|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi z dojenjem
30.4.2010 18:48:45   
mcvetka59
živjo!
ne želim več dojiti. prava mora je. otroček je veliko spi, ko je potegne nekajkrat, ko se zlakotni zahteva takoj in postane togoten ker mora sesati. sem na tem da fašem mastitis, ker premalo popije. in me zanima če kdo ve, kako doseči da presahne mleko. vem da je dojenje oh in sploh ampak to kar se dogaja meni je na meji norosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 18:54:07   
blaža
pa če si pomagaš z črpalko? si malo načrpaš, in daš otroku po flaški pit . meni je šlo na ta način počasi mleko, ker z črpalko nikoli nisem tolko mogle načrpat, kot bi lahko otrok se podojil. No na mojo žalost, je mleko pol počasi šlo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 18:55:35   
blaža
Ti pa verjamem, da dojenje ni oh in sploh. No nekaterim kot zgleda je, meni ni blo pri obema, na žalost, ker sta po tretjem mesecu začela zavračat dojenje in sem si pol črpala dokler nista začela jest ostale hrane.

ampak mi ni žal, da sem se zanju potrudla.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 19:05:56   
mcvetka59
imam tudi črpalko ampak je tako počasna, že v porodnišnici so mi rekli da naj dojim 10 na eni 10 na drugi, otroček pa ni in ni hotel vleči, in nihče mi ni povedal da naj si ostanek mleka izčrpam, domov sem prišla z težkimi prsmi, celo noč sm si črpala in črpala mleko pa kar naprej, otroček je pojedel takoooo malo. da mi je in mi še ostaja... verjamem da je to mleko zelo dobro za otroka in vse ampak tudi kvaliteta življenja nekaj pomeni. ker sm obupana jaz je siten otrok in začaran krog je tukaj

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 19:09:08   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

imam tudi črpalko ampak je tako počasna, že v porodnišnici so mi rekli da naj dojim 10 na eni 10 na drugi, otroček pa ni in ni hotel vleči, in nihče mi ni povedal da naj si ostanek mleka izčrpam, domov sem prišla z težkimi prsmi, celo noč sm si črpala in črpala mleko pa kar naprej, otroček je pojedel takoooo malo. da mi je in mi še ostaja... verjamem da je to mleko zelo dobro za otroka in vse ampak tudi kvaliteta življenja nekaj pomeni. ker sm obupana jaz je siten otrok in začaran krog je tukaj


Ja to boš morala sama ugotovit, ali želiš nadaljevat z dojenjem ali ne. Jaz vseeno mislim, da se splača, ma preko vsega se vedno ne da it.

Če imaš prepolne prsi poskusi se stuširat z toplo vodo in si malo mleka izstisnit, ker če boš kar naprej črpala, se bo delalo mleko.

kaj pa patronažna? a nje nisi vprašala za nasvet? Kolko časa po porodu pa si?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 19:11:06   
blaža
kolkor se jaz spomnim, sem imela tudi jaz na začetku tak naval mleka in se zbujala z prepolnimi prsmi. Pol sem si pač načrpala lih tolko, da niso ble trde z ročno aventovo črpalko in je šlo nekako.

a otrok pa normalno pridobiva na teži, če praviš da tako malo poje?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 19:32:58   
NATAŠI
jaz sem imela trikrat mastitis in mi je patronažna rekla naj si spumpam, pod vročo vodo zmasiram in dam mrzel obkladek... no in to zadnje me je pripeljalo na žalost k temu, da mi je zmanjkalo mleka

