|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priprava na zakon
2.9.2010 18:10:42   
dory
Mene pa zanima koliko stane priprava na zakon? Traja cel teden, po dve uri in gotovo je neka računica tudi tukaj?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priprava na zakon
2.9.2010 21:13:28   
Sonrisa
Midva nisva nič plačala. Res, da je bilo to dobrih 5 let nazaj, ampak vseeno nisva dala nič. Smo pa imeli 6 nedelj zaporedoma.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 9:21:43   
mayci
Midva tudi ne, pred šestimi leti..

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 9:22:48   
zvezdan
kakšna priprava na zakon? Prvič slišimuser posted image In kako te pripravijo? 

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 9:56:49   
bubu_bibi
Meni se tudi zdi, da je zastonj. Vsaj predlani in lani je bila (gre za celoletno pri Jezuitih v Ljubljani - Sveti Jožef). Vem, da imajo oni tudi vikend varianto. Več o tem: klik.
Srečno!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 14:40:31   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Meni se tudi zdi, da je zastonj. Vsaj predlani in lani je bila (gre za celoletno pri Jezuitih v Ljubljani - Sveti Jožef). Vem, da imajo oni tudi vikend varianto. Več o tem: klik.
Srečno!




u hvala tole je še boljš kot cel teden :)

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 14:55:28   
vesna_b
no, v Novem mestu je zastonj, he he, plačaš pa potrdilo... ne, saj ne. dala sva se mi zdi da 20€, s tem, da smo imeli 6* po 2 uri, in da smo vsakič imeli vmes odmor, kjer smo dobili sokov in piškotov, kolikor si hotel - po moje še za to ni bilo dovolj denarja

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 16:48:47   
bubu_bibi
Dory, tole pripravo ti pa res priporočam. Prav fajn pater jo vodi in cela zasnova se mi zdi konkretna in uporabna.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 16:58:27   
Čebel@
midva sva 2 leti nazaj hodila na Brezje...bile so 4(ali pa 5) nedelje,s tem da je bilo dovolj da si le 2. prišel po potrdilo

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 20:22:50   
Greenie
Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priprava na zakon
3.9.2010 22:55:39   
royalflush
Midva sva imela priprave ob petkih ob 19h po uro in pol cca. 6 petkov. Cena 20€.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priprava na zakon
4.9.2010 16:26:37   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image


Čeprav je v okviru cerkve, vodijo priprave družinski terapevti s CSD-ja, pediatri itd. Tvoj sarkazem in očitno sovraštvo do Cerkve je na tem mestu povsem odveč.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 4.9.2010 16:29:42 >

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priprava na zakon
4.9.2010 16:29:24   
Andromeda
Sicer pa sva midva hodila na priprave 4 leta nazaj v Novem mestu, trajalo je od petka do nedelje po 2 ali 3 ure (se ne spomnim točno), priprave so brezplačne, so pa pobirali prostovoljne prispevke, mi2 sva dala takratnih 5 tisočakov.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priprava na zakon
9.9.2010 17:50:27   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: dory

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Meni se tudi zdi, da je zastonj. Vsaj predlani in lani je bila (gre za celoletno pri Jezuitih v Ljubljani - Sveti Jožef). Vem, da imajo oni tudi vikend varianto. Več o tem: klik.
Srečno!




u hvala tole je še boljš kot cel teden :)





evo sva se prijavila...stane 20eur...no škodovat ne more, je pa lahko fajn, ker so zanimive teme :)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priprava na zakon
23.9.2010 11:56:41   
sajablue
v ljubljani je 16 eur. od pon do pet ob 19:30 prb 2 uri vsak dan. Midva sva šla, full dobro blo!! 16 eur je na par.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: priprava na zakon
23.10.2010 12:23:34   
j.b.
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej je res user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: priprava na zakon
28.10.2010 11:07:28   
mišk
Pri nas je tudi zastonj in traja 6 krat 2 uri.
En dan je imel predavanja dolgo poročen par, potem splošna zdravnica, pa dva duhovnika, pa spet en par,...
Gledali smo tudi film o splavu (Nemi krik),...
Je blo kar zanimivo.

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priprava na zakon
5.11.2010 20:39:01   
smeška83
Midva sva bila letos junija na Brezjah, štirikrat, je bilo skupaj 20 EUR, dobiš potrdilo. Načeloma fajn, ker je predaval zakonski par z dolgoletno "prakso", pa psiholog, zdravnik...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: priprava na zakon
8.11.2010 16:29:20   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie
Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn 

Pripravo na zakon sem opravljal pred 9 leti , še v času, ko so bili moji komentarji "sočnejši" od zgoraj navedenega. V času, ko sem imel veliko proti cerkvi pa tudi proti katoliški veri.

