|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pripravljeni obroki
16.10.2009 7:04:38   
urska238
Pozdravljene,

mene pa zanima, kako pogrejete pripravljene obroke (za kosilo - npr. od Hipp-a, Alete...), če greste na daljšo pot?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:12:45   
ledenaa
Nič nisem grela

(odgovor članu urska238)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:13:46   
miapia
Jedli in še vedno jemo, če gremo na pot, zgolj sadne, žitne, z jogurtom kašice. Zelenjavne so mrzle zanič, čeprav tudi pogretih naša ne mara kaj preveč. Drugače imaš pa take in drugačne termo lončke, kjer hrana ostane topla dlje časa. Pomaga že, če sklečko aali hrano zaviješ v alufolijo.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu urska238)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:21:17   
Hope2
Ne pogrevam nikoli

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:25:20   
bučkabb
jih sploh ne uporabljam, ker sem mnenja, da če jaz lahko jem sveže pripravljene obroke jih bo tud moj otrok, ne pa teh z vsemi konzervansi nafilane stekleničke, da to vse počaka in se prelaga sem ter tja, da pol končno nekdo kupi


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:27:02   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

jih sploh ne uporabljam, ker sem mnenja, da če jaz lahko jem sveže pripravljene obroke jih bo tud moj otrok, ne pa teh z vsemi konzervansi nafilane stekleničke, da to vse počaka in se prelaga sem ter tja, da pol končno nekdo kupi




imaš kuhalnik s sabo, ko greš na daljšo pot?

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:32:29   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja sicer ni neka ljubiteljica Hippov,Frutkov....samo za pot sem kaksnega vseeno vzela s seboj,grela pa nikoli.Sem jemala tudi zmiksano sadje brez banane,skute,jogurte,tudi polento z korenjckom....

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:42:33   
bučkabb
če grem da daljšo pot, se morem tud sama prehranjevat in tisto kar kupim sebi tud otroku kupim sveže (so gostilne in podobno), če je pa pot krajša in vem, da jaz ne bom potrebovala obroka otrok pa, sem si pa doma prej pripravila sadne kašice (zmiksala sveže sadje ali iz kompota, dodala kakšen keks al pa riž.....), sedaj ko smo že večji pa pride v upoštev kakšna žemljica, sadje in podobno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 7:45:05   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: urska238

Pozdravljene,

mene pa zanima, kako pogrejete pripravljene obroke (za kosilo - npr. od Hipp-a, Alete...), če greste na daljšo pot?
nikdar nisem pogrevala obrokov.

(odgovor članu urska238)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 8:49:52   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

jih sploh ne uporabljam, ker sem mnenja, da če jaz lahko jem sveže pripravljene obroke jih bo tud moj otrok, ne pa teh z vsemi konzervansi nafilane stekleničke, da to vse počaka in se prelaga sem ter tja, da pol končno nekdo kupi



Tale je malo divja. Če greš jest v gostilno ali v McDonaldsa, dojenček žal take hrane še ne sme jesti. Umetnih konzervansov pa kupljene kašice nimajo. Za sem pa tja je zelo priročno, sem pa proti redni uporabi, da ne bo pomote.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 9:59:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

jih sploh ne uporabljam, ker sem mnenja, da če jaz lahko jem sveže pripravljene obroke jih bo tud moj otrok, ne pa teh z vsemi konzervansi nafilane stekleničke, da to vse počaka in se prelaga sem ter tja, da pol končno nekdo kupi




user posted image user posted image user posted image v teh kašicah najdete vse mogoče umetne konzervanse, sladkor, umetna barvila, itd, itd, seveda uni tam skrivoma not vtaknejo svinjarijo, pol pa gor napišejo brez konzervansov, barvil in umetnih arom.
Ene ste pa res čudne in v oštariji ti bo skuhali svežo cvetačo, svežo piščančjo bedrco...., halo si bila kdaj v kaki gostilni,ko imajo vse na pol pripravljeno hrano, ocvrto ali prepraženo na že oksidiranem- zažganem olju, juho že milijonkrat prekuhano, pregreto, solato ovenelo, pa jo namakajo cel dopoldan v vodi, da se osveži......
Otrok an ebo pobralo od ene kašice in od ene hrane v oštariji, samo ne komplicirajte za brezveze nič. Bo šel kmalu v vrtec in bo tam marsikaj pojedel, ap bo šel na dopust ali obisk in bo isto