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 19:35:47   
blaža
Meni je pa rekla patronažna sestra, da so včasih dale na prsi sesekljan peteršilj in si jih povile, da je mleko usahnilo. No upam, da ti vseeno dojenje nekako steče.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 19:57:46   
mcvetka59
sm 5 dan.patronažna je bila zlata, ker sm ji povedala, da ker me je skrbelo, da otrok dobi premalo da sm mu dala tudi nadomestek, ker je bil po dojenju povsem fuč, ko pa sem ga zjutraj še umivala je samo spal in spal, zadnji dan se je v porodnišnici dogajalo toliko da je bil povsem izčrpan in sploh ni pil. nekajkrat je potegnil, potem pa zaspal, sm ga zbujala pa me je malo polizal in spet zaspal... zato sm mu dala nadomestek. da je vsaj malo prišel k sebi in je lahko sesal. tako da je vsaj malo dobil. rekla je da sem naredila prav, mislm meni je res vseeno ali je nadomestek ali pa moje mleko, ampak če vsaj malo ne bo dobil, ne bo napredoval ane. zaenkrat je malo napredoval, poleg tega je mel veliko porodno težo, kar je patronažna argumentirala, da so taki ponavadi malo lenuhcani in da spijejo samo za preživetje ostalo pa ni problema, in naj se ne sekiram, naj si črpam in naj dojim. res si bom verjetno črpala. ker bom potem vsaj malo vedela koliko je popil, ker en podoj je trajal recmo vsaj 20 min zato da je dobil 10 g mleka in samo na eni dojki, tako res ne bomo nikamor prišli. res ga imam rada in ni mi vseeno zanj, in če bom morala s formulo pa bom. ne vem, kako da sm preživela jaz, ki so me hranili s kravjim mlekom (razredčenim) s tem, da sm bila večinoma skoz zdrava, redko manjkala v šoli... itd. skratka, menim da to siljenje z dojenjem- če ne gre ne gre. če pa gre pa hvala bogu. hvala vseen za tvojo izkušnjo, je fajn vedt da nisem edini primer.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 20:24:37   
ursa_p
En nasvet glede spanja med dojejem: v porodnisnici so svetovali, da otrocku slecemo hlacke med dojenjem. Poskusi, mogoce ti bo pomagalo.

Me pa zaniima ali otrocka das takoj na prsi ali si najprej pripravis dojko tako, da jo stisnes toliko, da ven pritece mleko ... ker se med tem, ko vlecejo, da sploh pridejo do mleka ze precej utrudijo.

Pa veliko srece!

Lp, Ursa

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 20:33:59   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

kako doseči da presahne mleko

Vroča voda + pogosto pristavljanje za nastajanje mleka, hladna voda + čim manj pristavljanja za presahnit mleko.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 20:34:16   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

sm 5 dan.patronažna je bila zlata, ker sm ji povedala, da ker me je skrbelo, da otrok dobi premalo da sm mu dala tudi nadomestek, ker je bil po dojenju povsem fuč, ko pa sem ga zjutraj še umivala je samo spal in spal, zadnji dan se je v porodnišnici dogajalo toliko da je bil povsem izčrpan in sploh ni pil. nekajkrat je potegnil, potem pa zaspal, sm ga zbujala pa me je malo polizal in spet zaspal... zato sm mu dala nadomestek. da je vsaj malo prišel k sebi in je lahko sesal. tako da je vsaj malo dobil. rekla je da sem naredila prav, mislm meni je res vseeno ali je nadomestek ali pa moje mleko, ampak če vsaj malo ne bo dobil, ne bo napredoval ane. zaenkrat je malo napredoval, poleg tega je mel veliko porodno težo, kar je patronažna argumentirala, da so taki ponavadi malo lenuhcani in da spijejo samo za preživetje ostalo pa ni problema, in naj se ne sekiram, naj si črpam in naj dojim. res si bom verjetno črpala. ker bom potem vsaj malo vedela koliko je popil, ker en podoj je trajal recmo vsaj 20 min zato da je dobil 10 g mleka in samo na eni dojki, tako res ne bomo nikamor prišli. res ga imam rada in ni mi vseeno zanj, in če bom morala s formulo pa bom. ne vem, kako da sm preživela jaz, ki so me hranili s kravjim mlekom (razredčenim) s tem, da sm bila večinoma skoz zdrava, redko manjkala v šoli... itd. skratka, menim da to siljenje z dojenjem- če ne gre ne gre. če pa gre pa hvala bogu. hvala vseen za tvojo izkušnjo, je fajn vedt da nisem edini primer.


ma lej. raje mu daj po flaši svoje izčrpano mleko, kot pa nadomestek. Nadomestek baje bolj nasiti, mogoče je zato tako spal pol po flaši. In posledično se tebi še vedno dela velika količina mleka. Če imaš mleko, je nesmiselno dajat nadomestke, so sam strošek, ti bi se pa svojega mleka rada znebila.

ti verjamem, da si utrujena, tako je vedno na začetku. Ne obupaj tako hitro. Mogoče ti bo dojenje gladko steklo in ti bo še žal, da si ga opustila, čeprav se ti sedaj to zdi malo verjetno. si komaj peti dan po porodu, ne moreš kar tako hitro vržt puške v koruzo.

sory kot i malo pridigam, ampak ni vseeno kaj tvoj otrok je oz pije. potrudi se še malo, ne obupaj tako hitro. Se lahko še vse poštima.user posted image

Kravje mleko ima veliko beljakovin, ki jih otroške ledvice težje predelajo in so obremenjene. zato težijo, da kravje mleko ni za dojenčke, pa čeprav je en kup ljudi zraslo ob njem.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 20:49:20   
krtačka
Preberi si o dojenju na med.over.net.

