|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:13:51   
karmy
...se mi zdi da je iz lendave...user posted image

ste gledale včeri 24ur? prbiu da otroki brezposelnih in kmetov nimajo kaj delat v vrtcu in da za brezposelnost so si sami krivi in če hočjo dat v vrtec otroka, naj bosta oba starša zaposlena....

on pa sprejema high ljudi...mislim da samo od premožnih staršev otroke... kot da otrok od brezposelnih in kmetov, ne potrebuje družbe in da so lahko samo starši dovolj....

mislim kaka glupa izjava....user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:15:39   
Anonimen
Sem že včeraj brala, ko je Alika povedala. In to ostane kar brez posledic, take izvajave? No, vsaj na volitvah, upam, da se bo poznalo.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:18:52   
*maja
Mene take stvari oz. izjave tolk pogrejejo da bi najraj kar user posted image .user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:21:28   
Marogica
Prispevka na POP-u nisem gledala, pa tudi tega župana ne poznam. Mislim, pa, da je najbrž hotel povedati, da tisti starši, ki so doma, se pač lažje odpovedo vrtcu, ker imajo možnost varstva, kot pa nekdo, ki je v službi. Konec koncev brezposelni tudi dosti manj plačujejo in te stroške najbrž krije občina, kateri primankuje denar, kakor vsem občinam. Kar tako razširit vrtec in zaposliti nove ljudi pa tudi ne gre, ker se je treba prvo vprašat od kod denar.
Mislim, da ta gospod ni želel žaliti kmetov ali brezposelnih-mogoče je se je le napačno izrazil. To je seveda moje osebno mnenje oz. jaz bi to tako razumela.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:23:34   
karmy
sm vseeno...jzt sm študentka in brezposelna....mojmu sinu nism jzt več dovolj...rabi družbo...drugače bi bil družbeni invalid...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:30:52   
Anonimen
Jaz pa razmišljam in problem vidim v tem smislu, da koliko je pri nas zdaj črnega in pogodbenega dela. Ko so starši uradno brezposelni, pa vendarle delajo, da preživijo sebe in otroke. Z veseljem bi bili zaposleni, pa jih delodajalci ne zaposlijo. V tem je največji problem.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 10:42:32   
Pupica
Splišniuser posted image user posted image user posted image
Prideš z porodniške te pa ne rabijo večuser posted image Najlažje se  je spravljat na brezposelne in kmeteuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 11:19:18   
pravljica
jaz se nekako strinjam z marogico in torej delno tudi z županom...očitno je treba postavit neke meje, če ni druge možnosti...in komu dat torej prednost? se mi vseeno zdi, da strarša, ki delata bolj rabita varstvo kot nekdo, ki je cel dan doma...da ne govorim o tistih, ki prejemajo vse dodatke in pomoči, delajo na črno in še otroka bi imeli zastonj v vrtcu...ne vem no, tudi jaz ga sicer nisem poslušala
1,2 in 3 letne otroke pa lahko brezposelna mamica komot odpelje dopoldan na igrišče vrtca in ga vsaj delno socializira :)
meni bi se to zdelo logično (če bi bila sama doma, kot sem en čas bila), da imajo prednost tisti, ki varstvo res potrebujejo...tu ne gre samo za socializacijo otrok

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 11:22:35   
dix
Napačnega župana imate na tapeti, sicer pa naš ni kaj dosti boljši, ima paš svoje druge bistre ideje.

No, pravi je lenarški župan:

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20051003_3062147_16067622.php

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prijava župana iz lendave
4.10.2005 11:30:44   
Pi-kica 1
Ne, res ne gre le za socializacijo otrok, gre za mnogo več. Predvsem gre za to, da imajo otroci revnejših staršev že v začetku slabši start od ostalih. Doma je revščina, pomanjkanje, obup zaradi brezposelnosti, otrok pa v vrtec pride povsem v drugo okolje. Na ta način ima veliko več možnosti, da se krog socialne izključenosti in revščine prekine.

Če je v občini tolikšna potreba po vrtcu, da bi se lahko formirala nova skupina otrok, je občina dolžna zagotoviti možnosti, da se ta nova skupina otrok tudi formira.

Župan je v svojih izjavah žalil brezposelne in revne, saj je dejal, da so si za to sami krivi, če bi hoteli, bi že lahko delali. Če pa imajo take razmere, pa je najboljše, da jim socialno otroke kar vstran vzame. Kar pomislite, kako se mora počutiit npr. tekstilna delavka, ki je pred kratkim izgubila službo in bi zelo rada delala, ob takih izjavah.

Sicer pa je zakonsko določeno, kateri otroci imajo prednost pri sprejemu v vrtec in upam, da njegova dejanja ne bodo ostala brez posledic. Aja, gre pa za občino Lenart, ne Lendava.

Uf, sem se razpisala, ampak me to tako razjeziuser posted image

LP

Pi-kica

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prijava župana iz LENARTA
4.10.2005 11:53:18   
KIRA
župan ni iz lendave, tu ni takih bedakov, pač pa je iz lenarta..... bolano, če me vprašate. saj brezposelni tudi ne sedijo doma križem rok - prošnje pisat, hodit na razgobvore, papirje urejat tudi vzame ogromno časa, poleg tega pa je to diskriminacija - da otrok samo zaradi nezaposelnosti enega od staršev ne dobi mesta v vrtcu. tako je lahko prikrajšan za marsikaj..