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.10.2009 10:00:43 >

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:09:09   
bučkabb
jaz ne pravim, da je v gostilni pripravljena hrana zdrava, zdravo dan danes marsi kaj ni pa pojemo, ampak proti tem pripravljenim kašicam sem pa odločno proti. 
če gremo v gostilno jest (seveda samo če smo dle časa z doma) sigurno imajo za dobit kakšno  zelenjavno prilogo, pa krompir(z vilčko preklačiš in je kašica) , ki si upam trdit da je sigurno bolj svež in boljše pripravljen kot tista kupljena kašica,

moj otrok je star eno leto in ni zaužil dobene kupljene kašice, ker sem jih pripravljala sama doma, zakaj bi jim tlačili tolk naprej pripravljene hrane, ko že tako naša današnja hrana ni bok ve kaj.

enkrat sem gledala te hipove kašice in sem brala kaj vse je notri in sem si misla ma kdo to daje svojim otrokom za jest user posted image user posted image  zelenjavna kašica z puranjim mesom naprimer user posted image user posted image user posted image
ti boš za kosilo jedla sveže(ne bom zdaj od kot je ta puran in kolk je zdrav) pripravljen puranji zrezek z prilogo, otrok bo pa mogel jesti to v naprej pripravljeno kašico
upam da zdaj veš kaj sem misla povedat, o tem kolk zdrave hrane pojemo vsi pa je drugo poglavje!!

glede konzervansov pa tako:
skuhaj doma nekaj zelenjave, pa po možnosti še kakšno meso (ki ga te kaše vsebujejo) in vse skupaj zmiksaj in daj v kozarc in pol boš vidla kak dolg je to za jest, mislim da se bo kr kmalu pokvarilo, zakaj pa so pol te kašice tolk dolg uporabneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:25:01   
Petka09
Ah pa dejte no toliko komplicirat, se strinjam s Hope (kot vedno user posted image ).

Pa saj ne bo otroka pobralo od ene kašice vsake tolk. Naša jo recimo poje enkrat na teden, ker smo cel dan zdoma al pa če slučajno gremo kam tko, da je obvezno, da bomo v času kosila odsotne. In kaj zdej?
Sej vem, da je not lahk vsega boga, sam v čem pa ni? Pa ko bo starejša bo tut jedla vsega i svašta - od vrtca dalje! In kaj? Bo umrla? Bo zato zbolela kr tak?

Tistim kašicam vseeno lahko malo bolj zaupate, ker so narjene pod strogim nadzorom in niso tak bavbav, da ne bi ble za jest. Pač, sej so ogabne na okus, ampak dojenček jo pa rad poje. Sej materino mleko zame tut nima dobrega okusa, pa AM tut ne... čudno  da pa gre potem dojenčkom tako v slast.

Mal manj kompliciranja, pa bo veliko boljše. Vse do ene mere, pa bo. Se pa dajmo trudit, da bomo jedli zdravo.

Pa ta zelenjava, ki jo doma pripravimo, a je zdrava? Razn če si jo bio pridelala na vrtu in samo z bio gnojivom gnojila, bo zdrava (kao) - pa še to ne, ker je itak v luftu tuk strupov, da groza... Tak da...

Avtorici posta: Urska, jaz nič ne pogrejem, naša kar mrzlo je, pa se nič ne pritožuje. Se pa baje eni dojenčki lahko pritožijo in ko že misliš, da ne mara kupljenih kašic je v bistvu lahko fora sam v tem, da je mrzlo. Potem lahko pogreješ v kakšnem kozarcu res vroče vode (če si v gostilni), na sprehodu pa si tut lahko omisliš termovko z vročo vodo in kakšno posodo, pa notri daš to flaško s hrano, pa se bo segrela.. (no mogoč je to preveč komplicirano). Za začetek kar ponudi mrzlo, pa boš vidla, če bo teknilo user posted image .

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:33:42   
bučkabb
o zdravi in nezdravi hrani sem že prej v postu povedala in vem da se ne prehranjujemo zdravo ker se v današnjih časih ne da in tud ne verjamem v to bio predelano hrano, ker se jo tud ne da predelat.

ampak zakaj bi mogli otroke hranit s temi v naprej pripravljenimi kašicami, če ni treba ker se da brez tega tud preživet. brez kompliciranjauser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:37:28   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

o zdravi in nezdravi hrani sem že prej v postu povedala in vem da se ne prehranjujemo zdravo ker se v današnjih časih ne da in tud ne verjamem v to bio predelano hrano, ker se jo tud ne da predelat.