Ne glej tabel, ne tehtaj otroka, ne glej kolk poje, ampak DOJI! Ženska 5 dni po porodu sm jst dojila dan in noč ves čas, imela krvaveče bradavice, otrok se ni znal pravilno prisesat itd.
Dojenje nama je steklo u bistvu komaj en mesec po porodu, pa še takrat je občasno bila kriza. Dojila sva se 18 mesecev, brez dodatkov 6 mesecev, potem sva začela z drugo hrano.

Men je dojenje zelo veliko pomenilo, zato sem se trudila, nimam pa slabe besede za žensko, ki se odloči za flaško. Zadovoljna mamica=zadovoljen otrok.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 20:51:58   
AnciM
Se strinjam z blažo, da je nadomestek velik finančni zalogaj, sploh če imaš svojega mleka dovolj. Moje izkušnje pa so takele:

Otroci so si različni in ni nujno, da mora jesti 10 minut na eni strani in 10 minut na drugi. Moj prvi je pojedel vedno v 5 minutah in zelo zelo redko je želel še drugo dojko. Potem je bil lepo priden 3 ure in nato ponovno 5 minut ene dojke. Posledično je prišlo pri 6t do zelo velike krize, ko je hotel kar naprej sesat. Bila sem že popolnoma izžeta on pa kar še in še. Pristala sva na AM. Zraven sem ga še dojila do 5 meseca, ko sem šla v službo. Ti meseci dojenja so bili zame tisto pravo življenje. Nisem se obremenjevala ali je pojedel dovolj ali ne, ker je dobil poleg še AM. Dojila sem kadar je meni pasalo, saj me dojke nikoli niso tiščale. Če sem kam šla, so mu lahko drugi dali jesti. Bilo mi je super.

Zdaj ta drugi je pa popolnoma drug tip. Vedno je vsaj 15 minut. Vmes malo zadrema in spet vleče. Včasih je 3 ure, včasih na 1 uro. Posledično imam še vedno včasih nabite dojke, ko se zbudim. Do se daj še ni bilo nobene krute krize. Dojenje torej laufa, sem pa "privezana" nanj. Še k ginekologu sem ga morala sabo vzet, saj ne zdrži več kot 2 uri brez mene.

Moj nasvet tebi pa je: Doji, če želiš. Če misliš, da je še lačen, mu ponudi AM. Če imaš prsa polna, si izčrpaj mleko, da ne fašeš mastitisa. Ponudi mu svoje mleko po flaški. Karkoli boš naredila bo prav! V vsakem primeru bo zrasel in v vsakem primeru bosta imela veliko nepozabnih skupnih trenutkov.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 21:32:06   
melanija
Prosi patronažno, če ti zrihta Syntocinon. Jaz sem ga vedno rabila prvih 14 dni po porodu. Ta sprej si špricneš 5 min pred dojenjem v nos in ti garantiram, da dojenčku se ni potrebno martrat z vlečenjem, ker mleko kar samo teče, in zelo pomaga ko ti nabije dojke.

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 21:44:50   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

živjo!
ne želim več dojiti. prava mora je. otroček je veliko spi, ko je potegne nekajkrat, ko se zlakotni zahteva takoj in postane togoten ker mora sesati. sem na tem da fašem mastitis, ker premalo popije. in me zanima če kdo ve, kako doseči da presahne mleko. vem da je dojenje oh in sploh ampak to kar se dogaja meni je na meji norosti.


Ej, cvetka, ti si res ena cvetka! Če nočeš dojiti, pač ne doji, ne? Big deal. Lahko greš h G. in naj ti predpiše tablete, s katerimi se ustavi proizvajanje mleka.

Čeprav ti moram povedati, da po dveh otrocih imam toliko izkušenj, da lahko z gotovostjo trdim, da vsi novorojenčki zahtevajo hranjenje TAKOJ (tudi po flaški, čerpav sem sama dojila). In se tudi hitro utrudijo. Zato se jih na dojki pristavlja pogosto.


