesecih shujšala 15kg (že s samim porodom mislim, da me je bilo vsaj 6kg manj, saj je sin imel 4kg), potem pa so kg šli še samo navzgor. Bila je zima, nekih dolgih sprehodov si nisem mogla privoščit...
Še zdaj nosim na sebi 10kg, pa jih ne spravim dol.

(odgovor članu taya 100)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pridobivanje kg
31.1.2011 12:17:33   
taya 100
Pozdravljena! Nisem napisala, da hujšaš zaradi dojenja. Dobro preberi. Z dojenjem se hitreje topi maščoba in če upštevaš druge dejavnike, ki so pri vsaki drugačni, lahko dosti hitreje shujšaš. Če se zrediš nazaj, pa je odvisno od volje in vztrajnosti. Tako pač je. Vem, da imamo pripravljenih veliko izgovorov,ampak to že vsaka zase najbolj ve. Jaz sem prvič rodila tudi januarja. Hujšala nisem zaradi neprespanih noči, kvečjemu bi takrat več pojedla, saj mi je primanjkovalo energije, ampak so vključeni drugi dejavniki. Zima pa je le izgovor za nesperhode. Utrujenost, verjamem.Ssaj pravim, vsak je drugačen. eni rabijo več discipline drugi manj. Predvsem pa odločnosti in volje.
Pa lep pozdrav!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pridobivanje kg
31.1.2011 12:21:37   
miska333
Sem šla prav pogledati v materinsko user posted image Ko sem bila v 21.tednu sem se zredila za 6 kg. Do konca nosečnosti za 15kg. Zdaj 6 mesecev po porodu imam 4kg manj kot pred nosečnostjo.

(odgovor članu taya 100)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pridobivanje kg
31.1.2011 12:52:00   
divans1
V celi nosečnosti sem se zredila 20 kg, pa mi je tud proti koncu sestra mal težila, pa se nisem dala hehe.... vse je bilo ok na koncu, z mano in bebiko, pa tudi vse kg sem na hitro zgubila, še manj jih imam kot preden sem zanosila, je pa tamal star 8 mesecev. Nč sekirat, uživaj!!!

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?