|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   privat vrtec - subvencija v praksi
3.3.2011 12:40:02   
K_a_t_i
Živjo,

čisto iz firbca, če katera ve:

Privat vrtci katerim MOL daje subvencijo:
Kateri so to?
Dajejo samo od 8. plačilnega razreda do polne cene ali se upošteva tudi dohodek?
Ali ima 2. otrok brezplačno (recimo, da 1. otrok ni v privat vrtcu)
Če daš enega otroka v vrtec v drugo občino (stalno bivališče MOL) - ti tudi MOL subvencionira varstvo?

Hvala,
K.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: privat vrtec - subvencija v praksi
3.3.2011 17:05:48   
K_a_t_i
Kaj mam res spet vprašanje na katerega nihče ne ve odgovora user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: privat vrtec - subvencija v praksi
3.3.2011 20:12:53   
lexl
Živjo,
takole je. Če ima zasebni vrtec odločbo o vpisu v razvid pri Ministrstvu za šolstvo in če ima tudi odločbo o upravičenosti do sofinanciranja tudi od Ministrstva za šolstvo, potem na podlagi tega sklene pogodbo z MOL in otroci, ki hodijo tja v vrtec so upravičeni do povračila. Vendar moraš vedeti, da se povrača 85 % ampak cene javnega vrtca, vse ostalo je tvoj strošek. Ravno tako kot v javni vrtec daš vlogo za znižano plačilo vrtca in se ti glede na tvoj dohodek določi plačilni razred. Drugi otroci v zasebnem vrtcu tudi niso čisto zastonj kot so v javnem vrtcu. Še vedno plačaš razliko do cene programa. To je malo bolj zakomplicirano razložit.
npr. da imaš ti določen 4. plačilni razred, torej 40 % (ti plačaš 40 % cene privatnega vrtca). Do 100 % ti ostane še 60 % in od teh 60 % občina povrne 85 % vendar cene javnega vrtca, torej tvoj strošek je še tistih 15 % do 85 % cene zasebnega vrtca, pa še razlika v tistih 85 % med ceno javnega vrtca in ceno zasebnega vrtca.
Upam, da si razumela, ker drugače jaz tega ne znam razložit.
Lahko ti pa še napišem zasebne vrtce v LJ, pa si lahko na internetu pogledaš kateri so to (Montessori inštitut, Waldorfska šola, Waldorski vrtec Mavrica, Vrtec Nazaret, Vrtec Mali svet, Vrtec Pingvin, Vrtec Zvezdica, Angelin vrtec).
Če te pa še kaj zanima pa vprašaj.
Upam, da si vesela, ker si končno dobila odgovor na tvoje vprašanjeuser posted image .

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: privat vrtec - subvencija v praksi
3.3.2011 21:50:01   
K_a_t_i
user posted image Hvala!
Hipotetično torej, ČE bi bil v najvišjem razredu (pa reciva, da je zanj polna cena in ne 80%) - pa če je javni vrtec 400€ in privat 500€, bi za drugega otroka plačal 100€. Je tako?

Kaj pa če daš otroka v privat vrtec v Domžale? Ta subvencija tudi velja? Ali za otroke iz MOL velja subvencija samo v MOL?

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 3.3.2011 21:51:50 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu lexl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: privat vrtec - subvencija v praksi
5.3.2011 12:13:33   
tinaaja
Kati, mi smo za dito placevali v privat vrtcu vec kot za brino v javnem vrtcu, kljub temu,da je drzava prispevala oz sofinancirala toliko, kot bi v javnem vrtcu, kjer bi bilo za dito brezplacno. Cena za vrtec je bila 600€ + prehrana, drzava je dala mislim da 474 € .. Izracun vrtca ni bil 600 -474 (kot so predstavljali na uvodnem sestanku), ampak je bil na koncu racun za vrtec 270€ nekje (hrana je okoli 65 oz odvisno od prisotnosti otroka). Ko pac nimas druge opcija, pozres tud take nerazumljive zadeve..
Pa ce se nisi vprasala, se pozanima, kako je z vpisnino.. pri diti smo morlai placati 80€ vpisnine user posted image user posted image user posted image
Bi se na tvojem mestu direkt v potencialnem vrtcu pogovarjala o tem in prosila, naj ti naredijo pisen izracun, koliko bi placevala.