(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: problemi z dojenjem
30.4.2010 22:49:55   
marantz
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Čeprav ti moram povedati, da po dveh otrocih imam toliko izkušenj, da lahko z gotovostjo trdim, da vsi novorojenčki zahtevajo hranjenje TAKOJ (tudi po flaški, čerpav sem sama dojila). In se tudi hitro utrudijo. Zato se jih na dojki pristavlja pogosto.




Ja, jaz sem imela enak problem. Sem se v porodnišnici 11 dni trudila, mali pa se je drl, ker je hotel hrano v istem trenutku kot se je zbudil. Šele doma sva nekako vzpostavila red in po enem mesecu sva se izključno dojila.
Poskusi vztrajat, boš videla s časoma bo vse lažje.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: problemi z dojenjem
1.5.2010 8:03:48   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

živjo!
ne želim več dojiti. prava mora je. otroček je veliko spi, ko je potegne nekajkrat, ko se zlakotni zahteva takoj in postane togoten ker mora sesati. sem na tem da fašem mastitis, ker premalo popije. in me zanima če kdo ve, kako doseči da presahne mleko. vem da je dojenje oh in sploh ampak to kar se dogaja meni je na meji norosti.


Ce ti je dojenje taksna muka, pa nehaj. Svet se pa res ne ne bo podrl zaradi tega, ceprav se nekatere tako sekirajo user posted image .  Je milijonkrat bolje, da sta oba zadovoljna, kot pa da se tako mucis (tudi s tistim ubijalskim crpanjemuser posted image ) in posledicno to prenasas na otroka. Kot so ze ene napisale - ce imas napete prsi, pojdi pod tus in si jih zmasiraj s toplo vodo, iztistni si ven samo toliko, da napetost popusti. Potem pa daj na prsi hladen obkladek, pa se kaksen bolj oprijet modrc (pa ne pretesen, seveda). Po nekaj dneh se laktacija navadno ustavi (oz. vsaj zmanjsa).
Glede tablet za ustavitev laktacije - te G zelooo zeloo neradi dajejo, pa se kar nekaj neprijetnih stranskih ucinkov imajo. Ampak, ce ne gre drugace, moras malo zatezit.



(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: problemi z dojenjem
1.5.2010 10:04:54   
TIBIDABO
Draga mcvetka59,

si komaj 6 dni po porodu in dojenje se sploh še ni vzpostavilo. Nič nisi napisala, kako si rodila, ker včasih se zgodi, da so otroci po dolgotrajnem porodu zelo utrujeni in potrebujejo tudi en mesec, da pridejo k sebi, zato veliko spijo. Ali si dobila med porodom kaka zdravila ali protibolečinska sredstva? Tudi EA na nekatere dojenčke slabo vpliva in so zato  zaspančki.

Svetujem ti, da nikakor NE OBUPAŠ, ampak se POTRUDIŠ!!! Škoda, da se ne bi potrudila, ko imaš mleko. Vzpostavljanje dojenja, povezave med otrokom im mamico poteka tudi več časa, en mesec, zato ne pričakuj, da vama bo steklo kar v enem tednu. Čeprav je tudi to mogoče. Sama nisem imela nikakršnih problemov z vzpostavitvijo dojenja, zelo lepo in hitro s hčerkico nama je steklo, čeprav sem jo morala med nočnim dojenjem,ko je parkrat potegnila, pa zaspala, večkrat požgečkat pod reberci in po podplatkih, zagotovo pa jo je zbudilo žgečkanje zadaj po vratu, kjer se končajo laski. Tega namreč ni prenesla in je bila takoj budna.
Zdaj se dojiva že več kot 6m, nad GH je sicer navdušena, ampak dojenje ji je še vedno zakon. Tudi meni, saj je vedno pri roki, kamorkoli greš, sveže in toplo pripravljeno. Sama sploh nisem pomišljala, da ne bi dojila, zato nisem nabavila niti ene stekleničke niti cuclja in teh pripomočkov še danes nimam doma. In še finančno je dojenje dosti bolj priročno.

Priporočam ti, da povprašaš za kakšen nasvet  na medovernet forumu dojenje.

Kakorkoli se boš odločila, srečno!

< Sporočilo je popravil TIBIDABO -- 1.5.2010 10:06:09 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: problemi z dojenjem
1.5.2010 21:30:11   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

živjo!
ne želim več dojiti. prava mora je. otroček je veliko spi, ko je potegne nekajkrat, ko se zlakotni zahteva takoj in postane togoten ker mora sesati. sem na tem da fašem mastitis, ker premalo popije. in me zanima če kdo ve, kako doseči da presahne mleko. vem da je dojenje oh in sploh ampak to kar se dogaja meni je na meji norosti.