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prijava župana iz LENARTA
4.10.2005 12:36:13   
rinka
župan je sicer dal malo primitivno izjavo, vendar ima po svoje vseeno prav. ker so vrtci tako prezasedeni morajo imeti prednost tisti otroci, katerih starši delajo. res je da morajo brezposelni iskati službe, hoditi na razgovore in pisati prošnje. amapak saj ne greš vsak dan za 8 ur na razgovor, v službo pa greš. osnovni problem je v pomankanju vrtcev, raje naj te zgradijo in bo dovolj prostora za vse otroke.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prijava župana iz LENARTA
4.10.2005 13:41:36   
piščanc
občine bi morale zgraditi ustrezno velike vrtce za vse, ki želijo, da so otroci v vrtcu!!

vendar to nekatere še niso storile, zato se strinjam, da imajo prednost pri varstvu v vrtcu otroci zaposlenih staršev. vrtci so ustanovljeni za varstvo otrok, za socializacijo je potem pristojna šola. res pa je laže biti brezposeln, dobivati podporo, imeti otroka v vrtcu kot pa hoditi v slabo službo, se sekirati, da prideš pravočasno ponj, oz. imeti zraven še varuško, in popoldne še veselo skrbeti za družino.

Otroci so naši, vsak je odgovoren za svoja dejanja in odločitve.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu rinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prijava župana iz LENARTA
4.10.2005 15:43:28   
Urša
user posted image user posted image user posted image  Ja, ja, tisti brezposelni smo si res sami krivi, ker nimamo službe-pač nočemo delat! Dela je dovolj, le zagrabit ga je treba. user posted image user posted image user posted image  Glih neki tazga je izjavil. Da ga ni sram! Nej si proba sam iskat službo brez vez in poznanstev!
Pa še to: Tisti ljudje, ki so prijavljeni na Zavodu, imajo toliko enih obveznosti-seminarji, javljanja, razgovori, da tudi oni nimajo možnosti stalnega varovanja otrok. Naj le-ti z njimi po uradih hodijo?
Drugače pa tudi jaz ne vidim smisla vrtca v tem, da imaš kam otroka za dat, ker si v službi, ampak so tu socialni odnosi, navade, samostojnost, vzgoja, igra in še marsikaj več kot samo varstvo.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prijava župana iz LENARTA
4.10.2005 17:20:03   
karmy
se popolnoma strinjam z uršo...

lažje je tistim govort da župana nekak razumejo, če pa so vsi pr hiš zaposleni in majo dnar...zanima me kako so se odzvali tisti, na katere je letelo...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prijava župana iz LENARTA
4.10.2005 21:02:02   
elizabeta p
Mene je tud tko razjezil, da je groza. Moj sinko je šel v vrtec 1.9., pri 2,5 letih. Jaz še v šolo hodim, moj je zaposlen, trenutno na bolniški. Nisem ga dala v vrtec zato ker sem lena, ampak zaradi socializacije. Preden je šel v vrtec je bil čisto žalosten, če na igrišču ni bilo otrok. Že ta mesec ko je v vrtcu je napredek viden. Tudi težko si bova privoščila vrtec, ampak za otroka...
Ena je napisala, da se gre lahko otrok igrat v vrtec na igrišče. Pri nas to ni mogoče, razen, če je otrok že sprejet v vrtec in ga želiš navaditi na novo okolje. In tudi če bi bilo to možno, kaj pa ko je dež ali zima?
Ni potrebno otroke revnejših staršev že ob rojstvu označiti, da so manjvredni.
Kaj pa naj naredi brezposelna mama, ki službo dobi, otroka pa nima kam dati,ker ni v vrtcu? Zavrne službo in začarani krog bo sklenjen.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prijava župana iz LENARTA
5.10.2005 19:10:51   
Anonimen
Tukaj se bom tudi jaz vključila v debato. Najprej, da se razumemo: tale lenarški župan je čuden. Ne samo zaradi te izjave, tudi nekatera druga dejanja nimajo ne repa in ne glave.

Zdaj pa k vrtcu. Po moje ima delno prav. Res je problem z vrtci. Ti so polni. Starši, ki smo zaposleni, marsikdaj ne moremo dati otroka v vrtec. Hvala bogu, pri nas se tega ni zgodilo, ker so šli glede na to, kdo je prej otroka vpisal v vrtec v času vpisa.

Ampak res, kaj naj naredi starš, ki hodi v službo od osem ur dnevno, pa ne dobi vrtca? Potem pa rečejo: saj ima denar, ima možnost privat varstva. To pa je tako drago, da si ga enostavno ne more privoščit. Kaj naj naredi takrat? Začarani krog je sklenjen - tako kot pri mamicah, ki niso zaposlene.

