|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problem
17.11.2009 8:06:10   
tipili
Imam problem če bi se tmeu lahko tako reklo in me zanima če je že bila katera v podobi dilemi.

imam dobre dve leti staro hčero in sem noseča (z istim partnerjem), vendar jaz živim doma s hčero partner pa pri sebi doma, dostkrat prespi pri nam in tudi finančno mi pomaga kadar je potrebno, ker trenutno ne moreva iti nikamor zase živeti (pri nam doma ni glih možnosti ker je hiša bol boga, pri njemu jih je pa cela full house). pri prvi sva uredila to tako da sva si uredila preživnino na sodišču, sam zdej pa ne vem, vem da je dost staršev kaeri izigravajo državo pa tk naprej sam z njegovo plačo se nama nebi izšlo čr bi šla v najem, jaz pa sem še delam šolo.

a je imela kera podoben primer al ipa pozna koga, in predvsem kako je to rešila, jaz vem da govorim resnico sam nevem kako bi sodnica reagirala, no otročka pričakujem konec decembra in prej spoh nisem pomislila nato zdaj pa me je kolegic aopozorila na to in sem čist zmeden.

upam da mi kera zna pomagat,

lahko tukaj ali pa preko ZS,

ter seveda lep pozdrav


< Sporočilo je popravil tipili -- 17.11.2009 8:07:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 8:12:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipili)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problem
17.11.2009 8:15:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili
jaz vem da govorim resnico sam nevem kako bi sodnica reagirala,


Kako resnico? Resnica je, da sta par, ti pa hočeš sodišče prepričati, da nista. Preživnina se praviloma ureja, če s partnerjem nista več par - vidva pa, ne glede na to, da ne živita na istem naslovu, to sta in drugi otrok je dokaz za to. Ja - sodnica bo zagotovo navdušena, ko boš rekla, da z očetom otroka nista skupaj - le kako je potem nastal drugi otrok. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.11.2009 8:16:43 >

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problem
17.11.2009 8:17:51   
ledenaa
100000 x povedano NASLOV ni pomemben
če sta skupaj sta par oz. izvenzakonska skupnost!!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 8:19:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problem
17.11.2009 8:22:31   
mate0ja
za družine z nizkomi dohodki obstajajo stanovanja, socialne pomoči, tako ti predlagam, da se oglasiš na pristojem CSD, ker ti bodo obrazložili kakšno pomoč lahko pričakuješ. 

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problem
17.11.2009 8:24:00   
gita10
Ta da seksata kljub temu, da sta se razšla  je najboljša. Takrat, ko prinese preživnino še vidva mal med rjuhe skočta.

Oprosti, da bom tako ostra ampak jaz vem kaj je biti samohranilka in ti to nisi. Edina varijanta je , da rečeš, da sta se pobotala in, da sta prej bila res narazen, ker takšnim stvarem ti ne bodo verijeli. Če imate pa res tako situacijo, da ne morete živeti skupaj pa bi še malo počakali z drugim  otrokom, da se situacija uredi.
Sorry ampak res ne morem na blažji način te tvoje sitaucije komentirat,ker menim, da zaradi takšnih, ki izkoriščajo luknje v zakonu tiste prave samohranilke ne dobijo dovolj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 8:27:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mate0ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problem
17.11.2009 8:28:55   
Mija79
Gita  pod tole  se pa lahko samo podpišem....user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Ta da seksata kljub temu, da sta se razšla  je najboljša. Takrat, ko prinese preživnino še vidva mal med rjuhe skočta.

Oprosti, da bom tako ostra ampak jaz vem kaj je biti samohranilka in ti to nisi. Edina varijanta je , da rečeš, da sta se pobotala in, da sta prej bila res narazen, ker takšnim stvarem ti ne bodo verijeli. Če imate pa res tako situacijo, da ne morete živeti skupaj pa bi še malo počakali z drugim  otrokom, da se situacija uredi.
Sorry ampak res ne morem na blažji način te tvoje sitaucije komentirat,ker menim, da zaradi takšnih, ki izkoriščajo luknje v zakonu tiste prave samohranilke ne dobijo dovolj.