ampak zakaj bi mogli otroke hranit s temi v naprej pripravljenimi kašicami, če ni treba ker se da brez tega tud preživet. brez kompliciranjauser posted image user posted image user posted image user posted image




Ja, se strinjam, bučkabb, zakaj bi jih hranile s tem, če lahko same pripravimo. Ampak druge smo hotle povedat pa to, da ni nič narobe, če je to občasno oz. za "krizne" dneve ko pač nekam greš. Ker če poje takšno kašico, ga tudi ne bo konec niti se mu ne bo nekaj hudega zgodilo za to. Pač občasno - to sem jaz tudi za.
Saj jaz tut pojem McDonalds kdaj, pa kebab, hamburger tak ali drugačen, juho iz vrečke itd... Da pa bi to prakticirali dnevno, pa res ni ok.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:39:07   
urska238
Hvala vsem za odgovore. Vidim, da večina nič ne pogrejete teh kasic. Samo nekaj toplega za kosilo pa le mora biti. No, mi gremo jutri v šoping v Avstrijo, pa bomo prvič imeli s sabo eno od zelenjavnih kasic. Jaz sinu drugače vedno sama kuham, jutri bomo pa pač vzeli eno kasico, pa upam, da bo lepo pojedel. Pa bom res termosko z vročo vodo imela zraven, pa se bo malo že pogrelo.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:43:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: urska238

Hvala vsem za odgovore. Vidim, da večina nič ne pogrejete teh kasic. Samo nekaj toplega za kosilo pa le mora biti. No, mi gremo jutri v šoping v Avstrijo, pa bomo prvič imeli s sabo eno od zelenjavnih kasic. Jaz sinu drugače vedno sama kuham, jutri bomo pa pač vzeli eno kasico, pa upam, da bo lepo pojedel. Pa bom res termosko z vročo vodo imela zraven, pa se bo malo že pogrelo.


Urska, obstaja tudi opcija, da mogoče ne bo hotel jesti, če še do zdaj nobene ni probal. Naša je pri eni zelenjavni strašno vihala nos in niti pod razno ni hotla. tak da sem pol prej doma probala korenček-jabolko in je to pojedla brez težav, ker je sladkasto. Pol sem pa to kašico vzela s sabo prvič in je jedla. No, od takrat naprej je lepo jedla. Mogoče vseeno doma prej stestiraj, če bo hotel jesti kašico. Saj jo potem dobro zapreš in bo jutri še dobra za pojest.

(odgovor članu urska238)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:45:34   
Dashenka
Torej, odgovor na vprašanje, brez obveznega dodatka moraliziranja super RRjevskih mam:

Predvidevam, da ne sprašuješ za sadne kašice, ker se teh ne greje, ampak zelenjavne, testeninske, itd.

1. Kašice v kozarčkih
Opcija A: naročiš manjšo posodo (imajo jo skoraj povsod) vroče vode, odpreš kozarček in ga postaviš v vročo kopel. PO 5-10 minutah vsebino premešaš in obrok je tu. Namesto posode, če je nimajo, je uporaben tudi "krigl" za pivo.
Opcija B: Natakarja prosiš, da ti pogrejejo vsebino kozarčka v mikrovalovki

2. Kašice na pladnjih
Opcija A: naročiš globok krožnik vroče vode, prebodeš alu folijo in pladenj postaviš v vročo kopel. PO 5-10 minutah odpreš, premešaš in obrok je tu.
Opcija B: Natakarja prosiš, da ti pogrejejo vsebino  v mikrovalovki


(odgovor članu urska238)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:45:50   
Žaži
Pogrela sem na kaki bencinski, ker je skoraj ni, da nima mikrovalovne ali celo kar grelnika stekleničk prav za pogrevanje tega in so navajeni mamic, ki prosijo za to uslugo.

Drugače so pa te otroške kašice tako pod nadzorom, da si noben Hipp, Alette itd. nebi upal igrati s tem, da bi pa kar neko "svinjarijo" noter zmetaluser posted image . Da pride to ven so propadli!
Tako da jim kar zaupam, da ni konzervansov, da ni umetnih arom in barvil in da je dejansko vse bio od mesa do zelenjave. Okusa pa res ni nobenega, no, vsaj mesne kašice, samo začuda pa otroci kar noter padejo. Sicer pa, a je pa tisti doma pripravljen zvež obrok mesa+cvetača ali kak brokoli in to po možnosti brez soli kaj boljši po okusuuser posted image
Sicer pa briga mene, vsak po svoje, ampak če res nebi kao nihče tega uporabljal, zakaj so pa police nabite s temi kašicamiuser posted image . In marsikdaj je kaka taka kombinacija, ko se sama niti nebi spomnila, ali pa zajca in kako ovčetino nebi šla pripravljati in potem otrok na koncu večinoma je tistih istih 5 stvari malo okoli obrnjenihuser posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:46:34   
bučkabb
ja se tud jaz strinjam s tabo, sam ena je prej napisala da je to zdrava hrana za otrokauser posted image user posted image  s čimer se pa nikakor ne morem strinjat