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: privat vrtec - subvencija v praksi
7.3.2011 3:58:09   
Vizažistka.Lara
koker jaz vem, ker sem govorila glede tega z strokovno delavko je tako, da drugi otrok ima zastonj ne glede na to v katerem vrtcu je vpisan, privatnem ali javnem. tisti vrtci, ki nimajo koncesije, pravzaprav od tega živijo. ampak to je že druga tema. zato tudi če je bila katera na strani pingvina v lj, bo vidla, da so zaželjeni otroci bratcev in sestric, ki že obiskujejo njihov vrtec.

če občina v kateri vrtec obratuje ( pogoj da je vpisan v razvid ) nameni koncesijo vrtcu, nameni normalno koncesijo za vse oddelke. v javnem vrtcu država plačuje 90 % max, v privatnem pa 85% max. če tdržava plačuje max, pomeni, da si v prvem razredu prihodka in plačuješ tudi vrtec najmanj.

seveda pa ti priporočam, da vprašaš privatni vrtec ali imajo koncesionirano celotno varstvo in vzgojo ali ne. v domžalah kjer sem jaz ima mali princ, koncesijo samo za 1 starostno skupino, to se pravi otroci od 1 do 3 let. od 3 do 6 pa starš plačuje polno ceno, kar pomeni, da če si prej 2 leti plačeval po 150 eur, potem plačuješ 350 eur in te to lahko kar na rit vrže.

po zakonu ima 2 otrok zastonj in tudi vrtec dobi plačano polno ceno za tega otroka. tut če prvi otrok ni vključen v ta isti vrtec. mislim, da kakršnokoli zaračunavanje zraven ni potrebno.

_____________________________

Poiščite me na FB : Vizažistka Lara

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: privat vrtec - subvencija v praksi
7.3.2011 4:03:07   
Vizažistka.Lara
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Kati, mi smo za dito placevali v privat vrtcu vec kot za brino v javnem vrtcu, kljub temu,da je drzava prispevala oz sofinancirala toliko, kot bi v javnem vrtcu, kjer bi bilo za dito brezplacno. Cena za vrtec je bila 600€ + prehrana, drzava je dala mislim da 474 € .. Izracun vrtca ni bil 600 -474 (kot so predstavljali na uvodnem sestanku), ampak je bil na koncu racun za vrtec 270€ nekje (hrana je okoli 65 oz odvisno od prisotnosti otroka). Ko pac nimas druge opcija, pozres tud take nerazumljive zadeve..
Pa ce se nisi vprasala, se pozanima, kako je z vpisnino.. pri diti smo morlai placati 80€ vpisnine user posted image user posted image user posted image
Bi se na tvojem mestu direkt v potencialnem vrtcu pogovarjala o tem in prosila, naj ti naredijo pisen izracun, koliko bi placevala.



najdaržji vrtec v ljubljani je cena 650 eur in to je vrtec zvezdica. država jim plača 85 % od državne cene in to ne more biti 474 eur. malce poglejte po večih državnih vrtcih kako ceno imajo, ker se tukaj tudi te spreminjajo. drugače pa privatni vrtec, ima pravico določat svojo ceno, ker dejstvo je, da privat pride veliko dražje kot javni, ne glede na to kaj si kdo misli. v javnem vrtcu imajo v bistvu večkrat profit, če računate s tem, da za vse plače poskrbi država sama, v privatnem pa grejo vse plače iz zneska pridobljnegea od subvencije in razlike ki jo doplačajo starši.

tisto kar se sveti ne pomeni, da je enkratno....je pa dejstvo, da večina staršev si takega zneska tut od blizu ne more privoščiti.

_____________________________

Poiščite me na FB : Vizažistka Lara

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?