A vendar. Ko so se predavanja končala sem bil resnično presenečen nad njimi jim izrekel vso pohvalo. Predavanja so bila namreč vse drugo kakor sem pričakoval. Seveda so bila moja pričakovanja drugačna samo zaradi moje nevednosti in nepoznavanja cerkve in katoliške vere.

Najbolj me je presenetila strokovnost predavateljev. Prepričan sem, da nobena "civilna" organizacija ni sposobna pripraviti takšnih predavanj - priprav na zakon. Predavanja so razdeljena na več tematik. Dotikajo pa se čisto vsakdanjih odnosov v družini. Predavali so strokovnjaki Sociologije, Psihologije, Medicine, Vzgoje, Etike,... in zakonski par z več otroki. Skratka, kot fakultetno izobražen udeleženec se nisem mogel načuditi tolikšni koncentraciji strokovnosti. Za nekoga iz družbenih ved morda ne, za tehničnega človeka pa prav gotovo.

Tema zadnjega predavanja je bila vera, nadgradnja verouka iz osnovne šole. Takrat sem blazno "trpel" oz. se mi je zdelo vse tako skrajno neumno, da nisem niti poslušal. Danes mi je žal. Mogoče pa bova šla z ženo na ta predavanja še enkrat.

Cena. Prostovoljni prispevek.

Odločitev za zakon je trajna odločitev (razen za tiste, ki se že vnaprej mislijo ločiti, "če ne bo šlo") zato se udeležba SPLAČA vsem. Tudi skrajno nevernim.



Kar pa se tiče zgornjega komentarja samo v razmislek: kdo ve več o odnosih med možem in ženo, o željah in potrebah žene, željah in potrebah moža. Tisti, ki se je o tem pogovarjal z eno (svojo ženo) oz. petimi, deset_imi ženskami ali tisti, ki se o tem v spovednici ali izven nje pogovarja vsak dan in ima za sabo nekaj TISOČ pogovorov na leto.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: priprava na zakon
8.11.2010 16:57:29   
tix
K frančiškanom v ljubljani brezplačno, eno leto - dvakrat na mesec, kljub temu, da vodi pater je bil ogromen povdarek na odnosih in malo na veri, priporočam - meni ni bilo škoda časa

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: priprava na zakon
8.11.2010 21:33:25   
nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Pri nas je tudi zastonj in traja 6 krat 2 uri.
En dan je imel predavanja dolgo poročen par, potem splošna zdravnica, pa dva duhovnika, pa spet en par,...
Gledali smo tudi film o splavu (Nemi krik),...
Je blo kar zanimivo.

Če imam pravi film v spominu... tega res ne rabiš videt na pripravi za zakon... ali pa sem bila jaz premlada, ko sem ga videla (osmi razred).

Sicer sva bila midva na vikend pripravi pri sv. Jožefu. Lepo pripravljen tečaj, koristen za razmeslek, ali res želiš zavedno obljubiti zvestobo. Sicer bi bilo mogoče bolje iti na tisto celoletno pripravo, a midva sva se za to malo pozno spomnila. Je pametno vložiti nekaj truda v zakonsko zvezo, ker se tako reši marsikateri problem.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: priprava na zakon
9.11.2010 15:07:21   
barbara_s
E-priprava pri iskreni.net sicer nekaj stane (80 EUR / 70 EUR za študente in nezaposlene), ampak zanjo res nekaj dobiš - tako da, če se ne gre samo za papir, in če je par pripravljen resno pristopiti, vsekakor priporočam :)

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: priprava na zakon
10.11.2010 23:14:38   
lilip
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image


Malce nesramen komentar, se ti ne zdi?

Pri nas smo imeli priprave 2 x 4 ure z vmesnim odmorom. Predavanja pa so imeli pater, ki je govoril o pomenu vere v medsebojnih odnosih in družini, zdravnica, ki je govorila o skrbi za zdravje, o zanositvi in nosečnosti, župnik, ki je govoril o pomenu sv. zakona ter poročen par s tremi otroki, ki sta nam predstavila nekaj svojih izkušenj. Uradno je bilo zastonj, so se pa priporočali za kakšne prispevke. Dala sva 30 evrov.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: priprava na zakon
24.1.2012 7:55:31   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej je res user posted image user posted image user posted image


Edini pameten komentar, pa prav na to sem pomislila, ne morem si pomagat user posted image Cerkev je res organizacija, z najboljšim marketingom, kar jih je bilo, da se je obdržala že 2000 let in še vedno okrog prinaša ljudi, da ne govorimo o tem, da je tudi najbolj finančno preskrbljena... Pa nimam nič proti župnikom, če je človek, kot človek, da ni nek pedofil...

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: priprava na zakon
24.1.2012 11:48:07   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn 


sej je res


Edini pameten komentar, pa prav na to sem pomislila, ne morem si pomagat


Pa ne delat takega butla iz sebe, nouser posted image

Odgovoril je pa že Tehnofil.







(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?