V Nemčiji imajo to dokaj dobro urejeno. Mamice, ki so doma, lahko peljejo otroka v vrtec za omejeno število ur na teden. Ne pa tako kot v našem vrtcu, ko ima brezposelna mamica otroka v vrtcu do pol štirih - in to v prvi skupini jaslic. user posted image

(odgovor članu elizabeta p)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prijava župana iz LENARTA
5.10.2005 20:25:11   
Anonimen
nekaj bi še dodala čeprav sem že zadnjič pisala o tem.danes sem dobila ček za vrtec 28 tisoč.mali je bil v vrtcu vsega skupaj če zračunam šest dni po osem ur.moram pa plačat celi mesec kajti ni manjkal po tri dni skupaj.vsak teden mava terapijo pa preglede in tega ne odštejejo.in kdaj se bo sploh lahko privadil,ko pa nonstop manjka?evo zdaj ga nebo dva tedna zaradi operacije potem bo pa spet jok.potemtakem tudi mojega nebi smeli sprejet v vrtec,ker sem jaz doma?meni je že tako preselo vse skupaj,da bom zdaj ko bo šel ponovno nazaj en čas počakala potempa ga izpisala kajti ne vidim da bi mu sploh tam kaj pomagalo.vsak dan je bil žalosten in jokal.ta Lenarški župan pa ni nič boljši od našega.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prijava župana iz LENARTA
8.10.2005 21:38:03   
Anonimen
Alika, glede plačevanja vrtca. Odbijejo ti hrano, kar znese minimalno. V ceno, ki jo plačuješ za vrtec, je všteta tudi "vzgojiteljica". Ta pa je tam, ne glede na to, ali je tvoj otrok v vrtcu ali ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prijava župana iz lendave
9.10.2005 21:58:16   
Anonimen
ma spet ena pametna....
kaj pa če sem brezposelna in inščem službo in jo dobim? kako naj iz danes na jutri dobim prostor v vrtcu?!

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prijava župana iz lendave
11.10.2005 7:53:37   
leah
Dejte punce no zdej tukaj nekaj kolebat kaj je prav in kdo nima prav.ne glede na vse-zaposlen ali ne zaposlen, goljufa ali ne, vsakemu državljanu pripada varstvo otroka, pa ni važno ali plača občina ali ne.Konec koncev se predstavljamo za neko jako socialno državo, in moje mnenje je, da bi morala pri takih zadevah posredovat in stvari urejevat država in Ne občina in nek zahojen kvazi župan.
In tudi ve nimate niti najmanjše pravice zagovarjat takšno dejanje in delat hipoteze zakaj se je župan tako odločil.To za neko tako državo kot je naša sploh ne bi smelo biti vprašanje....Tko, da pojdite raje kuhat ali pa se z otroki ukvarjat, ki vas zagotovobolj potrebujejo kot pa tale forum ali župan Lendave.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prijava župana iz lendave
11.10.2005 21:34:03   
elizabeta p
Mene tud tok jezi. Sem prej gledala Preverjeno. Lahko ga je s polno ritjo srat. Doma prodaja okna, ima podjetje. Denar pa špara na otrocih, da lahko izda knjigo o sebi na občinski račun. Kaj bo pa če bojo šole prepolne? Imejte otroke doma, pa jih poučujte saj mate čas, al kam to pelje? Pa tko so par mesecev nazaj nakladal kako je treba rodnost povečat. S takimi ukrepi je ziher ne bojo.

(odgovor članu leah)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prijava župana iz lendave
12.10.2005 7:46:11   
Urša
Tud jst sm gledala Preverjeno. Katastrofa!user posted image user posted image user posted image Na žalost pa se mi zdi, da je v tistem kraju kar precej ljudi "slepih" in se bo težko kaj spremenilo. Ja, okna... baje jih imajo več al manj vse javne ustanove po Lenartu-sicer je bilo pa njegovo podjetje najugodnejši ponudnik. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu elizabeta p)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prijava župana iz lendave
12.10.2005 8:30:05   
viv_
Ja človek ima podjetje  in sedaj???? Saj ni edini ki ima firmo. Saj ni, da bi mu okna padala z neba on jih pa potem naprej prodaja! Vsak ima možnost izbire, pa naj si odpre firmo in se začne prijavljat na razpise, pa naj bo konkurenčen.

Če smo tako socialni in enakopravni, pa dajmo izenačit še položnice. Zakaj potem moj sine plača vrtec 60.000 na mesec, nekdo pa 5.000? Ali moj morda poje za 55.000 več????

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prijava župana iz lendave
12.10.2005 8:32:26   
viv_
Pa še kot dodatek:
itak bojo sedaj našli vse kar je možno o tem človeku. Začelo se je pa z enim stavkom, ki so ga vzeli iz konteksta. In novinarji to zelo radi počnejo.

Mi smo imeli prejšnji teden tiskovno konferenco ob nekem projektu, naslednji dan pogledamo v nek dnevni časopis - katastrofa! Kar slabo nam je bilo kaj so pisali! Kliče sodelavec novinarko, pa mu je rekla, da preden jo začne nadirat naj jo posluša, da je ona dala članek v tisk in da ni prepoznala sama svojega članka. Vse spremenjeno.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?