Očitno je,da ti ni ravno veliko do dojenja.Domače zdravilo za presihanje mleka je orehovo listje.Liste si položiš na prsi.Ko ovenejo,se posušijo,jih zamenjaš.Za zmanjševanje laktacije priporočajo zudi pitje žajbljevega čaja.
Vseeno bi ti pa svetovala,da premisliš,če je peti dan po porodu res smiselno vreči puško v koruzo.
Veš,mame,ki dojijo pet minut in dojenjčki potem mirno spijo tri ali štiri ure do naslednjega podoja,so zelo,zelo redke...

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: problemi z dojenjem
2.5.2010 9:31:17   
mcvetka59
vem, da je prekmalu da bi nehala in da je to mleko hranljivo itd. vendar pa se čez 2 meseca na žalost vračam v službo, sem samohranilka..... že sedaj se moram odpočiti in nabrati moči, ampak to ne bo uspelo če bo šlo tako naprej. služba danes pa veste kako je. svojega sončka imam srčno rada in vse bi naredila zanj, ampak če hočeva preživeti se bom morala dojenju odpovedati, da bo vsaj en red... hvala za nasvete

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: problemi z dojenjem
2.5.2010 10:40:34   
Urska09
Jaz te popolnoma razumem. Dojenje sploh ni tako enostavno, kot ene razlagajo! Meni je bilo prvič in drugič totalna muka. Prvič sem nehala po 3 mesecih - otroček je bil tak drobižek in zaspanček, da enostavno ni vlekel. Ker sem se bala, da ne bo napredoval, sem mu po vsakem dojenju dodala AM. In tako je pil vedno manj mojega mleka in vedno več AM.

Pri drugi sem se zaklela, da bom vztrajala. Muke ježeve!!! 2 meseca sem se mučila. Pa tudi dodajala AM po potrebi (vsak večer obvezno, da smo se naspali). No, po 2 mesecih je dojenje kooooončno steklo in sem dojila celo prvo leto. Potem je bilo pa res preprosto in luštno.

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: problemi z dojenjem
3.5.2010 8:24:42   
koala
mccvetka, če ti je dojenje odveč pač ne doji, izberi adaptirano mleko ki bo tvojemu malčku ugajalo, pa bo. Zadovoljna bosta ti in malček.
Glede presahnitve mleka meni je zelo pomagalo da sem si v modrc dala list svežega zelja, pa skutni okdklčadki baje pomagajo(teh jaz nisem preiszkusila).pa tudi žajbljev čaj, zmanjšuje laktacijo.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: problemi z dojenjem
3.5.2010 12:21:16   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: koala

mccvetka, če ti je dojenje odveč pač ne doji, izberi adaptirano mleko ki bo tvojemu malčku ugajalo, pa bo. Zadovoljna bosta ti in malček.
Glede presahnitve mleka meni je zelo pomagalo da sem si v modrc dala list svežega zelja, pa skutni okdklčadki baje pomagajo(teh jaz nisem preiszkusila).pa tudi žajbljev čaj, zmanjšuje laktacijo.


To sem si tudi jaz dajala pa še petešilj sem narezala noter, ker tudi pomaga, da mleko usahne.

Se čisto strinjam, da je dojiti najboljše, ampak... če ne gre ne gre. In če eden od "akterjev" ni za stvar, je vse brezveze. Tako da pol raje nehaj, ker nimaš od te agonije čisto nič ne ti ne otrok, ki čuti tvojo stisko.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: problemi z dojenjem
3.5.2010 13:31:57   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: mcvetka59

živjo!
ne želim več dojiti. prava mora je. otroček je veliko spi, ko je potegne nekajkrat, ko se zlakotni zahteva takoj in postane togoten ker mora sesati. sem na tem da fašem mastitis, ker premalo popije. in me zanima če kdo ve, kako doseči da presahne mleko. vem da je dojenje oh in sploh ampak to kar se dogaja meni je na meji norosti.
jaz sem kar odrezala,nic vec joske samo flaso(pa prej ni pila po flasi)...potem sem pa samo z masazo iztisnila dojko tam kjer me je bolelo samo toliko da me ni bolelo vec-ceprav je notri se bilo mleko...po tednu mi tudi tega ni bilo vec treba...

(odgovor članu mcvetka59)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?