zase pa vem, da tud za en dan če bi potrebovala se bi drgač znašla, bi skuhala zvečer prej in pol bi blo drug dan še užitno in prav dobr.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 11:48:34   
MATEJKA_
nisem grela, pa tud pogretih ni hotela kupljenih jest - samo sadne, tako, da smo se precej lovili okrog tega... sem pol sama doma skuhala in dala v termosko in je po pol dneva še vroče ostalo...

< Sporočilo je popravil MATEJKA_ -- 16.10.2009 11:49:18 >

(odgovor članu urska238)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 12:22:41   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

Pogrela sem na kaki bencinski, ker je skoraj ni, da nima mikrovalovne ali celo kar grelnika stekleničk prav za pogrevanje tega in so navajeni mamic, ki prosijo za to uslugo.

Drugače so pa te otroške kašice tako pod nadzorom, da si noben Hipp, Alette itd. nebi upal igrati s tem, da bi pa kar neko "svinjarijo" noter zmetaluser posted image . Da pride to ven so propadli!
Tako da jim kar zaupam, da ni konzervansov, da ni umetnih arom in barvil in da je dejansko vse bio od mesa do zelenjave. Okusa pa res ni nobenega, no, vsaj mesne kašice, samo začuda pa otroci kar noter padejo. Sicer pa, a je pa tisti doma pripravljen zvež obrok mesa+cvetača ali kak brokoli in to po možnosti brez soli kaj boljši po okusuuser posted image
Sicer pa briga mene, vsak po svoje, ampak če res nebi kao nihče tega uporabljal, zakaj so pa police nabite s temi kašicamiuser posted image . In marsikdaj je kaka taka kombinacija, ko se sama niti nebi spomnila, ali pa zajca in kako ovčetino nebi šla pripravljati in potem otrok na koncu večinoma je tistih istih 5 stvari malo okoli obrnjenihuser posted image


Se čisto strinjam. Vsake toliko časa ne škodi, je pa seveda najbolje, če se kuha doma.

Zdravo prehranjevanje pa ni Hipp ali ne Hipp, eko ali ne eko, ampak v živilih. Teoritično: Otrok, ki bi jedel samo Hipp in nič drugega, bi se bolj zdravo prehranjeval kot otrok, ki je -linote, piškote, sladkano in osoljeno hrano. Zdrava prehrana veleva čim manj soli, sladkorja, predvsem belega in zmernost pri ogljikovih hidratih, katerega končni produkt je sladkor. Tudi preveč sadja, ki vsebuje ogromno sladkorja, ni "zdravo". Včasih je bolje pojesti rebrce prave čokolade. Je pa dejstvo, da otrok lahko zraste samo ob bebi čaju in čokoladi. Poznam par primerov in zaenkrat, k sreči, jim (še) nič ne manjka.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Žaži)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 14:30:42   
PC Baby
Zanimivo, jaz sem pa na predavanju o zdravi prehrani za dojenčke dobila od predavateljice odgovor (kljub temu, da močno propagira doma pripravljene obroke), da so kupljene otroške kašice narejene pod zelo strogimi normativi in strogim nadzorom in da doma ne moremo nikoli tako kvalitetno uravnotežit železo, vitamine in ostale zadeve v hrani, ki jo pripravljamo. Ravno tako so kašice higiensko neoporečne, doma pa še vemo ne od kod vse lahko kaj uide notri (npr. prepočasi se ohlajajo, na žlici s katero mešamo so npr. mikro ostanki pralnega praška in podobno).

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pripravljeni obroki
16.10.2009 21:32:03   
Najaa
Uporabljam samo sadne kašice in teh nikoli ne grejem.

Je pa zanimivo, kolk ene komplicirate. Verjetno, ker je to prvi otrok. user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pripravljeni obroki
17.10.2009 7:29:27   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Je pa zanimivo, kolk ene komplicirate. Verjetno, ker je to prvi otrok. user posted image



Ja ponavadi je tko nimaš kajuser posted image . Naš je tudi prvi, če tu ne kompliciram, pa kje drugjeuser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?