|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 17:16:43   
živa
Živjo!

Pregledala sem sezname, kaj potrebujem za novorojenčka, pa me zanima glede pripomočkov za umivanje - kaj potrebuješ? Za umivanje na splošno rokavičko, za ritko pa vato in krpice - kakšne? Ali pa sem vse pomešala?

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 18:33:16   
mml
Za kopanje potrebuješ rokavico, da otročka z njo namiliš. Za vsakodnevno umivanje pa vato za oči in obraz in krpice za umivanje po telesu, te so lahko bombažne ali pa papirnate za enkratno uporabo, kar ti je pač bolj pri srcu...

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 19:09:58   
ona
Ne pozabi na mandljevo olje in alkohol-70%
Ko je k meni prošla patronažna ji kar vihala nos kako da nimam teh dveh stvari!Sem imela olje od Johnsona,a je rekla da ni ok!

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 19:12:35   
ona
Za ritko pa sem prav na začetku rabila vato in vodo,sem pa kmalu prešaltala na vlažne robčke

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 19:27:47   
Anonimen
Meni pa ni bilo všeč, da se vata tako svaljka. Pa sem začela kupovati blazinice za čiščenje obraza in vedno uporabljam to+vodo za umivanje ritke.
Rokavice nikoli nisem uporabljala. Za umivanje novorojenčka na začetku potrebuješ trdo otroško milo.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 20:16:54   
bobek05
Mi nismo imeli rokavičke za kopanje... Na začetku se je kopal s plenico (ublaži šok), pa umila sem ga z neutralnim milom. Tudi zdaj ga kopam brez vsega (raznih šamponov, mehurčkov ipd.) - samo voda in 2x na teden z neutralnim milom, razen če ima temenca.. Namilila sem ga (in ga še vedno) z roko - milo namočim v vodo in počakam, da se mi malo speni v roki, potem pa ga namažem.. Aja, pa še to - Aneja nismo nikoli milili zunaj (ene mamice dojenčke najprej zunaj namilijo, potem pa z njimi v vodo)..
Vate ne kupuj, ker se cufa in trga, potem pa imaš po celem otroku koščke vate. Raje kupi v lekarni "kabel gazo" 10cm debeline - jaz vedno en košček stran odrežem in dam otroško mandljevo olje na to gazo in ga potem s tem namažem..

Za ritko brisat sem razrezala in dala obrobit nekaj plenic (vlažilne krpice sem začela uporabljat šele po 3.mesecu)...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 20:20:22   
bobek05
Ko smo ga še samo umivali, pa sem ga na hitro umila s krpico (plenico) namočeno v toplo vodo, potem pa gubice namazala z mandljevim oljem in okrog popka s fiziološko.. Aneju je patronažna celo nekaj dni okrog popka trosila Byvacin v prahu, da se mu je lepše celilo in je dokaj hitro popkovina stran padla..

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 20:22:23   
Anonimen
Tiste tetra krpice približno 15 cm x 15 cm se kupijo povsod po otroških trgovinah, to pa je tudi vse, kar sem jaz potrebovala za umivanje dojenčka. Pa seveda kamilice in mandljevo olje.

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 20:29:05   
pika_b
Jaz imam tetra krpice 15x15 od Tosame. V paketku je 6kom. Najcenejše so v DM-u, cca.1000,00 sit. Imamo dva paketka in je čisto dovolj, pa še super so za podirnaje kupčka sedaj, ko ne uporabljamo več bombažnih plenic.

No jaz sem si še v lekarni nabavila gazaste tampončke za umivanje popka.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 21:13:04   
živa
Super, hvala za odgovore! Počasi moram že res nujno v nabavo - imam samo še 5 tednov do PDP.

Lp,

živa

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
28.12.2005 23:00:48   
nana 27
Mi tudi nimamo krpice za umivanje in lepo v rokah spenim malo (nekaj kapljic) šampončka in kopeli v enem. Za ritko imamo pri nas cik cak vato od Tosame in mlačno vodo. Najprej odstranim kakec in nato lepo počistim še z vato. Pobrišem oz. popivnam pa s kaliko plenico od Tosame, ki je veliko bolj nežna od tetra plenic in tudi tistih manjših krpic 15x15. Zelo dobro je, če si v lekarni kupiš alkohol, fiziološko in olivno olje (na mandljevo olje so nekateri otroci alergični). Za popek ne pozabi še na sterilne zložence 5x5.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
29.12.2005 11:31:39   
arielca
Jaz pri kopanju potrebujem:
- banjico
- krpico za umivanje
- nevtralno trdo milo
- tetra plenico in brisačo s kapuco

Po kopanju pa:
- zložence (gazice) - za mazanje z mandljevim oljem (lahko je tudi olivno)
- palčke za ušesa - da ji očistim ušeska in popek
- fiziološko raztopino - za popek
- hladilno mazilo ali mazilo Bepanthen za ritko

Pri prvem kopanju ti bo tako pomagala patronažna, tako da si lahko brez skrbi, pripomočke in mazila pa le nabavi, da se boš po porodu lahko posvečala user posted image  in boš imela čas za svoj počitek!



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pripomočki za umivanje novorojenčka
9.1.2006 12:13:08   
živa
Hvala!

živa

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?