(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problem
17.11.2009 8:42:40   
tipili
ne nič ni narobe kar napišete ker pač vsaka ima svoje mnenje in rešitev zato. no pa grem po kr po vrsti.

*ja midva se imava za par.
*ne sodnice ne želim prepričati v to da nisva ampak v to da resnično  
nimava možnosti živeti skupaj
*če grem na CSD in rešujem stanovanjski problem kot mati samohranilka imam možnost priti na prednosntno listo za neprofitna stanovanja in mi "pripada" stanovanje določene kvadrature, če pišem v logi še zraven partnerja nemorem več dobiti neprofitnega stanovanja ker on ima dovolj veliko plačo da nas živi (623€neto).
*če greva v najem z njegovo plačo sami si naredite izračun (200-300€ najmenina, 200€ stroški, hrana,...)


gita10 nič nisi preostra saj vaše besede kakšnekoli so že so izraz menja, pomoči in predvidevam da ne žaljenja ali pa akj drugega...

ja res bi bilo mogoče bolje počakati z drugim, res ni bil glih načrtovan pa vendarle najin je in najin bo celo življenje.

zdaj pa iščem rešitev zato. in nevem kaj naj naredim.user posted image



(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problem
17.11.2009 8:45:37   
tipili
trenutno dobivam DSP 290€ in OD 90€ ter preživnine 100€, ko pa potrebujem za malo kaj več pa mi da.
če greva še uradno skupaj ne dobim v bistvu nič saj je on naju (kmalu nas) zmožen preživljati!

koliko pa je cenzus za 3člansko in koliko za 4člansko družino?

aja in seveda še enkrat hvala za pomoč in odgovore!

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problem
17.11.2009 8:47:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili
*ne sodnice ne želim prepričati v to da nisva ampak v to da resnično  
nimava možnosti živeti skupaj


Kot so ti že zgoraj napisale, to ali živita skupaj ali ne, ni pomembno. Če bosta hotela urediti preživnino, bosta morala trditi, da nista par, ne da nimata možnosti živeti skupaj.

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problem
17.11.2009 8:49:12   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tipili

trenutno dobivam DSP 290€ in OD 90€ ter preživnine 100€, ko pa potrebujem za malo kaj več pa mi da.
če greva še uradno skupaj ne dobim v bistvu nič saj je on naju (kmalu nas) zmožen preživljati!

koliko pa je cenzus za 3člansko in koliko za 4člansko družino?

aja in seveda še enkrat hvala za pomoč in odgovore!


Za 4-člansko družino je cenzus nekje med 400 in 450 eur - vsekakor dosti nižji od tega, kar zasluži tvoj partner, tako da ja - če sta uradno skupaj, ne dobiš drugega kot OD.

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 8:52:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipili)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: problem
17.11.2009 8:53:18   
zmajaz
Aja - edino 1 leto po porodu ti pripada še starševski dodatek v višini 193 eur mesečno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 8:55:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipili)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: problem
17.11.2009 8:55:59   
lilip
Če ima plače 623evrov, mislim da bosta imela za dva otroka cca 150 evrov otroškega dodatka, ti boš eno leto dobivala starševsko nadomestilo 188 evrov. To znese okoli 960 evrov. To bi pa lahko bilo dovolj, da greste nekam v najem in se imate lepo - skupaj kot družina! Marsikdo mora preživeti še z manj denarja. Po enel letu, ko ne bo več starševskega nadomestila, pa si najdi neko delo (seveda začni iskat že prej).

Pomoje je najbolje, da čim prej "odjavita" preživnino, da vama ne bo treba česa vračat. Potem podo šele problemi!

Z veliko volje bo šlo, boš videla!  Srečno!

