|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priznanje očetovstva???
6.7.2008 19:21:11   
pikica1979
Vem, da je bilo na to temo že kar nekaj napisano, ampak vseeno vprašanje.
Kdaj se to ureja - pred porodom ali ko se otrok rodi?
Vsak mi pove svojo zgodbo in res ne vem, kaj je prav.

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priznanje očetovstva???
6.7.2008 19:23:11   
silmarillion
lahko pred rojstvom na centru za socialno delo

_____________________________

GAJA naGAJA

(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priznanje očetovstva???
6.7.2008 19:31:54   
benika
Moj je očetovstvo priznal pred  porodom na CSD. Lahko se očetovstvo prizna tudi po porodu, vendar v tem primeru oče ni vpisan v rojstni list.

(odgovor članu silmarillion)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priznanje očetovstva???
6.7.2008 19:42:17   
Gordana-3
seveda je oče vpisan v rojstni list. prvič dobiš rojstni list, na katerem ni vpisa očeta, ko pa to urediš na csd-ju, pa dobiš še en rojstni list z vpisom očeta. mi smo to uredili kakšen teden dni po rojstvu prve, pri drugi pa ni bilo več potrebno, ker sva bila poročena.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priznanje očetovstva???
7.7.2008 6:12:04   
pepa6
Če nisi poročena se to uredi na CSD lahko pred ali po rojstvu, v Mariboru pa to urediš pred rojstvom na Mariborski občini, v isti sobi kjer se izdajajo dokumenti o državljanstvu, rojstni listi.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priznanje očetovstva???
7.7.2008 9:12:23   
katra55
Midva sva to uredila pred rojstvom na CSD. Zdi se mi da je bolje to urediti prej, ker potem dobiš rojstni list po pošti in ti ni treba hoditi na UE.

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priznanje očetovstva???
7.7.2008 10:17:20   
Kranjcanka
KAkor zelis. Midva sva uredila pred rojstvom. MAlo hitreje stvari strecejo potem z ostalimi papirji, s katerimi potem uveljavljas obcinski prispevek za novorojencka, pa zdr. kartico...

Lp

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priznanje očetovstva???
7.7.2008 10:32:29   
gajka
Bolje urediti pred rojstvom, ker morata biti oba starša prisotna, to pa bo zate po rojstvu malo težje izvedljivo. user posted image  Midva sva to uredila pred rojstvom na CSD (Velenje). In če imaš to izjavo s sabo tudi v P, že na začetku na rojstni list vpišejo ime očeta, sicer moraš to še naknadno urejat.

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priznanje očetovstva???
8.7.2008 7:31:54   
NATAŠI
midva sva tudi uredila pred rojstvom ti bolj priporočam da potem ko pride vajina štručka nimaš letanja oz. dodatne skrbi... in tudi v porodnišnici lahko rečeš da sta to že uredila user posted image  .. in srečno

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priznanje očetovstva???
14.7.2008 15:40:15   
srki
Prvič sva to urejala po rojstvu in šele po podpisu očetovstva, sva dobila rojsni list očeta. Sedaj bova to uredila pred rojstvom, na CSD, lahko pa se tudi na UE, če se ne motim.

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priznanje očetovstva???
27.8.2008 20:50:38   
TaSa85
Kdaj pred rojstvom? Se lahko to uredi takrat, ko bom urejala za paket?user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priznanje očetovstva???
27.8.2008 23:43:12   
benika
Seveda lahko, zakaj pa ne. Ti povej, da bi želela podpisat še zapisnik o priznanju  očetovstva, pa vaju bodo napotili k pooblaščeni osebi za te zadeve,

(odgovor članu TaSa85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priznanje očetovstva???
29.8.2008 9:44:16   
Sončni žarek
Pri nas na CSD Lendava ne moreš urediti očetovstva pred rojstvom otroka. Ko sem šla vprašat, so me samo debelo gledali, da prvič slišijo zato in da se ne dela user posted image user posted image user posted image
Pa sem jim svetovala, da mal internet uporabljajo in se pozanimajo na drugih CSD, kjer je to brez težav izvedljivo.

Tako, da sem dobila domov rojstni list brez vpisanega očeta in sem najprej šla uredit hčerine papirje (davčno, zavarovanje), šele potem sva enkrat šla na matičnega in nama je takoj izdala novi rojstni list.

< Sporočilo je popravil Sončni žarek -- 29.8.2008 9:46:38 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priznanje očetovstva???
3.9.2008 21:31:09   
andie
Pri nas na CSD Lendava ne moreš urediti očetovstva pred rojstvom otroka. Ko sem šla vprašat, so me samo debelo gledali, da prvič slišijo zato in da se ne dela

Pr nas isto, tko da sva to urejala po rojstvu. Treba je blo namreč napisat datum rojstva otroka, tak da so rekli, naj to uredima po porodu..user posted image

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priznanje očetovstva???
2.8.2010 8:56:03   
j.urska
Koliko časa pred PDP pa je možno uredit zapisnik o priznanju očetovstva? Od takrat dalje, ko dobiš potrdilo ginekologinje o nosečnosti?

Hvala LP

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: priznanje očetovstva???
2.8.2010 14:33:42   
3jeMi
user posted image  v Lj. so pa tudi taki umetniki, da kljub zapisniku o očetovstvu pred rojstvom, po skoraj enem mesecu od rojstva domov dobiš rojstni list brez imena očeta (davčno št. za detece pa že po enem tednu)... potem pa kličeš tja in po 5. telefonski vezavi le dobiš nekoga, ki ti reče, da naj pridemo še enkrat na UE in uredimo user posted image ... potem pa zazjaš v telefon in gospa na drugi strani kar naenkrat na svoji mizi čudežno najde tvoj podpisan zapisnik in imaš popoln rojstni list že drugi dan v poštnem nabiralniku user posted image ...

no, pa še tole
http://www.csd-lj-siska.si/splosno/sporocila.asp?ID=1805928788

(odgovor članu j.urska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: priznanje očetovstva???
2.8.2010 14:42:09   
Anonimen
Vsak mi pove svojo zgodbo in res ne vem, kaj je prav.


Ne vem, če sploh kdo "uradno" ve, kaj je popolnoma prav. Očitno vsak dela po svoje.

Jaz sem urejala po rojstvu, ampak samo na UE (nič na CSD)  in je ime očeta normalno vpisano na rojstni list. Je bil pa mladi gospod zelo prijazen - nekaj se je zmotil in zato klical celo sosede (moje številke ni v imeniku).

Očitno sem imela srečo pri uradnikih user posted image .

(odgovor članu pikica1979)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priznanje očetovstva???
2.8.2010 16:44:32   
Sonček in poletje
Mi smo urejali pred rojstvom (v Celju). Mi je celo rekla referentka, da dokler tega ne uredimo, oče ne more koristiti očetovskega dopusta. Je pa zgleda čisto različno od občine do občine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: priznanje očetovstva???
2.8.2010 17:37:44   
samado
Priporočam, da to uredita pred rojstvom, kajti midva nisva vedela, da se to da prej narediti in sem morala par dni po porodu vsa zmatrana še na UE urejat te papirje. 

(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: priznanje očetovstva???
3.8.2010 15:26:54   
livia
Prav je oboje, gre bolj za vprašanje kaj ti je lažje. Lahko boš o porodu zelo boga in dvomim,  da boš imela energijo še za urejanje teh birokratskih stvari.
Midav sv ato zrihtala pred porodom.

(odgovor članu samado)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?