< Sporočilo je popravil lilip -- 17.11.2009 9:01:53 >

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: problem
17.11.2009 9:11:33   
ledenaa
Govoriš resnico??
In kje je resnica??
Govoriš samo o denarju o ničemer drugim
če so se ljudje preživeli z malo več kot 400 e se vi ne boste z skoraj 1000 e user posted image
koga vlečeš za nos???

pa še za info: ti mati samohranilka NISI tako da ,tako da ti tudi nobeno stanovanje ne pripada

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 9:15:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: problem
17.11.2009 9:18:54   
mate0ja
Tudi jaz bi bila lahko v taki situaciji kot si ti, pa nisem. Zakaj? Ker razmišljam o tem kako bom (bova) zaslužila za preživetje in ne kdo bi mi lahko kaj dal. Vsa javna sredstva, do katerih so uporavičeni socialno šibkejši so omejena, zaslužek pa je vedno nnnnneeeeeeeeeeeeeooommmmmmeeeeejjjjeeen. Ko sva bila midva v slabšem socialnem položaju sva oba delala zraven še priložnostna dela pa se je presenetljivo nabralo kar nekaj sto evrov za zraven na mesec. Če bi bla jaz takrat noseča, bi moj sigurno nase prevzel to breme in sam dodatno delal po službi. Mal povprašajta znance in prijatelje, če je kje kaka možnost za dodaten zaslužek. Moj je na primer pomagal prijatelju, ki ima gradbeno podjetje, jaz sem pomagala starejšim, kolegici v računovodskem podjetju, sregla v lokalu ... Tisoč in ena možnost ...

Pa še pomembno. Za delo ne rabiš visoke izobrazbe, izkušenj, referenc. Pomembna je pridnost, volja in poštenost. In definitivno porabiš za delo manj časa kot za razmišljanje o tem kako ti bo nekaj z neba padlo. Pa še ponižaš se ne, saj je vsako delo častno.


< Sporočilo je popravil mate0ja -- 17.11.2009 9:22:02 >


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: problem
17.11.2009 9:21:34   
tipili
nekaj me še zanima letos torej v leto 2009 sem bila zaposlena dva meseca (februar in marec plača 435€ neto) in ker bom šla jutri urejat glede SD oz. SN me zanima naslednje ali
*dobim samo osnovno ali
*se mi šteje za zadnjih 12mes; 2meseca plače in 10mes 55% od 
zagotovljene plače v RS?

starševski dodatek mi pripada neglede na dohodke partnerja?

koliko pa bi imela OD glede na njegove dohodke?

glede dela je spet problem ker delam SŠ preko zavoda in imam v naslednih dveh šol.letih 2krat po 8tednov obvezne prakse!


če 623€*12mes=7476€/4članov=1869€ in je preveliko da mi nas dali gor. ali kako to gre?




(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: problem
17.11.2009 9:24:02   
mate0ja

če 623€*12mes=7476€/4članov=1869€ in je preveliko da mi nas dali gor. ali kako to gre?


gleda se mesečno, ne letno


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
17.11.2009 9:28:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tipili)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: problem
17.11.2009 9:29:11   
tipili
ne ne gre se mi samo za denar ampak to da z 623€ v najemnini ne moremo preživeti, ampak kot sem v prevem psotu napisala me samo zanima kaj naj nrdim oz. kako to poteka?

aja prvič je potekalo vse skupj 5min, sodnica je pregledal papirje, me vprašala če je oče otroka pripravljen plačevati še glede na otrokovo potrebo, je odgovoril da in to je blo to.

in ne nimam se za samohranilko in niti ne za enostarševsko družino, pia ima očeta in mamo in za njo ksrbima oba, ne glede na to kje kdo živi. in ja verjamem da resničnim enostarševskim in/ali samohrnanilkam je težko in so zaradi lažnih le teh prikrajšane, mene je smao zanimalo kako bo sodnica to gledala aji je nevem kak vmesn pot oz. definicaj le tega. ne vem, zato sprašujem.

hvala 

(odgovor članu tipili)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: problem
17.11.2009 9:30:04   
ledenaa
V iskalnik vtipkaj csd in si vse lahko tam prebereš
ne,glede dela ni problem,problem je samo v tebi
jaz bi tudi lahko rekla in naštevala 1001 problem zakaj ne morem imeti službe
ne išči izgovore
primi se v roke in bodi vzgled otrokom ,ne laži ,se ne pretvarjaj in kar je pomembno je odžiraj nekaj kar ti ne pripada,ker veš obstajajo tiste ta prave osebe,ki zaradi tebe ne bodo dobile "ničesar"

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?